Lenovo 15.6", do 20 000 czk, pre studenta na denne pouz

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Příspěvekod walter n. » 22 lis 2010 21:48

alfah4ns: jasné, díky (mrkal jsem i na swarmovy příspěvky k tomu na jeho blogu). Šlo, jak jsi napsal, o ony "a na tom jsou pak často plastové krytky" a "KOVOVÉ PANTY". Myslím, že když se notebook přenáší, je položen v nějaké měkčí tašce na hřbetu, v oblasti pantů - oné krytky, je pak další malé plus ve větší odolnosti v těchto místech - plast při ostrém kontaktu (pád tašky na kamínek) spíše podlehne, kov už něco vydrží.

thinkpro: jasné, tak je tam Intel HD, HDD 7200, něco to přidá, ale v T500 to vše, co tam je, je naprosto pořád pohodové... Dívej, mám vedle v místnosti HP 6545b (ATI 4200, HDD 7200, procesor AMD Turion M540 na 2,4 GHz atd.), oproti mé R400 je... je vlastně ono HP celkem - až se mi chce zvolat - trochu s nadsázkou, lehce líné (odezva takřka na vše pomalejší, a postřehnutelně, ač jinak fajn, ano, asi na Intelu u 6550b to bude lepší nebo jiné)... Ta R400 mne dosud překvapuje, nadšení. Skutečný "jednoduchý" rychlík s neobyčejnými vlastnostmi (za ty peníze). I starý ThinkPad T40 s PM se mi líbil - pořád líbí. Na vše není nutný surový předpokládaný výkon hardwaru, na něco stačí relativně pořád hodně s přehledem i "staré kombajny" (např. u T500 spíš "relativně zánovní kombajny").

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 22 lis 2010 22:00

OT:
kombajny... :D

Jinak, na tom disku ale záleží hodně, no. Celková rychlost systému, atd. V případě té T500 to na 99% bude chtít něco lepšího. Za ideálních podmínek, pokud by tam byla 250GB 1plotna (čemuž spíše nevěřím), bude mít okolo 60MB/s. Jinak méně, klidně pouze okolo 50MB/s, i méně. Dnešní disky umí kolem 80MB/s naprosto běžně (a to i 5400rpm, pokud mají velké plotny). SSD pak daleko více. A ono o polovinu rychlejší disk je pak znát daleko více, než o něco rychlejší CPU.

Takže HDD v půřípadě T500 docela doporučuji pořešit, pak z toho bude opravdu notebook srovnatelný s dnešními. Ideálně za SSD a každý bude koukat, jak je to rychlé :)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 hostů