FL90 v2

notebooky VBI a vše kolem nich
towdie
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 29 zář 2007 23:22
Bydliště: Prešporok

Re: Rozlišení

Příspěvekod towdie » 21 říj 2007 11:58

heppma píše:
towdie píše:
heppma píše:Ahoj možná se ptám blbě, ale nejsou s tím rozlišením na tom šasi v.1 tedy i v.3 problémy? Zdá se mi to rozlišení nějaké divné

co sa ti na tom rozliseni zda divne????


No já jenom, že takové rozlišení jsem ještě nikde neviděl... například nevím, jak by to vypadalo třeba u her, jestli by byly na celou obrazovku... asi jsem fakt lama, ale tak mě to napadlo

Hm.. no tak neviem ako si si pozeral ked si hladal pc.. ale ja co som si pozeral pc napr Toshibu A-200 tak ta mala rozlisenie 1280x800, tak isto aj HP Compaq co som ich zopar pozeral a aj Paviliony maju take rozlisenie.. dost ich je..

fannaSk

Příspěvekod fannaSk » 21 říj 2007 13:38

Ako je to s dodanim FL90v2 mam objendavku u slovenskeho zastupcu VBI.cz a vcera mi poslali mail ze bola zrusena objednavka FL90v2 asi ta na november a nevedia kedy priiide co am strasne vytocilo kedze som vysokoskolak a uz piaty tyzden som na vyske bez notebooku a uz ho fakticky dost potrebujem...tak sa chcem spytat ako to je ci vaazne bola zrusena objednavka a co sa to deje s sasami FL90 ci uz v1 alebo v2 ked su tu take cakacie lehoty ked v lete bola dodacia doba 2-3 dni a teraz...to sa teraz vsetcii rozhodli si spravit skore vianoce a kupuju si pod stromcek ci uz z Ciech alebo SR tento jediny rozumny notas za rozumnu cenu a s vyvazenymi komponentami a na jeho uzasny vykon s predciizne vyladenym chladenim a Amikom doslo tolko objednavok z celeho sveta ze sa im nechce vyraaabat ???vobec nechaapem tomuto marketingu ked je vacsia poptavka po nom tak je mensi dopyt.... dakujem za odpovede na ten termin ci je fakt zruseny to ostatne su len emocionalne pocity z rozhorcenia nad tym ze ked clovek ma peniaze si nemoze nieco kupit.

towdie
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 29 zář 2007 23:22
Bydliště: Prešporok

Příspěvekod towdie » 21 říj 2007 14:06

fannaSk píše:Ako je to s dodanim FL90v2 mam objendavku u slovenskeho zastupcu VBI.cz a vcera mi poslali mail ze bola zrusena objednavka FL90v2 asi ta na november a nevedia kedy priiide co am strasne vytocilo kedze som vysokoskolak a uz piaty tyzden som na vyske bez notebooku a uz ho fakticky dost potrebujem...tak sa chcem spytat ako to je ci vaazne bola zrusena objednavka a co sa to deje s sasami FL90 ci uz v1 alebo v2 ked su tu take cakacie lehoty ked v lete bola dodacia doba 2-3 dni a teraz...to sa teraz vsetcii rozhodli si spravit skore vianoce a kupuju si pod stromcek ci uz z Ciech alebo SR tento jediny rozumny notas za rozumnu cenu a s vyvazenymi komponentami a na jeho uzasny vykon s predciizne vyladenym chladenim a Amikom doslo tolko objednavok z celeho sveta ze sa im nechce vyraaabat ???vobec nechaapem tomuto marketingu ked je vacsia poptavka po nom tak je mensi dopyt.... dakujem za odpovede na ten termin ci je fakt zruseny to ostatne su len emocionalne pocity z rozhorcenia nad tym ze ked clovek ma peniaze si nemoze nieco kupit.

No keby si skusil citat par postov pred tymto tak by si si precital ze boli problemy s displayom a preto sa pri v2 zastavila vyroba... inak povedane sasi sa budu dodavat ako v3(to znamena vsetko co mala v2 len display bude WXGA z v1 namiesto toho WXGA+ co mal byt vo v2).
Myslim ze ked to potrebujes ako student a nie vyslovene na hranie a podobne veci tak ta nesklame ani ta v3. ja na neho cakam jak trtko uz od septembra a celkom sa tesim kedy uz konecne dojde aspon ta v3 aby som mal na com robit kedze mam momenalne Celeron 950 co si myslim hovori za vsetko... a ked som si pozeral iny pc ze by som tento VBI nebral ..tak toshiba a HP co som si pozeral mali oba 1280 x 800 takze je to asi za jedno... aj tak bude NB doma pravdepodobne pripojeny na externom monitore 19 alebo 21 palcovom..

a pravdu povediac ten slovensky zastupca VBI.cz toho zrejme moc nevie.. pretoze vacsine predajcov ked som pisal mail mi to potvrdili.. ten slovensky zastupca VBI.cz mi napisal toto:
Dobry den,
informacie o dostupnosti FL90 v.2. zatial nemame. Posledna dodavka bola
odsunuta. Je mi to luto, ale ako to bude s dalsou Vam momentlane neviem
povedat.

S pozdravom

Peter Virostko
ADi SOLUTION
Mladeznicka 33
97404 Banska Bystrica
Slovak republic
+421 903 535 275

Vsade inde mi odpisali ze s najvacsou pravdepodobnostou v2 minimalne do konca roka nebudu.... ako je to dalej netusia ani oni sami.. ale aspon napisali ze bude nahrada v3...

Blend
občas něco napíše
Příspěvky: 48
Registrován: 19 říj 2007 15:47

Příspěvekod Blend » 21 říj 2007 22:54

fannaSk píše:Ako je to s dodanim FL90v2 mam objendavku u slovenskeho zastupcu VBI.cz a vcera mi poslali mail ze bola zrusena objednavka FL90v2 asi ta na november a nevedia kedy priiide co am strasne vytocilo kedze som vysokoskolak a uz piaty tyzden som na vyske bez notebooku a uz ho fakticky dost potrebujem...tak sa chcem spytat ako to je ci vaazne bola zrusena objednavka a co sa to deje s sasami FL90 ci uz v1 alebo v2 ked su tu take cakacie lehoty ked v lete bola dodacia doba 2-3 dni a teraz...to sa teraz vsetcii rozhodli si spravit skore vianoce a kupuju si pod stromcek ci uz z Ciech alebo SR tento jediny rozumny notas za rozumnu cenu a s vyvazenymi komponentami a na jeho uzasny vykon s predciizne vyladenym chladenim a Amikom doslo tolko objednavok z celeho sveta ze sa im nechce vyraaabat ???vobec nechaapem tomuto marketingu ked je vacsia poptavka po nom tak je mensi dopyt.... dakujem za odpovede na ten termin ci je fakt zruseny to ostatne su len emocionalne pocity z rozhorcenia nad tym ze ked clovek ma peniaze si nemoze nieco kupit.


uplne s tebou suhlasim presne take iste mam aj ja pocity zda sa mi byt uplne pridr**ne ze ked je po tomot notbuku poptavka nie ze by ho vyrabali a zarabali ale zrusia vyrobu proste loool na hlavu postaveneee
Compal FL90, GeForce 8600GT 256MB, Intel® Core2Duo T7500 2.2GHz, Kingston 2 x 1GB 667MHz DDR2, SEAGATE Momentus 160GB 7200rpm S-ATA-II 8MB, Intel PRO/Wireless 4945ABG LAN, Bluetooth, Robson Modul 1GB, Win 7

towdie
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 29 zář 2007 23:22
Bydliště: Prešporok

Příspěvekod towdie » 21 říj 2007 23:33

Mozno dakoho z vas potesim.. dnes mi dosiel takyto mail..
Dobrý deň,
Neviem, odkiaľ ste čerpali informácie, ale FL90 PM2 sa vyrába. Zatiaľ bude
distribuovaný tým, ktorí si dali objednávky v priebehu august - september.
Pre ostatných bude dostupný pravdepodobne až v januári 2008 (pokiaľ sa
výroba rozbehne podľa predpokladov, bude to aj skôr).

S pozdravom

Daniel Netri
www.vbi.sk

Tak potom uz fakt neviem ako to je..
Lebo na asbise co ocakavali v2 pre ludi co ich mali objednane tak ze dojdu len tie v3 a tu mi napisal ze pre objednanych dojdu v2 ..tak ja fakt neviem..
A dufam ze nepatrim k ludom co sa k pc dostanu az v januari lebo v tom pripade berem tu toshibu ktoru mam na druhy den doma

awen

Příspěvekod awen » 22 říj 2007 05:03

No tak toto je v p*ci.. objednany ho mam uz od zaciatku septembra od westechu a teraz sa docitam toto???!!! Mimochodom okolo 25. septembra co dosli mnohym ludom tieto notebooky, tak z westechu mi asi tyzden na to tvrdili ze nikto v SR a CR tento model este nema, a pritom zasielky na SR vtedy prisli.. maju asi pekne doj*bany management...

towdie
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 29 zář 2007 23:22
Bydliště: Prešporok

Příspěvekod towdie » 22 říj 2007 10:09

ale tak podla toho co som cital a vcera dostal dalsie info tak ty co mali v2 objednane v case august/ september tak by svoje v2 aj dostat mali.
Aj ked mozno troska spozdene.
A tie v3 mali byt ako nahrada v2 kedze dalsia varka v2 asi pride az po novom roku a nikto nevie kedy koli zdrzaniu vyroby.. tak preto sa spravili tie v3 aby ludia nemuseli tolko cakat(kredze zrejme vsetky tie v2 co dojdu su uuz objednane).. to znamena ze ludia co objednavali az teraz v oktobry mozu zobrat v3 s dodanim priblizne vtedy kedy prva varka v2 a nemusia cakat do januara++.
Takze asi tolko..

Sorry za predchadzajucu blbu info..
Ale ked oni sami v tom maju taky bordel ze sa v tom nikto nevyzna.. :roll:

bongo007
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 18 dub 2007 14:43

Příspěvekod bongo007 » 22 říj 2007 10:30

uff tak to som vydychol...objednaval som 24.9. takze hadam 1 sasi FL90v2 pre mna bude.. a co sa tyka tych v3, je to zbytocnost: 512 grafika vykon nezvysi (max +-5%) a citacka je mi na nic.. preto som chcel v2 primarne kvoli displayu WXGA+ je proste lepsie..

towdie
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 29 zář 2007 23:22
Bydliště: Prešporok

Příspěvekod towdie » 22 říj 2007 12:17

No nechame sa prekvapit.. 5. novembra by mala dojst nejaka zasielka.. tak uvidime co prinesu... ak dojdu v2 tak sa mi mozno este jedna ujde.. ak nedojdu a dojdu len v3 tak berem v3 a cakat uz dalej nebudem...

faget666
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 29 zář 2007 09:21

Příspěvekod faget666 » 22 říj 2007 14:48

Zdravim, neslo by nekde sehnat primo Compal IFL90 s cz klavesnici??

stikka
občas něco napíše
Příspěvky: 59
Registrován: 08 kvě 2007 12:42
Bydliště: Drnovice 693

Zklamani

Příspěvekod stikka » 22 říj 2007 21:06

Hmm, tak to je fakt v p****i, v2 jsem chtel prevazne kvuli lepsimu displeji, 1280x800 se mi ted uz zda malo, nevim jestli se zacnou vyrabet znova, nebo jestli prijde nejaky novy s takovym rozlisenim, ale cekat uz asi nebudu, chtel bych tohle MSIcko:
http://www.2day.cz/katalog/notebooky-a-pda/msi-gx700px-005cz-17wt73002gb250gbsuper-multibtbez-os
Myslim ze to bude dobra volba, to ze je velky a tezky mi nevadi, jenom bych byl trochu zvedavy, jestli je MSI spolehliva znacka.

towdie
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 29 zář 2007 23:22
Bydliště: Prešporok

Příspěvekod towdie » 22 říj 2007 22:12

to stikka:
No na MSI sa skus spytat vo fore venovanom MSI [odkaz] a urcite ti tam poradi viac ludi ako vo VBI
a k tomu displayu..v2 sa vyrabat bude(a vlastne sa aj vyraba).. len bola nejaka spomalena ci pozastavena vyroba ci co.. cize niekedy po novom roku by mali zase byt. ;)
ale nikto nevie kedy.. :D

awen

Příspěvekod awen » 22 říj 2007 23:36

Toto mi napisali z westechu:

Kód: Vybrat vše

Dobry,
neprestali sa vyrabat, len ich nemaju z coho vyrabat, pretoze je obrovsky nedostatok zakladnych komponentov do nich (najma WXGA+ LCD panely). Takze zrejme tento roku uz nebudu.
S pozdravom / Best regards,
-------------------------------------------------------
Mgr. Peter Bazany
Business Development Manager
WESTech spol. s r.o.
Stará Vajnorská 17
831 04 Bratislava
Slovak Republic
Tel.:+421-2-4445 4090
Fax:+421-2-4445 0995
www.westech.sk


takze je to asi v prdeli :(

towdie
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 29 zář 2007 23:22
Bydliště: Prešporok

Příspěvekod towdie » 23 říj 2007 00:18

hehe ked nemaju WXGA+ tak tam mohli davat matne WSXGA+ a nikto by sa neurazil.. :D

kubino
guru
Příspěvky: 812
Registrován: 15 čer 2007 19:07

Re: Rozlišení

Příspěvekod kubino » 23 říj 2007 08:47

heppma píše:No já jenom, že takové rozlišení jsem ještě nikde neviděl... například nevím, jak by to vypadalo třeba u her, jestli by byly na celou obrazovku... asi jsem fakt lama, ale tak mě to napadlo

Jestli se ptas na rozliseni 1280*800 tak to je na hry samozrejme pouzitelny (i kdyz jak na ktere).
Nove hry ho podporujou snad vsechny. Starsi hry (Warcraft 3, Medal of Honor AA, CC Generals...) ne, u tech se musi pouzit nizsi rozliseni 1024*768. Obraz je pak mene ostry (trochu se to da vylepsit zapnutim antialisingu a AF). U nekterych her se da tohle rozliseni "vnutit" hre editaci ini souboru (CC Generals).
Jinak ten pomer stran je dobrej na 1st person strilecky (potrebujes videt hlavne do stran, taky mensi rozliseni nez 1280*1024 da trochu vic fps). Na strategie je to horsi (vidis min bojiste na vysku), ale da se to. Na sporty taky nic moc, treba NHL08 nepodporuje sirokouhle displeje (i kdyz na to existuje neoficialni patch, ktery me ovsem nechodi). Serie Pro Evolution Soccer ho podporuje, ale postavy jsou stejne "srazeny" na vysku. Na nektery hry vyjdou patche pridavajici podporu 16:10 (FlatOut 2).
[size=92]Compal->Asus->Dell (Razer->Logitech)[/size]


Zpět na „notebooky VBI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti