HP Pavilion dv7 -6110ec (+všechny další dv6/7 s Beats Audio)

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 03 lis 2011 15:16

U některých her to s automatikou prostě nejde. Flash BIOSu tě nemine ;-).

Btw nejjednodušší je zavolat do servisu, sdělit jim, že ti nějaké hry/programy nefungují na dedikované grafice (třeba něco s OpenGL). Oni ti následně doporučí flash biosu a když se to posere, vyřeší ti to v rámci reklamace.

Otázka je, jak máš u toho tvého vyšmeleného kusu záruku.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 03 lis 2011 15:20

Zkusim jeste jeden kompletní re-install podle http://www.hardwareheaven.com/mobility- ... 011-a.html a kdyz ani to nepomůže (resp. nespustí se CCC s možností nastavení u jakých programů volit jakou grafiku), tak asi zkusím ten Bios, no. Zvláštní že mi to zpočátku šlo, a teď už ne.

Každopádně záruka je klasicky 1 rok mezinárodní, tam by problém být neměl.

P.S. jaké používáš ovladače ty? Ty ze stránek hp z 16. září?
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 03 lis 2011 15:38

Používám ty, které byly na notebooku nahrány od výrobce. Předinstaluju je možná až s nějakou novou hrou (BF3/Rage) na ty, které tu padly od mattose.

Předpokládám, že pokud odinstaluješ ovladače a promázneš je nějakou utilitou, s novými ovladači to bude zas ok.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 03 lis 2011 15:52

Základní.. S těma mi to taky šlo. Normálně běžely Catalysty, na oznamovací oblasti byla jejich ikonka a při spuštění jsem měl možnost nastavit si u již spuštěných aplikací, jestli chci používat Intel HD a nebo HD6770m. Jenže po přeinstalování Win 7 Ultimate 64bit a nainstalovaní těch samých ovladačů to nechce chodit.

Zkusím teda ten tvrdý reinstall jak jsem postoval a pak kdyžtak risknu ten Bios. Možná bych se ještě zeptal, na jakých ovladačích to má matoss, protože třeba ten BF3 mu běží moc pěkně.

Edit: Teď mě napadlo, jestli se na tom problému nemohl z části podílet program TuneUP Utilities. Verzi 2011 jsem na starémotebooku používal spokojeně půl roku. Tohle byla 12 a určitě se mohlo stát, že smázla třebas něco důležitého.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 03 lis 2011 18:45

Tak, první menší úspěch! Podařilo se mi úspěšně nainstalovat ovladače od výrobce z data 16. 9. 2011. Catalysty fungují a můžu si zvolit, jaká grafika bude použita u jednotlivých aplikací.

Snad jediné mínus je, že Gothic 3 jede pořád maximálně na 1024x768, ale to může být způsobeno tím, že je to stará hra s Windows 7, potažmo ovladači ATI si už moc nerozumí.

Každopádně teď bych se zeptal MaTTose - jak tam úspěšně narvat nejnovější ovladače 11.10?
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 03 lis 2011 19:38

Ten notebook ma AZERTY klavesku a je to repas ??Ako tam narvat ovladace ?Najprv si updatni BIOS, drivery som nasiel pomocou google behom 1minuty !!! Tak sa posnaz, odkaz ti sem skusim dat = http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 31713#N923 ; ale ako poznam HP stranky tak nieje uplne iste co ti to po kliknuti na odkaz otvori .
Po flashi BIOSu ktory normalne spustis pod windowsom nasledne sa NTB resetne a az potom sa to flashne - vlez do biosu a zmen grafiku z dynamic na fixed . Potom chod do WIN, prepni grafiku na High performance GPU, potom ovladaci panel - pridat/odstranit programy a klikni na ati installation manager a daj zmenit , tam potom vyber uninstall all AMD software - ked to dokonci tak nerestartuj ale rovno spusti instalaciu novych catalistov - az potom to resetni .
Ta instalacia tych ovladacov je strasne komplikovana vtom ze ovladace od HPcka obsahuju ovladac na intel VGA cez ktoru ta ATI je pripojena a ak si aj v device manageri pozriete aky driver ma ta intel grafika tak tam je napisane AMD alebo ATI Technologies .
Kazdopadne HPckovy driver to ze je vydany v septembri neznamena ze to nieco stym ma spolocne, je tam ati driver snad z 5/2011 a trochu novsi intel driver - nic viac, a samozrejme rage alebo BF3 0 bodov .

