Problem s instalaci?

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
lenka.kys
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 19 zář 2007 21:22

Problem s instalaci?

Příspěvekod lenka.kys » 09 říj 2007 15:43

Zdravim, vim,ze toto tema sem moc nepatri,ale potrebuji radu. Koupila jsem ntb a sama ho zkusila i naistalovat.To se teda povedlo,windowsi bezi, ale nevim, jestli jsem neudelal nekde chybu,protoze pri instalaci se tam objevilo pak takove cerne okno a v nem blikal kurzor, tam se asi ma neco napsat,ale kdyz jsem telefonovala a zkousela zjistit co s tim, samo to pak pokracovalo sdal a ted nevim. Ma se tam teda neco psat??? A za druhe pote co jsem se divala na kapacity disku C a D da mi to jen 142 a ma to mit 160. Nevite nekdo proc? Mohla jsem udelat chybu pri instalaci? Nebo to neni mozne a chyba je v Harwaru?
Napiste a poradte nekdo please, tomuhle uz fakt nerozumim.

PCtvor
píše často
Příspěvky: 123
Registrován: 10 dub 2007 16:17

Re: Problem s instalaci?

Příspěvekod PCtvor » 10 říj 2007 08:47

takze cerne okno s kurzorem... pochybuju ze by slo neco pisat.... spis se neco nacitalo... mne se to parkrete stalo kdyz se mi chtelo bootovat z jinyho disku..... ale pokud to pak bezi v poho tak bych to neresil.....

add disk... rozdeleni disku se ti nemuselo povist optimalne, rozdeleni disku se da upravovat pomoci partition manageru (partition magic, paragon disk manager-vysel v CHipu atd.) navic vyrobci disku nerespektuji fakt ze 1GB = 1024MB, ale berou ze 1GB=1000MB , ale windows to maji v poradku takze vznika urcity rozdil (ale ne tak velkej)....

dalsi malickosti ktere jsi neuvedla jsou typ noteboku a verzi windows....

pokud mash winXP tak do start/spustit zadej
compmgmt.msc /s
a mnela by se ti otevrit konzole spravy pc, v sekci uloziste(strom v levem okne) je polozka sprava disku, prez ni se daji mazat a vytvaret partition(ale pozor pri mazani a tvorbe ztratish oproti managerum data!!) a taky je tam okno ve kterem uvidish jak mash disk rozdeleny a kolik na nem je jeste volnyho mista pro partition.....

palicz81
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 09 říj 2007 16:18

Příspěvekod palicz81 » 11 říj 2007 14:40

K te velikosti disku:
Nebude to spis tim, ze se ten disk naformatoval, a tim se i zmensil? Ja mam v praci disk 40GB, pritom C+D me daji dohromady necelych 37GB. Leda ze by jsi pri tom instalovani, treba i omylem, rozdelila disk...

mata80
píše často
Příspěvky: 331
Registrován: 09 úno 2007 14:36

Příspěvekod mata80 » 11 říj 2007 14:57

Ahoj čenrá obrazovak s kurzorem hned potom co si instalační cd načte ovladače pro daný hw znamená že hledá disk.. pokud nenajde měl by ti říct že nebyly nalezeny žádné disky a že můžeš ukončit instalaci po stisku f3..

Disk je menší pro to co řikal pctvor.. to jen pro ten předchozí přízpěvek..

Jaký typ windows chceš instalovat..? xp v sobě nemají sata ovladače..
xps 1330 at home

TOM.B
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 15 srp 2007 12:36

Příspěvekod TOM.B » 11 říj 2007 17:16

S těma diskama, nepřehlídla ses třeba a nemáš na C 142GB a na D cca 6,76GB.
Tak to mám já na předinstalovaným 160GB disku.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 12 říj 2007 15:31

vzhledem k neuvedenemu typu notebooku, se da ocekavat nejaka skryta partition s obnovou "čehosi" ;) takze bych ten disk neresil...
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

Afix
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 31 říj 2007 10:15

Příspěvekod Afix » 31 říj 2007 10:18

no nevím ale podle mě je těch chybjejících 18GB způsobeno tím že tam je skrytý oddíl s recovery.


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host