Vyhody/Nevyhody

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvek od onne »

Však být 1 den bez notebooku je mnohem lepší než bez něj být třeba dva týdny. Díky té záruce je ta horší kvalita vyrovnaná.
ThinkPad T420
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvek od Daedrik »

rhinos píše:asi tak :wink:
Dell považuju za kvalitní značku nicméně mám zkušenost pouze s řadami precision a latitude.
Pokud chceš dělat v 2D a 3D vyhnul bych se grafikám typu GMA kde riskuješ nepoužitelnost v 3D aplikacích při použití Opengl.
Pokud chceš aby ti to nějakou chvíly sloužilo vyhnul bych se noname ntb.
Značky které považuji za kvalitní samozřejmě v rámci nějaké tolerance a bez určení pořadí jsou:

Dell,Toshiba,Asus,HP


Píšeš abych se vyhnul noname ntb, to jsou jaký? :-) Dell mi teda nedoporučujete, takže to vidím asi na ten ThinkPad R61... nevypadá zle, hlavně aby stačila grafika, doma pracuju na Geforce 9800GTX, ta je více než dostačující... v thinkpadu je quandro( ?to je 8400 ne? ) v testech jsem na ni koukal a špatně na tom není...

Více méně jsem zužil výběr na:https://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53644 nebo Dell latitude/Inspiron nebo ThinkPad nebo nějakej od HP
Vaše názory prosím :-)
Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Petras.18 »

Quadro NVS 140M je na tom výkonosně mezi GeForce 8400 GS a 8400 GT. Taková zlatá střední cesta. :)
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

žebříčku top kvalitních notebooků už asi 15 let kraluje Thinkpad, nyní od Lenova, řada R sice není vrchol nabídky Thinkpadů, je to ta levnější řada ale za ty peníze je to výborná koupě, Dell špatný taky nebude, co se týče řady Latitude nebo Precision, jejich servis tu vyšší poruchovost celkem smazává. Dobré jsou také HP Compaq ( neplést s HP Pavillion, to jsou šmejdy ) ale v podstatě hlavně proto, že nabízejí některé konfigurace které Thinkpad u nás ne - kupříkladu 15" s WSXGA displejem a integrovanou grafikou.

Poruchovost bych neřešil, když se vynechají značky typu ASUS nebo MSI které často přehnaně topí a tím zvyšují šanci poruchy, bude to u HP, Dellu i Lenova stejná sázka do loterie, poruchy se nevyhýbají ani těmto značkám ale rozdíl je v přístupu servisu. Který má nejlepší Dell.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in
Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Petras.18 »

Naprosto souhlasím. :)
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvek od Daedrik »

Takže jak tak čtu ty příspěvky tady, tak u ntb je to s konfigurací víceméně stejný, jen záleží na firmě jak přistupuje k zákazníkům a jestli na danou firmu je "spolehnutí", že? ...

Tzn. v konečným výběru mám thinkpad nebo od dell latitude/inspiron nebo hp compaq.

NTB primárně na tvorbu grafiky, www stránek, vysoká škola, sem tam nějaká ta hra.

V ceně do 25K kč je nejlepší valba jaká?
polo

Příspěvek od polo »

V cene do 25K urcite Thinkpad R61...Inspirion radsej nie a na latitude je to malo...
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

nejde o konfiguraci.. každej novej dneska prodávanej notebook má výkonu dost. jen se to chce rozhodnout zda-li chceš integrovanou grafiku s kterou to vydrží dlouho na baterky a nebo dedikovanou, to podle použití.

do 25tisíc R61, vejdeš se tam akorát, když to koupíš hned, do 3 srpna, někdo tady psal že za 500kč si můžeš dokoupit záruku na tři roky.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvek od Daedrik »

Zkousel jsem sestavit notebook na strankach Dellu a vyjde jak Latitude tak i inspiron(17") na priblizne 27K ...to bych popripadne bych ochoten obetovat... jestli to bude velkej rozdil...

Integrovana karta ma o dost horsi vykon ne? ... Na vydrzi baterie mi tolika nezalezi... Potrebuju co nejvetsi vykon na grafiku v cene +/-25K.... Dell kdyz by vysel na nejaky 27K tak bych to byl ochoten posunout :-)
xdavex
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 17 kvě 2008 19:34

Příspěvek od xdavex »

kyo píše:do 25tisíc R61, vejdeš se tam akorát, když to koupíš hned, do 3 srpna, někdo tady psal že za 500kč si můžeš dokoupit záruku na tři roky.


Kyo v jakém eshopu platí tato nabídka? Chystám se R61 i se zárukou a o tomhle jsem neslyšel, :roll: A jde k tomu dokoupit ještě NBD on-site která stojí asi také 600kč ?
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

smaotny graficky aplikace ale vykonou grafickou kartu nepotrebuji. ta nvs140 staci. nevim kde, udajne o tom pisou na strankach Lenova.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in
Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvek od Vojťas »

xdavex: U té tříleté on-site za těch cca 600 je napsáno, že to je rozšíření ze ZÁKLADNÍ tříleté carry-in. Navíc tam jsou uvedeny modely pro které to platí a jsou to opravdu jen ty co mají 3 roky carry-in v základu.

To co lze s Thinkpadem R teď v té akci koupit je ale samo o sobě už ROZŠÍŘENÍ, nikoli základní záruka. Takže bych to viděl že tahle kombinace neprojde.
Fujitsu Lifebook S751
Daedrik
občas něco napíše
Příspěvky: 73
Registrován: 17 črc 2008 22:15

Příspěvek od Daedrik »

V čem má výhody ThinkPad který stojí přibližně stejný peníze jako Dell Latitude nebo Dell Inspiron.

Některý z těchto ntb vezmu, jen který bude tou nejlepěí volbou...
xdavex
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 17 kvě 2008 19:34

Příspěvek od xdavex »

Vojťas píše:xdavex: U té tříleté on-site za těch cca 600 je napsáno, že to je rozšíření ze ZÁKLADNÍ tříleté carry-in. Navíc tam jsou uvedeny modely pro které to platí a jsou to opravdu jen ty co mají 3 roky carry-in v základu.



To vím...zkusím se ještě poptav, přinejhorším koupím za 3tisíce balík na rozšíření na 3roky s NBD on-site
kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvek od kyo »

Vojtas, já myslím že to jde, byl by nesmysl platit znovu plnou sazbu.

Ber R61. Osobně mě nanepadá nic v čem by byl Latitude lepší, krom možnosti konfigu. Inspiron neni soupeř.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in