Toshiba Satellite A100-906

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 06 úno 2007 12:45

honzik píše:Víko je tenká skořepina - MUSÍ se prohýbat i když je (podle mě) ze solidního materiálu. Pod hlavu si NB dávat nebudu tak mě to netrápí. Doufám jen že vlastní "placka" displeje je pevnější :-)

v robote mam viac ako 3 roky stary satellite pro a ked zatlacis na viko tak sa neohne. pod hlavu si ho davat nebudem ale nexem ani pri kazdej prilezitosti testovat pevnost placky displeja (napriklad pri noseni v ruksaku). myslel som, ze sucasna tecra bude aspon rovnako pevna ako 3 roky stary model satellite. :?

Petr.Sybol
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 31 led 2007 19:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr.Sybol » 06 úno 2007 16:31

Zdravím. Chci se zeptat, zda model A100-847 má čtečku otisku prstů (TPM) jako u modelu 912? Díky

3xP053r

Re: to Triple T:

Příspěvekod 3xP053r » 07 úno 2007 14:47

Vlada Dutka píše:S tou (ne)hlasitostí reproduktorů nemohu ani malinko souhlasit. Nejspíš jsi nečetl recenzi, když jsi psal mnoho věcí, které už jsou v ní, ale třeba mně přijde naprosto dostačující. A že nemá basy? Který notebooky bez subwooferu mají lepší?


Zdravim, po dlhsej dobe som zavital opat na toto forum a napadlo mi ze by som sa mohol podelit o jednu skusenost. Ja mam Satellite A100-237 a ak ma model o ktorom sa tu bavite zvukovku Realtek HD Audio, tak sa to tyka aj jeho.

Ovladace na zvukovku pre Windows XP od Toshiby (a aj priamo od Realteku v starsich verziach) instaluju totiz dva subory s prednastavenym ekvalizerom, v ktorom su vyrazne potlacene, ba az vypnute nizke frekvencie. Ovladace pre Windows Vista by mali byt uz bez problemov (dane subory neinstaluju), takisto aj nove ovladace od Realteku (ale pozor, preinstalaciou ovladacov sa to nezmeni ak ste uz mali stare, pretoze k zmazaniu suborov nedojde).

Takze postup je nasledovny - chodte do adresara C:\Windows\System32\Drivers a pozrite sa, ci tam mate subory RTHDAEQ0.DAT a RTHDAEQ1.DAT. Ak tam su, tak ich vymazte (premenujte, presunte inam, to je jedno), restartujte notebook, chodte do Ovladacich panelov, otvorte Realtek HD Sound Effect Manager a vypnite ekvalizer (kym su tie dva subory v tom adresari, tak sa ekvalizer nezobrazuje). Basove frekvencie by mali byt ovela lepsie, samozrejme, na lacinych sluchadlach alebo zabudovanych reproduktoroch to prilis nepocut (i ked nejaky rozdiel tam je), ale ak zapojite k notebooku kvalitnu sustavu alebo sluchadla, tak chybajuce basy su znatelne (btw. cez loopback je mozne namerat az cca -10dB utlm v najnizsich frekvenciach)...


Vyskusajte a dajte vediet ci ste tam tie subory mali, na fore Toshiby sa na chybajuce basy stazovali majitelia roznych modelov Satellite A100 a toto to vyriesilo... Minimalne sa to tyka A100-237-cky... Snad som niekomu pomohol (ja som hladal riesenie niekolko dni) ;) .

EDIT: Ak sa to tu uz riesilo, tak sorry...

honzik
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2007 22:42

Příspěvekod honzik » 08 úno 2007 21:56

Díky, 3PO
pomohlo mi to vyresit problém o kterém jsem netušil, že existuje :-)
Ted vážně: je to fakt dobrý, pokud se připojujou bedýnky. Zřejmě je to obecná vlastost NB Toshiba. Na mojí A7 to bylo taky tak nastavený
Tecra A7 - 202

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 08 úno 2007 22:37

no ja sem si tim ekvalizerem pomohl s hlasitosti, ktera se mi obcas zdala nizka :)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

3xP053r

Příspěvekod 3xP053r » 08 úno 2007 23:23

honzik> No, ono zmienku o tych dvoch suboroch je mozne najst aj v originalnych ovladacoch od Realteku (zoznam zmien), takze skor by som povedal, ze chvilu sa dane subory nachadzali aj v orig. ovladacoch (teraz tam uz nie su) a Toshiba ich akurat zabudla odstranit alebo co...

Nowi
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 26 čer 2006 18:58

Příspěvekod Nowi » 10 úno 2007 19:47

A z vás pls nikdo neví jakou toplotu má 7600 při max vytížení u tohohle notebooku?

Nowi
občas něco napíše
Příspěvky: 72
Registrován: 26 čer 2006 18:58

Příspěvekod Nowi » 22 úno 2007 17:29

Fakt to nikdo nevíte?

freebird
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 12 úno 2007 08:55

Příspěvekod freebird » 22 úno 2007 17:47

Dneska sem tento model viděl na vlastní oči a trochu si s ním hrál a byl sem celkem spokojenej ale co mě nejvíc štvalo byl horní kryt, po doteku se prohnul , byl měkej jak papír, s timhle sem se ještě nesetkal u žádný jiný značky. Byl tak měkej že se displey lepil na ten průhlednej plast co je před displejem. To mě docela dost zklamalo. Je to problém všech NB ze série Satellite? Bude to mít vliv na výdrž displeje? bude to poruchový? Chci si tento NB koupit ale tohle je factor kterej mě může odradit.Díky předem za odpovědi.

Krevety
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2352
Registrován: 11 kvě 2006 21:10
Bydliště: † Ostrava †

Příspěvekod Krevety » 22 úno 2007 18:25

Kryt je vazne mekky, ale pokud pouzivas brasnu neni zadny problem ;)
Samsung 730U
(i5 3337U; 8GB RAM; Radeon HD 8570M; 480GB SSD; Win8.1 x64)

freebird
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 12 úno 2007 08:55

Příspěvekod freebird » 22 úno 2007 21:40

jde mi o otvírání a zavírání. inak na NB mám batoh, snad to vydrží. zdála se mi malá vůle i na opěkrách pro ruce... Slyšel em že maj ty Toshiby malou odozvu co je na tom pravdy?

honzik
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 22 led 2007 22:42

Příspěvekod honzik » 01 dub 2007 18:36

Ghost píše:
a ako je taktovana X1600 (gpu/ram)?



Po dvou měsících od koupě jsem se začal zajímat o "střeva"

TECRA A7 - 202 / X1600

VGA Memory Clock 374 MHz
VGA Core Clock 398 MHz

3DMark03 score 6176
3DMark05 score 3342
3DMark06 score 1787
Tecra A7 - 202

Triple T
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 01 lis 2006 18:43
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: to Triple T:

Příspěvekod Triple T » 10 dub 2007 19:01

Vlada Dutka píše:Nejspíš jsi nečetl recenzi, když jsi psal mnoho věcí, které už jsou v ní
Sorry, tvou recenzi jsem samozrejme cetl, ale tady na foru jsem chtel prezentovat postrehy vylozene "z pohledu novacka" a "ktere vlastnosti mi prisly nejzasadnejsi", ne tu recenzi doplnovat.

Vlada Dutka o hlasitosti píše:mně přijde naprosto dostačující.
Triple T píše:(v kontrastu s poctem softwarovych "zvukovych ficur")
Myslel jsem to jenom takhle, jinak bych si zadne iluze nedelal. No kdyz uz vidim u reproduktoru napevno napsany nejaky "dulezity" napis... (edit: nj, v te recenzi je ta znacka mezi klady o_0 o duvod vic pro mou prekvapenost)

Mimochodem vsiml jsem si, ze temer vsichni, kterym jsem se se svym novym notebookem pochlubil, behem prvnich minut ukazky rekli "togo", jenom pro ten zvuk..

jamiro píše:Jak to mate vy?
Vzadu mys Genius Optical (nasel jsem doma) a klavesnice (dokoupena), zprava gamepady (pripadne i zezadu), vsechno dratove (nikomu bych nepral videt muj stul).

jamiro píše:Jak jste si nastavili RIZENI SPOTREBY
Moc jsem si s tim nehral, vypnuti monitoru a HDD mam na 10 minutach a spanek a hibernaci vypnute. Notebook mi bezi denne a nejak ho nesetrim a zatim celkem funguje.


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů