Toshiba Satellite A500

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
avin523
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 14 zář 2009 15:22

Příspěvekod avin523 » 07 říj 2009 15:48

Asi zkusim smaznout to Pc Health a uvidime. Me to prave dela v nepravidelnych intervalech porad. Chtel jsem jen nastinit o jakej druh sekani zvuku se jedna, uplne to samy se mi stane pri sledovani filmu treba desetkrat.

jay_cutler

Re: Toshiba Satellite A500

Příspěvekod jay_cutler » 07 říj 2009 23:22

Peha píše:Jelikož je to nový ntb, tak bych moc uvítal nějaké názory na něj, popřípadě názory a postřehy majitelů. Nejde mi o parametry, ty si přečtu, ale zejména o zpracování a míru "patlavosti" notebooku.

Mohl by mi také říct názor na srovnání silnějšího modelu A500 132 http://www.ribbon.cz/satellite-a500-132 a například Vaia FW41E http://www.mironet.cz/sony-vaio-vgnfw41 ... p+dp95346/.


Toshiba: Měl jsem zhruba měsíc půjčený Satellite A350-13A, který má velmi podobnou konfiguraci jako Satellite A500-132, akorát o něco víc slabší grafiku, jinak jsou rozdíly zanedbatelné. Šasi je u něj taky úplně stejné až na pár detailů a absenci numerické klávesnice. A můžu s klidem říct, že právě úroveň lesklého zpracování je pro mě osobně úděsná a jsem moc rád, že jsem notebook měl jenom půjčený a nebyl můj. Lesklý kryt se dá ještě tak nějak přežít, i když je na něm vidět každičkej otisk prstů i každičkej maličkej škrábaneček. Ale co jsem nebyl schopný zkousnout, byla i lesklá klávesnice. To, že je za chvíli parádně ošmataná, vypadá to blbě, čistit se to prakticky pořádně nedá a ani by to nebylo logický, je jedna věc, ale klouzavý pocit ze psaní je druhá a ta závažnější věc. Měl jsem pocit, že na klávesnici spíš prstama bruslim, než abych jimi psal. A když se mě občas při psaní potily prsty, tak to už vážně byla konečná.
Dále u 16" displaye považuju rozlišení 1366 x 768 za hodně špatný vtip. 16" multimediální notebook osobně chápu jako náhradu stolního počítače a 1366 x 768 je fakt žalostně málo, nehledě na to, že tento poměr stran se mi zdá šíleně nepraktický na běžnou práci.
Takže Toshibu Satellite A500-132 bych silně nedoporučoval a ani její ekvivalenty, co se týče lesklého zpracování.

Sony: Model Vaio VGN-FW41E jsem neměl možnost odzkoušet, ale zkoušel jsem 14" Vaio CS31S a opět mám výtky ke klávesnici. Řešení, kde každá klávesa je dosti separovaná od té vedlejší, nepovažuji za nejlepší. Je možné, že někomu to nevadí, ale já bych se na ni pohodlně psát asi nenaučil. Dále u tohoto 16,4" modelu zamrzí absence numerického bloku, který by se tam při větší snaze navrhnout lépe klávesnici vešel.
Takže ani toto Sony bych osobně nechtěl.

A neni mi úplně jasné, proč vůbec chceš koupit 16" notebook. Zmiňuješ se akorát o nošení do školy a hraní Crysis. Do školy je blbost tahat 16ti palec a Crysis by sis zahrál i na 15,4" či 15,6" notebooku. Vim, zas takový rozdíl to neni, ale byl by přeci jenom skladnější.

Kreon
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 20 črc 2009 13:29

Re: Toshiba Satellite A500

Příspěvekod Kreon » 08 říj 2009 07:13

Nebudu se tu přít o tom, jestli je stejnej nebo jinej, co je podle tebe detajl a nebo není, ale kde jsi ulítl je právě ta kávesnice. A350-13A je opravdu zrcadlo, o tom, žádná, jenže ona ta A500 má právě tu klávesnici o dost matnější. Za tři týdny jsem nemusel klávesnici čistit ani jednou. Jediné co se musí čistit je to víko a okraje šasi, nejvíc opatlaný jsou multimediální tlačítka nad klávesnicí.

Multimediální notebook je notebook primárně určený na multimédia - tj. filmy, videa a hudba. Ostatní věci jsou podružné a pro práci jsou určený jiné notebooky a ne tenhle. A v žádném případě, tenhle ani jiný notebook této třídy, ti stolní počítat plnohodnotně nenahradí, nechápu, proč se tím všude každej ohání.

jay_cutler

Příspěvekod jay_cutler » 08 říj 2009 13:19

Tak to se máš, já kdybych se při čištění zaměřil jenom na otisky prstů, tak svoji matnou klávesnici a šasi kolem ní nemusim čistit už dva roky. Ale ano, přiznávám, trochu víc jsem se rozvášnil, protože mě ten Satellite A350-13A fakt v té době vytáčel. Po detailnějším přezkoumání fotek je opravdu znát, že klávesnice u A500 vypadá mírně jinak a tolik se neleskne, ale stejně bych se jí bál, protože vyloženě matná nebude.

A možná se pletu, ale myslim, že zakládající tématu zrovna chce notebook jako náhradu desktopu, a třeba to 16,4" Sony Vaio s vysokým rozlišením by klidně tuhle funkci mohlo plnit. Je spousta lidí, co nemají finance na desktop a laptop zároveň, nebo jim dva počítače příjdou nepraktické, chtějí mít všechno v jednom a současně od něj požadují i mobilitu. A pokud se časem dokoupí k notebooku ext. klávesnice, ext. monitor nebo dokovací stanice, pokud je k modelu dostupná, tak to z mého pohledu vidim jako dostatečnou a i výhodnou náhradu stolního počítače.

Sandstorm
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 16 zář 2009 18:50

Příspěvekod Sandstorm » 10 říj 2009 12:55

Včera mi přišel A500-132, míra patlání není tak úděsná a je vidět jen z mála úhlů pohledu, klávesnice se nepatlá vůbec, co mi zarazilo je záruka, která je pouze jeden rok a až po registraci na stránkách výrobce je prodloužena na 2 roky, šase není kdovíjak pevná a na velká přenášení to není a ta velikost 16" mi příde až moc velka, NB je taky hodně těžký a prakticky jej nelze přesouvat jednou rukou, dále mi otravuje výrobcem instalovaný soft (mcafee antivirus, picasa 2, ikona ebay či amazonu), který rychle odstraním a dám si tam svůj. Displej by mohl být kvalitnější, není to žádný zázrak, ale pozorovací úhly jsou velmi dobré. To jsou tak všechna negativa, ale s nákupem jsem zatím spokojen.

roman2277
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 10674
Registrován: 30 dub 2008 10:22
Bydliště: okolí Prahy

Příspěvekod roman2277 » 11 říj 2009 16:06

Záruka je 2 roky jestli jsi výrobek koupil jako fyzická osoba.Výrobce si může psát na svých stránkách co chce.Ignoruj to.
Lenovo Legion 9,Lenovo Legion Slim 7,Ipad PRO M1,Naim Uniti Atom,Dali Epicon 6,LG OLED TV
World Leader in horde at map Azura(statistics) in Gears of War 3

CeCo

Příspěvekod CeCo » 11 říj 2009 16:17

Rozsirenie plati pre medzinarodnu platnost zaruky. Ak si nerozsiris zaruku na stranke Toshiby, tak medzinarodny bude iba prvy rok; druhy rok bude platit servis len u predajcu.

C


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jeaonerot a 50 hostů