Co sa aktualizacie a instalacii ATI ovladacov na tento notebook tyka tak osobne som stym stravil niekolko hodin ... bohuzial nieje to nvidia a navyse ta ATI grafika nezobrazuje sama osebe ale iba akceleruje 3Dcko ktore nasledne zobrazuje intelacka grafika coz je problem samo osebe ked chce clovek nieco riesit s ovladacom ale umna to uz mam uspesne spravene a vsetko ide zatial v pohode .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 03 lis 2011 20:07

Notebook není repas, kupován je 26.9. a ta klávesnice je QWERY - ovšem s francouzkými popisky typu fin místo end, atd :D (to mám přelepené).

Co se týče těch ovladačů - strávil jsem s tím celý včerejšek, dělal jsem to asi do 3h ráno a dnes jsem zase řešil problém s čtečkou otisků.

Chápu to dobře, že abych úspěšně nainstaloval ty nové ovladače Ati grafiky, tak musím flashnout ten BIOS a nastavit si tu AMD grafiku? A opravdu po odinstalaci ovladačů nemám restartovat pc?

Protože když je updatuju teď, tak to začne blbnout, catalysty se ani nespustí. A když zkusím ten jejich update sw, tak to napíše, že nemám potřebný hw - nejspíš kvůli tomu, že je aktivní Intel HD.

Poslední dotaz - až budou nainstalované nové ovladače tak jak vyřešit tu integrovanou grafiku Intel HD aby běžela v safe modu a fungovalo přepínání? Mám si na ní stáhnout ovladač z intelu?
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 03 lis 2011 20:19

Aky mas problem s fingerprintom ? Stym mavam problemy aj ja ale neviem ich vyriesit ale moje spocivaju vtom ze ked notebook spustim z rezimu spanku tak fingerprint budto blika a nechce citat prsty, alebo len stale svieti a nechce citat prsty alebo ledka vobec nesvieti ani neblika a taktiez nechce citat prsty - driverom to nieje, novy bios nepomohol a robi to aj v novej instalacii recovery lenze je to nahodne, niekedy par dni funguje OK, a potom sa mi to stane 3x behom dvoch dni tak rozmyslam ze tam vymenim fingerprint popripade dosku len ci sa nieco zmeni som si nie isty... no uvidim, zatial sa mi to nechce rozoberat ale stve ma to , predtym som nikdy s FP problemy nemal ale pri tomto pavilione ktory mam mesiac mi uz najmenej 15x absolutne nefungoval fingerprint z coho to v polovici pripadov nedetekovalo v systeme fingerprint a simplepass pisala ze citacka odtlackov prstov je odpojena :roll: .

Preto musis prepnut grafiku a potom odinstalovat drivery a bez restartu nainstalovat nove pretoze akonahle po odinstalovani NTB restartujes uz nebudes mat moznost prepnut grafiku na ati a drivery WHQL z AMD stranok tam uz nenainstalujes ! Takze jedine tak ako som pisal uz vyssie .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 03 lis 2011 20:38

Už začínám propada lehké zoufalosti :D

Takže:

1) Flashnul jsem BIOS a v nastavení zvolil FIXED mód - ok
2) Odinstaloval jsem ovladače ATI volbou "rychle odinstalovat veškerý obsah ati" a počítač jsem nerestartoval - ok (obrazovka se přepnula do nízkého rozlišení)
3) Dal jsem instalaci nejnovějších ovladačů ze stránek ATI. Ty se nainstalovaly (s výstrahou) - display zůstal v nízkém rozlišení
4) Dal jsem restart a po startu mám pořád nízké rozlišení. Nemám tu vidět ovladač Intel HD a při pokusu zapnout ATI Catalyst Control Centre se jen chvíli něco načítá, ale nakonec se nic nezapne...

Co teď?
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 03 lis 2011 20:52

Takto masivní přeinstalování bez průběžných rebootů? Na windowsech přinejmenším odvážné...
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 03 lis 2011 21:10

Tak jsem odinstaloval ovladače, restartoval, přes driver sweeper odstranil zbytky, restartoval, zpět nainstaloval original ovladače hp a restartoval.

VÝSLEDEK: Jsem na začátku, mám funkční ovladače od HP a vybranou možnost výkonná jednotka GPU. Co mám tedy udělat, abych tam úspěšně dostal ovladače nové?
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 03 lis 2011 21:31

Jirrick píše:Takto masivní přeinstalování bez průběžných rebootů? Na windowsech přinejmenším odvážné...

Ako inak to chces nainstalovat ? Akonahle odstranis vsetok ATI/AMD software a restartujes notebook, v spravcovi zariadeni uz nedetekuje ATI grafiku ale iba intel, grafiku nieje mozne nijakym spôsobom aktivovat a ATI drivery vyhlasia ze ziaden kompatibilny HW sa v systeme nenachadza - proste je to nedomyslene a HPcko ma ovladace stare pol roka co je teda uplne odveci lebo crysis 2 natom seka, rage sa neda pustit, BF3 tiez nejde pustit, v NFS Shift2 pada do BSOD, v DOOMe sa neda nastavit vyssie rozlisenie nez 640x480 atd., atd., proste s tymi ovladacmi od HP to neni mozne pouzit, aktualizovat sa mi to podarilo iba tak ako som pisal a ano - ati ovladace sa nainstalovali s vystrahou lenze ak si pozries ten log instalacie tak vsetko je PASSED az na nejaky ATI hydravision co ma Failed a to ma netrapi - ovladace su, hry idu vyborne tak neriesim .

javak810i píše:VÝSLEDEK: Jsem na začátku, mám funkční ovladače od HP a vybranou možnost výkonná jednotka GPU. Co mám tedy udělat, abych tam úspěšně dostal ovladače nové?


Tvoj problem vidim v tom ze si uz predtym zasahoval do ovladacov a dal si tam intel ovladac na VGA co nieje tak uplne korektna volba nakolko s HP ovladacom to vyzera takto : Obrázek

Cize odzaciatku - spusti notebook do nudzoveho rezimu a odinstaluj Intel HD graphic drivery , odinstaluj ATI grafiku a drivery - bootni do normalneho rezimu a nainstaluj ovladace zo stranok HP, restartuj notebook, prepni high performance GPU, daj odstranit vsetok AMD software , nasledne spusti instalaciu tychto driverov : http://downloads.guru3d.com/AMD-Cat-11. ... -2801.html ,, skonci to s oranzovou vystrahou, restartuj notebook a vyskusaj ci sa grafika sprava korektne - takto to fungovalo aspon umna .
Iny postup sa mi nedaril nakolko akonahle odinstalujem AMD drivery a resetnom notebook, uz neexistuje spôsob aktivacie ATI grafiky a tympadom tam ovladace od AMDcka nenainstalujes nakolko nenajdu kompatibilny hardware .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 03 lis 2011 21:43

Když si rozkliknu ten ovladač Intel HD, tak to mám úplně stejně jako ty - to je dobře ne?

Takže ještě jednou odstraním úplně všechny ovladače grafik. Pak nainstaluju originál od HP. A pak jak si říkal - odinstalovat ale nerestartovat a nainstalovat nový driver. Ok?

Otázka - můžu místo toho 11.10 Preview 3 nainstalovat finální verzi z 31. 10.?

Otázka 2 - co se stane s Intel HD ovladačem? bude pak potom integrovaná grafika fungovat jako přepínatelná?

Edit: Tak jsem to zkusil přesně podle tebe, dokonce i s těma Preview 3 ovladačema.

Nevím, jestli nevadí jedna věc - když dám ve správci zařízení u AMD možnost odinstalovat veškerý software Ati, tak se při odinstalaci ovladače přepne obraz do nízkého rozlišení.

Každopádně po odinstalaci jsem nerestaltoval, ale spustil instalaci těch ati ovladačů. Instalace skončila s oranžovou výstrahou - dal jsem restart.

Problém je ten, že mám furt nízké rozlišení 1024x768. Ve správci zařízení je teď Ati grafika jako "HD6700m series" (s HP ovladačema byla normálně HD6770m). Její ovladač je správně z 16.10. a je tam napsáno, že pracuje správně.

Intel HD grafika je ale zobrazena jako "standartní vga zobrazovač". Navíc Catalyst control centre se mi nedaří zapnout, abych mohl přepnout grafiku. Nějak už nevím, co s tím. Zkusím nainstalovat ovladač Intel HD samostatně ze stránek intelu, třeba to pojede.

Každopádně už mě to štve. Celé 2 dny jen sedím u PC a dávám dohromady drivery... Nebydlíš náhodou poblíž Prahy? Dal bych všechno za to, kdyby to fungovalo :D.
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 03 lis 2011 23:25

Bohuzial byvam v Bratislave, kazdopadne bol som natom prve dni rovnako a mal som chut ist do HPcka ten notebook niekomu omlatit o hlavu lebo tie ovladace su cista psychiatria kazdopadne to ze sa ti zobrazuje v device manageri 6700m series je spravne
Umna to vyzera takto :
ObrázekObrázekObrázek

Ja som sa stym teda tiez riadne natrapil nez som to rozbehal tie ati ovladace, co nerozumiem je preco ti to odinstaluje aj intelacku grafiku ked das odstranit vsetok ati software umna bol scenar nasledovny - prepnute na externu VGA nakolko po odstraneni ovladacov uz nieje cesta ako to prepnut a driver vypise chybu ze nenasiel kompatibilny HW .
Takze dal som odstranit vsetok AMD software ale intel HD ostala nedotknuta, hned som nainstaloval nove catalysty - rozlisenie monitora bolo stale nizke, resetol som PC a normalne nabehol na integrovanej intel HD grafike a vsetko slapalo korektne (aby si si nemyslel ze to je take jednoduche tak som to spravil asi na 15ty krat a niekolko vela hodin som tym zabil nez som to rozbehal pretoze predtym BSOD, mrznutie atd. hlasky Driver stop responding a pod., s novymi catalystami alebo uz aj s preview3 bez problemov) .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 04 lis 2011 00:51

Taky nevím, proč mi vždycky zmizí i Intel HD Graphics - ale možná je to díky tomu, že odinstalovávám ty drivery ATI od HP, ve kterých je přeci zabudován i driver na integrovanou grafiku, tak možná proto (Intel display audio?).

Každopádně už několikrát se mi podařilo dostat přesně tam, jak máš na tý fotce ze správce zařízení tak, že rozlišení bylo normální, Intel HD ovladač v pohodě a ATIna se zobrazovala jako 6700 series s ovladačem z data 16.10.

Bohužel tam nastal jiný problém - konkrétně s Catalyst Control Center. Zatím jsem ho nerozchodil nikde jinde, než u originálních HP ovladačích. Jde o to, že buď se tedy jeho volba zobrazuje při kliknutím pravým tlačítkem myši na plochu (Catalyst Control Center) a nebo tam není vůbec a je tam jen "Grafické vlastnosti", což se vztahuje k integrované grafice.

V prvním případě když na to kliknu, tak asi 5 sekund šrotuje hdd, ale žádný catalyst se nespustí. V druhém případě ho ani nemám jak spustit, protože ho nenajdu ani nikde jinde v počítačí (?!). Takže teoreticky už by mi to mohlo fungovat, problém je ale ten, že bez funkčního catalyst control centra si tu grafiku nemůžu přepnout.

P.S. Každopádně ti chci poděkovat, že si se mnou dáváš tu práci. Jestli to někdy rozchodím, tak to máš u mě :)
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5

3DMark Fire Strike - 3519 Bodů

Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů