výběr notebooku, poměr cena - výkon

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Dvořáková
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj 2022 15:36

výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod Dvořáková » 07 říj 2022 16:16

Jsem laik a chci si koupit po 15 letech nový notebook za 15-20 tis
na doma kde pracuji a vozím ho do práce,do penzionu, kde také pracuji.
Vybrala jsem HP PROBOOK 455G8, ale vlastně nevím proč a tak bych potřebovala poradit, třeba NB vhodnější.
Ale na radu koupím i úplně jiný... Moc děkuji D

drinobecny
občas něco napíše
Příspěvky: 62
Registrován: 24 črc 2016 22:12

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod drinobecny » 07 říj 2022 17:19

Dobry den, snad to neschytam od zdejsich matadoru...
Zalezi na typu Vasi prace, co na notebooku budete delat, ale vzhledem k castemu prenaseni by se mi libil jeden z techto dvou:

https://notebooky.heureka.cz/asus-um325 ... /#prehled/

https://notebooky.heureka.cz/acer-swift ... ecifikace/

Prvni ma OLED displej, druhy zase 14" uhlopricku (IPS) misto 13,3".

IPS je lepsi, kdyz mate cely den zobrazen temer identicky obsah. OLED poskytuje zase lepsi cernou a hezci barvy...

Zalezi, jak moc potrebujete numericky blok, nebo zda opravdu vyzadujete vetsi displej.
Jinak ten prvni ma numericky blok v touchpadu a oba se vejdou do ceny pod 20000Kc, maji 16GB ram a 8jadrovy/16vlaknovy procesor, podsvicenou klavesnici a rychlou wifi 6 (ax).

Ale je to na Vas a pockejte si jeste na radu od zdejsich

Dvořáková
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj 2022 15:36

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod Dvořáková » 09 říj 2022 11:03

Děkuji za typy VÁM, matadoři nereagují :-)
Dívala jsem se na ně. Mám nyní stále display 15,6 a menší (14 a 13,3) se mi zdají malé...
Numerickou a navíc podsvícenou klávesnici bych potřebovala.
Naposledy upravil(a) Dvořáková dne 09 říj 2022 13:01, celkem upraveno 1 x.

drinobecny
občas něco napíše
Příspěvky: 62
Registrován: 24 črc 2016 22:12

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod drinobecny » 09 říj 2022 12:33

Nebojte, oni přijdou, asi mají jiné povinnosti.
Mohu se zeptat, v čem spočívá Vaše práce na počítači? Co na něm děláte?

Víte, našel jsem poměrně zajímavou nabídku kvalitního modelu, lehce profesionální řady, a sice Lenovo ThinkPad E15 Gen3 s procesory, které jsem Vám doporučoval v předchozích modelech.
Jedná se o model se slušnou svítivostí displeje, 15,6", numerickým blokem, 24(!!!) GB RAM, 1TB disk SSD Gen3, WiFi 6 .AX,
trackpointem (červené tlačítko, v průběhu používání zjistíte) a zárukou dva roky v oficiálním Lenovo obchodě.
Cena je o 900Kč vyšší než je Váš limit, ale myslím, že notebook za to stojí!
Nemá operační systém, ale ten si můžete pořídit zvlášť a není to zase až tak drahé. Navíc uvádějí, že Vám s tím mohou pomoci

Rozmyslete...

https://www.lenovoshop.cz/lenovo-thinkp ... 06963.html

Běžné notebooky pro kancelářskou práci mají 8GB Ram, tento má 24GB Ram a 1TB (běžně mají 512GB).

A případně pošlete odkaz na model, který jste vybrala, řada ProBook 455 G8 má spoustu modelů s různými komponenty

Ale jak říkám, snad mi matadoři nebudou nadávat...

Dvořáková
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj 2022 15:36

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod Dvořáková » 09 říj 2022 13:12

Zase děkuji :-)
Tak já na PC tedy na NB vyřizuji hlavně emaily, koukám na zprávy, dělám a mám uložené faktury, dívam se na TV (takže ta rychlejší WIFI by se mi hodila!) a občas na filmy a trochu upravuji fotky. Hry já vůbec nehraju...
Operační program mám teď Windows 10 a raději bych ho už s NB koupila, protože s tou instalací nevím...
A vybrala jsem:
https://www.czc.cz/hp-probook-455-g8-st ... 67/produkt, ale v podstatě nevím proč ?!

drinobecny
občas něco napíše
Příspěvky: 62
Registrován: 24 črc 2016 22:12

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod drinobecny » 09 říj 2022 13:27

K Vašemu výběru. Vůbec to není špatná volba, za tu cenu vcelku adekvátní koupě. Přidat RAM paměť by tam asi šlo, větší disk přidat také. Procesor je šestijádrový s dvanácti vlákny. V mnou doporučených modelech máte 8jader s 16ti vlákny. Navíc o něco výkonnější APU grafiku, ale zase Vy máte generaci AMD Zen 3, já nabízím Zen 2+, byť vyšší model, a to Ryzen 5 vs Ryzen 7.
Co se týče možného limitu, tak bych viděl v editaci fotografií. Pokud se jedná jen o jednoduchou a občasnou činnost, neměl by to být problém, protože i já mám procesor Ryzen 7 varianty U a i na APU grafice se dají fotky editovat.

Všechnu činnost, kterou zmiňujete dále, s přehledem zvládne i ten Vámi vybraný "notes".
Co se týče instalace Win 11, s tím by Vám poradili. A Upgradu z 10 na 11 se nebojte, vše je otázka chvilky a probíhá to plně automaticky.

Pokud preferujete rychlou WiFi, volte vždy raději 6, popřípadě 6E. Často se dá WiFi modul vyměnit, ale je to komplikace navíc.

Jestli plánujete notebook využívat opět třeba 8 - 10 let do budoucna, tak je otázka, zda nezvolit ten výkonnější model.
Ale jak říkám, i ten, který jste vybrala, by měl být na zmíněnou práci dostatečný, zvlášť pokud Vás při editaci fotek současný notebook nelimituje...

drinobecny
občas něco napíše
Příspěvky: 62
Registrován: 24 črc 2016 22:12

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod drinobecny » 09 říj 2022 13:34

A jeste bych dodal, ze na editaci fotografii se vice hodi jasnejsi a presne zkalibrovany displej, tzn. alespon 300NIT a 100% pokryti sRGB barevneho prostoru s minimalni barevnou odchylkou. Takove displeje byvaji kalibrovane a casto osazene logem Pantone Validated...

Ale to jen jako dodatek k predchozimu prispevku

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10670
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod roman2277 » 16 říj 2022 08:51

G8 je az na displej v pohode notebook.V teto cene bych volil nejaky Acer Swift.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

Dvořáková
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 07 říj 2022 15:36

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod Dvořáková » 19 říj 2022 08:43

Dobrý den,
děkuji za radu, dívala jsem se na Acer Swift a bohužel nemají numerické klávesnice. Tu já potřebuji...

walter n.
píše často
Příspěvky: 415
Registrován: 21 srp 2008 19:24

Re: výběr notebooku, poměr cena - výkon

Příspěvekod walter n. » 20 říj 2022 10:36

Ad probíraný HP ProBook 455 G8: Myslím, alespoň dle recenze na laptopmedia.com, popřípadě viz recenze menšího modelu HP ProBook 445 G8 na notebookcheck.net, že se v případě kancelářského použití nejedná o špatnou volbu. Solidní konstrukce, dobrá klávesnice, více než dostatečný výkon, nízké zahřívání, tichý chod. Kvalita displaye (zvláště barevné podání) je sice vždy loterie, ale v této třídě/zaměření je asi nutno být nad věcí; ač výjimky se určitě najdou. Více viz níže:

https://laptopmedia.com/review/hp-probook-455-g8/

https://www.notebookcheck.net/HP-ProBoo ... 313.0.html


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 33 hostů