Toshiba L 300- 1 AM PSLBGE- SATA drivery

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Lotnit
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2009 19:51

Toshiba L 300- 1 AM PSLBGE- SATA drivery

Příspěvekod Lotnit » 14 zář 2009 19:58

Prosil by som majitela presne tejto značky o radu, ako na bežiaci systém Win XP Profesional doinštalovať SATA driver.A ako a kde ho nájsť a aký má presný názov.Lebo ja som síce v BIOS-e nestavil režim Compality HDD, ale to je len náhradné riešenie.HDD číta a zapisuje približne 16 MB/sek, čo nie je mnoho- test PC Wizard 2009 to jasne ukázal.Teóriu poznám, ale mi nepomohla.Ďakujem za odpoveď.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 14 zář 2009 22:16

opravdu neni chyba nekde jinde?
ja mam tez HDD pouze v IDE modu (i kdyz na jinem ntb) a vali normalne, kolem tech 50MB/s dle HDtune
(a ono ten klasicky IDE rezim by mel hrave zvladnout 2.5 HDD, kdyz ma limit 133MB/s, cehoz mechanicky 2.5 HDD nikdy nedosahne)

zkus se jeste podivat na procesy, bezici na pozadi, jestli neco neustale nepristupuje na HDD
nemas ten HDD hodne zaplneny? neni treba defragmentovat?
i kdyz.. hmm.. 16MB/s je opravdu dost malo...
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Lotnit
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2009 19:51

Příspěvekod Lotnit » 15 zář 2009 11:36

No je možné, že niečo ho brzdí, Mám tam Win XP Profesional a spomalil po pridaní language slovak, ale pozriem na pozadí bežiace procesy, či tam naozaj nie je problém,Disk je menej zaplnený,a ni nie na 10 %, je rozdelený na 60 GB a 190 GB približne.Inak by notebook išiel dobre, len sa systém štartuje pomalšie, ako by mal.Zatiaľ díky.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 17 zář 2009 05:01

Lotnit píše:No je možné, že niečo ho brzdí, Mám tam Win XP Profesional a spomalil po pridaní language slovak, ale pozriem na pozadí bežiace procesy, či tam naozaj nie je problém,Disk je menej zaplnený,a ni nie na 10 %, je rozdelený na 60 GB a 190 GB približne.Inak by notebook išiel dobre, len sa systém štartuje pomalšie, ako by mal.Zatiaľ díky.

ja mam taky notbuk, na nom XP pro SP2 An+Ru, je orginal kupreni v Kanade, to nieje podstatne či je v nom slovensky mui alebo rozdelenyHDD lebo ten notbuk hravo zvlada XP, ta niska rychlost mi to pripada zvlašt čudne jak keby ovladače dobre nespolupracovaly na doske, ja byt tebou tak by som si od niekoho požičal Recovery XP toshiba alebo to z netu stiahol, keby to robylo to iste tak by som to reklamoval u predajcu, ovladače tam zadavat na sata je zbytočne lebo to ma režim compability čiže ide, keby som bol na slovensku doma tak by som sa ti na to pozrel

Lotnit
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 14 zář 2009 19:51

Příspěvekod Lotnit » 17 zář 2009 14:15

No niečo ho brzdí, ale nie je to ež tak poznať.Mám tam originálne ovládače z stiahnuté zo stránok Toshiba.euMožno to nesadlo dobre a viem asi prečo, lebo XP má jednu hlúpu vlastnosť, najprv inštaluje vlastné drivery a tam asi je chyba,lebo potom som dal Toshiba drivery a tie Xp drivery tam tiež zostaly a vzájomne si trochu protirečia.Nechce sa mi všetko vymazať a začať odznovu, lebo tam už mám všeličoa desiatky hodín tam viac programov inštalovať ani nemám dlhšiu dobu čas.Tochibu som nechal ako záložný PC a mám aj iný PC a ten používam častejšie, lebo mám rád klasické PC.A zatiaľ skúmam problematiku bod po bode.To s tou ištaláciu pomocou externej floppy mechaniky by som najradšej prijal, ale čo na tej diskete má byť, neviem, lebo je niekoľko SATA driverov.A zas, by bolo treba C disk zmazať.Dokiaľ sa raz XP nezosype, nechám to asi tak.


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů