Notebook snů aneb co bys chtěl pod stromeček? ;)

Obecná témata, která přímo nezapadají do výše uvedených kategorií.
CeCo

Příspěvekod CeCo » 14 pro 2006 15:49

Upresnim leona:

Kamilos - napr.
- servis do druheho pracovneho dna na mieste (velmi dobra vec!)
- odolne veko displeja (menej sa poskriabe + znesie vacsi tlak)
- fajn ergonomia (slusny displej na notebook, dobry laout klavesnice, schopne rozmiestnenie portov, rozmery)
- rozsiahla technicka podpora na nete i telefone
- vyladenost, stabilita a zabezpecenie

(nezabudaj, ze cca 20% NB sa v priebehu +- roka pokazi - statistika HP, Toshiba, Dell, Sony a Lenovo v USA) => nie je dolezity len vykon, ale aj to, ako bude ten stroj pracovat a co s nim v pripade potreby

hawk_eye:
Preco? Ja napr. chvalim aj to, co ma sused (zeby to bolo tym, ze som im ho vybral ja? ;) Ale su s nimi zatial nadmieru spokojni...)

C.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 14 pro 2006 16:43

Upresnil bych, existuji i jine pozadavky nez vykon pri pouziti notebooku jako herni konzole.

Je to mozna neuveritelne, ale stale jsou lide kteri pocitac pouzivaji primarne k praci ci komunikaci :) Nejaky "3D" vykon (casto na ukor ostatnich vlastnosti) je jim zcela lhostejny. Napriklad moje pozadavky byly:

- rozlozeni klavesnice co nejvice podobne standardni PC klavesnici (v zadnem pripade klavesy jako Home/End/PgUp/PgDn pres Fn apod) a jeji dobre mechanicke provedeni
- 15" displej s rozlisenim SXGA+ a vice. Kvalitou takovou, ze alespon trochu pripomina "tisteny text" (nejsem grafik, ale proc se cele hodiny divat na neco hnusneho co meni barvy jak prvni barevna televize pouhym pohybem hlavy)
- naprosta stabilita
- zaruka alespon 3 roky (nebo moznost rozsireni), dostatek nahradnich dilu v prubehu cele zaruky, servis on-site (alespon za priplatek)
- tichy chod a neprilis velke zahrivani
- stridmy a ucelny design v cerne barve
- operacni system v cene, certifikovane drivery na pouzity hardware, snadna aktualizace specifickeho software od vyrobce, software pro zalohu/obnovu image disku
- podpora prace s dvema monitory a s projektorem (to uz ma dnes snad kazdy notebook, ale ...)

potkanus
píše často
Příspěvky: 139
Registrován: 30 kvě 2006 01:41
Bydliště: Plzen!!! Sometimes Praaag

Notebook snu jo?

Příspěvekod potkanus » 31 led 2007 20:44

Tak taky pridam svuj:

Grafika X2950XTX Crossfire (ano, jeste neni a dlouho nebude :mrgreen: )
Procik Intel Core 2 Extreme X7800 (to uz je)
4096 MB RAM DDR 2 1066 Mhz CL3 (zbozne prani :) )
2x 400 GB HDD 7200 ot. sifrovana data, funkce self destruct pri neautorizovanem pristupu
wifi a/b/g/n
blu-ray/HD-DVD/holographic disc RW 10vrstvej zapis
10/100/1000 Mbit LAN, 10 Gbit new UTP support
10x USB, 2x IEEE 1394
1000 W AC adapter
prenosny atomovy minireaktor s vydrzi 1 MWh s uranovymi clanky
20 palcovy wide S-PVA LCD panel s rozlisenim HDTV 2 standardu
Razer laserovou mys pro parany
Brasna - batoh rozlozitelny jako stolecek se zidlickou
Chladici podlozka s kapalnym dusikovym chlazenim
DVB-T, analog, DVB-S karta s prolomenym sifrovanim satelitniho prijmu
GPS modul s funkci tajneho vysilani pro pripad kradeze, rusicka wifi siti, titanove sasi morene odpuzovacem komaru
ctecka otisku prstu, s tajnym sekundarnim ctenim DNA
podsvetlene klavesy
infracervene bryle s moznosti prepnout ntb do nocniho infra rezimu neviditelneho pouhym okem
Plutoniovy zaric smerovatelny - vhodny zejmena kdyz nestihate svuj projekt a nutne potrebujete, aby se sefovi udelalo na par dni spatne
HDTV webkamera, stereo mikrofon s HW pozmenovacem hlasu
bez operacniho systemu od MS, dovezen ze zahranici v ramci zabraneni vypalneho OSA
dozivotni zaruka, narok na upgrade HW kazde 2 roky, oslovovani v servisu slovem Muj pane

Everybody dreams :)
Desktop a A6kt-q008 doma, na kolej: VBI Compal HGL30 14.1", S-ATA, SuperMulti, VGA nVidia Go 7600 256MB, 80 GB fujitsu siemens 5400ot., 1024MB Kingmax 667Mhz RAM, abg wifi, celeronek M 410 yonah.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 31 led 2007 21:35

hm tak mozna za 50let jako bill gaytes :lol:
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Tom_bo
píše často
Příspěvky: 128
Registrován: 10 kvě 2007 22:58

Příspěvekod Tom_bo » 23 kvě 2007 00:56

mno ve srovnani s predchozim prispevkem mam vcelku skromne naroky

na cesty:
10" LCD
Turion 64 X2 (bo neco podobnyho)
1GB DDR2 RAM
160GB HDD
ATI X1600
DVD-RW-RAM (idealne i blu-ray)
4x USB 2.0; BT; IrDa; Wi-Fi; GPS; webkamerka; mic.;ctecka na pam. karty; kvalitnejsi repracky a audiovystup; trackpoint nebo touchscreen; tvrdy "plechovy" case s odolnosti proti vlhkosti a necistotam; celkova odolnost proti machanickemu poskozeni a vaha pod 2kg a vydrz kolem 5-6 hodin se zapnutymi bezdraty

na doma:
20" LCD
Turion 64 X2 (bo neco vykonejsiho)
alespon DDR2 s 800MHz rozsiritelna minimalne do 4GB
2x 500GB 7.2k rpm HDD
dobra GK (ekvivalent nejake stolni s podporou DX10)
6x USB 2.0; BT; IrDa; Wi-Fi; webkamerka; mic.; EDGE + CDMA + HSDPA modem; tv tuner; odnimatelna bezdratova podsvicena klavesnice s numerickou casti a furou samostatnych nastavitelnych cudlicku :wink:; LCD zobrazujici systemove info; podpora TV, DVD, CD a nahravani z TV bez zapnuteho OS; vymenitelne komponenty jako procesor, GK nebo DVD mechanika; k tomu vsemu vydrz na baterii kolem 2h

tak tohle by mi snad stacilo k naproste spokojenosti alespon na nejblizsich par let :P

CeCo

Příspěvekod CeCo » 23 kvě 2007 11:15

Ja by som chcel nieco, co ma zbalene 5" a 0,2kg a rozbalene 12-20" (ano, variabilne podla nastavenia) s nejakou prijemnou hmotnostou ;)

C

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 23 kvě 2007 11:54

takze, kostra z titanu a kryt z uhlikovych kompozitu, 17 WSXGA+, zabudovana promitacka v zadni casti ntb + skladaci filmove platynko :D, 18clankova 150Wh baterie, grafka x1900 (specialni ovladace, keryma by slo realtime prepinat mazi vykonem v OpenGL a DirectX :) , procakC2D, 8GB RAM a vyply cache prostor na HDD, ten 2x250GB v RAID poli, 8xUSB 2,0, IEEE1394b atd....

na cesty by mi stacil modifikovany Dell XPS m1210 s 9-clankovou Li-Pol baterii, solarnim panelem na viku ntb, SSD disk 256GB, integrovana grafka, zabudovana GPS :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Duchna

Příspěvekod Duchna » 13 črc 2007 10:22

a ja chcem notebook co mozem zlozit do zapalkovej skatulky, zahrkat s tym a mat z toho raketolan, popripade zmrzlinu

CeCo

Příspěvekod CeCo » 13 črc 2007 12:27

Tak ja sa chystam na realny darcek:
. T7700
. 1x2GB RAM s vyhladom na rozsirenie na 4
. 15,4" WUXGA
. Quadro FX 570M
. 120/7200 otacok, vyzera na kolmy zapis!
. 4 roky zaruka proti nahodnemu poskodeniu + klasicka globalna NBD OnSite
. Magneziove sasi
. Vydrz 4 hodiny
. Hmotnost <2,8kg
. a dalsie somarinky

Mnam :)

C


Zpět na „Ostatní náměty k diskusi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti