HP ProBook 4520s

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
wlado
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2010 11:44

Příspěvekod wlado » 19 pro 2010 13:39

Tak přeji štěstí, já bych se toho moc nebál, tato řada míří do business, něco jako acer travalmate. O těch reklamacích to je myslím u řad pavilionu, tak snad tady to bude ok. Osobně já zas nevěřím Acerům a už ani moc ne asusům, u Aceru jsou ty plasty fakt srandovní. Já při výběru koukal na vybavení a na to, aby ten notas měl slušné zpracování, když se podíváš po netu, tak tyhle modely - starší se pohybujou okolo 17000 a to nemluvim o tom, že tam je většinou ati 530v což je hodně slaboučká karta oproti 5470ce. Tak jsem neváhal a skočil po něm hned ;-) Jde o to, co od toho očekáváš. U mě vítěží matný displej - nesnáším ty leský - člověk se kouká jak do zrdcadla - prostě tento model je o praktičnosti s tím, že si na tom člověk zahraje i nějakou tu hru, tím nemyslím novinky, novější akorát tak na low detaily - upřímně já na to už stejně nemám čas :D

4llis
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 29 říj 2010 21:19

Příspěvekod 4llis » 21 pro 2010 20:49

A to já si zas občas na dobré RPG čas udělám :) - třeba na úkor domácích prací :oops:
Některý z Travelmatů mi právě v Mironetu doporučovali... Matný displej je jedno z mých přání, lesklé plastové nádhery fakt nemusím.
Vůbec jsem si neuměla představit, že vybrat NTB je taková makačka :cry:

wlado
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2010 11:44

Příspěvekod wlado » 22 pro 2010 10:23

No mně se zrovna líbil Acer Travelmate 5742G - ale silně mě odradilo to, že má jen jeden repráček a udělal jsem dobře, bez sterea to fakt nejde a ty repráky na 4520s jsou fakt v pohodě.

mickielli15
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 23 led 2008 16:41

Příspěvekod mickielli15 » 27 pro 2010 00:06

4llis - sorry, že jsem neodepsal včas, nebyl jsem tu na fóru. Jenom chci říci několik věcí:
Zaprvé - v podstatě ve všem naprosto souhlasím s wlado, až na dvě věci. První je ta, že mě se na matném displeji nezobrazují žádné pruhy - asi jiná série. Ta druhá věc je - ale to je věc zvyku - že mě dost vyhovuje právě touchpad, kdy můžu scrollovat pomocí multidotyku (chytnu dvěma prsty a jedu nahoru/dolů nebo chytnu taky dvěma prsty, ale nad sebou - a jedu doprava/doleva). Chce to trochu cviku, ale jakmile jsem na jiném notebooku třeba u známých, šmatlám jim tam multidotykově, jak jsem zvyklej u mého HP, a ono nic :-))))


POTOM BYCH CHTĚL ŘÍCI, aby nikdo neposlouchal rozumy v Mironetu, nebo kdekoliv jinde. Nejlepší je číst fóra, zkušenosti a recenze. MĚ TOTIŽ v MIRONETU řekli NAPROSTO opačné věci, než Vám. Že Toshiba je jedna z nejspolehlivějších a ProBooky jsou vynikající. To s Toshibou ale říkají opravdu všude (že je veeelmi spolehlivá), což můžu i já potvrdit - to, co mi Satellite A200 1Si vydržela, bylo trošku mimo chápání.
Nicméně jsem hledal OPRAVDU dlouho a došel jsem právě k HP 4520s, protože je kvalitně provedený, zkušenosti a recenze jsou dobré, je OPRAVDU tichý, má vcelku dobré hospodaření energií, MATNÝ display (lesklý již NIKDY nechci vidět), číselnou klávesnici (supeer!!!), pevnou konstrukci, no, super je taky HP QuickWeb, a spousta dalšího.
Jinak jak jsem řekl, wlado to řekl již všechno a já nemohu říci nic jiného, než tenhle notebook se skvělým poměrem
kvalita/cena/výkon/design/klávesnice/display VŘELE doporučit. Po různých peripetiích s výběrem
(i v minulosti) bych dnes už vybíral zřejmě jen ze tří značek - Sony, HP a Toshiba. U každého výrobce z trochu jiného důvodu, ale všichni vyrábí kvalitní notebooky, které v určitých kategoriích umí vzít za srdce.
Toliko k tomuto, takže tento, ProBook 4520s rozhodně ANO!!! :-)
HP Probook 4520s, i3 370M 2.4GHz, HD 320GB 7200ot., ATI HD5470 512MB, 3GB RAM 1033MHz, fešák :-)

4llis
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 29 říj 2010 21:19

Příspěvekod 4llis » 29 pro 2010 19:18

To mickielli15

Díky moc za odpověď, vážně mě potěšila. Už jsem se konečně rozhodla :lol: pro tenhle notes.
Jinak přeji Vám i wladovi pohodový Nový rok a pokud možno žádné starosti s ProBookem 4520s.

bajki
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 28 pro 2010 20:28

Příspěvekod bajki » 29 pro 2010 20:31

ahoj, zkouseli jste nekdo s timto ntb pracovat v 3d modelovacich programech? nebo renderovat? jak to zvlada? rychlost, zahrivani...

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 03 led 2011 00:41

Zdravim, je nejaky rozdil mezi modelem HP ProBook 4520s a HP ProBook 4525s? Myslim teda po designove strance, ma i 4525s hlinikovy povrch? Konkretne si chci objednat tenhle model:
http://www.alza.cz/hp-probook-4525s-d200722.htm
Predem dekuji za odpoved

wlado
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2010 11:44

Příspěvekod wlado » 03 led 2011 22:09

Azzamaz1.
Když se podíváš pozorně na alze na fotky, tak tam je psán kovový povrch. Design je stejný, ale ten champagne je asi hezčí - je do stříbrna. Nebudu ti rozmlouvat AMD, ale když si připlatíš na i3, tak s intelem neprohloupíš, aby tě to amd pak nemrzelo, více topí - tím i menší výdrž na baterii a výkonově jsou taky jinde.

Azzamat1

Příspěvekod Azzamat1 » 04 led 2011 05:31

Dekuji za cenne rady. Tim padem se radeji AMD vyhnu. Ovsem jelikoz se mi bohuzel nelibi stribrne provedeni, poridim si trochu vetsi uhlopricku. Stejne budu notebook prenaset uplne minimalne, takze to vypada na tenhle kousek HP ProBook 4720s:
http://www.alza.cz/hp-probook-4720s-d200723.htm
http://www.youtube.com/watch?v=yKqv9lr-mmE&feature=fvsr
A ty 3 tisice nejak ozelim :lol: Snad na nem rozjedu strarsi hry v peknem rozliseni, jako treba F.E.A.R. apod.
http://bonusweb.idnes.cz/pc/recenze/f-e ... arr_bw.idn
:)

bravoGT1999
píše často
Příspěvky: 300
Registrován: 30 zář 2010 15:55

Příspěvekod bravoGT1999 » 04 led 2011 10:11

wlado píše:Zdravím, pořídil jsem si 4520s - nejnovější kousek s i3-380, Ati 6370 (stejný chip jako 5470 ale malinko novější) s 1GB, 640GB disk 5400 (samsung) při této kapacitě nevidím moc velký rozdil v rychlosti napřiklad u 320GB 7200. Klady konstrukce o hodně lepší než Acer, Asus - skvělá klávesnice - píšu všemi deseti a na aceru se píše fakt na H...... navíc má ochranu proti polití. Můžu srovnat ještě s toshibou L300 a lenovem SL510 co mam doma (ty mají navíc prohlubně v klávesách - asi lepší). Výhodou je i že má dobře udělaný průduchy, ze spoda žádný vzduch netahá, notas se tedy na posteli nezahřívá. Má 3 usb + eSatu kam se dá taky zasunout usb - tohle nikde nepíšou že má 4 usb, dále express card to na acerech moc není. Mám kovovou verzi (rozuměj - kov je na víku shora a na místě pro opíraní rukou a nad klávesnicí, zbytek plast nezanechává otisky!!!) s OS Sled - tady je kámen úrazu pro mě, mám rád linux, ale SLED (SUSE 11 enterprise) mě nevyhovuje - sice jde pod ním vše co se týče hardwaru, ale jiné distra si moc neškrtají kvůli příliš nové grafice - na kterou se nedají stahnout ovladače ani z ofic. amd webu pro windows - musí se použít přímo od hp. Takže zatím využívam jen win a linux snad časem pofrčí také. Touchpad je malinko na prd v tom, že tlačítka jsou součástí povrchu tochpadu - v linuxu se to dá vyřešit tzv. dead zone u vidlí nevim, stejně používam myš. Vyzdvihnul bych vzhled, matnou obrazovku, docela slušné repráčky, skvělý výstup na bedny - hraje to lépe než SB live! subj. dojem, pevnost šasí, zde se acer, toshiba a asus fakt nechytá. Pro někoho může být záporem, že na obrazovce jsou vidět žluté pruhy - je to technologii obrazu, ale je to vidět jen pod určitými úhly (ze spoda), na některých recenzích to zmiňují. Velký klad je tichost notebooku - větrák se roztočí do toček jen při zapnutí hry. O baterce toho moc neřeknu, výrobce uvádí 5 hodin, ale realita je cca přes 3 hodiny, při průměrném vytížení. Jinak jsem s ním naprosto spokojen - výkonem mi stačí na vše, a her hraju málo - spíše jen multiplayer a to co potřebuji mi tam běhá (americas army 3 - engine unreal 3 střední detaily bez škubání) zatím to mam moc krátce abych poreferoval o hrách. Cena na alze byla 14.6 tis. + bag. Za tu cenu se nedá sehnat nic lepšího.

Snad je to trochu srozumitelné a někomu to snad pomůže. Beru to jako vděk za mé dotazy ohledně jiných modelů.

Ja koupil za 14300 aj s postou notas viz muj popisek,takze koupit se da jen to musis umet 8)
ACER ASPIRE 7551 G - AMD x3 N830, ATI HD 5650, 4GB RAM, 640 GB
HP NW 8240 - INTEL pentium 4 2,13 GHz - L2 2 MB, ATI FIRE GL 5000, 1,5 GB, 80 GB

Kukiak
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 31 říj 2010 11:30

Příspěvekod Kukiak » 09 led 2011 12:38

Mam model s i3-380m a ati hd 6370. Mam problem s vydrzou v recenziach pri uplne najmensom podsvieteni, prehravani filmu z disku vypnutym wifi davam ledva 2h.. V recenziach sa toto cislo pohybuje o polhodinu viac a hlavne s polovycnym jasom. Je uplne novy, je mozne ze baterka nabere kapaciu plnu az po par nabitiach alebo je to aj na reklamaciu??

Ionor
guru
Příspěvky: 555
Registrován: 07 pro 2010 06:11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ionor » 09 led 2011 12:50

Používali v tých recenziách stejnu konfiguráciu vrátane veľkosti batérie?
Acer Travelmate B115(2015+)
Dell Alienware 18(2014+)
Dell XPS M1710(2007+)
Logitech Daedalus(2015+)
Logitech Performance MX (2015+)
Razer DiamondBack(2005-2014)

intel810
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 12 úno 2008 13:26

Příspěvekod intel810 » 09 led 2011 19:47

wlado píše:Azzamaz1.
.... Nebudu ti rozmlouvat AMD, ale když si připlatíš na i3, tak s intelem neprohloupíš, aby tě to amd pak nemrzelo, více topí - tím i menší výdrž na baterii a výkonově jsou taky jinde.


Mám 4525s s CPU AMD Athlon II P360 2.3GHz. Dosud jsem měl Fujitsu Siemens s CPU Core 2 Duo. Nevím jak jsou studené současné Intel CPU, ale notebook je studený, ventilátor je buď tichý, nebo moc nespíná. Pravdou je, že jsem hrál jen samé starší hry (Counter-Strike Source, Team Fortress 2, TrackMania United Forever Star Edition)
HP 4525s AMD Athlon II P360
FS Amilo Pro 3545 C2D T5300 - minulost

Pribor
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 16 led 2011 06:48

Příspěvekod Pribor » 16 led 2011 06:56

Ahoj, chtěl bych sem se zeptat taky sem si pořídil HP Probook 4520s s core I3, 640 GB, 4 GB, a grafikou AMD HD 6370.. Mám dva zásadnější problémy nepodařilo se mi správně naistalovat ovladace na grafiku, stahnul jsme vsechny 4 ovladace z netu HP sel mi jenom jeden.. sice videa mi jdou predtim mi nesli ale nespustím si jinou hru tak nevím kde je chyba.. přemýšlel sem že bude chyba ve win 7 ale to se mi nezdá.. ale jeden driver mi pise ze pocitac nesplnuje minilani pozadavky pro instalci což je mi docela divné.. prosim o radu.. a druhy problem je že mi to ve vlastnostech ze pateti jsou vyuzivany 3,86 GB z 4Gb taky netuším proč mám Acera a stímdle problém nikdy nebyl.. tak dekuji za rady

Python.P
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4172
Registrován: 07 bře 2009 19:56

Příspěvekod Python.P » 16 led 2011 09:37

4 ovladače na GK? stačil by jeden a to nejnovější a to na tvou verzi woken
3,něco GB RAM je způsobeno na 99% tím že máš W7 x86 a tím pádem si musíš stáhnout ovladače přesně na danej typ woken
X301 - "WKS"
T42p - Old-school gaming machine... (not moded yet)
past: X220,T420,T400,X60,X31....


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 86 hostů