Problém s grafikou Toshiba TECRA M9

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Kompaník

Problém s grafikou Toshiba TECRA M9

Příspěvekod Kompaník » 29 bře 2010 10:14

Mám NB Toshiba TECRA M9 PMT91E a protože mi blbnula grafika s VistouProf, tak jsem přeinstaloval na W7ue. Vše se zdálo OK, když náhle při současném poslechu rádia a změně oken v Areu (kláv.Win+Tab) nastal zásek, zvuk se rozkmital a nastala modrá smrt.
Potom už nešlo Areo a některé funkce jako např. Start/-tlačítko Vypnout = ve výběru chybí Režim spánku, nebo Možnosti napájení/Upravit nastavení schématu - chybí výběr možností a je tam jen možnost "Vypnout displej", nejde spustit TV-DVB...
Přestože jsem zkoušel kde co (aktualizoval ovladač grafiky TC00172000F, spouštěl CHKDSK, spustil opravu z instalačního disku W7, ...) na řešení problému jsem nepřišel! Někdy je ale po restartu vše v pořádku, jindy je to zase jen po restartu bez grafiky. Pokaždý jinak. Když dám v tom špatným stavu pravý klik na plochu a Přizpůsobit, tak je tam modrý aktivní nápis "Řešit problémy s průhledností a dalšími efekty motivu Areo", který prověří závadu v Areu, a hlásí chybu v ovladači graf. karty, přitom ve Správci zařízení je grafický adaptér se žlutým vykřičníkem a po aktualizaci hlásí že ovladač je aktuální, ale že "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže.(Kód43)" (je to adaptér NVIDIA Quatro NVS 130M). Nijak se ale nedá zapnout! Když probíhá proces CHKDSK, tak obrazovka není černá, ale má husté množství svislých tečkovaných čárek po celé obrazovce. To už vím, že po restartu bude W7 bez grafiky. Dělá si prostě co chce a nemohu najít žádnou zákonitost problému (čím se to stane a čím se to zase vyléčí). Kdybych věděl tutově, že je poškozená graf.karta, koupil bych novou. Bojím se abych ji nekupoval zbytečně.
Nemá někdo podobnou zkušenost?
Prosím o jakoukoli radu.
Díky moc.

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 29 bře 2010 11:20

Popis vypada na znamy problem s cipy od nvidie. Uz ho nemas v zaruce?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 29 bře 2010 14:21

Zakoupeno v r. 2007

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 29 bře 2010 15:08

Jestli se nepletu, tak na Tecru je trileta zaruka.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

Kompaník

Příspěvekod Kompaník » 29 bře 2010 15:26

Bohužel je 3 letá záruka jen u nově zakoupených modelů. Je to marketingový tah proti poklesu prodeje v období krize.
v r. 2007 dávali záruku dvouletou.

Edit1:
Dneska vyšel nový ovladač (197.16_notebook_winvista_win7_32bit_international_whql.exe), odinstaloval jsem minulý a nainstaloval ho. Po restartu je zase vše OK jak má být. Jenže po otevření několika oken se NB sekne a po restartu už je to zase špatný (jak píšu na začátku).
Když jsem to celý opakoval, bylo to zase OK a po restartu také. Takže se to stane po pádu (zamrznutí) systému. A k pádu mu stačí málo.
Co s tím?
Díky moc za pomoc.
Zkusím sem dát log z Everestu abyste se na to někdo podíval (jestli přitom nespadne - taky se stalo) 8-D

Edit2:
Nespadnul!
Tady je ten log (kompletní když je vše OK a HW když je to shitty) z Everestu: http://leteckaposta.cz/793911468
Pls podívejte se na to jestli tam není něco špatně.
Díky moc


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů