14" az 15,6" na vsetko za 1000 Eur +- 10%

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
michalko58

14" az 15,6" na vsetko za 1000 Eur +- 10%

Příspěvekod michalko58 » 01 dub 2016 10:01

Caute,

vzhladom na prasknute plasty v oblasti pantov na mojom terajsom, 4,5 rocnom Aspire 4830TG (kazde otvorenie vyzera ako jeho posledne - vymena by stala okolo 100,- €), opotrebovaniu baterie na 65% a jeho obcasnom divnom spravani sa v BIOSE, sa zacinam rozhliadat po jeho nahrade. Vykonovo by v podstate aj stacil (i5 2450M, 8GB RAM, nVidia 540M, 500GB SSD) - okrem grafiky vo World of Warships, kde sa uz objavuje aj nejake to sekanie aj na minimálnych detailoch. Hladam teda nieco medzi beznym notebookom na kazdodenne pouzitie a zakladnym hernym notebookom.

Co som pozeral, tak za podobnu cenu ako som kupoval predosly (720,- €) dnes nie je sanca zohnat nic porovnatelne a ceny dost vzrastli. Rad by som mal model s klávesnicou bez numerického bloku, ale to uz je dnes asi nemozne. Zaujal ma TravelMate P648, ktory ma byt aj s dedikovanou grafikou, ale kedze jeho predchodca P645 sa pohybuje aj bez dedikovanej grafiky v zavratnych cenach, nechavam si zajst chut.

Poziadavky na novy notebook su nasledovne:

1. Plnohodnotne CPU - nie ziadne osekane nizkonapatove U modely (skusenost s HP a i5 4200) - teda do uvahy prichadzaju i5 a i7 HQ.
2. Dedikovana grafika zvladajuca zakladne hry - hlavne World of Warships. Co som pozeral, v tejto cenovej relacii sa objavuju nVidie 950 a 960. Ma vyznam priplatit si za tu 960? Uz neviem kde som to cital, ale tvrdili tam, ze 960 je nutny zaklad pre plynule hranie na FullHD....
3. RAM - minimalne 8GB, mozno by som priamo dokupil dalsich 8GB. Ci DDR3 alebo DDR4 nerozhoduje.
4. Pritomnost RJ-45 bez nejakej redukcie - NUTNOST!!!
5. WiFi - minimalne podpora MIMO 2x2
6. Displej - bohato mi postacuje 1366x768 na 14" a nemal som problem ani ked to bolo na 15", teda paradoxne, cim mensie rozlisenie tym lepsie pre mna. Vsetko je uz dnes aj tak iba FullHD.
7. SSD mam teraz novy 500GB (klasicky 7mm), ktory by som rad pouzil aj v novom notebooku. Co som pozeral tak 500GB do M2 je za cenu okolo 200 Eur, co sa mi zda celkom dost. Bolo by fajn ak by v novom notebooku bolo miesto na dva klasicke HDD/SSD + m2. Pri 15" je to ale asi iba sen...
8. Vyrobca - mam dobre skusenosti s Acerom, ale nebranim sa zmene. Podmienkou je vsak to, aby vyrobca umoznoval vramci zaruky pouzivatelske zasahy (vymena disku, pamate, wifi karty...). Acer s tym nema problem. MSI je vraj v tomto naopak uplne zle. Ako je na tom taky Asus?
9. OS: Teraz je vsade W10, ale ovela radsej by som bol, ak by sa tam dali spojazdnit W7 (dostupnost ovladacov). Planujem taktiez dualboot s Linux Mint.
10. DVD mechanika. Aj v terajsom ju mam nahradenu ramcekom s HDD. Stane sa, ze ju obcas potrebujem ale to riesi externa mechanika. Napriek tomu, by som sa jej v notebooku nebranil.
11. Prenasany bude nepravidelne (niekedy viac niekedy menej), preto cim lahsi tym lepsie a vydrz baterie by tiez mohla byt viac ako 4hod (zvyk z 4830TG a jeho byvalej 8hod vydrze).

Modely, co ma najviac zaujali:

ASUS ROG G552VW-DM345T kovový
- iba 256GB SSD - zda sa mi to malo ale asi by som s tym dokazal zit
- uzivatelske zasahy z bodu 8 (az na wifi) by mali byt OK (?)
- zatial malo skusenosti pouzivatelov
- ma DVD mechaniku

Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II
- su rozne kombinacie s roznymi kompromismi (napr. i7 s iba 128GB SSD - VN7-592G-741S, alebo i5 bez SSD - VN7-592G-54U4)
- nemaju DVD mechaniku

Acer Aspire V15 Black Aluminium Gaming
- su lacnejsie ako Nitro - vobec netusim aky je medzi tymito nazvami rozdiel, a co prinasa Nitro naviac
- i7 a "iba" nVidia 950, bez SSD - V5-591G-76BN
- i7 a "iba" nVidia 950, 256GB SSD klasicky ci m2? - V5-591G-5014
- nemaju DVD mechaniku

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10673
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 01 dub 2016 11:41

Některé požadavky jsou v této ceně nemožné.SSD jsou prakticky už jen M2.Místo na 3 disky do 1000€ nenajdeš.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 01 dub 2016 12:25

Cize mam chapat to, ze V5-591G-5014 ma ssd v m2?


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 90 hostů