Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
kajamarik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2012 22:18

Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod kajamarik » 14 čer 2022 18:08

Ahoj,

Potřeboval bych dokovat několik různých notebooků. Doufal jsem, že s ústupem od proprietárních konektorů směrem k USB-C to nebude problém, ale takhle jednoduché to není...

Potřebuji dokovat:
Latitude 7280
ProBook G5
ProBook G8
ThinkPad L14 Gen1

Zkoušel jsem tyto USB-C docky:
HP HSA-B005DS
HP 1MK33AA
DELL WD19TB
ThinkPad L14 Gen 1 20U1 ThinkPad USB-C Gen 2 Docking Station


Bohužel, něco jako vzájemná kompatibilita moc neexistuje. V zásadě funguje jen nabíjení, u některé kombinace jen obraz, u některé jen USB... Takže na nic. HP 1MK33AA dokonce nefunguje s ProBookem G8.

Zatím jsem se dostal nejdál s: https://www.lidl.cz/p/tronic-adapter-usb-c/p100344689

Nicméně, s Latitude 7280 to nefunguje úplně na 100% - nejdřív nefungovaly USB periferie, pak nešel obraz... Po pár restartech je vše funkční, akorát - nelze provozovat externí LCD s vypnutou obrazovkou notebooku (ať už přes Win+P, nebo zavřením víka). Obrazovka musí být buď duplikovaná nebo rozšířená, což je v některých situacích otravné + to zbytečně zatěžuje HW a spouští se zbytečně ventilátor. Jinak tenhle "dock" funguval s ostatními notebooky normálně.

Takže mám v zásadě dva dotazy:

1.) Lze nějak přinutit Latitude 7280, aby fungoval při zapojení přes dock z Lidlu k ext. obrazovce s vlastní obrazovkou vypnutou ?

2.) Případně, máte někdo vyzkoušený nějaký konkrétní USB-C dock který funguje opravdu univerzálně napříč různými značkami a modely ?

Předem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod leon » 15 čer 2022 11:33

o co zkusit nějakou dokovací stanici od značky specializující se na příslušenství?

kajamarik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2012 22:18

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod kajamarik » 15 čer 2022 18:05

Máš nějakou konkrétní značku na mysli ?

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod leon » 17 čer 2022 14:13

nemám, ale moje úvaha je následující

1) výrobci notebooků budou svoje dokyny dělat hlavně tak, aby fungovaly s jejich notbooky
2) dokina z lídlu je zaměřena hlavně na cenu, takže nejspíš vemou nějakého OEM výrobce v Číně a ovladače budou základní
3) renovmovaný výrobce příslušenství by se mohl snažit, aby jejich dokina fungovala s většinou notebooků, tedy lépe ošetřit ovladače

osobní zkušenost nemám, ale jako první mě napadá Logitech

kajamarik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2012 22:18

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod kajamarik » 18 čer 2022 07:25

Máš na mysli: https://www.alza.cz/logitech-logi-dock- ... 015145.htm ?

To už je pro moje potřeby docela overkill (i cenově). Mně by v zásadě stačil i ten replikátor portů z Lidlu, nabíjení, 1x HDMI/DP + USB 3.0 je pro mne dostačující...

Zkoušel jsem u toho Dellu i přeinstalovat ovladače grafiky a ani ťuk.

Doufal jsem, že když už ty USB-C dockiny nefungují tak spolehlivě jako ty starší s proprietárními konektory, vyváží to alespoň vzájemná kompatibilita...

Uživatelský avatar
leon
guru
Příspěvky: 984
Registrován: 25 zář 2014 20:46

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod leon » 18 čer 2022 14:48

neměl jsem na mysli nic konkrétního, jen obecně

chápu, že 11k už je moc, určitě se najde i něco levnějšího
https://www.czc.cz/notebook-replikatory ... e/produkty

kultus
guru
Příspěvky: 605
Registrován: 13 led 2008 12:50

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod kultus » 28 čer 2022 05:48

Nechci to zevseobecnovat, ale mozna te ceka martyrium zkouseni a (z)vraceni...mam doma tri USBC replikatory s USB, HDMI a zadny nefunguje na vsech NTB 100% hlavne HDMI je trochu loterie. Tak preji hodne stesti, tady s tim prislusenstvim byl vzdycky problem s kompatibilitou...
Asus G74SX + Asus UX390UA + Legion 5 17", i7 10750H/16GB/GTX1660Ti/1,5TBNVMe + HP Elitebook 845 G8 + HP Zbook 15 Fury G8

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod zivan » 28 čer 2022 17:34

Zajimava je ta nepodpora HP docku a Probooku G8, mam dock HSA-B005DS a s Elitebookem 845 G8 funguje asi vse, napaji se z nej, mam zapojene 2x LCD a vypnuty displej notebooku.

Problem USB-C je v tom, ze je to jen konektor, ale zapojeny muze byt ruzne. V telefonech jen USB 2, nekde zas Thunderbolt...
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

kajamarik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2012 22:18

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod kajamarik » 08 črc 2022 15:55

Problém bude asi celkově ten videovýstup, protože úplně stejné problémy mám i s DP...

Zkusil jsem ještě dock od Baseus a výsledek stejný jako předtím, problém byl myslím s Dellem a Lenovem... Asi to vzdám a zůstanu u trojkombinace USB-C + HDMI + USB-A.

To mně taky napadlo, že USB-C je vlastně jen tvar konektoru... Ale, nechápu potom, proč s nějakým dokem funguje Lenovo a Dell ne, i když oba mají Thunderbolt 3. Obráceně to stejné, nepovedlo se mi tam najít nějakou souvislost...

Možná ještě zkusím objednat z Číny něco na způsob toho z Lidlu, možná tady platí, že čím jednodušší, tím lepší kompatibilita...

kajamarik
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 srp 2012 22:18

Re: Univerzální dock (USB-C) pro různé značky NTB (+ dock z Lidlu)

Příspěvekod kajamarik » 20 led 2023 17:03

Tak asi proběhl nějaký update Windows 10 a notebooky HP, Lenovo a Dell fungují s dokinami HP. Pak ještě vyzkouším ten Lenovo dok. s ost. značkami NB, nemám jej momentálně u sebe.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů