Samovolné vypínání notebooku (R500)

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Rossano
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 04 zář 2009 19:17

Příspěvekod Rossano » 23 říj 2012 00:08

honzabu: Díky za radu. Pro mě ovšem nic nového. :-) Fyzikální zákony se nemění, styčné plochy čistím izopropylalkoholem, pastuji dle doporučení profíků už léta a šrouby řádně dotahuju (pozor - neutahuju jako prase). A musím zaklepat - dosud nenastal problém. ;-)
Nothing but a ThinkPad...

honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Příspěvekod honzabu » 23 říj 2012 07:29

Pokud by jsi měl možnost, ještě by bylo dobré změřit při zátěži teplotu na konci heat-pipe trubice, zda se na ní teplo správně přenáší. Už jsem měl v ruce chladič s mikroskopickou dírou právě v heat-pipe, kde všechna kapalina utekla (při styku se vzduchem je z ní plyn) a chladilo se tak jen samotným blokem chladiče, který to ovšem nezvládal. Já to měřil infra teploměrem, ale teoreticky by mělo stačit i pouhým dotykem. Když má procesor cca 80°C, na konci heat-pipe by mělo být alespoň 60°C, což už dost pálí.
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead

Rossano
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 04 zář 2009 19:17

Příspěvekod Rossano » 27 říj 2012 13:30

To je dobrý příspěvek. Díky. T400 už nemám u sebe, ale až budu rozebírat jiný komp, zkusím se na to podívat. Možná další bude ten můj - nechal jsem svou T60p týden v chladném pokoji, kde bylo asi 14°C a po zapnutí mi to hned píplo "fan error" a PC se vypnul. Už to jede normálně, ale dost mě to znepokojilo. Kluzné ložisko osy větráčku je máznuto speciálním syntetickým vysokootáčkovým olejem, který netuhne, tak by mě opravdu zajímalo, proč se zprvu nechtěl roztočit... :-(
Nothing but a ThinkPad...


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů