MSI EX610X-009 CZ--Rady ! !

notebooky MSI a vše kolem nich
0dkena0
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 13 říj 2007 16:32

Příspěvekod 0dkena0 » 29 lis 2007 18:47

Ahojky ,tak jak je to s těmi Win XP,jdou na tento notebook nainstalovat?Nenašel by se nějaký dobrák který mi pošle chybějící ovladače na email?
Vím,že na ofic. stránkách chybí ovladač pro grafiku a zvuk,vše ostatní tam snad je pokud se tedy nemýlím.Ještě ze zeptám jak jste s notebookem spokojení co se týče kvality displeje,zpracování,plastů,výdrže...má nějakou podstatnou slabinu?
Díky za případné info.

Xide
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 lis 2007 16:18

Příspěvekod Xide » 29 lis 2007 20:27

I have to buy it and I don't understand what are you talking on CZ language because I am from Serbia/Belgrade...I am planing to buy MSI GX610 and in Store they thell me that Windosw Xp isn't working whati operating sisetem are you using and are there all drivers for Windows XP and can you send me links...PLZ TNX and regards from Serbia

Pepa35
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 pro 2007 20:22

Hry

Příspěvekod Pepa35 » 03 pro 2007 20:25

Ahoj,
pokuď už někdo zvítězil s ovladači jak je na tom noťas s hrami? Třeba FEAR, DOOM apod.
Díky, zvažuji koupi.

johnyP
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2007 23:16

Příspěvekod johnyP » 04 pro 2007 23:23

Jary píše:Ahoj mam problem, mam tento notes a po nainstalovani vsech driveru pro xp se mi ve spravci zarizeni ukazuje stale nezname zarizeni s ID hardwaru ACPI\PNP0C32 :roll: .Nevite nekdo co je to za zarizeni, popr. kde sehnat ovladac? Drivery jse instaloval ze stranek MSI a taky dle popisu ve foru..Diky za odpovedi

problem ovladacu: jsou pod jehoVISTY...
chipstet jsem instaloval rucne pro zakladni desku msi K9AGM4 nebo podobne
notebook bez cd mechaniky vydrzel vic nez dve hodiny.
dale problem s grafikou na tvrdo jsem stahl ovladace catalyst 7.11, a dal rucne grafiku HD 2400XT jinak to proste neslo. a funguje to v rozliseni jak ma.
zvukovka jak stak sla. bluetoot wifi take, ale
onanie je ta ACPI PNP0C32 to jsou ty mala tlacitka u displaye na ovladani a vypinani korekne notesu zatim nikde jinde jsem nenasel ovladace jedine vypreparovat od jehovistu. nebo mali nekdo moznost nekde sehnat od starsiho modelu tuhle utilitu s inf ovladacema dle meho to bude nak podobny. notes se mi nevypina xp sice shodi system ale na konci to hodi modry scren do restartu. proste to chce zjistit co je tam za chipset jestli G nebo V ci je to jedno.

*******************************************************

jinak co se tyce vykonu supr slape to kasa ticha za ty prasule luxus.
snad bude podpora i pro jine veci.
ma to HDM,svga dsub,vystup na externi wifi antenku, 4x usb, tel, lan, ctecky karet, zadni cast notesu je prazdna a ma to plnohodnoutnou klavesnici! vcetne numericke casti.
********************************************************

0dkena0
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 13 říj 2007 16:32

Příspěvekod 0dkena0 » 05 pro 2007 23:48

Ahoj majitelé EX610X ,chci se zeptat ,co říkáte na kvalitu displeje (podsvícení,jas atd...)Má někdo k tomu co napsat?
Díky.Dana.

johnyP
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 04 pro 2007 23:16

Příspěvekod johnyP » 05 pro 2007 23:51

8) display se mi moc libi.. krasa ale zatim jsem na tom nic nehral jsem jen uzivatel.
jinak problem s ovladaci jak je psano, grafiku najdes na forumu czechcomputeru, zbytek realtek, ...

James.Sniper
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 17 lis 2007 10:14

Příspěvekod James.Sniper » 06 pro 2007 20:55

johnyP píše:vystup na externi wifi antenku

Opravdu to má výstup na externí anténku? Ten konektor je stejný jako mají USB TV karty :?:

c0r0ner
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 08 pro 2007 00:11

Ovladače na grafiku HD 2400

Příspěvekod c0r0ner » 08 pro 2007 00:13

Ovladače na tuto grafiku jsem stáhl normálně z ATI stránek, konkrétně Catalysty 7.11.
Při instalaci napíše že není potřebný hardware a instalaci ukončí. Na disk se rozbalí ovladače.
V adresáři "c:\ATI\SUPPORT\7-11_xp32_dd_ccc_wdm_enu_54435\Driver\Driver\XP_INF\" je normální INF soubor(CX_54435.inf) se seznamem podporovaných grafik. U HD 2400 je za rovnítkem "PCI\VEN_1002&DEV_94C9".
Pokud si pustíte everesta, tak v menu HARDWARE je položka ZAŘÍZENÍ WINDOWS. pokud si tam pak v horním okně kliknete na grafiku(je v otazníkách jako standardní VGA...), tak v dolním okně je položka ID hardwaru, kde je zjistíte, že tam je něco trochu jiného(v mém případě: PCI\VEN_1002&DEV_94C9&SUBSYS_3FB91462&REV_00). Je to to samé jako v INFu, jen doplněné o "&SUBSYS_3FB91462&REV_00" Stačí tenhle text zkopírovat do INFu, uložit ho a pak už jen říct XPčkám v jaké adresáři má ovladače pro grafiku hledat a už samy najdou HD 2400.
Po restartu už jede grafika normálně.
Kdo chce, pošlu INF. pište na michael.23@centrum.cz

James.Sniper
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 17 lis 2007 10:14

Příspěvekod James.Sniper » 08 pro 2007 16:02

Zkoušel někdo tento book připojit k monitoru (LCD, LCD TV, Plazma) přes HDMI? Zajímalo by mě maximální rozlišení, které lze z HDMI dostat...

0dkena0
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 13 říj 2007 16:32

Ovladač pro zvuk

Příspěvekod 0dkena0 » 10 pro 2007 15:27

Ahoj ,může mi někdo dát link na funkční ovladač zvuku pod XP na tento notebook?Díky moc.

Geb
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 10 pro 2007 19:20

Příspěvekod Geb » 10 pro 2007 19:57

Na zvukovku sem pouzil ovladac ze stranek MSI na notebook GX610
http://global.msi.com.tw/index.php?func ... o=6264&i=0
a pak kodeky AC97 ze stranek realteku
http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... n=false#AC

A zvuk slape jak ma.

Ma grafiku jsem pouzil odkaz na upravney driver z fora
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PA ... tml?&all=1

ve správci zařízeni mi zustali viset dve veci:
- neznámé zařízení (ID: ACPI\PNP0C32) - co sem zatim nasel na netu tak se to da odstanit novym BIOSEM, ale do toho se zatim poustet nehodlam
- a řadič sběrnice SM (ID: PCI\VEN) - u toho vůbec netuším co by to mohlo být..

Jinak se zda ze vse ostatni uz funguje.

Jediny co se mi nepovedlo pouzit jsou ovladace ze stranek MSI na notebook EX610
http://global.msi.com.tw/index.php?func ... od_no=1316

PRO-NETS TV Tuner Hybrid Drivers
PRO-NETS TV Tuner Analog Drivers
PRO-NETS TV Tuner Digital Drivers

jsou to exe subory a po spusteni jen vyhodej chybu.

takze sem nainstaloval ovladace ze stranek MSI na grafiku a zmizlo mi i to zarizeni: - řadič sběrnice SM (ID: PCI\VEN)
Naposledy upravil(a) Geb dne 31 pro 2007 10:13, celkem upraveno 1 x.

0dkena0
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 13 říj 2007 16:32

Příspěvekod 0dkena0 » 12 pro 2007 18:28

Ahoj,všem majitelům MSI EX610x,na stránkách MSI jsou již oficiální ovladače pro grafiku a zvuk ,které doposud chyběli.Dejte prosím někdo vědět zda po jejich instalaci ze Správce hardwaru v XP zmizí všechny "žluté otazníčky".
Díky moc za případné info.Konečně i 610 má komplet XP ovladače!

NuSuey
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 13 pro 2007 11:25

Příspěvekod NuSuey » 13 pro 2007 11:35

dakujem krasne kluci :)

tiez uz som od vcerajska majitel tohot pekneho notebooku a veru za 5-6 hodin som toho skusal vselico

od ubuntu, cez vistu az po xp cko :)

Ubuntu - no problem.. zvuk fungoval, co sa tyka grafiky to netusim - zial som sa s tym dlho nehral,lebo som si myslel ze mi tam nejde wifi (az neskor som zistil ze ja si wifi musim zapnut :oops: - ale to uz som mal nainstalovany iny system)

Vista (64bit)- vo viste mi uz zvuk fungoval pri starte (ak sa nemylim) - ovladace boli vsetky co bolo treba, len jediny vykricnim mi ostal a to bola prave graficka karta

-> pokial niekto bude vediet ako rozchodit ovladac grafickej karty na viste, tak len sem s tym.. mozno sa to zide niekomu inemu :) (ja ostavam pri XP)

XP (64bit) - ovladac gr. karty sa nahral v pohodicke, jediny problem bola zvukovka, pri ktorej ste museli 2 zariadenia v device manageri - nejake tie "bus"-y dat, aby si ovladac nasiel aj s windows update (tusim, ak nie tak z instalacky ?) - kazdopadne zvuk ide, wifi taktiez .. a cize vlastne 3 zakladne veci ktore treba na zmysluplne vyuzivanie toho notebooku :)

nanestastie mi pri XP ostali asi 3-4 zariadenia vysiet s vykricnikom( ked budem na byte, tak mozte poradit co teda este robit)

ako sa vam paci webkamera? tu som skusal aj na viste aj xp (kvalita nic moc :P ) - nepacilo sa mi ze som nemohol menit tie "nastavenia" v nej.. vie niekto poradit ako to odblokovat?

este raz vdaka za vsetky vase informacia ktore ste poskytli v tomto topicu :P

filletzz
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2008 10:46

Příspěvekod filletzz » 04 led 2008 11:09

mam tendle book od stredy, konkretne verzi PX (oproti X by mela mit vetsi kapacitu baterie a predinstalovane visty)... vzal bych X, ale potreboval jsem mit na dokladu datum do konce roku 07, tak jsem bral to co bylo...
visty jsem hnedka vyhodil a dal si tam XP (hdd si to naslo samo, zadny sata ovladace potreba nebyly), zatim mi jede vsechno (krome wi-fi, tu testnu az budu ve skole) pres ovladace z http://global.msi.com.tw/index.php?func ... od_no=1316 ofic stranky MSI ... jen na kamerku jsem pouzil soft pro visty z dodavaneho CD (ten z MSI stranek pro XP mi nejde..)... v spravci zarizeni zustaly dva otaznicky, jedno nezname zarizeni (to je asi nejakej ten pwr button pro visty) a potom sitovy adapter ethernet, pritom konektor na sitak mi normalne jede, tak nevim co to znamena...
jedinou vec, kterou tedka resim je hlucnost grafiky, vetrak se mi toci porad i v idle a za boha nemuzu prijit na to kde to aspon trochu ovlivnit... v catalystu krome powerplay nic neni, zkousel jsem rivatuner, atitool, notebook hardware control, ale zatim bez uspechu... nevi nekdo jak todle poresit...
ThinkPad x201 & iPhone 3Gs

Overdose

Příspěvekod Overdose » 14 led 2008 11:29

Neviete, kde by som tento notebook zohnal v dnesnej dobe? Nikde ho nemaju skladom. Nemate nejake info, ci este vobec bude v predaji?


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů