Můj Acer Aspire 5520

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
EasyShare
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 12 črc 2007 21:52

Příspěvekod EasyShare » 14 zář 2007 17:47

No tak jsem trochu zapřemýšlel a položil jsem si otázku, co koupit jetej supr PowerBook? Schůzka před koupí s prodávajícím by rozhodně nebyla problémem, vzhledem k tomu, že většina majitelů Apple je z Prahy. Jenže je tu hodně otazníků: stav stroje, a především záruka. Bez záruky to nemá zajisté význam uvažovat o jetém Applu. Vzhledem k šuntsky provedeném zastoupení pro ČR je záruka jen 1 rok a druhý se musí dokoupit. To by musela být hodně velká náhoda...

-uvažuju tak zhlediska jiných zkušeností, když jsem chtěl koupit nový telefon a ten předchozí asi tak rok starý se už začal sypat. Tak jsem to risknul a sehnal jsem smartphone již bez záruky. Klasický mobil jsem nechtěl a smartphone s dotykovkou jsem si vždy přál. 20tisíc za nový mi přišlo extra moc. Ten Smartphone už mám rok a nemohu si jej vynachválit...Jen mám blbej kontakt u pár tlačítek v klávesnici, ovšem vlastní vinou,protože telefon trochu zmokl a navlhnul...
-myslíte si, že by to mělo význam risknout? Měl jsem 3 nové notebooky od ledna doposud a bylo mi to k ničemu, protože stály všechny za...

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

GEFORCE 8400M 512MB TurboCache

Příspěvekod Atanono » 18 zář 2007 08:00

Zdravim, budu kupovat AS5520 Gemstone a má tuto grafiku: GEFORCE 8400M 512MB TurboCache. Rád bych na ni rozjel CS, GTA SA apod. Myslíte si , že mám šanci ? nebo že bych mohl rozjet i něco lepšího? o detaily mi moc nejde na svém stol. PC jsem GTA SA pařil na minimum a byl jsem spokojenej :) :D



a vůbec jaká je spokojenost s Gemstone? a co takhle žloutnutí notebooku když no má bílý design ...

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 18 zář 2007 08:15

no tak gta sa urco ti pofiči na to se spolehni teda!!! ja tohle rozjel na x1300 co mam v notasu a CS taky uplne v klidku,,,,jinak s tím žlutnutím klavesnice to je zajimavej postreh...... :D což je do budoucna možno.....tezko rict... :roll:

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

Příspěvekod Atanono » 18 zář 2007 14:48

tak to jsem rád za GTA SA. jak jsem tu nakousl s tím žloutnutím notebooku, tak jsem mluvil se servisním střediskem Aceru a s jedním obochodníkem a říkali že by se to stát nemělo, že je to z odolnějších materiálů, takže do noťasku jdu, pokud bude mít někdo zájem, tak e-mail od aceru přepošlu, aby jste mi věřili :)

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 18 zář 2007 14:56

mbelas@tiscali.cz tak mi to preposli dik moc........jinak takovej dotaz kde zjistim nejake podrobnejsi info o tom procesoru ktery je v tom aceru 5520 ten procak ja AMD TURION (ATHLON X2) TK53??? je to tedy dvoujádro že? diky za info....jinak by me zajimalo trebas cache jadra atak...........diky :D

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

Příspěvekod Atanono » 18 zář 2007 15:04

a co to je za typ (přesněji) Aceru? určitě je to dvoujádro :). třeba já jdu do tohoto Aceru http://www.100mega.cz/product.jsp?artno=NOTA2981. Docela šikovná hračka za 18tis. Mám dvoujádro označení TL56 a pokud se nemýlím, tak jsem někde četl že označení TL - že by neměl mít procák takovou spotřebu. TK - jsou obyč. procáky. Cache mám 1MB. pokud chceš přesnější tak hledej no :)

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 18 zář 2007 15:06

no jedna se o TK53....to by melo byt dvoujadro pokd vím ne ? a jadra by mely mit 2x256 kb cache ze? :roll:

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

Příspěvekod Atanono » 18 zář 2007 15:12

TK53 - určo je to dvoujádro :) ... no tak cache je dost slabá. zkus si připlatit nějakou tisícovku a uvidíš, že najdeš něco lepšího :). přihodil jsem si dva litry a objednávám trošku lepší stroj :) za 18tis bez daně :). jinak jukni na mail máš to přeposlané :)

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 18 zář 2007 15:18

:D diky za ten mail.............no jasne...ja uvidim co vykutim......jeste cas cas....... :!: no ja ho potrebuji i s vistama.....je to lepsi mit od vyrobce vse nainstalovane... :roll: aspon zatim semi to vvyplatilo... :idea:

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

Příspěvekod Atanono » 18 zář 2007 15:23

si děláš srandu ne? ty chceš Vistu? tak to jdi do notebooku za 40tis aby ti to notebook zvládl. redaktor jednou napsal, že má 1GB RAMky a ještě mu to nestačí na plynulý běh Vist a načítání v řádech minut. Pokud nejsi pracháč tak si kup noťas bez OS a nainstaluj si tam XP :). Oni výrobci jsou trošku mimo. prodávají notebook s 512MB RAM a dají tam Vistu ... docela dost jim to nemyslí !!! zatím Vistu nechci ani vidět ... :) ale je to na tobě

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 18 zář 2007 18:03

no tak jasne.......ja mam ten 5102 s 1GB ram a x1300 grafikou a visty teda zvládá excelentne...a to tam mam hafo programu navic teda..........jasne na hry to není, notebook je na kancelarinu ale i tak to šlape krasne to ti povim! :D ! jinak ty xp to je problem nebot oni vsichni vyrobci delaji biosy na visty,pak ovldace a od xp pomalicku odchazeji ikdyz by nemeli. Jinak acer by mohl pro vsechny new serie udelat funkčni ovladace :D taky by to nebylo na škodu teda ! aspon by si uzivatel mohl vybrat co chce...zda - li new visty nebo xp !! :roll:

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

Příspěvekod Atanono » 18 zář 2007 18:11

jo tak to je pravda že je problém sehnat ovladače já už mám snad na 10noťasů od Aceru :) v PC. tak to docela čumím že ti to jde jelikož to bych vůbec nečekal. a co baterka? vydrží ti to? to s tím biosem je taky problém, ale tady na fóru říkali jak to udělat aby to šlo na XP :)

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 18 zář 2007 18:14

hej pohoda..........baterka mi v xp vydrzela 2h a v tech vistach tak 1,45-2h taky..........tak na stejno to vyjde 8) jako acer to ma celkem vychytane.....ja radsi dam vic a mam to i s woknama a vse fungl nainstalovane teda :roll: jasne umim wokna nainstalovat to neni problem, a ty programy tak neni problem ale od toho vyrobce to prece jenom líp šlape bych rekl a je to celkove vychytane...... :oops: je to muj nazor ale o zkusenostech taky vic své :D

Atanono
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 zář 2007 07:48
Bydliště: CV

Příspěvekod Atanono » 18 zář 2007 21:12

tak to čučím ... jsem se jukal a oni už wokna XP nedávají do nových NTB :(. si to ještě obvolám :)

mbelas
guru
Příspěvky: 1372
Registrován: 29 říj 2006 09:04

Příspěvekod mbelas » 19 zář 2007 09:34

no na xp serou...............vista je budoucnost a kvuli toho serou na ovldace na xp....... :roll: radsi napisou k new acerum ze tento notebook xp nepodporuje apak vydaji pofidernu ovldace na xp kde ja napsano not auhtorized..... :roll: tak nevim co je tohle za logiku........taky bych rad xp........ale co nadelam :wink:


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů