Acer Extensa 5220 - Ovladač na SATA (instalace XP)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
vtipi
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 14 zář 2007 20:42

Příspěvekod vtipi » 19 zář 2007 16:36

stacili by mi sata ovladace,kterybych prihodil k instalacce win xp v nLite,nevite enkdo pls link ? diky

Harwester
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2007 10:13

Příspěvekod Harwester » 20 zář 2007 10:15

zdarec. jsem antitalent.... Má někdo návod, jak flashnout bios?

Harwester
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 20 zář 2007 10:13

Příspěvekod Harwester » 20 zář 2007 13:36

už mám vyřešeno... zavolal jsem na podporu acer, poslali nový bios, flashnul se a jde to v pohodě... ostatním přeji hodně štěstí

mm2
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 09 zář 2007 15:11

Příspěvekod mm2 » 22 zář 2007 16:23

Dafko píše:Môžem poprosiť BIOS a návod v PDF, kúpil som Acer Extensa 5210 a WinXP nejde nahodiť :(

vďaka: dafko@centrum.sk

nazdar já jsem pro instalaci XP na nota požil program nLite(jedná se o program který dokáže do instalace XP přidat ovladače, udělat besobslužnou instalaci, a tak dále )stáhneš ho na http://www.stahuj.centrum.cz/?g[s]=nLite pak potřebuješ od aceru ovladače pro instalaci pomocí diskety z ftp://ftp.acer.cz/notebook/extensa_5220/driver je to ( F6 Intel SATA HDD Driver Floppy Utility.zip )
obsluhu programu nLite maš na http://www.ovsem.net/software/jak-si-vy ... ramu-nlite dá se tam také stahnout samotný program
takže spustíš program co sis stáhnul s ftp aceru a vytvoříš disketu která je určena pro instalaci pomocí usb mechaniky její obsah si stáhneš na plochu do slošky poté si spustíš program nLite zadáš polohu XP ( je nutno mít Xp na disku jen skopírované žádní imič ) a vybereš pološky přidat ovladač a vytvořit botovatelný cd (poslední volba v odstavci) u přidání ovladače zadáš přidat slošku s ovladači a vybereš slošku do které sis předtím skopíroval tu disketu a poté pomocí držení ctrl označíš všechny ovladače co ti to dá na výběr a potvrdíš chvíli je to tam bude přidávat pak jenom nastavíš misto vytvořit iso rovnou vypálit a vypálíš (je tam bokem tlačítko vipálit ne pomocí dálší tím bys tento krok přeskočil) a vypálí se ti cd kde už winy budou znát sata s biosem jsem nic nedělal jen jsem upravil winy

dagnote
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 23 zář 2007 23:19

XP+acer 5220 funguje to!

Příspěvekod dagnote » 23 zář 2007 23:52

Ahojte !

Mal som problemy s vytvorenim funkcnej instalacky XP cez nLite -nedarilo sa a stale instalacia hlasila ze nie je HHD...ale ked som stiahol vsetky!!!subory podla odkazov z predosleho prispevku autora mm2 a pouzil som ich , tak sa vsetko podarilo a instalacia XP na 5220 sa standartne rozbehla bez nutnosti upravy BIOSU .

hulmi
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 24 zář 2007 14:08

Příspěvekod hulmi » 24 zář 2007 14:25

smajlik píše:Ahoj, takže vyřešeno. Je potřeba nahrát nový bios. Zavolal jsem na podporu Aceru a tam mi operátor poslal bios do emailu. Flashnul jsem to dle návodu, co byl v PDF a OK.


a aku verziu Biosu si tam napchal ? Ja som nasiel na nete 1.16 a tu som tam aj napchal , ale stale ten disk neni vidiet pri instalacii xp. Ak mas inu ver. tak mi to prosim ta hod na mail. hulmi@centrum.sk

Dakujem.

vecernik
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2007 19:21

Příspěvekod vecernik » 25 zář 2007 19:27

smajlik píše:Ahoj, takže vyřešeno. Je potřeba nahrát nový bios. Zavolal jsem na podporu Aceru a tam mi operátor poslal bios do emailu. Flashnul jsem to dle návodu, co byl v PDF a OK.

ahoj, mohl bych te prosim poprosit (nebo kohokoliv jineho) aby mi ten mail s biosem preposlal na pcernik@centrum.cz nebo uploadnul nekam na web... volal jsem na podporu, tam jsem jim rekl vse co chteli, nadiktoval email, oni mi to potvrdili, udajne i poslali, ale stale nic nedoslo... prosim co nejrychleji.. zacal jsem prave studovat a bez funkcniho NB mam celkem problemy.. predem diky :wink:

zde

Extensa 5220 - instalace XP

Příspěvekod zde » 25 zář 2007 21:20

Jsou 2 možnosti:
1. vytvořit si instalační CD s ovladačem SATA (návod na czc.cz) - složitější
2. nahrát nový bios (1.17a)
nejlepší postup:
jsou potřeba 2 CD - jedno s novým biosem + WIN98SE
- F2 setup povolit multiboot
- F12 vybrat boot z CD (v mechanice jsou WIN98SE)
- vyměnit za CD s nahraným biosem
- spustit flash biosu (soubor bat)
- F2 bios položka SATA Mode - IDE Mode
- CD XP a instalovat
- ovladače jsou na webu aceru (wifi - Broadcom)
Naposledy upravil(a) zde dne 09 říj 2007 06:35, celkem upraveno 2 x.

vecernik
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2007 19:21

Příspěvekod vecernik » 26 zář 2007 23:15

cau, super.. konecne mam ten bios.. problem je v tom ze at delam co delam (a to jsem zkousel celej den) nejsem schopnej ho spustit.. zkousel jsem to z toho instalacniho CD Win98SE, neslo to ani z normalniho dosu, kterej jsem si hodil na CD.. nejlip jsem dopadl kdyz jsem vyuzil Hirens Boot CD.. pomoci nej se mi dokonce povedlo spustit flashovaci program ktery me vynadal ze nesmim mit spusteny zadny memory manager (hiren si automaticky vytvori RAM disk aby mohl lip pracovat ..) .. takze jsem stale bez win :( .. dokazali by jste to nekdo zplacat na nejake CD, ktere by opravdu stacilo jen zasunout do mechaniky, a zadat prikaz "CLB-117A.bat" a ono by to fungovalo? :cry:

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 26 zář 2007 23:35

Na tomto CD pracuji.... tedy instalačka Windows XP s integrovanýma ovladačema pro SATA řadič. Až to budu mít hotové, dám tu odkaz ke stažení.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

zde

Příspěvekod zde » 27 zář 2007 07:47

vecernik píše:cau, super.. konecne mam ten bios.. problem je v tom ze at delam co delam (a to jsem zkousel celej den) nejsem schopnej ho spustit.. zkousel jsem to z toho instalacniho CD Win98SE, neslo to ani z normalniho dosu, kterej jsem si hodil na CD.. nejlip jsem dopadl kdyz jsem vyuzil Hirens Boot CD.. pomoci nej se mi dokonce povedlo spustit flashovaci program ktery me vynadal ze nesmim mit spusteny zadny memory manager (hiren si automaticky vytvori RAM disk aby mohl lip pracovat ..) .. takze jsem stale bez win :( .. dokazali by jste to nekdo zplacat na nejake CD, ktere by opravdu stacilo jen zasunout do mechaniky, a zadat prikaz "CLB-117A.bat" a ono by to fungovalo? :cry:


Normálně to nabootuj WIN98SE (volba s podporou CD), skončí to v dosu na A:\, potom vyměň za CD s nahraným biosem, přepni se na něj a spusť ten bat. Je to hotové asi za 5 minut.

vecernik
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2007 19:21

Příspěvekod vecernik » 27 zář 2007 08:39

cau, to jsem zkousle.. ale neznam asi spravne prikazy... mohl bys mi je prosim podrobne popsat?? ... nevim na ktery disk prepnout, a jak to tam udelat aby se to na ten disk preplo (kdyz zadam treba "CD D:" nebo nejaky takovy pismenko tak mi vetsinou rekne ze disk neexistuje, a nebo se to prepne, a zase se vrati zpatky :( ) .. s prikazovou radkou si moc nerozumim..

eximka1

Příspěvekod eximka1 » 27 zář 2007 09:24

[b]jimmyjames[/b] ak sa ti to podary vytvorit to instal XP cd s tymi SATA ovladacmi a das to sem aby som si to mohla stiahnut budem moooc rada skusala som to sama ale nlite mi stale vyhadzuje daaku chybu a neviem preco, inak moc dakujem vopred :oops:

vecernik
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 zář 2007 19:21

Příspěvekod vecernik » 27 zář 2007 14:37

ahoj, tak jsem pokrocil.. uz se mi povedlo prepnout na to CD, a spustit ten .bat soubor ... dal jsem ale nedosel pac mi to hlasi ze "file open failed on CLB-117A.WPH" ... pokud to chapu dobre tak ten soubor nemuze najit nebo otevrit... pritom vsechny soubory tam jsou... vzal jsem stahnutej ZIP, rozbalil, a vzal primo ty soubory a nacpal je na root CDcka...
jako hlavni problem vidim v tom ze to vypaluju v linuxu..(nemam k dispozici jiny pocitac, takze musim mit na aceru linux..) mozna pouziva nejak jinak nazvy.. ale pritom kdyz jsem dal prikaz DIR tak me to bez problemu vsechny soubory spravne vypsalo...
mohli by jste mi aspon zkusit dat navod opravdu do podrobna, krok po kroku, jak to tam udelat?

eximka1

Příspěvekod eximka1 » 28 zář 2007 05:41

tak ze podarilo sa mi vytvorit instalacne CD windowsu XP CZ s instalaciou SATA tak ze dnes ako pridem domov vam to sem hodim PLNE FUNKCNE testovane na mojom ACER 5220 tak ze sa teste dnes pridal link a spokojne sosajte a instalujte bez najmensich problemov s pozdravom Eximka :oops:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů