MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
Retko
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 12 říj 2007 15:21

Příspěvekod Retko » 21 led 2008 21:20

Naskyt se mi problem, ktery me docela stve:

Pri instalaci Visty, naistaluji se soubory, rozbali, to je bez problemu, ale dokonceni instalace trva asi dve hodiny a potom zcerna obrazovka a je na ni jen kurzor, dale se nic nedeje:/

Tohle se deje u Visty 32.

64 mi jde bez problemu.

Nevite co s tim je???? :cry: :cry: :cry:

Vam to jde normalne predpokladam, ze???
*** GX700PX-061CZ - 17" WSXGA+, C2D 7500, GF8600M GT 512MB, HDD 250GB 5400ot ***

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

system control manager

Příspěvekod Trniman » 21 led 2008 21:28

Nevite nahodou proč system control manager nefunhuje jak ma ? Teda cpu mam podtaktovany alě nic s nabidky nefunhuje a nejde tlačitko P1.
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

rrichie
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 23 zář 2007 22:29

teplota

Příspěvekod rrichie » 22 led 2008 01:59

Nazdar Kuci, mam dotaz (pro zmenu). Teplota CPU. Normalne mi to ukazuje pri brouzdani a podobnych cinostech, kolem 42 stupnu. Ale jakmile zacnu rendrovat, tzn. ze oba procesory vali na 100 procent vykonu, tak se dle delky renderu teplota vysplha k 80 stupinkum.... Merene Everestem, teplotav mistnosti kolem 21,5 stup. Je to normalni nebo bych to mel nejak resit? Diky za odpovedi.

Retko
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 12 říj 2007 15:21

Re: teplota

Příspěvekod Retko » 22 led 2008 02:50

rrichie píše:Nazdar Kuci, mam dotaz (pro zmenu). Teplota CPU. Normalne mi to ukazuje pri brouzdani a podobnych cinostech, kolem 42 stupnu. Ale jakmile zacnu rendrovat, tzn. ze oba procesory vali na 100 procent vykonu, tak se dle delky renderu teplota vysplha k 80 stupinkum.... Merene Everestem, teplotav mistnosti kolem 21,5 stup. Je to normalni nebo bych to mel nejak resit? Diky za odpovedi.


Ja kdyz parim, tak me to vzdycky vyjede na pres 80 (davam vysoky vykon).

Jsem ale slysel, ze kdyz se vyrabeji procesory, tak se testuji pri teplote 140 stupnu. Takze no problemos, uz to stejne zazil :)
*** GX700PX-061CZ - 17" WSXGA+, C2D 7500, GF8600M GT 512MB, HDD 250GB 5400ot ***

doe
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 20 lis 2007 06:44

tlačítko P1

Příspěvekod doe » 22 led 2008 14:20

to: tester_pedro - Díky za typ, bylo to opravdu kodekama a chtělo to nepřehravat v mediaplayeru.

Nevíte někdo na co je nebo jak se konfiguruje tlačítko P1?

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 22 led 2008 19:58

P1 je uzivatelsky menitelny. melo by to jit pres ten MSI System Control Manager (SCM) myslim, na x64 vistach to nebeha.

nedbis
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 22 led 2008 20:28

MSI GX700X

Příspěvekod nedbis » 22 led 2008 20:50

Ahoj. Pořídil jsem si notebook MSI GX700 T7500 a jsem po počátečních nejasnostech s ovladači pro XP SP2 vcelku spokojen a jedinné co nechodí je pamět Robson.
Zajímají mě zda někdo již řešil tyto komplikace.
1) Režim spánku - při spuštěných CAD aplikacích se notebook snaží uložit data z paměti na disk, ale po zjištění chyby "nedostatek systemových API prostředků" přejde notebook do provozního stavu a je pak možné pouze vypnout, protože režim spánku i záložka dialogu "Režim spánku" v "Možnosti napájení" zmizne.
2) V programu CPU-Z je frekvence procesoru stale kolem 1180MHz s násobičem 6x a i přes obchodní značení 2,2GHz, které je nadhodnoceno mi přijde, že reálná frekvence CPU má být kolem 2GHz. Vypnul jsem v biosu položku řízení CPU a stejně frekvence je 1,18GHz. Dá se nějak řídit násobič pro tento notebook?
3) SCM-System Control Manager. Tuto utilitku jsem vubec nepochopil. V hlavní liště XP se mi u hodin zobrazuje "modrý oko", a při kliknutí na něj je možné zvolit EXIT-ABOUT-Mail Properties. Jedině v posledně jmenované volbě lze něco nastavit, ale jedná se spíše dle mého laického názoru o nastavení odesílacího SMTP serveru pro odesílání log souborů na udanou emailovou adresu.

Díky za odpověď.

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

Re: MSI GX700X

Příspěvekod DeBugger » 23 led 2008 02:51

nedbis píše:Ahoj. Pořídil jsem si notebook MSI GX700 T7500 a jsem po počátečních nejasnostech s ovladači pro XP SP2 vcelku spokojen a jedinné co nechodí je pamět Robson.
Zajímají mě zda někdo již řešil tyto komplikace.
1) Režim spánku - při spuštěných CAD aplikacích se notebook snaží uložit data z paměti na disk, ale po zjištění chyby "nedostatek systemových API prostředků" přejde notebook do provozního stavu a je pak možné pouze vypnout, protože režim spánku i záložka dialogu "Režim spánku" v "Možnosti napájení" zmizne.
2) V programu CPU-Z je frekvence procesoru stale kolem 1180MHz s násobičem 6x a i přes obchodní značení 2,2GHz, které je nadhodnoceno mi přijde, že reálná frekvence CPU má být kolem 2GHz. Vypnul jsem v biosu položku řízení CPU a stejně frekvence je 1,18GHz. Dá se nějak řídit násobič pro tento notebook?
3) SCM-System Control Manager. Tuto utilitku jsem vubec nepochopil. V hlavní liště XP se mi u hodin zobrazuje "modrý oko", a při kliknutí na něj je možné zvolit EXIT-ABOUT-Mail Properties. Jedině v posledně jmenované volbě lze něco nastavit, ale jedná se spíše dle mého laického názoru o nastavení odesílacího SMTP serveru pro odesílání log souborů na udanou emailovou adresu.

Díky za odpověď.


Zdravim Vas,

1. @ problem s rezimem spanku - zkuste do WinXP nainstalovat ServicePack 2 a pak jeste doinstalovat KB909095 "hotfix / patch" jadra systemu:
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en

2. CPU-Z zobrazuje frekvence korektne, bohuzel zatim jen spolecnou pro obe jadra.
Duvod proc tam nejni videt 2.2GHz je proto ze CPU ma v tu danou chvyli dosti velikou rezervu vykonu,
(napr. po spusteni CPU-Z) a pak okamzite snizuje na 6 x 200MHz tj ~1.2GHz.

intel Centrino Core 2 Duo CPU s aktivnim Enhanced intel SpeedStep Technology (EIST) dle zatizeni inteligentne - dynamicky meni nasobic i napeti:
6-7-8-9-10-11x a narazove vyleze i na 12x.
Je to ale tak rychlej proces ze v CPU-Z tyhle mezikroky nejni "videt".

Velice dulezita vec je i to ze pri aktivnim EIST umi intel Centrino Core 2 Duo interne dynamicky menit frekvenci i napajeni pro obe jadra CPU 0 / CPU 1 nezavisle na sobe, resp. dle potreby.
(pak se stava ze celkova frekvence CPU se nezvysuje pac 1. jadro to "zvlada" resp. je zatizeno vic a EIST mu prideli vyssi napeti i frekvenci, pricemz 2. jadru zas ubere)

Mozna proto se zda ze realne to nejni 2.2GHz CPU ;-)

Jakmile se pres BIOS vypne EIST Management, pak by standardne melo CPU jit na max. nasobic 11x tj "natvrdo" na 2.2GHz.
Takze, pokud tehdy MSI GX700PX jede standardne s nasobicem 6x:
1. je to v nem pres BIOS na hodnotu 6x prednastaveno bez moznosti menit ji.
2. jelikoz krom vypnuti EIST je potreba vypnout i Enhanced Halt States (hlavne C1E) a tahle moznost v BIOSu neni, pak todle bude zrejme chybka v BIOSu MSI...

Na zmenu nasobice je zatim snad nejlepsi co znam RightMark CPU Clock Utility:
http://cpu.rightmark.org/download/rmclo ... n_upd1.exe
Pri zatezi (treba po spusteni 3dmark'06) zkuste maximalizovat RightMark CPU Clock Utility a sledovat pres polozku "Monitoring" frekvence obou jader, zatizeni, teplotu...

Power Management WinXP je neprilis dobre optimalizovan na tyhle moderni mobilni prcky :-D, takze doporucuju zkusit si v kombinaci s RightMark CPU Clock Utility jeste:
- Notebook Hardware Control (vyzaduje nejprve nainstalovat Microsoft .Net Framework 2.0 a vyssi):
http://www.pbus-167.com/nhc/nhc.htm#anchor_download

- Speedswitch XP:
http://www.diefer.de/speedswitchxp/

3. Osobne tyhle system. utility ani nevyuzivam - pokud je vazne nutne nepotrebujete treba pro OSD zobrazeni funkci pres klavesu Fn,
jako treba uroven hlasitosti primo na displeji, nebo prednastavit klavesu P1, atd. pak jen usetrite pamet,
system. prostredky a v neposledni rade Windows registr dalsiho sajrajtu.
Ale to je muj osobni nazor - nekomu se System Control Manager taky muze hodit nebo libit...

Edit:
* pridavam navod jak pomociRightMark CPU Clock Utility obejit MSI BIOS - vyresit problem s 6x nasobicem a jit tak na max. frekvenci:
1. v BIOS vypnete EIST.
2. spustte RightMark CPU Clock Utility a pres polozku z menu
Advanced CPU Settings vyberte v CPU Type Selection - > Mobile a zaskrtnete volbu Apply these settings at startup a pak potvrdte klinutim na Apply.
3. po restartu RightMark CPU Clock Utility se vratte do Advanced CPU Settings a odskrtejte - vypnete vsechny volby v Enhanced low power states settings...
4. pres polozku z menu Profiles vyberte Maximal Performance, dale pod AC Power zaskrtnete Use P-state transition (PST),
pak pres sipku dolu vyhledejte Index polozku cislo 5 FID 11x VID 1.225V -> zasktnete ji a potvrdte Apply.
5. jdete jeste jendou do Profiles a napravo vyberte pod AC power pro Current i Startup shodne Maximal performance a potrvrdte Apply.
6. nakonec skontrolujte pres Monitoring zdali CPU skutecne bezi na ~2.2GHz a nasobic neklesa pod 11x...
Naposledy upravil(a) DeBugger dne 23 led 2008 08:14, celkem upraveno 1 x.

Trniman
píše často
Příspěvky: 111
Registrován: 03 pro 2007 02:18

System control manager

Příspěvekod Trniman » 23 led 2008 06:49

Neřešime jestli se muže hodit nebo ne ale proč nefunhuje jak ma... :( teda častečně.
MSI GE60 0ND-465XCZ W7

ujoslav
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 17 lis 2007 18:37

Příspěvekod ujoslav » 23 led 2008 20:49

Retko píše:Naskyt se mi problem, ktery me docela stve:

Pri instalaci Visty, naistaluji se soubory, rozbali, to je bez problemu, ale dokonceni instalace trva asi dve hodiny a potom zcerna obrazovka a je na ni jen kurzor, dale se nic nedeje:/

Tohle se deje u Visty 32.

64 mi jde bez problemu.

Nevite co s tim je???? :cry: :cry: :cry:

Vam to jde normalne predpokladam, ze???


Bud si vypni v BIOSE funkciu AHCI, alebo tam vloz pri instalacii ovladace SATA od intelu. Vklada sa to v okne, kde su zobrazene disky napr. z USB flasky. Potom to uz bude fachcit v pohode.

PJ
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 14 pro 2007 19:21

Příspěvekod PJ » 23 led 2008 20:59

Zajimavy, kazdej si stezuje ze mu to ukazuje mensi frekvenci procaku, me zase vadi ze misto 1,8GHz mi to ukazuje furt 2GHz i kdyz mam jenom zaplej Everest

Retko
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 12 říj 2007 15:21

Příspěvekod Retko » 24 led 2008 10:33

PJ píše:Zajimavy, kazdej si stezuje ze mu to ukazuje mensi frekvenci procaku, me zase vadi ze misto 1,8GHz mi to ukazuje furt 2GHz i kdyz mam jenom zaplej Everest


Ta dvojka asi znamena, ze to zvladne 2GHZ. Stejnou hodnotu uvidis ve Windows - ovladaci panely - System.
*** GX700PX-061CZ - 17" WSXGA+, C2D 7500, GF8600M GT 512MB, HDD 250GB 5400ot ***

misak123
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 11 zář 2007 17:45

Příspěvekod misak123 » 24 led 2008 12:54

Tak ja resim ted dalsi problem z hrou Time shift nechce se mi pustit jen skoci okynko prazdne a zmizi a tim to hasne prosim o radu
GX700PX005CZ 2.0Ghz 8600GT 512mb 4Gb ram Vista HP 64bit + MDA Compact lV + Canon 450D
prosim kliknete mi na to nic vam to neudela a mne pomuze diky predem
http://s2.darkpirates.cz/c.php?uid=44023

lub
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 24 led 2008 14:15

TEPLOTA CPU

Příspěvekod lub » 24 led 2008 14:59

Houstone mám problém s MSI GX700 a hledám dobré duše které by pomocí "Prime95" (http://www.sosej.cz/Dalsi/Vzdaleny-Pristup/Prime95.html) zatížili CPU na max. výkon a sledovali teplotu procáku. Stačí tak cca 15 minut. Vysledek sem prosím hoďte, čím víc výsledků tím líp.......... dík

Retko
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 12 říj 2007 15:21

Re: TEPLOTA CPU

Příspěvekod Retko » 24 led 2008 16:27

lub píše:Houstone mám problém s MSI GX700 a hledám dobré duše které by pomocí "Prime95" (http://www.sosej.cz/Dalsi/Vzdaleny-Pristup/Prime95.html) zatížili CPU na max. výkon a sledovali teplotu procáku. Stačí tak cca 15 minut. Vysledek sem prosím hoďte, čím víc výsledků tím líp.......... dík


No tak jsem to pustil a v everestu koukal na teploty, po asi 3 minutach to vyslo na 98 a pak uz jen kolisalo 98 -97 . Za dalsi 3 minuty jsem to stopnul..

Jo a vzalo to pres 1,7 GB pameti :D
*** GX700PX-061CZ - 17" WSXGA+, C2D 7500, GF8600M GT 512MB, HDD 250GB 5400ot ***


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů