SPOLEHLIVÝ NOTEBOOK

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit

Která značka je podle Vás nejspolehlivější mezi notebooky

IBM/Lenono
28
29%
HP
30
31%
Dell
20
21%
MSI
4
4%
Jiné
15
15%
 
Celkem hlasů: 97

TheJawbreaker

Příspěvekod TheJawbreaker » 04 zář 2007 19:37

taky zajímavé, jé jsem jej (Lenovo 3000) hned nějak vyřadil z výběru, protože jsem si pročetl pár příspěvků na fóru a ohlas byl především takový, že z řadou ThinkPad toho společného nemá (tím myšleno dobré dílenské zpracování), a tudíž je to typický notebook low-endu navíc o trochu dražší......

PS: co si myslíš o dalších výrobcích jako Microstar (opravdu příjemné ceny) či Fujistsu nebo HP????

díky zdarec.... :wink:

_honza_
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 18 črc 2007 07:27

Příspěvekod _honza_ » 04 zář 2007 20:09

TheJawbreaker píše:taky zajímavé, jé jsem jej (Lenovo 3000) hned nějak vyřadil z výběru, protože
PS: co si myslíš o dalších výrobcích jako Microstar (opravdu příjemné ceny) či Fujistsu nebo HP???? ..díky zdarec.... :wink:

To Lenovo se jiz probiralo take zde: http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... ght=#33139 http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... ght=#33305 jak o mne pisi, jsem fanatik do Lenova. :D
Napr. HP ma mene ostry a hure podsviceny displej..., Microstar i Fujitsu ... ty prijemne ceny zde jsou. Take jsme dlouho vybirali, az jsme narazili na nize uvedene Lenovo, to jsme pak koupili okamzite s presvedcenim dobre koupe z hlediska cena/vykon.
_______________
Lenovo 3000 N100 - T2450 @ 2.00Ghz, 1GB Ram, 120GB 5400rpm, GMA950, 15,4" WXGA :D :) :P http://www5.pc.ibm.com/europe/products. ... enDocument

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 04 zář 2007 20:57

http://shop.og.cz/
Orange and Green... jsou to servisni strediska pro Lenovo, nahodou sem narazil ze prodavaj spoustu veci a ta R61 s T5250 je tu za 21k, ale i ceny jinych notesu jsou tam docela slusny.

TheJawbreaker

ThinkPad R61

Příspěvekod TheJawbreaker » 07 zář 2007 17:06

Zdravím,
tak jsem si byl konečně odzkoušet ThinkPad R61 v Lenovo Centru ve Zlíně.....

musím říci, že už jsem tak na 70% rozhodnut, že do toho půjdu.....skvělé zpracování (přesně takové šasi v jaké jsem doufal.....pevné, stříkaný plast takže se jen tak nepoškrábe, a celkově skvělý design podle mě)

co se týče hardwaru, tak na tom taky není špatně, je pouze škoda té integrované graf. karty, ale mám to na práci, takže bude stačit...

dobré jsou rozhodně i ThinkPad utility, resp. ThinkVantage, které jsou pro začátečníka s notebooky rozhodně přínosem....

servis také v pohodě, mluvil jsem s prodavačem a došli jsme ke shodě, že připlácet si za rozšíření záruky by bylo trochu zbytečné ( i tak si ,,připlácím´´ za kvalitu a značku IBM (TO ROZHODNĚ), takže to nechám pouze na 2 letech....

celkový dojem z notebooku opravdu dobrý....

bohužel cena je trochu problémem....jsem student, takže bankovní konto rozhodně penězi neoplývá :D

TheJawbreaker

Příspěvekod TheJawbreaker » 07 zář 2007 17:15

řeším ale jedno takové dilema...stále pročítám forum, ale nějak ne a ne se rozhoupat.....problém je v ceně notebooku.....

na začátku jsem chtěl notebook opravdu se základními funkcemi atd....bohužel posléze jsem přehodnotil všechny faktory pro a proti a došel k tomu, že potřebuji notebook, který opravdu něco vydrží.....

problémeme ovšem zůstává, zda opravdu připlácet za řadu ThinkPad či pořídit řadu 3000, resp. Lenovo n100, které je daleko levnější a hardwarově ještě možná o něco ,,lepší´´

žádám tedy o radu zkušenějších uživatelů......nejedná se ani tak o konkrétné modelovou řadu či výrobce, jako spíše poměr cena,výkon/spolehlivost,výdrž

příkladem budiž moje zkušenost s mým stolním PC, které jsem před léty koupil za více jak 50.000 kč, avšak dnes již nedosahuje daných potřeb (a to byl několikrát upgradován, zejména grafika)

chtěl bych se tedy zeptat, jesti má opravdu cenu dávat nějakých 28-29 tis. za notebook (bráno jako spotřební zboží).....

děkuji všem za příspěvky....nebráním se ani jiným výrobcům, avšak důraz na spolehlivost a kvalitu provedení.....

zatím..... :wink:

syncek5
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 11 bře 2007 17:54

Příspěvekod syncek5 » 07 zář 2007 18:35

No ja som na tom podobne, chcel som notebook pre študenta na VŠ, spočiatku som si hovoril tak do 30.000 SKK, ale potom som trocha prihadzoval, až som skončil na 46.000 SKK za herný notebook, prechádzal som všetkým od HP cez VBI k Sony. Neskôr som si uvedomil, aké mám vlastne požiadavky a prešiel som radšej na výber subnotebookov, ale keďže sa mi zmenila finančná situácia (k horšiemu, viac ako 30.000 SKK nemôžem dať) a zas som nad tým uvažoval, kúpim asi Lenovo N100 viď. http://elektronet.ekatalog.biz/zbozi/le ... p=z:101669 a k nemu radšej príslušenstvo (9cell akku, 1GB RAM, 120GB ext. HDD, batoh, myš a pod.), tak aby mi to hodilo do 30.000 SKK.

Už mi len ostáva dúfať, že mi bude fungovať aspoň dva-tri roky bez poruchy.
Myslím, že veľa ide o to, ako sa kto správa k svojmu notebooku. Pokaziť sa môže niečo na každom, ale keď si ho budem pestovať ako v bavlnke, tak by mohol vydržať.

syncek5
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 11 bře 2007 17:54

Příspěvekod syncek5 » 07 zář 2007 18:39

Ešte čo sa týka ceny, dať 30.000 za notebook ako spotrebnú elektroniku sa oplatí, ak je to tvoje jediné PC, ale ak máš doma aj desktop, tak potom sa asi treba obzerať podľa potreby a využívania. Lebo asi kupovať zbytočne notebook za veľké prachy, ktorý bude do dvoch rokov zastaralý.... No neviem, ak zrovna nie som snob, čo si na to potrpí a nemám prehnané nároky na magnéziový rám, veľké rozlíšenie a hernú grafiku, tak potom radšej ten lacnejší a za dva roky vymeniť.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 07 zář 2007 18:58

No hele, ja mam N100 a neni to spatne... ty plasty jsou pevny, displej neni zadna slava (pozorovaci uhly jsou nic moc, ale nektere Thinkpady maj i horsi, takze to opravdu neni polozka ktera se da brat jako + ci -) ale jinak je slusnej, neurazi, dobre podsvicenej, barvy slusny a presto ze je leskly tak sem nemel nejaky podstatnejsi problem s odrazy... klavesnice, dvouradej enter, fn vlevo dole, akorat zkraceny levy shift na ukor lomitka je nic moc, ale da se na to zvyknout, pise se na ni dobre. Repracky zadna slava... osobne ale pouzivam vyhradne sluchatka. Vydrz na baterie je cca 3hodiny, zalezi co delas, jak to mas nastaveny a jestli je zaple treba wifi... ty 3hodiny a neco jsou ale asi maximum... tak 3:20 (6clankova baterka, za 3000Kc se da sehnat jeste 9ti, kterou mozna prikoupim casem)
muj osobni nazor je takovy ze mit vic penez, koupim si Thinkpad, ale jelikoz nejsem moc pri penezich a jsem student, zvolil sem takhle...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 07 zář 2007 19:23

TheJawbreaker píše:problémeme ovšem zůstává, zda opravdu připlácet za řadu ThinkPad či pořídit řadu 3000, resp. Lenovo n100, které je daleko levnější a hardwarově ještě možná o něco ,,lepší´´

ak chces kupit ntb s OS tak odporucam ist do R61i, za tych 21,5k co tu pisal solitary je to imho velmi dobra kupa. s n100 by si usetril tusim cca 4 tisicky. ak chces bez OS tak mas od lenova na vyber iba n100.

co sa tyka HW tak pri nizsej cene ako to R61i moze mat lepsi len procesor (vykonovo). inak je to bud to iste alebo ma vyhodu R61i, ktory je postaveny na novsej generacii centrina.

syncek5
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 11 bře 2007 17:54

Příspěvekod syncek5 » 07 zář 2007 19:51

Takže sa teda spýtam aj, ktorý z týchto Lenovo:

tento mám zatiaľ vybratý http://elektronet.ekatalog.biz/zbozi/le ... p=z:101669

tento je lepší to viem, ale už by mi neostalo na príslušenstvo http://elektronet.ekatalog.biz/zbozi/tp ... p=z:101666

alebo radšej tento s celeronom http://elektronet.ekatalog.biz/zbozi/tp ... p=z:101667

Všetko sú to Lenovo a treba si uvedomiť, že ja som na Slovensku a máme tu iné ceny a iné zárobky.

Ale rád si nechám poradiť.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 07 zář 2007 21:21

Ghost: Bohuzel sem pak zjistil, ze ty ceny na Orange&Green jsou psany bez dph, clovek si to tam musi zaskrtnout ze chces s dph... je to svinstvo a doufam ze si na takovy svinarny SOS brzo doslapne, takze 21,5k bez dph, coz v celkove cene dela naopak predrazenou cenu a na CZC maj znatelne R61i levneji, tam stoji 19,8k bez dph... to uz je rozdil, takze ceny na Orange&Green jsou uplne prasacky predrazeny.

syncek5: Reknu to takhle... Celeron nebrat. Neumi speedstep a jestli chces notebook aspon nejak mobilni, tak s Celeronem to urcite nebude... vydrz na baterky se ti znatelne snizi, protoze CPU nebude mozne dynamicky podtaktovat a snizit napeti. Ta R61i (s T5250) je opravdu nejlevnejsi nejpouzitelnejsi volba (mam na mysli Thinkpad)... sice ma to CPU jen 1,5ghz takt, ale i tak je to porad uchazejici kousek a hlavne je to Core 2 Duo.

syncek5
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 11 bře 2007 17:54

Příspěvekod syncek5 » 07 zář 2007 21:58

Solitary: Myslíš, že tá verzia s obyčajným core duo (T2080) nebude dobrá (ja viem, že je to staršia Centrino NAPA). Lebo radšej by som bral tú a dokúpil si 9cell akumulátor, +1GB RAM, batoh a ešte nejaké drobnosti a vyšlo by mi to do tých 30.000,- SKK.

Inak ešte je tu možnosť tento http://elektronet.ekatalog.biz/zbozi/le ... ?p=z:99489 a dokúpiť k nemu +1GB RAM a operačný systém.... aj to by vyšlo do 30.000,- SKK.

Inak aj ty máš niečo podobné, tak keď tak napíš nejaké skúsenosti s tým svojím.

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 08 zář 2007 02:55

Ja mam presne tuhle verzi http://elektronet.ekatalog.biz/zbozi/le ... ?p=z:99489 akorat misto toho RAM modulu 512MB sem si koupil 2x1024MB ...co na nej rict... hmm...neco sem tu uz napsal, to sou takove ty pocity po osahani. Napr. me ale zklamal disk, mam uvnitr Fujitsu disk a je docela slyset a obcas se ozve i sam od sebe, ale to zalezi kus od kusu... muze tam byt jiny, zalezi od koho zrovna byla dodavka a z jakych komponent ho sestavili, pri trose stesti tam muze byt kvalitni kus. Chlazeni je v pohode, pri spusteni OS mam na CPU tak cca 43°C a pri nenarocne praci s podtaktovanym CPU a moznosti se dobre chladit (ze se nedusi o prosteradlo na posteli napriklad :) ) ma cca 48°C. To je nejcastejsi provozni hodnota... bohuzel pri asi 50°C vetracek zrychli aby stale udrzoval teplotu nizko, takze se tedy obcas ozve... jinak v klidu fouka prumerne, slyset to je, ale pri praci to nevnimam, ale fouka furt, coz je docela mrzute... maximum sem na CPU videl 69°C, to sem neco hral a myslim ze mi pritom mozna jeste lezel na posteli... Dal treba ten displej... jak sem uz psal, nic extra... ty pozorovaci uhly jsou docela bidny, ale to je u nej tak vse, jinak je relativne dobry... tohle je ale nestesti u vetsiny notesu, takze to nema moc cenu resit. Dale me ale potesilo zpracovani LED diodoveho panelu pro ukazani napajeni,zapnuteho wifi,bt a rezimu spanku, je to ten vyrez na sasi co je pod pod touchpadem... ze predu notesu http://elektronet.ekatalog.biz/katalog/ ... 15W_01.jpg Je to prehledny interface s obrazky, ktere sviti v pripade aktivity dane cinnosti, kamarad ke me prisel s VBI FL90 a zkousel u me wifi a kdyz wifi zapl nebyl sem schopen poznat jestli ji ma zaplou protoze mu tam svitilo nekolik nic nerikajicich barevnych diod, popisky byli nejspis nekde primo u toho male. To me privadi k tomu, ze N100 ma vsechny porty co ma po pobocich oznacene zeshora na zakladne(je to videt na tom obrazku, akorat ze tento ma AJ klavesnici). Celkove design N100 je nezvykli, narozdil od ruznych notebooku ma takovy celistvy a robustni dojem v zavrenem stavu. To sem se rozepsal, uf... kdybys mel nejaky konkretni otazky, tak se klidne ptej..
btw: tenhle model nema webkameru, ani ctecku otisku prstu
Naposledy upravil(a) Solitary dne 08 zář 2007 13:45, celkem upraveno 1 x.

Rexy

Příspěvekod Rexy » 08 zář 2007 11:08

to Solitary

oprav si url u druhyho odkazu - mas v ni kus textu :D

Solitary
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3046
Registrován: 28 čer 2007 13:19

Příspěvekod Solitary » 08 zář 2007 13:47

Rexy: Dik opraveno :) neudelal sem tam mezeru, takze se slovo spojilo s odkazem...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů