Acer Extensa 5220 - Ovladač na SATA (instalace XP)

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
ehvie
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2007 11:26

Příspěvekod ehvie » 28 zář 2007 11:28

eximka1 píše:tak ze podarilo sa mi vytvorit instalacne CD windowsu XP CZ s instalaciou SATA tak ze dnes ako pridem domov vam to sem hodim PLNE FUNKCNE testovane na mojom ACER 5220 tak ze sa teste dnes pridal link a spokojne sosajte a instalujte bez najmensich problemov s pozdravom Eximka :oops:


No, ráno mi ho doniesol kuriér na stôl a prekúsal som sa až sem, takže si rád počkám na to Tvoje CD...

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 28 zář 2007 11:48

Upravená instalace Windows XP s integrovanými ovladači SATA řadiče od Intel, hotfixy od MS a mnoho dalšího - http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... highlight= .
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

eximka1

Příspěvekod eximka1 » 28 zář 2007 15:45

No ako vidim dakto ma predbehol ale predsa len budem v dacom lepsia ako jimmyjames moj WINDOWS je klasicky XP Profesional CZ SP2 integrovanym crackom to znamena po instalacii ziadna aktivacia aaale pozor prave po inslalacii sa zacaly tie prave problemi s instalaciou ovladacou k XP urcite ako najvedsi problem bude zvuk a PCI slot tu je presny postup ako teda na to

Instalace ovladacov.

Pokial nie je uvedene inak, vsechny ovladace su stiahnute z:
kód:
ftp://ftp.acer.cz/notebook/extensa_5220/driver/

1) chipset - Intel - v pohode
2) VGA intel - v pohode
3) Broadcom LAN - v pohode
4) touchpad - v pohode
5) zvuk - tak to je oriesok, tu je postup:
1) nainstaluji ovladače z: Realtek Audio v.5.10.0.5423, ktore su k Extense
2) stiahnut alternativny ovladac
[odkaz]
Odtial som stiahla ovladac: Audio Driver Realtek Ver.5.10.0.5257.zip a rozbalila
3) v spravcovi zariadenia v systemovych zariadeniach sa zobrazí s vykricnikom PCI device. Na nom cez vlastnosti dame peinstalovat
vybrat umiestneny inf subor z ovladaca: Audio Driver Realtek Ver.5.10.0.5257
4) tymto sa aktivuje zvuk a je najdeny modem
5) pre instalaciu modemu zvolte umiestnenie k ovladačom: Foxconn Modem v.7.62.0.0

6) TI CardR - v pohode
7) wifi - Wireless Broadcom v.4.100.15.5 - v pohode

To je všetko nie je to tak tazke, takze vela stastia


Doplnenie k casti b) 5) zvuk:
- NENI potreba ziadneho alternativneho ovladaca
- staci nainstalovat originalni Realtek Audio v.5.10.0.5423, pri tom sa nainstaluje aktualizacia "KB888111WXPSP2" (složka MSHDQFE), což je prave Ovladac triedy HD Audio architektury UAA http://support.microsoft.com/kb/888111
- v Systemovych zariadeniach je potom PCI Device s vykricnikom
- na nom stada dat preinstalovat ovladac, nepripojovat sa k webu MS, instalovat automaticky
- je najdeny MS UAA driver, ktery bol nainstalovany spolecne s Realtek
- hotovo, hrajeme

co sa tyka WINDOWSU som este v praci ale nudila som sa ale tak okolo 20 som doma a mate to tu

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 28 zář 2007 15:53

Taky bych sem klidně mohl dát Corporate edition bez aktivace... jenže jak za chvilku uvidíš, jistí lidé tě tu za to ukamenují ;) Jinak Corporate verzi mám též, ale tu nenabízím veřejně na fóru, právě ze zmíněného důvodu.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

brankoo
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 28 zář 2007 19:19

Re: Extensa 5220 - instalace XP

Příspěvekod brankoo » 28 zář 2007 19:45

zde píše:Jsou 2 možnosti:
1. vytvořit si instalační CD s ovladačem SATA (návod na czc.cz) - složitější
2. nahrát nový bios (1.17a)
nejlepší postup:
jsou potřeba 2 CD - jedno s novým biosem + WIN98SE
- F2 setup povolit multiboot
- F12 vybrat boot z CD (v mechanice jsou WIN98SE)
- vyměnit za CD s nahraným biosem
- spustit flash biosu (soubor bat)
- F2 bios položka SATA Mode - IDE Mode
- CD XP a instalovat
- ovladače jsou na webu aceru (wifi - Broadcom)

snad jsem na nic nezapoměl, aha bios: http://rapidsh***.com/files/58224337/Bios_1.17.zip.html


no neviem ako vam ale mne tento navod celkom nefungoval, vsetko by bolo ok az na ten .bat subor ,ktory je asi nejaky poskodeny, lebo to vypisovalo nezmysli, takze ak ma este niekto s tym problem:

1. vytvořit si instalační CD s ovladačem SATA (návod na czc.cz) - složitější
2. nahrát nový bios (1.17a)
nejlepší postup:
jsou potřeba 2 CD - jedno s novým biosem + WIN98SE
- F2 setup povolit multiboot
- F12 vybrat boot z CD (v mechanice jsou WIN98SE)
- vyměnit za CD s nahraným biosem
- nespustat bat subor ale napis prikaz " phlash16.exe CLB-118.WPH " (samozrejme musis byt v priecinku kde mas nakopirovany ten bios)
- zacne sa flash biosu, chvílka strachu, a je to.
- po restarte F2 bios položka SATA Mode - IDE Mode
- CD XP a instalovat

cast navodu som niekomu prebral,dufam ze sa to bude OK.

ehvie
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 zář 2007 11:26

FLASH Biosu

Příspěvekod ehvie » 29 zář 2007 08:21

Nevie niekto, ci je bezpecne flashovat bios aj uz ked tam mam nahodene Windows XP? V tom navode je postup so zachrannym CD od W98 pripadne Free Dos, ale nie som si isty ci to je v pohode aj s uz nainstalovanymi XP...

Qar
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2007 11:18

Příspěvekod Qar » 03 říj 2007 11:23

vecernik píše:ahoj, tak jsem pokrocil.. uz se mi povedlo prepnout na to CD, a spustit ten .bat soubor ... dal jsem ale nedosel pac mi to hlasi ze "file open failed on CLB-117A.WPH" ... pokud to chapu dobre tak ten soubor nemuze najit nebo otevrit... pritom vsechny soubory tam jsou... vzal jsem stahnutej ZIP, rozbalil, a vzal primo ty soubory a nacpal je na root CDcka...
jako hlavni problem vidim v tom ze to vypaluju v linuxu..(nemam k dispozici jiny pocitac, takze musim mit na aceru linux..) mozna pouziva nejak jinak nazvy.. ale pritom kdyz jsem dal prikaz DIR tak me to bez problemu vsechny soubory spravne vypsalo...
mohli by jste mi aspon zkusit dat navod opravdu do podrobna, krok po kroku, jak to tam udelat?


Takže zásadní problém je v názvech souborů. Přejmenuj všechny soubory, které mají pomlčku tak, že tuto pomlčku nahradíš podtržítkem. Nezapomeň pak upravit i název souboru v té batové dávce. Pak už by měla ta batová dávka jít spustit. Problém je totiž v tom, že na některých počítačích (z neznámých důvodů) interpretuje pomlčku jako podtržítko a pak pochopitelně takový soubor nenajde.

Jinak postup je pak následující (a už tu byl i uveden): nabootovat Win98 s podporou cdrom a pak cd vytáhnout a vložit cd s novým biosem. Přepnout se na cd a spustit batovou dávku.

Qar
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 03 říj 2007 11:18

Re: FLASH Biosu

Příspěvekod Qar » 03 říj 2007 11:25

ehvie píše:Nevie niekto, ci je bezpecne flashovat bios aj uz ked tam mam nahodene Windows XP? V tom navode je postup so zachrannym CD od W98 pripadne Free Dos, ale nie som si isty ci to je v pohode aj s uz nainstalovanymi XP...

Tak bios by měl být na systému nezávislý, takže by to vadit nemělo. Naopak, systém může s biosem spolupracovat, takže to může teoreticky rozhodit systém.

kulma
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2007 14:30

install XP

Příspěvekod kulma » 03 říj 2007 14:34

Takže díky uživateli "jimmyjames" jsem nainstaloval XP absolutně bez problémů, ještě jednou mu díky. Jediné co mi to neschramstlo je LAN, ale tu jsem si nainstaloval pak sólo. SUPER a na noťásky ACER doporučuji.

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 04 říj 2007 13:37

Mohu použít bios stáhnutý z webu? Je to verze 1.18 z 25.9.2007.
Popřípadě jestli by mi někdo z Vás neposlal otestovaný, funkční bios na SATA.
Mail: petepeterer@seznam.cz
Dnes mi tento note přišel a večer to zkusím rozjet... :wink:

peterer
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 02 zář 2007 22:43

Příspěvekod peterer » 05 říj 2007 07:51

Zatím jedu na Visty Ultimate a jede to docela únosně i na 512MB, ale je to fakt na hraně.
Poradíte s tím Biosem, viz předchozí ...
Je bezpečné flashnutí z Windowsů?

Lalich
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 říj 2007 18:59

EXTENSA 5220 update bios

Příspěvekod Lalich » 05 říj 2007 19:03

Mohli byste mi poslat prosim navod na update biosu. Mam tam Linuxe a chtel bych XP, jenze problem se SATA. Diky

lalich@seznam.cz

kosmiklove
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2007 21:30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kosmiklove » 05 říj 2007 21:33

peterer píše:Mohu použít bios stáhnutý z webu? Je to verze 1.18 z 25.9.2007.
Popřípadě jestli by mi někdo z Vás neposlal otestovaný, funkční bios na SATA.
Mail: petepeterer@seznam.cz
Dnes mi tento note přišel a večer to zkusím rozjet... :wink:


samozrejme..prave som tak spravil a vsetko ok na 100% ;)


peterer píše:Je bezpečné flashnutí z Windowsů?

tak samozrejme vzdy sa moze nieco stat...ked ti vypadne elektrika behom flashovania tak ti pomoze prinajlepsom uz len servis...


Lalich píše:Mohli byste mi poslat prosim navod na update biosu. Mam tam Linuxe a chtel bych XP, jenze problem se SATA. Diky

lalich@seznam.cz

vsetko najdes v tejto teme o cca stranku dozadu...je tam este funkcny link na bios 1.17a ale ja som dal 1.18 z officialnej stranky a vsetko facha tak ako ma

melacj
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2007 21:39

Příspěvekod melacj » 05 říj 2007 21:44

Zdravim, mohl by mi nekdo pls poslat na dolakr@seznam.cz soubory ktere se vytvori po spusteni f6flpy32.exe (jsou to SATA ovladace F6 Intel SATA HDD Driver Floppy Utility.zip)
Nemam tady disketovou mechaniku a dnes mi prisel acer NB na ktery chci nainstalovat XP

Ivan001
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 05 říj 2007 21:48

Bios + navod

Příspěvekod Ivan001 » 05 říj 2007 21:50

Prosím mám acer extensa 5220 a potřeboval bych flashnout ten bios...pošlete mi ho prosím někdo i snávodem díky moc... Diablos.ivan@seznam.cz


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů