Notebook do 32'000,- [hry,FHD filmy, Photoshop, práce]

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
loqan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2007 09:48

Notebook do 32'000,- [hry,FHD filmy, Photoshop, práce]

Příspěvekod loqan » 23 dub 2012 14:35

Ahoj všichni,

potřeboval bych Vaši radu ohledně koupě notebooku.

Rozpočet mám cca do 32'000 Kč (+-1'000,-)





Hodně jsem tady procházel forum a hledal něco ideálního. S notebooky nemám, dá se říct, skoro žádnou zkušenost.


Mé požadavky jsou následující:

:arrow: Výkon na hry, filmy, PS
(Nějak zásadně hry nehraji, protože nemám momentálně na čem, a už jsem z toho i tak nějak vyrostl - z hraní 10 hodin denně. Ale jsou určitě tituly, který bych chtěl zkusit, jako Skyrim, CODka, BattleField, MassEffect a vlastně vše nového, ale jak se znám, tak většinou hru zapnu, zkusím a zklamaně vypnu :D ... nic nemusí jít na nějaký super extra efekty, ale samozřejmě, čím líp to za ty prachy poběží tím líp. Podmínkou ve hrách, aby běžel :!: nový Assassin Creed a nový CS:!: - sérii miluju a poslední díl si nemůžu zahrát, kvůli současnému, slabému PC.)
Dále pracuji v PhotoShopu s obrázky. A potřebuji takový výkon (asi je to blbost a zvládne to každý novější stroj), abych mohl mít otevřeno třeba 10 složek ve Windows a 10 oken v Chrome současně a pracovat s tím vším bez jakéhokoliv zdržování. Do toho občas i otevřený PS s dalšími 10 okny (soubory).

:arrow: Kvalitní provedení + tichost
(Rád bych, aby měl notebook tužší víko. Kupoval jsem mámě http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-edge- ... u6re4ltti1 a líbí se mi, že když vezmu ntb za víko, tak drží úhel v jakém je a na druhou stranu, pokud je ntb zavřený, tak ho dokážu otevřít jednou rukou. Prostě dle mého vyváženost v tuhosti. Další v kvalitě považuji za důležité 'nezničitelnost' [brát s rezervou :D ] - kovové části místo plastu, povrch, na který nejde moc špína a nepoškrábe se o hedvábí :D. A poslední požadavek je :!: tichý chod a :!: hlasité repráčky. Nesnáším, když přes větrák neslyším film na maximální hlasitost.)

:arrow: Nízká váha vs. velký matný FullHD display
(Rád bych, co nejtenčí a nejlehčí ntb s co největším displejem. :!: Ideál 17" matný FullHD. Pracovat na 1366x768 mě tedy vůbec nenadchlo, proto teď koukám po FHD displeji. Přenášení ntb nebude skoro žádné, do konce školního roku vůbec žádné, poté možná převozy na víkendy domů. Displej by měl být matný[dávejte mi typy i na lesklé displeje, ale matný je hodně výhodou])

:arrow: Dobře uspořádaná klávesnice
(Velký ENTER, dlouhý shift, Levý CTRL úplně nalevo, 'normální' rozmístění delete,pgup,pgdown... Pokud bude klávesnice podsvícená, nebudu se vůbec zlobit.)
:!: Na tento požadavek ani nehleďte, já už si zkouknu screenshoty notebooků, které poradíte a rozhodnu se v klávesnici sám. Jen pokud máte zkušenost s dobrou klávesnicí, tak můžete poradit.)


:!: :arrow: Notebook kupuji, protože v současnosti nemám jinou volbu a kvůli situaci, co mám teď v bytě zkrátka potřebuji notebook. Mám FullHD monitor, který budu k ntb připojovat, tudíž bych klidně snesl displej menší s nižším rozlišení,!ALE! preferuji, to co jsem napsal výše (17" FHD) protože monitor si nikam s sebou tahat nebudu a jak jsem říkal, práce na 15,6" mi přijde dost otřesná :)



:P Ve zkratce: Co nejvýkonnější, nejtenčí, nejtišší, s velkým displejem - já vím, jedno se vylučuje s druhým, ale jde o to, aby se notebook blížil co nejvíce k daným požadavkům.




Jak jsem pročítal forum, přečetl jsem si, že by nejvýkonnější měl být MSI GT683DX http://www.czc.cz/search?q-fulltext=MSI+GT683DX - Kolik je na tom pravdy? A máte s ním někdo zkušenosti - jestli by mohl splňovat moje požadavky?



Včera jsem četl také jednu recenzi na tento ntb Ultrabook Acer Aspire TimelineU M3 http://www.czc.cz/search?q-fulltext=acer+timelineu+m3
Ten se mi opravdu zalíbil jen jsem ho viděl a když jsem ještě přečetl recenzi, tak je to docela můj favorit (nemá FHD displej, což je škoda, ale zas se mi opravu dost zalíbil, tak bych mu to snad i prominul :D) Ta tloušťka, váha, 'snad' výkon, uspořádání klávesnice....
V recenzi (a i jinde na webu) psali, že je tento ntb až nějak moc 'nečekaně' výkoný. Je tomu opravdu tak? Zvládl by hry, které jsem psal výše? A kterou z konfigurací z odkazu byste mi doporučili a proč?



To byly jen 2 mé typy, napište mi, prosím, další, které napadají Vás a zapadají do mých požadavků.




:!: Děkuji předem všem, kteří měli tu trpělivost dočíst celou moji 'slohovku' :D za odpovědi.




(Snad jsem na nic nezapomněl, kdyžtak doupřesním své požadavky v dalších komentářích)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 23 dub 2012 20:45

Hm...asi bych doporučil MSI GT 780DX.Na Alze ho mají v doprodeji za cenu 30500kč.Má všechny parametry moderního notebooku současnosti.(jen není úplně tichý)
EDIT:navíc poslední šance koupit tento model-jinde už se nedá sehnat.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

loqan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2007 09:48

Příspěvekod loqan » 23 dub 2012 21:19

Díky za typ.

Ale koukám, že to má AJ klávesnici :-/ Dá se nějak 'vyměnit' za českou? Z anglické klávesnice bych moc šťastný nebyl.

Nebo je nějaký podobný ntb s českou klávesnicí?

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 23 dub 2012 21:33

Tak to je hodne tezke, tenke provedeni a herni vykon jaksik nejdou dohromady. Svetlou vyjimkou muze byt zminovany Acer, ale jsem spise skeptickeho nazoru na tenhle produkt. Notebook, teda ultrabook s takovou vykonnou grafikou? Skutecne se nebude treba po 2, 3 hodinach intenzivniho hrani prehrivat? Tomu se mi nejak nechce verit, ale je to v podstate nova grafika, ktera pry prodelala nejake radikalni zmeny v architekture, takze by to fungovat prece jen mohlo. Ale u Aceru clovek nikdy nevi. Navic to rozliseni neni nijak oslnive. Ten MSI je pry nejvykonnejsi, ale zase ten design se teda krute nepovedl (na me pusobi jako nejaky svetelkujici cirkus). Spis bych v tehle cenove relaci sahl po Asusu G74, kterej ma trosku slabsi grafiku, ale zase se zavdeci vkusnym designem (i kdyz se jedna v podsatte o herni masinu) a velice dobrym chlazenim (MSI to chlazeni ma asi take dobre zmaknute). Nebo je tu multimedial Dell XPS, ktery uz nabizi v porovnani s temito produkty zcela prumernou grafikou, ale zase vice boduje obrazem, zvukem, nadstandartni zarukou. Muj tip je bud ten Asus, nebo Dell. U rozpoctu pod 20 litru bych sahnul po Aceru.
http://www.alza.cz/asus-g74sx-tz195v-d258784.htm
http://www.alza.cz/dell-xps-l702x-d268604.htm

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 23 dub 2012 21:45

Fotkami klávesnic v internetových obchodech nemá ve většine případů smysl se řídit, většinou tam dávají fotky od výrobce, na kterých je notebook zobrazován právě s AJ klávesnicí. Jinak CZ klávesnice = malý levý Shift a lomítko mezi ním a Y.

Tohle bych řešil pořízením externí klávesnice.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 24 dub 2012 00:21

loqan píše:Díky za typ.

Ale koukám, že to má AJ klávesnici :-/ Dá se nějak 'vyměnit' za českou? Z anglické klávesnice bych moc šťastný nebyl.

Nebo je nějaký podobný ntb s českou klávesnicí?
Dá se vyměnit,ale jaký to má smysl? Klávesnice je výborná.Jinak k designu:mě se osobně ten Gčkový Asus vůbec nelíbí.(je to věc názoru)Navíc MSI má výborný matný displej narozdíl od Asusu.A zvukově je "někde" jinde.A to nepíši o počtu portů.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 24 dub 2012 10:41

Jasne no. Nazor na design - to je strasne subjektivni. Tim padem, at vezme to MSI, je vykonnejsi, a jak pises, k tomu ma matny displej a lepsi zvuk.

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 24 dub 2012 11:13

Nebo jestli se nevyplati pockat na novej Asus G75 s GeForce GTX 660M. Mel by stat kolem 30K bez DPH.
http://clanky.katalognotebooku.cz/2361- ... edprodeji/

loqan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2007 09:48

Příspěvekod loqan » 24 dub 2012 19:17

Azzamat1:
2 až 3 hodiny nějakého 'silného' hraní by u mě nehrozily, takže to bych přežil :)
Ty světla se dají vypnout. Také se mi to nelíbilo, ale říkal jsem si, že když se vypnout ty světla, tak to bude v poho... pak jsem koukl na youtubu na recenzi a ten ntb se mi teda vůbec nelíbil. Hrozný okraje u displeje, velký tělo a malý displej... Takže MSI GT683DX zavrhuju.
Jak jsi navrhl Asusu G74 ten si mi taky nijak nezamlouvá po stránce vzhledu. Ta 'pr***' vzadu, to není nic pro mě :D Dell vypadá pěkně, ale asi tedy nebude z nejvýkonějších. Každopádně o něm budu uvažovat ;)

Chlebovnik:
Oni to mají na Alza napsáno přímo v popisu u ntb, že má AJ klávesnici. Externí klávesnici samozřejmě mít budu, jenže problém je, že pokud budu používat ext. klávesnici, tak si nikdy nezvyknu na tu aj klávesnici (v případě, že bych ntb pořídil) a pak až ho vezmu někam, kde klávesnici mít nebudu, tak nenapíšu ani větu :D (Píšu rychle a bez dívání na klávesnici, ale ne všemi 10 a občas mám prostě [teď jak to popsat] "blok" a nevím, kde jsou jaký znaky a musím se na chvilku kouknout :D)

roman2277:
A kolik by tak výměna stála? Smysl pro mě to má, abych mohl psát pohodlně, jako jsem zvyklý do teď. Ten tvůj navrhovaný MSI GT 780DX se mi zatím líbí nejvíc,(Kromě toho Aceru) tak to beztak vidím, že do něj půjdu... jen ta klávesnice mě trápí.

loqan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2007 09:48

Příspěvekod loqan » 24 dub 2012 21:03

Tady jsem ještě našel 'recenze' grafik. Když odscrollujete níž, jsou tam benchmarky her.

Porovnával jsem GT 640M (Acer M3) a GTX 570M (obě MSI)


Na té GTX 570M to vypadá, že bych zahrál snad vše :D
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 635.0.html


Ale ta GT 640M dopadla více než dobře. Pro mě, nepotřebuji hrát všechny nejnovější a nejnáročnější hry, by to zvládalo všechny testované hry minimálně na střední nastavení.
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 579.0.html




Ještě je otázka, jak by ten Acer stíhal po připojení FullHD monitoru... Ale to se dá řešit hraním na obrazovce ntbůku a pracovat na externím ;)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 24 dub 2012 22:42

Hm...jenže tou výměnou bys přišel o parádní podsvícenou klávesnici SS.Jde o to si zapamatovat jen 8 písmenek.Jinak já k tomu MSI používám externí klávesnici MS Sidewinder X4.Ten Acer je docela fajn.Ale má velké mínus v LCDčku a nepodsvícené klávesnici.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

loqan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2007 09:48

Příspěvekod loqan » 24 dub 2012 23:00

Dík za další názor :)

Já myslel, že by i nová klávesnice byla podsvícená :D
No, celý den si to tak nějak přebírám v hlavě a říkám si, že na té klávesnici zas tak záležet nebude. Snažil jsem se najít jiný ntb, ale každý má nějakou chybku, která by mě štvala víc než AJ klávesnice.
(Malé rozlišení, lesklý display, vzhled, nepodsvícená klávesnice, atd...)

Každopádně, jak tu tak prohlížím hafec stránek o noteboocích na PC, tak mě PC stále více ujišťuje, ať si ntb pořídím co nejdřív :D (Shit jeden pomalej... :-/ :D)


Už jsem tak z 95% procent rozhodnut pro to MSI 780.


Ještě tedy dotaz: Není nějaký notebook v dohledu? Myslím podobný tomu MSI... abych dnes nekoupil a zítra nečetl o novém 2× lepším za stejný prachy :D

Pak jsem přemýšlel o možném napsání českých znaků na klávesnici pomocích 'barvových liháčů' (nevím, jak se tomu říká správně). Myslíte, že je to totálně debilní nápad nebo by to šlo? :) Je na klávesách místo, kam by to šlo napsat?



Ps: Já mám svojí výbornou klávesnici CHICONY?® :D http://www.chicony.com.tw/new_kb/multim ... edia-2.htm - ta spodní :P
Myšáka: http://www.czc.cz/gigabyte-gm-m8000x/73860/produkt
;)

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 24 dub 2012 23:11

No mǔžeš si tam dát přelepky.Ale zkazí to design.Jinak v ceně 30k nic vybavenějšího nenajdeš.Příští měsíc přijde na trh nástupce tohoto modelu GT 70.Ale bude to stejné šasi,jen tam bude grafika GTX 670M a nové procesory.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

loqan
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 srp 2007 09:48

Příspěvekod loqan » 25 dub 2012 20:49

Tak děkuji všem za rady ;)


Objednáno MSI ;)


Můžete LOCK a ještě jednou Dík! ;)


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů