samovolné vypinání TOSHIBA A3OOD

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Adlik

samovolné vypinání TOSHIBA A3OOD

Příspěvekod Adlik » 18 úno 2010 16:21

Mám tento notebook už půl roku, doteď bylo všechno ok, ale za poslední dva dny se mi 2x sám od sebe vypnul, jednou jsem hrál nějakou starší hru a podruhý jsem jen koukal na film. Vlastně mi to udělala poprvé cca před dvěma týdny, to jsem zkusil hrát GTA IV ( šlo to asi 5min :lol: ) pak se vypnul, to jsem pochopil, že to asi nepobral a přehřival se, tak jsem GTA odinstaloval a myslel si že to bude v pohodě. Na ntb jsem hrál třeba Call of duty MW 2, a všechno běžělo bez jedinýho problému. A teď se to vypne pří 9let starý hře a při koukání na film...je teda pravda, že jsem to měl položený na posteli, ale i tak mi to přijde docela divný. Neví někdo čím by to mohlo být? Respektive co udělat pro to, abych se tomu vyhnul. Díky moc :wink: Jinak ještě, pokaždý se mi to stalo, když to bylo napájený normálně ze sítě.

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 18 úno 2010 20:49

a čo teploty CPU a GPU???
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

Adlik

Příspěvekod Adlik » 18 úno 2010 20:55

lukycrust píše:a čo teploty CPU a GPU???

Na to jsem nekoukal a popravdě ani nevim, kde to mám najit? :wink:

lukycrust
guru
Příspěvky: 743
Registrován: 24 dub 2008 08:33
Bydliště: Vranov n/T

Příspěvekod lukycrust » 18 úno 2010 21:03

stiahni si HWmonitor,spusti ho a nechaj bežať,potom spusť nejakú hru cca. na 15 minút,minimalizuj hru a napíš sem max. teploty aké si mal,poprípadne hoď sem screen,aby sme zistili či ide vlastne o prehrievanie...
Lenovo ThinkPad R500(intelGMA) + Advanced MiniDock
HP EliteBook 8540p(3y NBD) + HP Advanced Docking Station

Adlik

Příspěvekod Adlik » 18 úno 2010 21:44

Tááák čtvrt hoďka Call of duty...přikládám fotku...nevim nevim, docela pankáč, bych si na tom moh ohřát večeři :) ať posoudí zkušení mástři...

http://photo.uloziste.com/?fotka=ada2c3 ... 857&size=0

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 18 úno 2010 22:05

Tak to už je docela drsný. Příčina je jasný, takže teď máš v podstatě 2 možnosti: Buď notebook reklamuješ pro přehřívání (vymění ty pastu na CPU a GPU snad a vyčistí větrák)... nebo si to uděláš sám.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Adlik

Příspěvekod Adlik » 18 úno 2010 22:15

Nooo, vzhledek k tomu, že mám dva měsíce před maturitou, tak se mi to moc reklamovat dávat nechce. Je to koupený na Alza.cz , nemáte s reklamací tam někdo zkušenosti? A když jim řeknu, že se to přehřívá, určitě mi to tam na reklamaci vezmou?

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 18 úno 2010 22:26

Pokud to přehřívání dojde tak daleko, že se ti notebook sekne/vypne, tak ano.

A u Alzy to reklamovat můžeš, ale lepší je to poslat rovnou do servisu (to by udělala Alza stejně).
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 19 úno 2010 16:47

Panove,me tohle hlava fakt nebere. Reklamovat notebook,se kterym hraje na posteli? Ze se prehriva? WTF???
Proc by se nemel prehrivat? A myslite si,ze v servisu ho budou testovat na posteli? V servisu se samozrejme prehrivani neprojevi.
A nebo jim ty maturante rovnou napis do RMA,ze je notebook rozbitej,protoze kdyz hrajes na posteli,tak se zacne prehrivat.Fakt divny...
Ja byt servisem,tak te necham zaplatit neopravnenou reklamaci.
Proc myslis,ze jsou na spodku notebooku ty diry? Hlavne,ze se o tom pise v asusackym navodu,ze se ty diry nesmi ucpat.
Ale proc by si takovy 'mistr' mel cist navod,ze...
Takze- dej si facku,vyluxuj ten bordel,co se dostal do notebooku a jestli chces,aby ti notebook fungoval normalne,tak se k nemu nechovej jak prase...
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site

"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."
Albert Einstein

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 19 úno 2010 17:20

Servis reklamaciu urcite prijme a vycisti vetrak - nieje nic krajsie ako zarobit /zaruka/ len na vycisteni ventilatora a aplikovani novej pasty :lol:
To ze ludia davaju notebooky na postel a pod., kde je minimalna sanca prietoku vzduchu je ich debilita lebo logicky uvazujuci clovek ked si premysli odkial bere notebook vzduch na chladenie a pozre sa naspodok tak to nehodi do postele ale couz - logicky rozmyslajuci clovek sa velmi tazko hlada a poznam viacero studovanych ludi s titulom ktory za toho boha nechapu preco sa notebook v posteli prehrieva :roll:
urcite to chod reklamovat , vetrak vycistia a daju novu pastu , ono sa jedna o to ze uz akonahle tam dlhodobo boli take vysoke teploty 100 stupnov a viac tak ta pasta bude nepouzitelna a pokym sa nevymeni to dobre chladit uz nebude nikdy takze smer servis nakolko rozobrat A300vku doma nezvladnes bo treba vybrat dosku kvoli vycisteniu chladica takze jedine servis a po oprave rychle do postele a pustit GTA4 ... takych zakaznikov ma servis velmi rad, krasne zarobky na zarucnych opravach, potom po zaruke im z toho prehrievania odide doska alebo grafika a notes mozu vyhodit lebo ceny oprav su 300 euro a viac
urcite teda nepisem aby ste to nepouzivali v posteli, ved pak nebude co robit :wink:
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 19 úno 2010 17:36

MaTToS: No ty to pises mozna z pohledu servisu,tak to pak jo.A chapu,ze to vyrobcum vyhovuje,ze ntb mesic po zaruce odejde a zakaznik si hned bezi koupit novy :)
Ale tady by se nemelo radit,jak ntb znicit :wink:
Asi to neni spatny napad to do toho servisu hodit,kvuli vycisteni a naneseni pasty,jestlize to takhle provozoval dlouhodobe.
Jenze oni tam treba zjisti,ze se nic neprehriva a vykaslou se na to.I kdyz zase by jim utekly penize,tak nevim...
Kazdopadne mas pravdu,ze na posteli muze hrat jen *****,i kdyz si nedelam iluze o tom,ze takovych expertu je malo.
Ale co uz,muj ntb to neni,tak at si s nim dela co chce...
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein

Adlik

Příspěvekod Adlik » 19 úno 2010 18:10

MadaFaka: Dobrý, ty se prober a hodně rychle, kdybys uměl číst, tak by sis přečet, že se noťas sám vypnul, když jsem koukal na film. To že byl položenej na posteli, by stejně nemělo vést k vypnutí. GTA jsem pouze zkusil hrát, a to normálně na stole na podložce. Návod jsem nečetl, opravdu ne, nicméně na co bývájí díry na odvětrání v notebooku, vím. A tu facku by sis měl dát spíš ty, radši si vem dudlík a utíkej si hrát na dálnici. Všichni nejslou zkrátka dokonalí jako MadaFaka, proto občas napíší na forum, když jim není něco jasný, nebo když si s něčím neví rady. Všem díky za rady, zatím to vyluxuju a nechám to žít. I když mi příjde, že to docela slušně topilo hned potom, co jsem to koupil. Jinak jaký myslíte, že jsou normální teploty např. při prohlížení internetu, sledování filmů?

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 19 úno 2010 18:30

Adlik: Hezky,clovek se ti snazi poradit,jak to udelat,aby ti ntb nechcipnul hned po skonceni zaruky- mozna trochu ostreji,ale to jen proto,aby jsi zacal pouzivat hmotu,ktera (jak doufam alespon castecne) vyplnuje tvoji dutinu lebecni- a ty hned takhle zhurta? :D
Jestli sis nevsimnul,tak nejsem jediny,kdo ma na tve pocinani podobny nazor,takze nechapu,proc se navazis jen do me :wink:
Ze tveho prvniho prispevku jasne nevyplyva,kdy jsi mel ntb na posteli a kdy nikoliv,takze se hod do klidu.Krome toho normalnimu notebooku nikdy neprospiva mit ho v perine.Pises,ze polozeni na posteli by nemelo vest k vypnuti.Jenze to se pletes,zvlast jestli timto stylem pouzivas notebook delsi dobu.
Ostatni nade mnou se ti sice snazili poradit,ale nikdo z nich ti nenapsal odpoved na tu nejdulezitejsi otazku- jak zabranit tomu,aby se ntb prehrival.Ja ti tu odpoved dal.
A nezlob se na me,ale souvislost mezi dirami na spodku notebooku,jejich ucpanim a naslednym vypinani notebooku by mohl odhalit i podprumerne inteligentni tazatel.Sam jsi psal,ze jsi pochopil,ze se ntb prehriva...
Krome toho kdybys vyuzil funkci hledani,nemusel jsi tento topic ani zakladat,o prehrivani notebooku je toho tady dost.
Ale je mi jasne,ze slovo invence ti nic nerika,tak jako (bohuzel) vetsine 'mladeze'.
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein

Adlik

Příspěvekod Adlik » 19 úno 2010 18:43

MadaFaka píše:"Takze- dej si facku,vyluxuj ten bordel,co se dostal do notebooku a jestli chces,aby ti notebook fungoval normalne,tak se k nemu nechovej jak prase..."

Tak se nezlob a nebreč. Navážím se jenom do Tebe, protože mě sere, jakým stylem píšeš a vlastně to, co si o sobě myslíš :) Jak vidíš, funkci hledání jsem nepoužil, snad Ti to nepřihodilo nějaké trápení :)

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 19 úno 2010 19:00

Brecet rozhodne nebudu a ani se nezlobim,jenom my vadi lide,kteri misto toho,aby se na chvili zamysleli a zacali samostatne uvazovat,zas*raji forum hloupymi dotazy,na ktere si v prvnim prispevku sami odpovi.
Chapu ovsem,ze mysleni nektere lidi opravdu boli.Ale nezabrani mi to v tom,abych ti odpovedel tak,jak jsem to udelal.
Krome toho do stylu,jakym pisu,ti nic neni,ja se k tvemu tvemu taky nevyjadruji.A co si o sobe myslim,to uz ani nebudu komentovat.
A jestli nechapes vyraz 'dej si facku' jako 'prober se a zacni myslet',tvuj problem.Mel bys byt vdecny za jakoukoliv radu a ne se hned urazet.
Asi by to chtelo trochu sebereflexe...
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site



"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."

Albert Einstein


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů