Acer Aspire 7730G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
michalko58

Příspěvekod michalko58 » 30 srp 2008 22:12

zoblik píše:kdyz je tomu teda tak ja rikate tak proc jsou teda ty visty tak moc uzivateli (aspon teda tady na foru) kritizovany? Neni mi teda jasny kdyz se rozbehne 99% programu a da se na ne zvyknout tak proc teda?? :roll:


Pretoze:

1. Maju malu RAM - s 1GB je to na hrane ale s 2GB a viac je to super.
1. a) Zda sa im, ze system si pre seba berie prilis vela pamate (vsetku), avsak Vista s nou pracuje uplne inak ako XP a v pripade potreby je pamat pre uzivatela ihned uvolnena.
2. Pouzivaju stare verzie programov, ktore samozrejme, ze nefunguju, ako maju (jeden dokonca dokazal znefunkcnit cele pc)
3. Maju pocit, ze system sa pridlho spusta. Toto trva iba prvych par dni. Potom si system zapamata najcastejsie spustane programy a start sa zrychli.
4. Nevypnu si UAC, ktore uz sice s SP1 tolko neobtazuje, ale stale to nie je ono. Pre niektorych uzivatelov by vsak jeho vypnutie malo byt uplne zakazane :wink:
5. Notebook s Vistou vydrzi menej na baterie (priblizne o 15min) ako rovnaky notebook s XP.
6. Idu im pomalsie niektore hry.
7. Kamarat povedal, ze je zla.
8. Nadavat na Vistu je "in" a "cool"
9. a viac. kazdy si doplni sam...

zoblik
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 08 úno 2008 18:10

Příspěvekod zoblik » 02 zář 2008 10:29

tak uz se tu objevili alespon 2 nebo 3 majitele, nepodelil by se teda prosim nekdo o nejake trosku rozsahlejsi uzivatelske zkusenosti nez jen ze je super nebo v pohode? Prece jen uz ho nejaky ten tyden pouzivate, tak jste urcite objevili prednosti ci nedostatky. Predem dik

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Gogo » 03 zář 2008 09:28

Zobliku,mám ho sice momentálně v servise /po třech týdnech/,ale noťas šlapal vcelku v pohodě,jen po aktualizaci biosu grafická karta změnila svoje chování a jela na maximum jen na necelých padesát procent.Zřejmě to je úpravou biosu po domluvě Acer - NVIDIA,v servisu se zatím vyjádřili jen v tom smyslu,že se s něčím podobným zatím nesetkali a řeší to.Oni zřejmě mají možnosti upravit bios tak,aby to šlapalo dle referencí.
S provedením compu jsem taky spokojený,akorát display na pantech trochu "péruje".Jinak se zdá šasi dost pevné a nemám výhrad. Píše se mě na něm dobře,přivykám i na číselnou klávesnici a Visty už nedělají problémy...co chceš ještě vědět?Piš...

zoblik
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 08 úno 2008 18:10

Příspěvekod zoblik » 03 zář 2008 11:21

Takze kdyz to vezmu z moji stranky, vzhledem k tomu, ze co se tyce notebooku a PC povsetne, tak nejsem zrovna nejaky odbornik abych se poustel do nejakych uprav, zmen napr. Biosu atd. Po pravde ani nevim co prizniveho prinasi aktualizace Biosu :oops:
Kdyz teda vezmu v potaz, ze budu pouzivat notebook ve stavu jak mi bude dodan, tak by nemeli snad byt nejake vyraznejsi problemy ne? Samozrejme, ze se muze stat, ze dostanu nejaky spatny kousek.


Jeste mala otazecka, jestli bys ty nebo jini kdo sem na tohle forum chodi treba nedoporucili neco jineho ve stejne cenove kategorii vzhledem k mym pozadavkum na prvni strance. :wink: Predem dik moc vsem

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Gogo » 03 zář 2008 11:38

17 palcový v této konfiguraci asi těžko seženeš..ale zkus si otevřít nové téma tady na fóru ve - http://notebooky-forum.notebook.cz/viewforum.php?f=32
je tam mnohem víc zkušenějších borců co se hrabou v různých značkách,spíš Ti poradí s alternativou

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

servis

Příspěvekod Gogo » 04 zář 2008 12:45

...pěkně mě tam s tím servisem serou! Je to tam od úterí od rána a zatím si to ještě ani nepřevzal technik...buď mají tolik reklamací,nebo na to z vysoka kašlou...mínka o aceru se mě začíná přesouvat do mínusových hodnot :(

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Gogo » 08 zář 2008 16:39

ráno mám noťas doma,jsem hrozně zvědav,co pak mě tam s tím provedli :(
flashli Bios o jednu verzi zpátky a vše šlape skoro jako hodinky,dělali na tom v pátek a v pondělí,škoda,že to tam tři dni stálo bez povšimnutí

zoblik
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 08 úno 2008 18:10

Příspěvekod zoblik » 10 zář 2008 22:22

co si mam vybavit pod pojmem "slape skoro jak hodinky", kdyz predtim si rikal ze supr nebo v pohode a ted po servisu tohle.
Ja furt nemuzu pochopit proc se vsichni tak moc divi tomu ze maj notebook ze servisu zpatky po cca tydnu. Vzdyt ma servis ze zakona 30ti denni lhutu na vyrizeni reklamace nebo se snad pletu??

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Gogo » 10 zář 2008 22:31

no,mám takovou malou záhadu...v jednom speciálním benchmarku-Lightmark jsem měl předtím při testu 145 bodů,což je u téhle grafiky a při tomto rozlíšení normální číslo,no a teď mám jen 105 bodů a nemůžu přijít na to,čím to je/zatím/.Jinak v 3Dmarku06 výsledky lepší,než před servisem,takty a teploty karty úplně normální - proto "skoro,jako hodinky"
no a s tím servisem máš pravdu,ale ze zákona plyne maximální lhůta,neznamená to,že Ti musí noťas stát 3 týdny v servisu a pak se na to někdo podívá

zoblik
občas něco napíše
Příspěvky: 42
Registrován: 08 úno 2008 18:10

Příspěvekod zoblik » 10 zář 2008 22:49

dobra no ale kdyz takovou lhutu maj tak proc by to delali rychleji? Kdyz to vezmu ze svyho pohledu tak kdyz mi nekdo rekne ze mam neco udelat do 30 dnu tak to urcite nebudu delat hned druhej den. A taky se musi uvazit ze tam asi nebyl tvuj notas jedinej.

Nehodil bys sem nejaky fotky jakozto jediny komunikujici majitel tohoto notasu, treba displeje v tom rozliseni 1440x.... abych vedel jestli na to vubec uvidim:lol: :lol: a i celkoveho vzhledu notebooku abych vedel jestli to neni opravdu velky a nemel bych se proto poohlidnout po nejaky ty 15"

dik moc predem

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Gogo » 10 zář 2008 23:00

nejlepší obrázky jsou asi na Alze,ale ne úplně přesné,já mám víko lesklé...no a mohl bych Ti poslat zítra nějaké screenshoty,ale sem asi ne,nemáš ICQ nebo mail?

SigTERM
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 12 zář 2008 06:15

Příspěvekod SigTERM » 12 zář 2008 07:14

notebook mám. Málem jsem s ním na reklamacích skončil taky. Jde o to, že nejnovejší BIOS omezí takty grafické karty na 300MhZ core max a paměti na 800MHz ... Naflashoval jsem o verzi starší a opět šlape 500/1600. Skóre v 3Dmarku 2006 je 5600 - což není špatné. Bohužel jsem nyní zjistil že na display je jeden vadný subpixel, ale jde to přežít (není moc vidět, svítí modře). Jinak je dost v pohodě - za ty prachy.

Jediné co by se dalo vytknout: zcela nepochopitelně je BIOSem vypnuta virtualizace, nejde zapnout.
webcam má fakt bídné rozlišení
mikrofon měl DELL a Asus lepší.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

re

Příspěvekod Gogo » 12 zář 2008 11:57

mě tam totiž ten předposlední bios nešel naflashovat,seklo se to uprostřed a vyhodilo hlášku,že se operace nezdařila...tak jsem raději nepokoušel...v servise to ale flashnul v pohodě,akorát v lightsmarku mě šel výkon noťasu na 100-105 bodů ze 150 a nijak ho nemůžu dotlačit na původní hodnoty...taky se hřeje,jako předtím,procák v max zátěži na 82 a Nvidie na 77- 79 celsia

hejcucuna
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 22 zář 2008 12:03
Bydliště: Brno

Příspěvekod hejcucuna » 22 zář 2008 12:14

Ahoj ve spolek,

tak jsem se rozhodl taky pro tuto řadu, kámoš ho má zatím měsíc a je s ním spokojený. Můžete jsem hodit nějaké odkazy na baťohy 17" pro tento noťas ? Moc díky

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 22 zář 2008 12:36

ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 6 hostů