ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
West
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 28 srp 2008 19:06

TV tuner

Příspěvekod West » 06 zář 2008 16:59

Včera jsem ho zkoušel jak jsem psal výše, rozjel jsem ho v nějakém Windows media centru a bez problemů šlape.
I na tu malou anténku, co k tomu dali vše chytnu v pohodě. Jediná podmínka je pokrytí signálem.



Co myslíte, s DIABLEM 3 by žádný problém na našem noťasu neměl být?

krcmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 30 srp 2008 22:02

TV tuner

Příspěvekod krcmi » 06 zář 2008 17:07

aha a kde jsi to zkoušel?myslím město popřípadě část..mě to sice na jeden pokus našlo kanály ale když sem se chtěl připojit měl sem smůlu kanály to nenašlo a od tý doby mi to nenašlo ani žádný kanál asi budu muset zkusit nějakou silnější anténu..... :)

TEmpest
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 06 zář 2008 17:05

pamětové karty

Příspěvekod TEmpest » 06 zář 2008 17:08

Kdyz zasunu kartu do slotu pro pamětové karty tak se nic nestane nikde se neukaze a nikde ji nevidim. Máte s používáním pamětových karet někdo skušenosti?? Můžete mi poradit kde se má zobrazit a jak se dostat k datům z ní?? mám windows VISTA

West
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 28 srp 2008 19:06

Re: TV tuner

Příspěvekod West » 06 zář 2008 17:48

krcmi píše:aha a kde jsi to zkoušel?myslím město popřípadě část..mě to sice na jeden pokus našlo kanály ale když sem se chtěl připojit měl sem smůlu kanály to nenašlo a od tý doby mi to nenašlo ani žádný kanál asi budu muset zkusit nějakou silnější anténu..... :)



Zkoušel jsem to v Horoměřicích - Praha Západ. Nabehlo to, vyhledalo kanály, uspořádal jsem je, uložil a hotovo.

krcmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 30 srp 2008 22:02

Re: pamětové karty

Příspěvekod krcmi » 06 zář 2008 18:06

TEmpest píše:Kdyz zasunu kartu do slotu pro pamětové karty tak se nic nestane nikde se neukaze a nikde ji nevidim. Máte s používáním pamětových karet někdo skušenosti?? Můžete mi poradit kde se má zobrazit a jak se dostat k datům z ní?? mám windows VISTA


Tak sem zkusil SD a SD micro s adapterem na SD která mívá v některých čtečkách problém a všechno jede jak má.Vložím kartu a hned mi naběhne že se instaluje a vyběhne nabídka co s ní. jinak kartu bys měl najít v položce počítač.

Cenzanni

Re: pamětové karty

Příspěvekod Cenzanni » 06 zář 2008 18:09

TEmpest píše:Kdyz zasunu kartu do slotu pro pamětové karty tak se nic nestane nikde se neukaze a nikde ji nevidim. Máte s používáním pamětových karet někdo skušenosti?? Můžete mi poradit kde se má zobrazit a jak se dostat k datům z ní?? mám windows VISTA


Já jsem ve slotu zkoušel miniSD (přes redukci na SD) a všechno šlapalo v pořádku. Systém zařízení našel, nabídl mi možnosti, co chci udělat. A sanozřejmě jsem se k datům mohl dostat přes nabídku Tento počítač (resp. Počítač ve Windows Vista :)) Pokud tvůj počítač na kartu nereaguje, doporučil bych vyzkoušet ještě nějakou jinou - což by mělo buď dokázat, že je něco v nepořádku se čtečkou, nebo je zádrhel v kartě. Problém se čtečkou -> servis. Co se týče problémů s kartou, napadá mě že může být buď špatná karta (což ale nepředpokládám, když se ji pokoušíš přečíst, tak asi bude třeba z foťáku nebo tak), nebo nemusí se čtečkou být kompatibilní (kdyby to třeba byla SDHC, tak si nejsem jist, jestli to notebook čte). Jinak nevím. Vyzkoušej a uvidíš.

krcmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 30 srp 2008 22:02

Re: pamětové karty

Příspěvekod krcmi » 06 zář 2008 18:18

Cenzanni píše:
TEmpest píše:Kdyz zasunu kartu do slotu pro pamětové karty tak se nic nestane nikde se neukaze a nikde ji nevidim. Máte s používáním pamětových karet někdo skušenosti?? Můžete mi poradit kde se má zobrazit a jak se dostat k datům z ní?? mám windows VISTA


Já jsem ve slotu zkoušel miniSD (přes redukci na SD) a všechno šlapalo v pořádku. Systém zařízení našel, nabídl mi možnosti, co chci udělat. A sanozřejmě jsem se k datům mohl dostat přes nabídku Tento počítač (resp. Počítač ve Windows Vista :)) Pokud tvůj počítač na kartu nereaguje, doporučil bych vyzkoušet ještě nějakou jinou - což by mělo buď dokázat, že je něco v nepořádku se čtečkou, nebo je zádrhel v kartě. Problém se čtečkou -> servis. Co se týče problémů s kartou, napadá mě že může být buď špatná karta (což ale nepředpokládám, když se ji pokoušíš přečíst, tak asi bude třeba z foťáku nebo tak), nebo nemusí se čtečkou být kompatibilní (kdyby to třeba byla SDHC, tak si nejsem jist, jestli to notebook čte). Jinak nevím. Vyzkoušej a uvidíš.


SDHC čte, zkoušel sem micro SDHC :)

krcmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 30 srp 2008 22:02

pravé postranní tlačítka....

Příspěvekod krcmi » 06 zář 2008 20:32

ahoj přišel někdo na to jestli se dá změnit nastavení těch dotykových tlačítek na pravé straně? docela mě štve jak se mi vždycky objeví volba mechaniky když jenom zavadim... dík

CarlosCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2008 08:28
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvekod CarlosCZE » 06 zář 2008 22:06

Ahoj,
včera mi domů přišel notebook ACER aspire 5930G-733G25MN a dneska jsem zjistil, že maximální kapacita baterie je 98% a víc nejde nabít, ani když vypnu notebook, tak se baterie nenabije na víc než oněch 98% Je to můj první notebook, a proto se raději zeptám, jestli je po jednom dni normální, aby maximální kapacita klesla o dvě procenta (první den byla max. kapacita baterie 100%). Notebook jsme napájel pouze ze sítě, ani jednou nejel notebook na baterii.

Thorus

Příspěvekod Thorus » 06 zář 2008 23:06

Já mám stejný model už skoro měsíc a u baterie mi to pri napajeni ze site pise "Plně nabito (100%)". Zkus jet někdy jen na baterku a pak ji dobít.

CarlosCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2008 08:28
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvekod CarlosCZE » 06 zář 2008 23:08

Dobře zkusím to, díky moc.

EDIT: tak jsem si pustil GRID a hrál jsem jen na baterce....nechal jsem ji vybít přibližně na 68% a dal jsem nabíjení. Už mám zase maximální kapacitu baterie 100%. Takže ještě jednou díky, Thore.

Cenzanni

Příspěvekod Cenzanni » 07 zář 2008 01:20

CarlosCZE píše:...nechal jsem ji vybít přibližně na 68% a dal jsem nabíjení...


Pro baterku by sice mělo být lepší nabíjet ji, až když je více vybitá, ale čert to vem, hlavně že funguje 8)

CarlosCZE
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 31 srp 2008 08:28
Bydliště: Frýdek Místek

Příspěvekod CarlosCZE » 07 zář 2008 07:03

Ono mi šlo jen o to, abych to vyzkoušel. A navíc, jak jsem psal výše, s notebooky nemám žádné zkušenosti a to, že by se měla baterie nabíjet až když se vybije, jsem nevěděl. :oops: Aspoň jsem zase o něco chytřejší, díky za informaci :D

Thorus

Příspěvekod Thorus » 07 zář 2008 09:58

Cenzanni píše:
CarlosCZE píše:...nechal jsem ji vybít přibližně na 68% a dal jsem nabíjení...


Pro baterku by sice mělo být lepší nabíjet ji, až když je více vybitá, ale čert to vem, hlavně že funguje 8)
To platilo kdysi. Ted uz se baterky dělají tak ze je muzes nabijet kdykoliv.

Cenzanni

Příspěvekod Cenzanni » 07 zář 2008 10:31

Thorus píše:
Cenzanni píše:
CarlosCZE píše:...nechal jsem ji vybít přibližně na 68% a dal jsem nabíjení...


Pro baterku by sice mělo být lepší nabíjet ji, až když je více vybitá, ale čert to vem, hlavně že funguje 8)
To platilo kdysi. Ted uz se baterky dělají tak ze je muzes nabijet kdykoliv.


No, zlepšení určitě nastalo, ale podle toho, co jsem četl, ještě stále nejsou baterie bez paměťového efektu a některých dalších vad. Kdybych si jen pamatoval odkaz na ten článek...


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů