Thinkpad T400/T500 seria

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 22 dub 2010 21:39

Před dvěmi dny - jas na 1/3, maximum baterry life, Wifi = 18-23W spotřeba. Dobré co ? Jo a ještě jsemvypnul grafiku (dedikovanou) v BISOu. hehh. vy*****ne lenovo. První a poslední Thinkpad...

Sheep-Master
píše často
Příspěvky: 321
Registrován: 21 čer 2009 23:17

Příspěvekod Sheep-Master » 22 dub 2010 22:37

je to na píču, vůbec to neslouží tak, k čemu to bylo navržený :evil:,kdyby za to chtěli 15 litrů jako chce Acer za každej druhej NB tak mi to snad ani nepříde divný, už otom radši nikde nepište protože mi dochází čim dál víc trpělivost.
jenže co jinýho koupit namísto thinkpada, byť s touto jednou chybkou?
Lenovo W500 + Win 7 ultimate

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 23 dub 2010 07:38

Dneska bych už vybíral Dell, nebo nahryzlé jablko.
Jsem unavený neustále něco řešit, co nefunguje a proč to nefunguje. Dal jsem skoro 2000 USD za stroj, který měl naprosto nepoužitelný OS, spouštěl se od novoty 5 min. a při přepínání grafik házel BSOD. Oprava vyšla za půl roku. Ve Win 7 zase nefunguje pořádně power managment. Thinkpad je velmi hezký ale NEDODĚLEK.

Moje zkušenosti jsou takové, že zatímco po nástupu do vlaku všichni datlí se svými acery/asusy, tak v kupé sedí jen jeden člověk, který tu herku musí dvakrát restartovat, 2x jít do BIOSu a stejně s někdy nedostane pod 18W spotřeby. Spíše je s celým slavným thinkpadem pro smích. A úplný BFU nejsem....

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 23 dub 2010 08:47

tak kde je chyba kdyz ne v pristroji? Ntb mam pres pul roku a vse funguje jak ma. Baterka mi vydrzi i 6h :?: zadny BSOD ci jiny problem... :roll:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Sheep-Master
píše často
Příspěvky: 321
Registrován: 21 čer 2009 23:17

Příspěvekod Sheep-Master » 23 dub 2010 09:52

s Vistama ani jeden problém, kromě toho že zabírali hodně paměti, s win 7 je thinkpad svižnější a grafiky sem přepnul stále na intela, stejně nemám čas na hraní
to Warhawk: reklamoval si ho? asi bude někde problém po technické stránce, takvejch bylo a bude... je to furt jen kus elektroniky
Lenovo W500 + Win 7 ultimate

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 23 dub 2010 10:00

ja mam W7 a prepinam GPU furt prave ted mi bezi na radeonu protoze mam pripojeny externi monitor pres DP :wink: a neni vubec problem :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 23 dub 2010 14:07

Tak to jsi holt šťastný člověk. T500 jsem zakoupil s Win Vista, bylo to obrovské zklamání, na disku hromada předinstalovaného bordelu a například ovládač síťové karty měl skoro 1Giga (neplést s acces connections)

Přijde ti tohle normální, nebo to svědčí o tom, že je výrobce absolutní ignorant :

http://jaja.kn.vutbr.cz/~panacek4/lenovo.png

?
(pro šťouraly - teď už je na počítači jen to co tam být může, dostal jsem rozum)

Problém s BSOD a přepínatelnými grafikami (ve spojení s externím monitorem) tady pod Vistou opravdu byl a na nejednom zahraničním fóru padaly opravdu sprosté nadávky. Oprava trvala neuvěřitelně dlouhou dobu (update ovládače).

Systém update nenabízí všechny ovládače, které k danému notebooku patří, případně je nabízí s ohromným zpožděním = je tedy k ničemu. Pokud chceš stáhnout ovládače přes ThinInstaller , tak je sice stáhneš, ale 90% z nich má cedulku "test", takže ti je posléze SU nenainstaluje, ale musíš je ručně rozbalovat a zjišťovat co je co (z hesla 6gRwcd opravdu nevím nic) a postupovat ručně = rovněž k ničemu.

RSS čtečka pro nové ovládače na Lenovu rovněž nefunguje jak má. Včera se mi například v thnderbirdu objevila RSS s ovládačem z 6.4. To je opravdu "žhavá novinka".

K mému kusu T500 jen dodám, že po roce odešla totálně baterka a musel jsem ji reklamovat (dostal jsem novou do druhého dne, ale to mluvíme o USA).

S nostalgií vždycky vzpomínám, když můj starý Asus A6M vydržel se Sempronem 4:15, na displayi se dalo něco přečíst (podsvícení ThinkPadů je fiasko). Kvalita zpracování T500 není špatná, ale taky žádná diskotéka. Na přechodu plastu "palmrest" a toho rámečku kolem klávesnice je zub jako prase (je i na R400). Panty jsou krásně tuhé, takže místo aby se časem povolovaly panty, tak se vymačkává rollcage, nebo v čem jsou ukotveny.

Thinkpady nemají dobrou pověst ani u jedné firmy, se kterou jsem měl tu možnost se setkat a mají T60 a T61 v počtu větším než 100. Neustále BSOD a změna rozlišení při oddokování atd. MB měnili u kolegova přístroje několikrát.

Dojala mě přítelkyně, které jsem doporučil R400 , když mi volala, jestli je normální že ten její nový notebook píská a že to staré MSI s celeronem nepískalo.
Co chceš na to odpovědět ?

Jsem fanda ThinkPadů a taky jsem z celého slavného Lenova pěkně zhnusen. Podle reakcí na zahraničních fórech nejsem sám.

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 23 dub 2010 15:00

ze places na spatnem hrobe. Boredel co je nainstalovany v PC je v reziji prodejce ne vyrobce. A staci vlozit dvd a presintalovat. Takze i tak pak se nedivim ze ovladac ma tolik kdyz to nejaky vyrobce takto se*e.

Vista je proste nestastna a celkove katastrofa i kdyz ji nekdo bude porad hajit. Taktez stiznost muzes poslat MS

Jo ovladace nejsou stastne to je pravda a popis taky ne. Ale s updaterem jsem mel snad jen pri BT kdy nestahl jen ovladace pro nej jinak updatoval uplne vse snad i bios myslim.

Taktez zase spatny hrob to co piska je na 99% cpu za ktere muze intel. U nekvalitnich ntb za to muze i kondezator ci jina soucastka. Pokud to neni cpu ale i kdyby to bylo cpu Lenovo rado vymeni. Tak at si nestezuje a nebo prejde na AMD ci stare cpu od intelu

Pokud muzu porovnat ostatni firmy tak na to nejsou lepe at je to dell sony ci apple. Vsechny piskaji. Dell co tu mam ted E6500 ma po 2 mesicich zlomeny ram LCD praskaji plasty. Swarm potvrdil piskajici apply a sony a jejich servis zrovna neni vyhlaseny. :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 23 dub 2010 15:23

Zajímavá debata, kluci :)

Warhawk: Řeknu ti to takhle - tak je to všude a už mnoho let. Znám firmu, kde přestali ThinkPady používat po tom, co ve všech T41 odešla základní deska do roka a po výměně do druhého. Pak koupili malý HP, který se zas z velké části v dokovací stanici zvládaly upéct kvůli dementně navrženýmu chlazení... co maj teď už ani netušim, ale jako bavíme se tu opět o firmě se 100+ notebooky.

Znám zas taky firmy, kde spokojeně jednou všichni na ThinkPadech (a ani ne moc drahých: R400+dock) a nedaj tam na to dopustit. Jinde maj zas HP a taky si nestěžují. U každé firmy jsou ty zkušenosti úplně jiné a stejně nakonec všem musíš dát za pravdu, protože ty problémy si nevymysleli.

--

Moje zkušenosti s ThinkPady jsou takové, že teď mám 14" R61 a 12" X200. Ani k jednomu nemám výhrady, pokud jde o funkčnost a odolnost, ačkoli u toho R61 byl trochu opruz s ovladačem grafiky. Vlastně jsem celkem spokojen (hlavní je, že jsou oba tichý, což je u mě asi to nejdůležitější).

Ale... ne každý ThinkPad je tak bezproblémový. Když se podíváš na konec recenze třeba k W510, tak si tam přečteš, že se mi za ten týden zvládla zaseknout, bylo nějaký to BSOD a mockrát se neprobudila ze sleepu. Takhle si nepředstavuju notebook za 50 tisíc. Fakt ne.

Nějaké problémy (sic ne tak závažné) jsem měl i s W700. Pokud se zaměřím na konkurenci, tak DELL Precision M6400 měl do bezchybnosti taky dost daleko v mnoha ohledech... a HP? No přečti si třeba tohle o HP 8530w: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=907&t=1108913

Celkově jsem došel k názoru, že čím jednodušší notebook je, tím je (výrazně) menší riziko problémů. Každý další čip navíc (USB3 řadič, grafika,...), každé nestandardní řešení navíc (přepínání grafik, speciální správa napájení) znamená potenciální možnost problémů. Opravdu musim z praxe potvrdit, že kolikrát je nejmíň problémů s tím největším lowendem, kde je na základní desce akorát procesor, čipset a nějaká ta podpůrná logika. Ani moc pak nezáleží na značce.

--

Když jsme tu nakousli ovladače. Včera jsem instaloval čistý systém na DELL Vostro 3500 a po dvou hodinách řešení ovladačů jsem to měl chuť rozšlapat a prohodit oknem... tolik intuitivnosti instalace ovladačů jinde.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 23 dub 2010 15:27

Podívej, já se nechci hádat. Nepochopil jsem ale co myslíš tím " Bordel co je nainstalovany v PC je v režiji prodejce ne výrobce. A staci vlozit dvd a presintalovat."

1) se nejedná o PC ale ntb (zřejmě překlep, nesměji se)
2) jsem žádná DVD nedostal, systém je předinstalovan na partition na disku, po reinstalaci je tam opět ten samý balast.
3) NTB jsem kupoval přímo ze stránek Lenovo.com, takže žádný prodejce se do toho nevložil.

Máš mýlné informace.

Ano DVD stačí opravdu vložit a přeinstalovat - ale jen v případě, že nemáš recovery media od lenova, které právě ten balast obsahují. A proč bych si pak kupoval nový OS, když jsem jeden k noťasu již dostal ?

Rovněž silně pochybuji, že píská procesor, sice návrh chipů zvládám jen na nižší úrovni, nicméně jsem ještě neviděl pískat křemík. S největší pravděpodobností píská zgichané napájení a smetí okolo měniče.

No nic, nechme toho. Stejně to již nepatří sem.
Hezký den

Jirka

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 23 dub 2010 15:29

Swarm - děkuji za objektivní příspěvek. Zřejmě si už člověk opravdu nevybere, což je škoda :-(

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 23 dub 2010 15:34

ne opravdova kvalita dnes neexistuje. I ntb je PC a pod pojmem PC je jak ntb tak desktop. Ale to je fuk :wink:

Od lenova jsem dostal system nic jsem tam nemel. Ano ve viste bylo hodne balastu ale mel jsem pravo na upgrade W7 prisla media a nainstaloval jsem cisty OS. Ale je to zajimave ze tam byl balast od vyrobce.

Jinak k cpu at se ti vyjadri swarm :wink:
Jedinou pravdou je, že všichni lžou

Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220

MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 23 dub 2010 16:26

musim suhlasit so swarmom, ze moje skusenosti su rovnake. cim zlozitejsie tym viac sa to serie. osobne mam skusenosti s thinkpadmi (aj IBM aj Lenovo), business HPckami a Toshibami a serie sa to vsetko do radu. mal som doma 2 T40tky, jedna uz exla a druha je v poslednom tazeni (kto uhadne dovod?). T60 a T61 mi pridu relativne bezproblemove, v podstate si nepamatam nejaky problem co by som musel na nich riesit (s vynimkou docasneho zrusenia SU), mozno by sa zislo dostelovanie vole pantov na T61. osobne keby som mal nieco vyhodit von oknom tak prvy asi poleti sluzobny 6730b. fakt prvy notebook co som mal, ktory sa dokaze zahriat aj ked je v suspend mode v batohu (ked som ho vybral tak bol teplejsi ako T61 ked bezi na plny vykon). :)

btw imho T400/T500 je zase jedna hodne problemova rada po dvoch relativne slusnych. keby boli problemy tejto rady len so softom tak to by bolo este ok. myslim, ze s tou vistou ma ta rada hodne spolocneho. :)

a co sa napr. toho system update a thinkvantage vseobecne... ked si s nostalgiou spomeniem na T40 a doby IBM Access Update a jeho (ne)funkcnost tak zlaty dobry bezproblemovy system update. :) software thinkpadov za Lenova je imho minimalne o triedu lepsi ako za casov IBM a povedal by som, ze rovnako problemovy ako na Tecrach a HP.

Ovladace vo vacsine aj tak robia vyrobcovia toho konkretneho HW a nie Lenovo. Ak je nejaky problem s grafikou tak v 95% pripadov za to moze intel, nvidia alebo amd/ati. Lenovo tie ovladace od vyrobcu akurat posuva dalej maximalne s par drobnymi upravami. Neviem ako na thinkpadoch s hybridnou grafikou ale na T61 v pouziti ovladacov na poskytovanych lenovom a tymi priamo od nvidie akurat v tom, ze ovladace od lenova priadaju do systemu ThinkpadLCD profil.

p.s. ako tu uz bolo x-krat napisane ten balast sa da pri recovery vyhadzat takze nevidim nejaky velky rozdiel pri instalacii z recovery a z media od MS. ked som kupil T61 s vistou tak prve co som urobil bolo obnova OS s vyhadzanim vsetkeho co som tam nechcel mat od norton antiviru az po niektore Lenovo utility. ked som tam neskor daval XPcka tak tiez z recovery medii.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

j.matrix
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 17 dub 2009 08:40

Příspěvekod j.matrix » 26 dub 2010 09:52

ako sa da pri reinstalle z recovery medii zvolit co chcem mat a co nie nahodeny z tych medii?
Lenovo ThinkPad T500 , T9400, 6GB RAM, crucial m4 240GB ssd, 4500mhd+3650, LED podsvietenie, 320GB Ultrabay, Win8

Lenovo ThinkPad X201

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 26 dub 2010 10:52

ok beriem spat. co platilo u T61 uz asi neplati na novsich modeloch. v lenove citili zjavne potrebu zase veci "zjednodusovat". :(

"The Vista preloads have changed on the new systems. I received the following from the Product Engineering team:

A change has been made in all Vista (at least) preloads going forward.
This change is made to allow the recovery to the user to go much faster, as
the recovery image saved to the system at time of manufacturing contains
only the necessary and system specific drivers and applications for that
system. Because of this, the legacy Custom Factory Recovery is no longer
supported on the system."

http://forums.lenovo.com/t5/W-Series-Th ... 6394#M1089

posledna moznost na upravu preloadu je toto http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... ADMIN#TBSA ale to uz nepodporuje W7.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů