Toshiba Tecra M9 - Nemohu odemknout biosy - S.O.S. >VYŘEŠ

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Kompaník

Toshiba Tecra M9 - Nemohu odemknout biosy - S.O.S. >VYŘEŠ

Příspěvekod Kompaník » 15 bře 2010 19:59

To se mi teda povedlo.
Představoval jsem si že se budu přihlašovat heslem ještě před nabootováním notebooku, ale ouha. Zamkl jsem všechny řádky a ať dělám cokoli, po zrušení ostatních hesel se nemůžu vůbec dostat na řádek supervizora. Navíc mi zmizely další části zobrazení biosu. Protože jsem dělal obnovu ze zálohy, ještě jsem si pošukal systém. Takže abych vůbec mohl znova instalovat, nebo formátovat disk, musím se dostat do biosu, protože mi nejde přepnout bootování na mechaniku nebo USBflash.
Takhle to vypadá:
Obrázek
Dík za každou radu
Naposledy upravil(a) Kompaník dne 16 bře 2010 22:08, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Re: Toshiba Tecra M9 - Zamknuté biosy

Příspěvekod stavač » 16 bře 2010 04:34

Ked si bol v biose tam kde je boot čo bolo ako v poradí nastavené ako boot
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 16 bře 2010 10:34

Bootování bylo nastavené standardně (1.HDD, 2.CD, 3.USB).Vím to protože jsem to při instalaci měl jinak a vracel jsem to do původního stavu.
Samozřejmě jsem zkoušel nabootovat z CD a USBfashky ale marně.
Ono když nabíhají biosy tak jsou tam dole na krátkou chvilku ikony disků a šipkami je bylo možné měnit. Jenže teď po zamčení to nejde.
Zkoušel jsem všechny možnosti, klávesy a zkratky. Bude v tom nějaký fígl.
- Ztratily se mi zbývající 2 díly zobrazení bios.
- Řádek "Supervizor Password" je neaktivní.
- Klávesa Home (defauld nastavení) nereaguje.
- Klávesy PgDn a PgUp nereagují (není kam přepínat do dalších částí zobrazení bios)
- Žádná samostatná klávesa (kromě šipek, Space, Mezerníku, Esc a End) nereaguje, zkratky co znám taky ne
- při bootu reaguje jen Esc a F8. (Při F8 nejde dělat nic z nabízených možností, protože pokusem o obnovu ze zálohy jsou soubory poškozeny.
- do režimu DOS jsem se pokušel dostat, ale z nabídky F8 to nejde a jinak to neumím (i když věřím, že oddíl disku kde mám zálohu je neporušen a kdybych se k němu dostal šla by asi záloha obnovit) chtěl jsem ze zoufalství formátovat z DOSu
Prosím o pomoc.
Dík za každou radu

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 16 bře 2010 11:23

Protože mám zkušenost, že na jiných NB jde zadat bios heslo a hned po spuštění NB se to na něj ptá, myslel jsem že to tu půjde také.
Ještě popíšu teda postup jak jsem se pokoušel udělat to bios heslo:
- najel jsem šipkami na řádek "User Pasword", stiskl jsem klávesu Space a zadal jsem heslo, pak Enter a heslo znova, pak Enter a v řádku se místo "NotRegistered" objevilo "Registered"
- to samé se stejným heslem jsem udělal v řádku "Supervizor Pasword"
- potvrdil klávesou End a pak Y
- Restartoval jsem NB a žádné heslo to po mně nechtělo. Tak jsem si řekl, že to asi nejde a šel jsem zpět do nastavení boot. Tam už byla zobrazena jen první část. Další nastavení nebylo tedy možné.
- myslel jsem, že to vrátím zpět, ale klávesa Home byla nefunkční
- chtěl jsem tedy opačným postupem vše vrátit, ale řádek "Supervizor Pasword" byl a dosud je neaktivní
- vrátil jsem tedy alespoň heslo v řádku "User Pasword" (klávesa "Space", pak zadání hesla, pak jako nové heslo jen Enter, pro znovuzadání zase jen Enter a heslo se změnilo na "NotRegistered" . V tom stavu je to pořád.

Uživatelský avatar
stavač
guru
Příspěvky: 766
Registrován: 12 kvě 2009 05:44
Bydliště: Hruboňovo-SR Zaporožie-Ukraina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod stavač » 16 bře 2010 16:29

Aby si to spustil tak na to potrebuješ bud deskop kde si pripojiš sata disk alebo druhy notbuk kde založíš sata disk z toshiby ale tam musí byt funkčna DVD mechanika, po založení sata si dáš do mechaniky DVD vistu a z nej nabotuješ, dojdeš do opravi a tam najdeš príkazoví riadok a napíšeš diskpárt, v diskparte si vytvoríš particiu o velkosti 4GIGA,particiu spravíš aktívnu na format FAT32 a zo zvišku disku si vytvor particie podla tvojho uváženia ktore naformatuješ na NTFS, po tomto ukone si nakopiruješ z DVD opračneho systemu no skratka celu inštalačku do vytvorenej particie FAT32, než prv začneš robit z diskpartom tak si niekde bud do deskopu zazalohuj data ako dokumenti, hudbu, foto a podobne lebo z diskpartom o všetko prideš, založíš sata do toshiby a štart, naskoči ti boot a inštaluj, tím že je particia aktivna na sata disku tak sa ti automaticky spustí inštalacia z HDD jak je v biose nastavené, inak keby si spravil neaktívny sata disk toshiby a založil aktivny USB kluč z inštalaciov tak by ti mala toshiba zdetekovat kluč a spustit sa inštalacia, no na toshibach som to ešte neskušal z kluča ale na acer to funguje bez problemov
P 3-733MH, zd: MSI, ram 640MH pc133, hdd 40Giga+hdd 60Giga, Ati Radeon 9600 AGP 8x, os Windows vista Ultimate SP2 An+Ua+Ru+Sk

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 16 bře 2010 17:37

Dík za radu. To ale znamená ji rozebrat? Přendavat součástky? Na to si netroufnu.
Tady mi radí, že by stačilo kromě vyndání baterky najít udržovací baterii a odpojit jí, aby se BIOS vrátil do defaultního stavu (bez zamčení co je vidět na obrázku).
Nevíte někdo jak se k tomu dostanu?
Odšrouboval jsem zespoda všechny šroubky, ale nešlo mi to otevřít (dostal jsem se jen k paměti a k HDD, ty mají samostatné kryty). Asi hlavní kryt drží ještě nějaký skrytý šroubky (pod nožkama nejsou, pod samolepkama jsem je také nenahmatal). Kdyby někdo věděl kde ten udržovací prvek je.
NB je koupený v r. 2007, je ještě mladý a ještě si nic neužil :-D

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 16 bře 2010 18:15

musiš odendat klavesnici :wink: pod ní jsou taky šroubky... a ano vyndání baterie na pul hodiny ( myslím tu pro pamět bios nastavení a hodin ) tak se ti to zresetuje na puvodni nastaveni
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

MadaFaka
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 30 dub 2007 18:21

Příspěvekod MadaFaka » 16 bře 2010 19:24

to je tak dlouhy,ze se mi to nechce cist...
o co presne jde? jen se nemuzes dotat do biosu?
do win se dostanes?
jo a nejsou to ''biosy'
Toshiba TECRA R10, C2D SP9300, NVS150, 4GB, 250GB/5400rpm., XPP SP3, 3yr NBD on-site

"Only two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the former."
Albert Einstein

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 16 bře 2010 22:18

>>VYŘEŠENO<< VIZ ZDE


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů