Lenovo SL 510/410

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
RomanM
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 17 srp 2010 19:19

Příspěvekod RomanM » 28 říj 2010 23:47

humbuk píše:aktualizace ovladaču a jim podobné se dostaneš buď přes ThinkVantage - SystemHealth. Nebo třeba Ovládací Panely - Lenovo Update and Drivers.
Nebo na webu Lenovo
http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... MIGR-73445


Díky, nakonec jsem zjistil, že to co se tvářilo jako aktualizace Windows nebyla aktualizace, ale jen nějaké potvrzení, asi o odeslání informací verze Windows nebo něco takového (žádný popis k tomu nebyl), musel jsem to zkusit potvrdit, protože přes ty ovládací panely a Lenovo Update mě to hodilo stejně do System Update, takže jsem neměl na výběr, než to prostě zkusit. Ale byly s tím ještě patálie. I po nainstalování Power Manager 3.3 mi to po probuzení z hibernace začalo hlásit v BIOSu stejnou hlášku, dokonce po připojení adaptéru do sítě se mi nechtěla vůbec nabíjet baterie a zůstala stát na 20%!!! Tak jsem si ještě přečetl informace u zbylých volitelných aktualizací a byla tam nějaká s BIOSem a přímo s informací o tom, že opravuje tuto chybu. Po nainstalování už veškeré ty hlášky zmizely a baterie se opět nabíjí, tak snad už mám od toho pokoj. :wink:

michal.svatuska
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2010 02:26

SL 510 a vyklající se napájecí konektor

Příspěvekod michal.svatuska » 10 lis 2010 02:30

Mám SL 510 asi 1/2 roku všiml sem si že se mě trošku viklá napájecí konektor, nevím ovšem jestli to tak je od začátku a všimnul jsem si toho až teď, nebo zda by konektor mohl být nějak poškozen?

Nemá s tím někdo zkušenost?

humbuk
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2010 22:34

Příspěvekod humbuk » 10 lis 2010 07:41

Taky se mi viklá, zřejmě je to tak a ne jinak.

stanik4444
občas něco napíše
Příspěvky: 79
Registrován: 16 úno 2010 19:01

Příspěvekod stanik4444 » 10 lis 2010 19:39

tak tak
lenovo thinkpad SL510

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Kárkodobá zkušenost se sl510

Příspěvekod Warhawk » 14 lis 2010 16:58

Zřejmě jsem tady za věčného kritika cokoliv co má společného s Lenovem a to hlavně díky mé T500. K tou bylo již napsáno dost. Uvědomuji si, že na trhu není nic extra lepšího k dispozici a tak jsem přítelkyni doporučil R400. Ta je velmi spokojená a je fakt, že noťas běhá velmi hezky a živě, doba provozu na akumulátory je rovněž parádní.
Poslední výběr, který jsem musel dělat bylo něco "levného" jejímu dědečkovi (internet, PDF, diagnostika na auta). Má volba padla na SL510 a musím uznat, že jsem příjemně překvapen. Celek vypadá hodně solidně (na plastnový noťas), odezva je příjemná a jediná věc, co mi nedává smysl je perforovaná plocha touchpadu. LCD s LED podsvícením jde rovněž poznat (momentálně jedu oba na max. jas a je to nebe a dudy).
Cena 15k za T6670 (2.2GHz) 3 G ram a MHD4500 je výborná. Zamrzí jen jeden modrý hotpixel :-(


To jen tak vsuvka od někoho, kdo má teď na stole všechny 3 a není to Swarm :) :)

alky
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 16 úno 2009 19:01

Příspěvekod alky » 10 pro 2010 13:02

nám se viklá pouze na 4 roky starym Z61, ale ten to má nárok :)
u SL se viklá úplně minimálně, nevšimnul bych si toho, kdybyste to nezačali rozvádět... 8)
Lenovo X201 tablet, i7 -620, 128G SSD, 2GB, dock, 320GB ext. disk + IBM Z 61m, 2,5 GB, 2x2,0GHz CPU, 100G, 1680x1050, XP Prof.

mravac
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 17 říj 2010 21:49
Bydliště: ZA

Příspěvekod mravac » 11 pro 2010 11:16

Neskúšal niekto hodiť HDD miesto DVD mechaniky?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 11 pro 2010 12:26

mravac: na SL410/SL510 nie je mozne vymenit dvd mechaniku za hdd.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

mravac
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 17 říj 2010 21:49
Bydliště: ZA

Příspěvekod mravac » 11 pro 2010 16:30

Ghost: skúšal si to vymeniť? Alebo čerpáš z datasheetu? No asi to bude pravda, že to tam vložiť nejde.

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 30 pro 2010 16:55

Zdravím. Možná to tu už je, ale po půl hodině hledání bohužel nenašel, tak píšu.
Včera mi přišel nový SL510 a naprosto první, čeho jsem si všiml, byl display. Jsem zvyklý na HP LP2975w (myslim tak nějak) a na Lenovo TP R61 15,4'' displaye. Právě výše zmiňovaný SL 510 mne nemile překvapil tím, že je tam "divné" písmo. Ne jak u mě na ntb, ale je takové rozpité... Nesahal jsem na nic. Jen nainstaloval Windows 7 a začal si toho všímat. Drivery jsem installnul napřed pomocí windows update, dále pak pomocí stáhnutých Thinkvantage center (taková ta utilita, co vše stáhne a nainstaluje sama).
Nevím jak popsat problém, ale zkusím to.

Když si vezmu třeba písmeno H tak není všude stejně černé, ale třeba levý sloupek je černý, prostředek (po pixelech) černý černý šedý černý a tak dál a levý sloupek taky šedý, nebo to tam taky přeskakuje. Když si okno s textem zmenšuju / zvětšuju, mění se i to, jak ten text vypadá.
Nevím čím to je. Zdá se mi to jako špatná interpolace... Nebo fakt nevim :-/

Koukat se na takový text, který není plný, je docela o oči. :-( Koupil jsem to mámě, ale ta jestli na to přijde, taky nebude moc happy.

Prosím jestli má někdo podobný problém, nebo aspoň ví z popisu, co s tím je, ocením radu.

Edit: Všiml jsem si, že je to jen v "systémových věcech" - resp třeba ten Battery Maintenance, ale ve firefoxu problém není. To samé v prohlížení systému, nastavení a tak.. mmm teď docela tápu.
Nejspíš se to objevuje opravdu jen v tom Lenovo softwaru... I ty update tools byly takové "nečitelné". Tak nevim :-/

Asi to není problém
Život nabral smysl. Tehdy. V ten jeden okamžik bylo rozhodnuto.
Anime...

humbuk
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 04 kvě 2010 22:34

Příspěvekod humbuk » 30 pro 2010 17:14

klikni pravým tl.myši na ploše. Z nabídky vyber "přizpůsobit",pak klikni na "zobrazení" a pak "Upravit text Clear Type" a zaškrtni zapnout technologii ClearType.
Nebo do vyhledávání napiš Cleartype a tam to nastav.

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 30 pro 2010 17:40

humbuk píše:klikni pravým tl.myši na ploše. Z nabídky vyber "přizpůsobit",pak klikni na "zobrazení" a pak "Upravit text Clear Type" a zaškrtni zapnout technologii ClearType.
Nebo do vyhledávání napiš Cleartype a tam to nastav.


To už jsem dělal. Zvolil jsem, co se mi nejvíc líbí, ale někdy tam byly nabídky 3, z toho 3 byly přesně s problémem, co jsem popsal.
Ze 4 kroků byly 2 v klidu a 2 s tím, co jsem řekl. Takže nebylo jakoby "z čeho" si vybrat.

Edit: A ještě mám jednu zajímavou věc... Která mě teď trápí víc :-) Nastavil jsem si svůj power plan a dal že když baterka, ztmaví se display. no, on se ztmaví. Ale jakmile dám FN a jas dolů na klávesnici, tak se to sníží o 1 dolů a poté okamžitě vyjede na max 15. Ať to držím, klikám, vždy to vyjede na 15... Nedá se ztmavit :-/ Čudné.
Život nabral smysl. Tehdy. V ten jeden okamžik bylo rozhodnuto.

Anime...

mravac
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 17 říj 2010 21:49
Bydliště: ZA

Příspěvekod mravac » 24 bře 2011 19:51

Taký istý problém mám aj ja s tým jasom, najprv to začalo nevinne, že po inštalácii nanovo celého systému nefungoval HW prepínač na bezdrôtové pripojenia. Tak som sa v tom pošparal, preinštaloval niekoľkokrát W7. Keď už to išlo v pohode, tak zase začalo blbnúť podsvietenie displeja. Zistil som, že na vine je Power Management driver, ktorý sa bije s lenovo interface driver. Už som skúšal všeličo možné, ale neviem prísť na opravu problému. Ak nemám nainštalovaný powermanagement driver, ide to podsvietenie dobre, avšak s chýbajúcim powermanagementom to to nie je ono. Zase lenovointerface je potrebné pre fn-skratky a AccesConection, prepínanie wifi atď. Niekto nejaký nápad? Predtým to fungovalo pol roka v pohode. Žeby nejaká škodlivá aktualizácia W7?

EDIT: Do SL410 ide miesto mechaniky vložiť druhý HDD, testoval som to na redukcii z T400. Disk išiel bez problémov, jediná navýhoda, že to vyzerá celkom škaredo.
Lenovo ThinkPad SL410, Intel C2D T6670, 4GB RAM DDR3, 80GB SSD Intel 320 series + 320GB HDD, Intel 4500MHD, Windows 7 Professional x64

Lenovo ThinkVision L220x, 22", 1920x1200

chatumbabub
píše často
Příspěvky: 234
Registrován: 30 pro 2008 12:56

Příspěvekod chatumbabub » 14 dub 2011 22:08

Poridil jsem sestre nejlevnejsi SL510 a tady jsou me dojmy:

Zpracovani, az na vrzajici tlacitko touchpadu, velmi mile prekvapilo. Co me ale "vydesilo" je naprosto nechutnej display. Kdyz dam cerne pozadi, tak nedokazu najit takovy uhel, aby bylo po cele plose cerne. Ze vzalenosti cca metr mam nahore i dole svetly pas. Po srovnani s mymi R500 WSXGA+ a T400 WXGA+ musim rict, ze je snad jeste o neco horsi nez T400(a to uz je co rict). R500 je oproti nim malej zazrak.

Celkove si ale myslim, ze za 9 000 se jedna o povedeny notebook.

Dale bych se chtel zeptat na par veci.

1) lenovo prestalo dodavat nahradni cepicky na track point?
2) je u tohoto modelu normalni, ze touchpad sem tam nezaznamena najeti k okraji a nechce scrollovat? Multi touch gesta taky nekdy ignoruje. (zkousel jsem ruzne nastavovat citlivost, ale bez uspechu)
3) IE9 s 4500MHD neumi hw akceleraci?

Diky za odpovedi

//edit: tak touchpad se da poopravit tim, ze se v nastaveni vypnou vsemozny ochrani proti nahodnemu dotyku
ThinkPad T440s

mystikp
píše často
Příspěvky: 284
Registrován: 13 dub 2009 23:39

Příspěvekod mystikp » 15 dub 2011 00:07

1) Svoji R400 jsem kupoval v listopadu 2009 a byla tam jen ta čepička která byla přímo osazená, loni v létě pak SL410 a to samý.
2) Netuším, na Rku i na SL je touchpad vypnutej.
3) Předpokládám že všechny aktualizace (Win 7 i System Update) máš stáhlý? Mně na R400 to s 4500MHD jede...
(respektive v Možnosti Internetu NEmám zaškrtnutou položku "Místo vykreslování pomocí GPU používat softwarové vykreslování*" - což by měla bejt známka toho že HW akcelerace funguje)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů