Prestal fungovať automatický prechod do spánku

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Jaroh1
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 05 led 2010 23:24

Prestal fungovať automatický prechod do spánku

Příspěvekod Jaroh1 » 24 led 2010 21:05

Priatelia, poraziť ma ide, lebo neviem prísť na príčinu... Mám Toshiba Tecra A4 (Win XP SP2), už taký starší, ale výborný kúsok. Pred pár dňami mi prestal fungovať automatický prechod do spánku pri nečinnosti počítača. Využívam túto vec veľmi často, lebo na noc nechávam počítač pracovať a keď dopracuje, tak sa vypne a zbytočne nehučí (mám ho v spálni) a najmä šetrí sa (za rok sú to iste stovky hodín).

No a teraz to bez zjavnej príčiny prestalo pracovať. Nejaké poznámky:

- v "Nastaveni řízení spotřeby Toshiba" mám zafajknuté vypnutie monitora po 5 minútach nečinnosti (funguje), vypnutie disku po piatich minútach nečinnosti (neviem zistiť či funguje) a prechod do režimu spánku po 10 minútach nečinnosti (nefunguje). Za posledných x rokov som s týmito nastaveniami nič nerobil...

- po 5 minútach nečinnosti sa teda vypne monitor, či sa vypne disk, to neviem zistiť, možno aj nie, lebo občas kontrolka slabo poblikáva... no a keďže disk sa zrejme nevypne, tak ani systém neprejde do režimu spánku. Akoby tam bola nejaká aktivita na pozadí... (ale toto je len moja umelá konštrukcia, možno je to inak) ... lenže keby tam bola aktivita na pozadí, tak sa asi nevypol ani monitor, lenže ten sa vypína ...

- no a mám v nastavení spotreby aj prechod do režimu spánku pri zavretí displeja a to funguje, takže počítač režim spánku stále ešte pozná :-)

- vo Windows ovládacích paneloch "Možnosti napájení" mám zvolený mód "Řízení spotřeby Toshiba" (ktorý zrejme odovzdáva nadvládu nad riadením spotreby z Windows programu "Řízení spotřeby Toshiba" a mám zafajknuté "Umožnit režim spánku".

Ocením akúkoľvek poznámku na tému, že prečo to mohlo prestať fungovať, lebo aj keď ide o prkotinu, tak by som ju chcel napraviť, lebo chcem počítač šetriť...

Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů