Lenovo Y560 s 3D

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 22 čer 2010 23:23

Tak já nevím tady Y560tku zkoušeli a nevidím tak nikde zmínku o vadném displeji. http://www.pcspace.sk/index.php/testy/h ... eapad-y560

Amigo.CZE píše:Ahoj,
už delší dobu vybírám NT, právě u mě vede Y560, už jsem si dneska pro něho mohl jít do Alzy, ale včera jsem si pročítal oficiální Lenovo fórum a problémy s displayem jsou v obřím měřítku.
Chci se zeptat, vlastní už někdo tento notebook?


Právě tenhle parametry a dokonce cenou je výjimečný. Bohužel i tím displejem. Budeme asi muset počkat, než si ho někdo pořídí.

Amigo.CZE píše:edit: dá se u verze, která se u nás prodává, zvýšit ramky na 8 GB?, Oproti jiným modelům, by desky měli být stejné, ale třeba v Alze píšou, že max. je 4 GB, jedná se o jeden slot či dva ?


Já myslím, že tam mají chybu, podle obrázků z té mini recenze jsou tam dva sloty.

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 23 čer 2010 09:16

Benda27:
je to tak, nejlepší nt v téhle cennové kategorii..Nechci bejt první obětní beránek, takže si počkám až si ho někdo koupí :D.

Jinak ještě jsem uvažoval o tomto - http://www.alza.cz/asus-pro78jq-ty033v-d163116.htm je to to samé, ale o tisíc korun dražší a 17"
nebo co říkáte na tento - http://www.alza.cz/acer-aspire-7745g-72 ... 170259.htm hlavně kvalitou zpracování..

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 23 čer 2010 15:15

Amigo.CZE píše:Jinak ještě jsem uvažoval o tomto - http://www.alza.cz/asus-pro78jq-ty033v-d163116.htm je to to samé, ale o tisíc korun dražší a 17"
nebo co říkáte na tento - http://www.alza.cz/acer-aspire-7745g-72 ... 170259.htm hlavně kvalitou zpracování..


Pro mě je maximum 16" displej, takže bych asi volil tenhle. http://www.alza.cz/asus-n61jq-jx014x-d152089.htm Díval jsem se na podobný model v obchodech a nevypadá to až tak zle. Ale nejhorší je, že ta Y560tka je tak pěkná. Jinak s Acerem nemám dobré zkušenosti.

Nejste někdo z Prahy? Možná by za to stálo se podívat do Alza centra jestli nemají Y560 vystavený. Ale nevím, nikdy jsem tam nebyl.

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 23 čer 2010 15:37

Teď jsem tam volal, nemají ho vystavěnej..ale dneska se tam jedu podívat..

12345678
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 čer 2010 06:45

Příspěvekod 12345678 » 23 čer 2010 17:27

ahojte,

nestihal som skor napisat, plno pracovnzch povinnosti, hry som testol len par, v plnom rozliseni sli tieto hry bez problemov...lost planet, far cry II, unreal tournament III, crysis isiel bez trhania na strede a na maxime to bolo citit


co sa tyka displaya tak spokojnost maximalna, aj pozorovacie uhly v pohode, ak by bol problem s displayom urcite by som to reklamoval a ked sa ti prejavi zavada do 7 dni mozes to riesit ako DOA reklamaciu a hned mas narok na uplne novy kus bez toho ze by ti servis opravoval ten notebook a musel by si cakat...

prepinanie grafik je vyborne, trva to par sekund obrazovka zcerna a za 2 sec sa znova objavi obraz, ale uz s inou spotrebou na baterku...

tiez som cital test tu:

http://www.pcspace.sk/index.php/testy/h ... eapad-y560

su tam vsetky blizsie info k nemu...

ja som max spokojny s nim...

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 23 čer 2010 18:37

12345678 díky za info.

Amigo.CZE super, to jsem zvědav co se dozvíš.

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 23 čer 2010 19:33

1234678:

Ahoj, předpokládám, že když píšeš slovensky, tak seš ze Slovenska a máš verzi s procesorem i5, které se jako jediná Y560 prodává na Slovensku, pokud se nepletu.

Zkus testovat nějaké hry, kde by se ten problém třeba mohl projevit, ale předpokládám, že výrobí série pro Evropu budou dobré..
Podej pak nějaké info :) zatím díky.

edit:
Aha, tak na slovenský alze mají i verzi s i7.

Benda:

Procestoval jsem celou Prahu :), do Mironetu pro wifi router :D, pak do Alzy a pak do CZC.

V Alze mají vystavěný jen Y550p, to znaméná to samé jako Y560 akorát s horší grafikou..Nicméně jsem si homl Y560 prohlédnout na skladě ale nezapnutou..Desing podobný dá se říct skoro stejný jako Y550, prostě moc pěkný..bohužel zapnout mi ho nedovoli..Pak jsem se ptal na prodejnost, během 3 dní co ho prodávají jich bylo prodáno celkem 5 kousků a zatím žádné reklamace. Chtělo by to aby někdo testoval tu verzi s i7 tady u nás..Sečteno potrženo - zatím je to v pořádku..

Já to plánuju, tak, že přijedu 5. července z dovolený, pak zavolám do Alzy jak to vypadá s reklamacema na Y560, pokud vše bude okey, tak jdu do něj..to znaméne za 12 dní bych ho mohl mít.
toť vše..

edit:na YT přidali nové video, kde jsem psal do komentářů, jak to je vůbec s tím problémem..Problém není prý v display ale v softwaru od Lenova.., takže snad tak horké to nebude..
http://www.youtube.com/watch?v=GzwhMx29WfI

citace co psal v bulharštině, prohnal jsem to googlem:
"Některé modely Lenovo má problém s použitím softwaru Lenovo. Když změníte jas displeje (jas), jako maximálně 10 software Lenovo automaticky vrátí úroveň jasu 4 nebo 5. Zdá se, že to je nekompatibilita mezi software Lenovo a Windows 7.
Rozhodnutí je jednoduchý - aninstalirayte (odinstalovat), software pro Lenovo!"

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 24 čer 2010 12:11

Tak jsem se podíval tu recenzi. Čekal jsem, že se podíváme i dovnitř, ale i tak pěkné. Libí se mi čím dál tím víc, tak doufám, že problém s displejem je jen v softwaru.

Ale docela mě pobavili odpovědi, které ti psal DistributorUSA na YT recenzi. Přišlo mi to, jak kdyby pracoval pro Lenovo.

Sice, dovnitř se nedíval, ale myslím si, že jsou tam standardně dva sloty pro RAM a v každém je 2GB. A paměť by měla jít zvýšit na 8GB bez problémů. Nevěřím, že by zrovna u tohohle modelu byl nějaký limit 4GB.

Já pořízení plánuji na polovinu července, tak snad budou už nějaké updaty.

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 24 čer 2010 23:17

Tak ho mám doma, zatím tak cca 3 hodiny zkouším.., všechno šlape jak má :)

Akorát nevím, když budu chtít formátovat z toho "recovery" či co to je, tak to nahraje ten původní stav, když jsem ho poprvé zapnul?
Můžu si místo Win 7 Home dát jiný operační systém a přes to recovery zase dát Home Premium?

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 25 čer 2010 07:49

Amigo.CZE píše:Tak ho mám doma, zatím tak cca 3 hodiny zkouším.., všechno šlape jak má :)

Akorát nevím, když budu chtít formátovat z toho "recovery" či co to je, tak to nahraje ten původní stav, když jsem ho poprvé zapnul?
Můžu si místo Win 7 Home dát jiný operační systém a přes to recovery zase dát Home Premium?


Tak to je super, zkusil jsi tu prezentaci s těmi různými barvami, jak o tom psal ten člověk na fóru lenova? A pak tedy ještě ten Excel. :D

Tak pokud použiješ recovery, tak se ti tam nahraje přesně to, co tam bylo, když jsi ho koupil. Je to vlastně obraz disku. Já třeba si dělám vlastní obrazy. Smažu zbytečné věci, doinstaluji aktualizace apod. a vytvořím si obraz. Doporučil bych Norton Ghost 15, který je i pro win 7, ale hodně mě zklamaly problémy s instalací a aktualizacemi. Takže bych asi volil Acronis True Image Home 2010 CZ.

Ještě pak napiš nějaké dojmy, výdrž baterie apod. Díky :D

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 25 čer 2010 09:37

Benda:

Tak, teď jsem zkusil tu prezentaci a nic tam nevidím, uplně bez problému..
Ten Excel jsem nenašel.., kdyžtak hoď odkaz.

Teď od půl desátý ráno jedu bez sítě, nabitá baterie (display na max. + wifi) zbývá 3 hodiny 40 minut.

Jinak je dobře tichý, líbí se mi ta aplikace od lenova na rozeznání obličeje :D Celkově jsem spokojenej a problémy s displayem zatím žádné, naopak display je parádní.., tak ťuky ťuk ať to vydrží. Dále co mě velice překvapilo, jsou repráky. Na to, že to je notebook, tak o vydává krásný zvuk. Ten soft od lenova, který tedy dělá ty poblémy s displayem jak se píše, jsem zatím neodstranil, protože display je v pohodě..Kdyby něco tak zkusím odstranit. Lenovo soft je k dispozici na disku D, takže není problém ho tam dát znovu..

Nevíš proč mám rozdělený Program Files na 2x:
Program files a Program files (x86)?

Nemůžu si zatím ztěžovat.., je vynikající! Teď plánuju zkusit nějakou hru, jak vypadá Y560 v zátěži..
Kdyžtak napiš co chceš zkusit, já se to pokusím zjistit :)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 25 čer 2010 10:49

Amigo.CZE píše:Nevíš proč mám rozdělený Program Files na 2x:
Program files a Program files (x86)?

lebo tam mas 64bit Win a ten 64bit (x64, resp. x86-64) aplikacie primarne dava do Program Files a 32bit (x86) aplikacie do Program Files (x86).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Dumplák
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 26 kvě 2010 20:47

Amigo.CZE

Příspěvekod Dumplák » 25 čer 2010 11:18

TO Amigo.CZE: pls, mohl bys mi dát na sebe nějakej kontakt? Potřebuju tě vyzpovídat ohledně toho NB.

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 25 čer 2010 11:27

Dumplák:

poslal jsem ti soukromou zprávu..

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 25 čer 2010 12:10

Tak potvrzuju, co říkal ten bulhar na YT..
Při zvýšení jasu na víc jak 5, tz. například na 9 nebo do maxima na 10, se jas po chvíli sníží na 4 nebo na 5, problém je s tím softem od Lenova (Lenovo Idea Center), ale nějak ho nemůžu najít :D

edit:Tak jsem to našel, jedná se o soft of Lenova s názvem Energy Management, odinstaloval jsem ho a teď je to už v pohodě..Jeho zálohu máte opět na disku D, kde jsou i ostatní zálohované programy..Jinak co se změnilo, když jsem ho odinstaloval? Když snižuju a nebo zvyšuju jas, tak nevidím, žádný "grafický ukazatel", který jsem předtím viděl.., vidím jen jak se display zesvětluje a ztmavuje toť vše..:), takže teď to je okey.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů