řada FZ 31Z nebo 31M?

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit

FZ 31M bo 31Z

31M
10
63%
31Z
6
38%
 
Celkem hlasů: 16

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 04 úno 2008 22:44

Ad Sirius:

Vaio FZ je o šest desetin milimetru tenší... :lol: :wink: když chceme být puntičkáři, ověřme si své puntíky.

XPS je ale možná celkově menší, nevím.

Z tvrzeného plastu, plus posílené víko. Popravdě, mám doma PLASTOVÝ HP notebook už asi 7-8 let a ani stopa po používání (kromě CD mechaniky, která odešla)... 8) a to s ním nezacházíme zrovna v rukavičkách, naštvaný brácha do něj klidně i mlátí pěstí.

Takže plasty a plasty. Nevím, asi mám zkušenost jen s dobrými ntb, ale plastů se i tak nějak moc nebojím.

A ještě BR filmy - no, nemyslím, že by v dohledné době vyšel nějaký z těch, které mě zajímají (především film 60. a 70. let a němý film... 8)

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

Příspěvekod Kockopes » 04 úno 2008 23:01

Ty jo tak sme volali do te prodejny Datapoint kde stalo 31Z pouhych 39500 s DPH tot ale ovsem byla chyba E-shopu a znamenalo to cenu bez DPH cimz me teda moc nepotesili. Uz sem ho mel objednanej a pak nam volal tejpek ze strasny sory a tak.... :( Tak sem porad bez notebooku.

Jinak ja ted fotku studuju a klido si necham helpnout s tim vyberem mam rekneme nejvic 32 000 bez DPH a tak okolo... ve skole mame MacMini a sirokouhli Eiza, tisk a sken mame Epson... Ale proste mi pride ten Mac dobrej opravdu jen pro foto, je to mozna zvykem ale proste pro mac neni takova podpora...jinak dobry no ale nevim ma li to cenu. Jeste otazka, proc by nemel byt notebook vhodny pro profesionalni praci, kdyz pripojim monitor tak asi neni co resit mam pocit, jedu na nakou akci, delam reprodukce, na tom malim displeji vidim prd tak to hodim a kouknu na nahled v notebooku,+ dam ho do baglu, fotim akci a zamestnavatel chce po me foto HNED (znate to nee) tak mu to proste vypalim a je to, samozrejme neberu v uvah naky uzpravy na miste bo tak.... Ja sem jinak takem zastancem BW fotografie, pekne po staru, cim veci format tim lepsi i kdyz velka kamera je pro me trochu obtiz. ale tak 6*7 na MAmyi ..LUXUS... Koudelka a zrno to je pravda ale je strasnej rozdil Zrno a sum. Zrno je proste prijatelnejsi a muzes ho dokonce vyuzit ku svemu prospech ale sum je hnus!!!! A muze bejt tisic programku na odstraneni ale stejne....+ jestli mate nekdo nake skusenosti s externima hardiskama nebo zajimavej odkaz recenzi sem stim je to muj dalsi problem...neprehledne mnozstvi zaloh na ne moc supr zalohovacim mediu-DVD.
Jinak Prosim help...... (P.S. ve vlaku se da taky aspon vybirat)
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 04 úno 2008 23:03

Když už jsme u těch puntíků tak tady je recenze, kde je mimo jiné porovnání velikosti a tloušťky několika notebooků....

Jo a myslím, že na takový filmy na BD si ještě nějakej pátek počkáš...
http://www.dellreview.net/2008/01/xps-m1530.html
Naposledy upravil(a) sirius1983 dne 05 úno 2008 08:48, celkem upraveno 2 x.

tunak
píše často
Příspěvky: 356
Registrován: 07 led 2008 00:06

Příspěvekod tunak » 05 úno 2008 00:33

Já vím že si počkám... 8) jen nevím, jak může prospět Blu-ray taový Intoleranci... :lol:

Ad velikost - vycházím z ofic. údajů na ofic. stránkách.

Kockopes - kup to eMko, myslím, že by ti mohlo vyhovovat. Je v podstatě stejné, má ale rychlejší disk a má jen Blu.ray combo mechaniku - neumí vypalovat (jen DVD).

Ale tak mě napadá - na co vlastně potřebuješ dedikovanou grafku? X3100 ti bude žrát mnohem míň baterky a pro fotky je to naprosto dostačující řešení. Pokud chceš práci v terénu, pak chceš asi i výdrž na bat. a tu VaioFZ nebude mít dobrou (je to v první řadě multimed. ntb. do interiéru).

Ad disky - na fotky by ti stačil USB disk, tj. klidně i 2,5 velikost, tj. ideálně asi WD Passport. Pokud chceš velký 3,5 externí disk (v podstatě klasický 3,5 disk už zabudovaný do boxu s výstupem), doporučuju Seagate, mám osobně nemilou zkušenost s WD. (A tady bych doporučil aspoň FireWire přístup.)
2,5 externí disk má výhodu, že se dokáže napájet přímo přes USB port, velký disk samozřejmě potřebuje externí napájení.

MacBook (Pro - ale ten o skoro 20 000 přesahuje tvůj cenový limit) je pro fotky asi dobrý řešení, ale má prostě svoje pro a proti. Já kdybych měl na MacBookPro, uvažoval bych o něm. Potíž je, že je tak tenký - a proto v něm silná dedikovaná grafika moc topí. Toho bych se bál. (Výhoda toho Vaia je třeba i v tom, že dotyčný ntb. tolik netopí.) Ale z určitejch důvodů bych byl na za Mac moc vděčnej, protože, konec konců, zatracenej win systém (tiger je taky zatracenej, ale strašně se mi líbí klávesová skratka jablíčko+I) můžu nainstalovat přes bootcamp a mít oba systémy funkční.

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

Příspěvekod Kockopes » 07 úno 2008 01:34

Tak ja porad nevim, nemate nahodou jeste naky alternativy i od jinych znacek? Strasne me bavil DEll co sem ted na nej koukal ale konfigurovanim sem se dostal na 42 bez DPH a to jako bylo takovy prumerny...ale kdyby meli naky studentsky slevy bo nevim nebo jinej notas ale podle me vedou firmy apple,lenovo-ibm,sony,dell dle me sou u nich samy vychitavky nooo...
Mam maximalne 35000 bez DPH ale budu muset jist jenom chleba...
Nebo treba kdyby mel pro me negdo nakou praci za notas budu makat jak .... :) (vtipek)
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...

neoexnet
guru
Příspěvky: 1945
Registrován: 15 zář 2007 23:28
Bydliště: Teplice

..

Příspěvekod neoexnet » 07 úno 2008 02:49

no tak firmu apple by jsem jako veducí zrovna nepovažoval .. to sou snad největší socky co do poměru cena/výkon ....
.:.:
vychytávky má každý výrobce .... každá značka má nějaký specifický rys (bohužel u aceru je to jejich servis :D ) .... do 35k bez dph se dá sehnat solidní mašinka pro studentíka ... a chlabe je taky dobrej :) tak vybírej (btw sony je taky fajn značka, ale dle mého je taky trošku jinde cenou v poměru cena/výkon .. ale zase solidní kvalita ....) lepší je sáhnout třeba po HP případně nějaké Lenovo ... ale HP ti v ceně do 35tis bez daně dle mého nabídne nejzajímavější poměr cena/výkon/kvalita .... :)
Toshiba R600-10W

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 07 úno 2008 09:04

Kockopes: nevím jestli to víš, ale dell nabízí standartně slevu oproti konfigurátoru, bývá to kolem 10%...

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

Příspěvekod Kockopes » 07 úno 2008 15:29

Ty jo a to tam mam zavolat bo tak neco? Jako Dell se mi libyl tenhle http://premierconfigure.euro.dell.com/d ... l=cs&s=PAD
Ma skoro samy vychtavky jako sony myslim (av mod....) lepsi displei bych si urcite priplatil pro grafiku dulezity atd... CO myslite ?
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 07 úno 2008 16:01

no je vidět, že jsi tu nový, můžeš zavolat, ale já s nimi většinou komunikuju mailem. Standartní sleva je 10 procent, tu dostane každý. Někdy máš štestí a dají i víc, já jsem na podzim dostl slevu na Vostro 1400 18% a na Vostro 1500 dokonce 22%. Záleží to taky na štestí...
Ale XPS 1530 je i tak hodně drahé, nevím jaký máš cenový limit...

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

Příspěvekod Kockopes » 07 úno 2008 18:31

No jo sem lamicka :)
No rad bych se vesel do 35 000 bez DPH coz je asi strop a jedine si porad rikam ze pockam az to slevni bo tak neco :D ja mam 30 000 + neco muzu vybrat ze sporeni coz se mi moc nechtelo ale doufal sem ze naky penize jeste nasetrim na externi hadr a Eizo coz asi celkem vyuziju. bavil me sonak mel sem doba Vaio na 3 dny doma puceny a maximalni PARADA bylo cca 1.5 roku stary ale behalo to nadherne, tim padem sem chtel Sony. Pak me nak napadlo IBM sel sem do toho predvadeciho centra ale thinkPad docela nabuseny maj tedka za slusny penize a kvalitni saci atd znate to ale srasne me nudil a napul bral ten design. Hlavně mě moc nebavil jejich display a je to takovej neskladnej ctverec mi prislo, to je jako muj nazor... Na ten notebook sem si vydelaval asi 8 mesicu tak mam ted hroznej strach ze to koupim spatne nebo hned zejtra pridou novy modely za stejnou cenu bo tak :( coz je samozrejme normalni no... Hodne me bavi to Vaio fz31z kvuli ty vypalovacce BD fajn display ale ma male rozliseni a nejspis ho budu potrebovat skoro nejvic, proste pro fotku... A ten Dell mi prisel jako slusna ne li lepsi nahrada toho Vaia ale za stejnou enu je to bez Blue-ray ale zase s mega rozlisenim.... SEm fakt znicenej mam i nocni mury, je to zlo chci bejt milionar a neresit ... Treba nekoho napadne naka supr kombinace nebo tak no nevim uvidim nebo jeste pockam ...
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 07 úno 2008 19:10

no počkej to dražší vaio stojí kolem 50 ne? a ty máš 35 bezdph. Nůžeš dát odkazy na obchod kde chceš to vaio koupit?

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

Příspěvekod Kockopes » 07 úno 2008 19:19

http://www.zbozi.cz/?q=Fz31z&maxStockAvailability=-1&atDepotOnlyFlag=0&stars=-1&order=cheapest&minPrice=&maxPrice=
Tam je seznam... ale on tu byl obchod co mel jinou cennu viz výše. tam stal 39000 s dph ale byla to chyba,,, proto ale jako ja ty penize mam ale chci je investovat do toho Eiza a ne do zbytecne drahy fz31z. Chtel bych podobnej stroj klido bez BD..

P.S. nenasel sem email na dell.cz jen cislo...
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 07 úno 2008 19:29

no ale píšeš že máš 35 bez dph. A kolik bys chtěl dát do monitoru?

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 07 úno 2008 19:31

u toho dražšího vaia platíš hodně za blueray vypalovačku, která je zatím mezi notebooky v podstatě vyjímkou...

Kockopes
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 úno 2008 11:29

Příspěvekod Kockopes » 07 úno 2008 22:25

no myslim ze okolo 35000 sem OCHOTNEJ dát za PC pak uz mi to pride moc penez za takovkou vec jako je PC, LCDcko tak za 12000 cca., jako + 1000 a cim vic minus jeste snesu ale nebudu si to kupovat zaroven pockam az do leta na naky money (pockam s tim monitorem) to vAIo je za 37 bez DPH ale to uz mi proste pride moc ale ta 4 gigova ramka a supr procak to bych u dellu dal asi vic... Musim to uz nak vyresit dneska nam daly zadani na vytvoreni knihy v InDesignu a stim keplem co mam to proste CS3 ani nenainstaluje :)
CEkam na DELL XPS 1530 ... T7700,4 Giga RAM, 8600 GT, atd...


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 100 hostů