ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 11 pro 2008 05:21

Petule,já mám dojem že jsem radil tento http://www.alza.cz/acer-aspire-5930g-73 ... d97391.htm s tím že dokoupíš 320 Giga HDD a furt to bude do 25 tisíc,pak jsem ten svůj příspěvek našel v sekci "výběr notebooku Lenovo ? :shock: ...na ten 16" kus je recenze i na Světě Hardwaru,ty takty už asi nejsou tak škrcené,ale body ve 3DMark06 jsou i tak podezřele nízké na to,jaký tam je výkoný procesor. Takže pro vás asi nejlepší volba ten stejný kus v slabší konfiguraci,protože v té ceně jsou jen Pavilony,ty mají ale na grafice jen GDDR2 paměti a blbě řešené chlazení a pak možná nějaký Asus ale s cenou ke třiceti. Takže čím víc budeš spekulovat,tím spíše koupíš nějaký zmetek.
to scrollování mě taky někdy nejede,ale neřeším to páč to nepoužívám :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Thorus

Příspěvekod Thorus » 11 pro 2008 18:59

Tak jsem zkoušel nový Prince of Persia.
Jde plynule na plné detaily a textury + 2xAA (víc jsem nezkoušel).

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 12 pro 2008 00:41

Díky všem za rady. Vážně dobrý forum a lidi zvláště pak pro méně zkušené jako jsem já
:) Tolik se toho musím ještě z oblasti pc naučit... Připadám si jak Alenka v říši divů co vše pomaličku poznává.... Nějaké bootování, bod obnovy, zálohy a podobně... No mám se ještě co učit :) Při delším vybírání jsme si ujasnili priority: základ je pro nás grafika na úrovni 9600m gt, tv karta a externí disk se dá dokoupit. Takže zvítězil 5930G v té slabší konfiguraci. Když už jsem u těch otázek šteluju si třeba pc a najednou zjistím, že to není dobré a chci vrátit nastavení pc zpět tam kde byl před laděním. Jak toho nejlépe docílit. Vytvořit si nějaký ten bod obnovy nebo nějakou zálohu souvisí s tím i záloha registrů? Ani o jednom toho moc nevím. Nemohli byste to někdo rozepsat případně hodit odkaz? Děkuji. A poslední věc přijde mi že mám 320HDD plný a dohromady mi přijde že na něm skoro nic nemám. Jenže když se podívám co tam je tak jen vidím spoustu nic neříkajících názvů programů a podobně. Existuje nějaký efektivní způsob jak si uvolnit místo na HDD a efektivně ho promazat aniž by se přišlo o nějaká důležitá data? Jako nejúčinnější způsob mě napadá opětovná instalace, ale to se mi zdá zase až moc drastický způsob, respektive zdlouhavý, ale kdyby se to už dělalo tak stačí vložit ty tři vypálené cd a postupně instalovat nebo nejdříve vše promazat na HDD? K tomu mě napadá že asi nebude špatná varianta vytvořit si uživatelskou zálohu po čerstvém nainstalování operačního systému a základních programů a až se HDD zaplní tak si hodit na flash to nejdůležitěší a vrátit se díky této záloze do doby kdy byl na HDD čerstvě nainstalovaný operační systém spolu se základními programy na chod pc což podle mě bude rychlejší než operační systém přeinstalovávat, ale je to jen nápad. Děláte to tak v praxi? Samozřejmě ještě optimálnější bude vše nepotřebné a nepoužívané promazávat postupně, ale k tomu nějak nemám disciplínu a když je plný HDD mám takový zmatek co je co a co smazat a co ne, že je pro mě snad nejjednodušší a nejefektivnější opětovná instalace operačního systému než přemýšlet co promazat a co ne, ale možná neuvažuji nejlépe? Já vím moc otázek a chce to trpělivost a postupně se vše učit a nechtít vědět vše najednou že? :oops: To: Gogo s těma notebookama jsme uvažovali podobně. Také jsme chvíli koukali na asus za třicet a pak si řekli dost zlatá 5930g :) To Kruger samozřejmě také díky za přínosné příspěvky:) Když už se tady řešil prach v pc a vyšší teploty. To stačí vzít vysavač, přiložit k místům odkud jde odvětrávání, trochu si povysávat a je po problému? Respektive jaké teploty HDD, procesoru a grafiky jsou podle vás ještě v normě?

geo1024
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 06 dub 2008 10:56

Příspěvekod geo1024 » 12 pro 2008 14:53

Vámi naměřené teploty a ty které jsou ještě v normě by mě docela zajímaly... Můj ntb dokáže jít, co se týče jader až na teplotu varu vody, stejně tak GPU. HDD k šedesáti (cca 57-58). A to prosím pěkně ntb podkládám a nakláním ať může co nejlépe dýchat...
Největší problém je skutečnost, že při takovýchto teplotách se výkon GPU automaticky sníží, hry se sekají a nejlepší možností je vyskočit do oken a čekat, až to spadne... Jinak nevím, pokud máte nějaké lepší nápady.. Sem s tím).
Takže plánuji koupi chladící podložky, pokud tedy to má cenu. A pokud ano, tak mě prosím dejte nějaký dobrý tip. Děkuji :)
Acer Aspire 5930G-733G25MN
Intel Core 2 Duo P7350 2GHz, 3056 RAM, NVIDIA GeForce 9600M GT DDR3
Windows Vista Home Premium 32bit

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 12 pro 2008 15:01

podložka ti rozhodně sníží maximální teploty,jinak všechno nad 80 a HDD nad 50 je špatně,shodit spodek,propastovat oba pasivy,nadzvednout zadek notesu při hraní,jinak o to přijdeš
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

NBumBum
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 08 říj 2008 10:59

Příspěvekod NBumBum » 12 pro 2008 15:49

a ja bych jeste na vlastni nebezpeci(nic nehrozi tj jenom ulitba Gogovi :) )doporucil program RM clock

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 12 pro 2008 16:11

ále v pohodě,jen si myslím že v tomto případě má CPU na tom přehřívání nejmenší podíl,takže RM asi nic neřeší
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

Thorus

Příspěvekod Thorus » 12 pro 2008 18:31

Tak jsem teď asi 3 hodiny hrál Guitar Hero 3, a nový Prince of Persia a při tom měl spuštěný hardware monitoring.
Zde jsou naměřené teploty:

Obrázek

Nějak nechápu kde se tam vzaly ty 100°C, a -26 °C, protože kdykoliv jsem se kouknul při hraní na teploty, tak tam byly 70-80°C :? Podle mě mám rozbitý senzor teploty na CPU, protože jednou mi po několika hodinách chodu hlásil 27°C ...

Philizor
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 pro 2008 19:01

Příspěvekod Philizor » 12 pro 2008 19:04

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, kde se dají nakonfigurovat tlačítka pro přehrávání umístěné na pravé straně notebooku... ty nalevo jsem nakonfiguroval pomocí Launch Manageru, ale ty ostatní jsem nenašel. :?

Milano.s
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 16 říj 2008 19:04

Příspěvekod Milano.s » 12 pro 2008 19:09

To se mi stává taky - třeba při hraní Brothers in Arms: Hell s Highway jsem měl běžně 90 °C a všiml jsem si, že když to někdy překročilo 95 °C tak to psalo i minusove teploty, to čidlo asi už nezvládá tak vysoké teploty. Teď mám home-made podstavec s pomalu-běžícím větrákem a přes 90 °C se to dostane jen výjimečně.
Acer Aspire 5930G-733G25MN
Targus RS Backpack

h4Wk
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 17 říj 2008 09:59

Příspěvekod h4Wk » 13 pro 2008 12:58

zdravim chci se zeptat ma nejaky smysl updatovat bios ? na strankach aceru se objevila verze 1.23 v ntb je v zakladu 1.21 nevite nekdo k jake tam dochazi zmene ?

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 13 pro 2008 13:11

určitě nějaké optimalizace k snížení teploty,jen aby vám "nekrouhli" takty grafiky,mě se to už stalo,takže zálohovat původní verzi :D
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

h4Wk
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 17 říj 2008 09:59

Příspěvekod h4Wk » 13 pro 2008 13:39

Gogo píše:určitě nějaké optimalizace k snížení teploty,jen aby vám "nekrouhli" takty grafiky,mě se to už stalo,takže zálohovat původní verzi :D


tak oni maji na webu veskere biosy...takze z toho bych strach nemel...

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 13 pro 2008 13:59

já co jsem měl v základu,tak tam už nebylo
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

r3d

Příspěvekod r3d » 13 pro 2008 14:01

Philizor píše:Ahoj, chtěl jsem se zeptat, kde se dají nakonfigurovat tlačítka pro přehrávání umístěné na pravé straně notebooku... ty nalevo jsem nakonfiguroval pomocí Launch Manageru, ale ty ostatní jsem nenašel. :?


Tlačítka se dají nakofigurovat, ale musís vědět co dělat. Koukni do "C:\Program Files\Launch Manager\MMKEYBD.CFG" Tento soubor se stará o adresování tlačítek.

Pokud ti jde o to, že ti tlačítka na pravé straně nefungují pro ovládání WinAmpu, přepiš konfigurační soubor tímto souborem
mmkeybd.zip

nezapomeň si určítě zálohovat originální soubor!


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů