Jakou myš k ntb?

Diskuse o veškerém příslušenství. Brašny, externí disky, přídanvé karty, WiFi atp.
vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 27 lis 2007 23:17

je to pekne ale mate ten pocit že herna myš + podložka pre ňu je to prave orechove pre mobilny notebook? nieje lepšie skôr nejaka menšia myš s kratšim kablikom?

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 28 lis 2007 06:07

maxxz píše:jen tak úplně mimo moje A4tech X750-F má tak uzoučkej a lehoučkej kablík, že ho ani necejtim když jezdim. Nedávno jsem hrál na nějakým logitechu a přišlo mě to jak kdybych tahal nějakej silnoproudej kabel :D


Hah, jak casto pouzivas ten notebook a v jakych polohach? :lol:

Ja jsem naprosty antizastance jakychkoliv kabelu. Moje myska dojela na kabel, moje sluchatka dojizdeji na kabely, muj kabel na pripojeni externiho disku je uz treti v poradi, kabel k adapteru je uz muj druhy (z toho prvniho zacaly litat jiskry). :twisted:
Ono to je urcite i tim, ze mi to proste nikdy nelezi jenom na stole v jedne poloze/bez pohybu a ty kabely se holt hejbou/ohybaji (byt jen mirne), prekazi a pomalu se opotrebovavaji. Pak nasledne se ti uvnitr kabelu prerusi nejaky spoj a je to v haji.
Proto mam uz take velke zkusenosti s kvalitou a zpracovanim ruznych kabelu. A prave ty tenke jsou nejvetsi sra**y. Je to lehke, necitis to, skripne se ti pod notebookem, pri rychlejsim pohybu mysi ho napnes a do tydne jdes reklamovat (nezalezi, jaka to je znacka nebo jak "kvalitni" by myska za ty penize mela byt)... Musis si na to proste davat bacha, prekazi to a omezuje. Bezdratova mys me otravuje mnohem mene casto nez mys dratem.
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)

NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 28 lis 2007 09:38

vito45 píše:nieje lepšie skôr nejaka menšia myš s kratšim kablikom?

ako komu. ked robim dlhsie s tymi krpatymi notebookovymi mysami tak ma z nich zacne boliet ruka. a samozrejme musi byt wireless. s drotom len ak niekto potrebuje na hry mys s rychlou odozvou.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Rexy

Příspěvekod Rexy » 28 lis 2007 10:04

to all

jen trochu z jineho soudku: vypinate (bezdratovou) mys - treba pres noc, nebo vubec?
ja ne, protoze nevim, jestli bych tim nejak vyznamne usetril baterky, pac mys po nejake chvili stejne "usina" a pak je mi lito toho malinkyho vypinace, pripada mi, ze moc cyklu nevydrzi.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 28 lis 2007 11:21

nevypinam. mam tam nabijacie akumulatory a ked to zacne kvakat tak ich vymenim za druhy par. vydrz baterii nie je problem ani u mojej starsej MS wireless mysky ktora sa vypinat ani neda :)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 28 lis 2007 13:10

Ghost píše:
vito45 píše:nieje lepšie skôr nejaka menšia myš s kratšim kablikom?

ako komu. ked robim dlhsie s tymi krpatymi notebookovymi mysami tak ma z nich zacne boliet ruka. a samozrejme musi byt wireless. s drotom len ak niekto potrebuje na hry mys s rychlou odozvou.


To som skôr myslel vo všeobecnosti ale koľko ľudi toľko chuti napr. mne robia problem veľké myši, boli ma z nich ruka

Myš som nikdy nevipinal, nemal som potrebu a baterky stale vydržali viac ako mesiac a su nabijateľné takže no problem

gapi

Příspěvekod gapi » 28 lis 2007 16:01

Vrevo odporucam Logitech VX Nano .... konfort
Naposledy upravil(a) gapi dne 28 lis 2007 23:14, celkem upraveno 1 x.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 lis 2007 16:05

Crabik: Já mám notebook převážně na stole a nebo na kolenou v křesle (Jenže tam využívám touchpad). A nevim proč by mě měli kabely vadit. Jestli drátovou nebo bezdrátovou myš tak rozhodně drátovou jinou bych nevolil. sluchátka mám taktéž drátové a nestěžuju si. Nevim jaký polohy myslíš, že si tím kazíš kabely, ale dost slušně si ani neumim představit jak někdo myšuje v křesle :wink: :wink:
tento účet již není aktivní.

Spirit
píše často
Příspěvky: 308
Registrován: 09 říj 2007 03:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Spirit » 28 lis 2007 16:53

vito45 píše:je to pekne ale mate ten pocit že herna myš + podložka pre ňu je to prave orechove pre mobilny notebook? nieje lepšie skôr nejaka menšia myš s kratšim kablikom?

a kto hovori o hrani? Samozrejme, CSko ci UT2004 hravam a v porovnani s beznou mysou je ta razerka ako nebo a zem :wink: Povacsinu casu sa vsak venujem grafike, kde je potrebna minimalne taka presnost ako pri hrach, a nehovoriac o pohodlnosti, ktoru mas ako pri NB, tak pri desktope...
Toshiba A200 1M8: C2D 7100, 4GB RAM, HD2600 500/400, 160GB,
SB X-fi Surround 5.1, Logitech Z-2300 + G51, Razer Lachesis + Steelpad Qck

FloydPink
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 úno 2007 13:43
Bydliště: Zlín

Příspěvekod FloydPink » 28 lis 2007 17:39

maxxz píše:A nevim proč by mě měli kabely vadit. Jestli drátovou nebo bezdrátovou myš tak rozhodně drátovou jinou bych nevolil. sluchátka mám taktéž drátové a nestěžuju si.


Tak nevím jak ty, ale ja s hlavou moc nehýbám když mám sluchátka na uších, drátové myši pro normální práci nikdy, drát ti zapadne za stůl a musíš ho furt tahat. Mám Logitech V450 a nemůžu si stěžovat, je pravda že na hraní není, ale na přednášce když vytáhnu noťas a kdesi zapojovat kabel a hlídat aby neobtežoval ostatní tak na to bych se mohl vysr***. Zapnu noťas kliknu na tlačítko myši a jedu. 8)

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 28 lis 2007 17:54

a od čeho je na notebooku touchpad ? :D Když budu na přednášce zřídka budu potřebovat myš, prakticky vůbec. Drátové myši na práci nikdy ? Já teda nevim ale pochybuju, že každá firma vlastní bezdráty a přesto firma funguje. Nevim jak by mi zapadl kabel za stůl nechápu já mám teda kabel kolem notebooku a zapojenej je na levé straně notebooku, ale myš je na pravé takže jako nechápu tvé poznatky jsou naprosto zcestné. Se sluchátkama drátovejma hejbám hlavou normálně tak to nevim co řešíte maximálně, že si nezajdu do kuchyně s nima. Jinak mám Teac HP-6D. Jak jsem již řekl, tvé poznatky jsou mimo.


Rozumím někomu prostě bezdrát vyhovuje proč ne ? Ale říkat dráty jsou k prdu a bla bla bla je dost mimo. Navíc třeba můj A4-Tech má suprově uzoučkej kabel, kterej ani necejtíte, nevadí mu kroucení nic.
tento účet již není aktivní.

FloydPink
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 úno 2007 13:43
Bydliště: Zlín

Příspěvekod FloydPink » 28 lis 2007 22:38

No dobře nechám te u tech svých drátových, jako na přednášce když kreslím tak určitě to budu delat na usmolenem touchpadu. Samozrejme ze kazdemu vyhovuje neco jineho. Je pravda že bezdraty jsou drazsi, ale komfort je zkratka komfort. No jak sem čuchnul k bezdratum tak nechci nic jineho. Zajdi si nekdy do firmy ktera se zabyva strojařinou a denně kreslí na počáku a sem zvědavý kolik jich najdeš na drátech. No nic necháme to tak. Jasne BFU stačí dělat s obyč. myší....a nebude nadávat.

Crabik
guru
Příspěvky: 899
Registrován: 19 lis 2006 00:44

Příspěvekod Crabik » 29 lis 2007 03:05

maxxz: my jsme starsi a chytrejsi, proto mame vzdycky pravdu. :P :lol:
VBI Compal EL80 (15,4", 1280x800 • T7200 2,0GHz • 2GB RAM • GF go7600 256MB • 250GB, 5400ot. • Wifi, Bluetooth • Windows 7)



NEODPOVÍDÁM NA DOTAZY V SOUKROMÉ POŠTĚ

modry.neon
občas něco napíše
Příspěvky: 70
Registrován: 29 říj 2007 13:33

Příspěvekod modry.neon » 29 lis 2007 08:48

ja jsem mel u Pc bezdratovku a jak jsem koupil notas tak jsem k ni dostal drat. Ted jsem opt koupil bezdrat, jelikoz jsem pokazde nadaval. Drat je tam proste na nic a strasne mi zavazi. Sice jak mi pujcil kamos tu X7nebo co to je tak to bylo o trosicku lepsi ale i tak nee.

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 29 lis 2007 15:58

já vám to neberu :) pro někoho to má přínos pro mě nulovej. A stěma polohama to nechápu do teď v posteli nebo v křesle si s myší stejně neprdneš tak co. Jinak jsem byl v Seco Group v jičíně a rozhodně tam žádnej 3D modelář neměl bezdrát. U nás ve škole dole u CNC u kompu na kterejch je solid edge taky máme dráty laserový. :wink:
tento účet již není aktivní.


Zpět na „Příslušenství“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů