Lenovo ThinkPad R60 - Dual Core základ

Chcete se vyjádřit k nějakému článku na NOTEBOOK.cz? Zde máte prostor.
kukin
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 12 srp 2006 14:54
Bydliště: Doma, zpátky v ČR

Lenovo ThinkPad R60 - Dual Core základ

Příspěvekod kukin » 24 srp 2006 14:51

článek: Lenovo ThinkPad R60 - Dual Core základ

Pár postřehů k recenzi:

-uvnitř je hořčíkový rám, takže to není jen plast (konstrukce je opravdu pevná, může se držet v otevřeném stavu za roh v oblasti loga IBM, neprohýbá se)
-vrzání konstrukce-možná vada testovaného kusu (špatně uchycený "palm rest"), můj nevrže ani se v té oblasti neprohýbá, puze se stlačí gumové nožky...
-probýbá se plast nad klávesnicí mezi tlačítky ThinkVantage a vypínačem
-displej - je takový pololesklý;) ale odrazy na něm nepozoruju
-výdrž na baterky (6ti článková, 56 Wh)... při wifi, web browšení, telefonování, běžícím torrentu a displeji na 4.-5. stupni mi vydržel skoro 3 hodiny do 10% stavu baterie

jardus
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 22 kvě 2006 18:32

Příspěvekod jardus » 25 srp 2006 12:06

Zdravim, mas v notasu RAM 1x 512MB nebo jako je uvedeno v recenzi 2x 256 :shock: Pak se chci jeste zeptat jestli jsi se setkal s tim co popisujou v recenzi:
Při testování jsem se potýkal s několika problémy. Prvním byly občasné artefakty v obraze (část obrazu horizontálně posunuta, rozdrobena a chvějící se), které spíše připomínaly rušení obrazu mobilním telefonem. Jenže se objevoval ve stejných pasážích testu a takové rušení mohu tedy vyloučit.

Diky

leon

Příspěvekod leon » 25 srp 2006 13:50

jde o problem s 3D markem 03 ... ten se opakuje u nekolika ThinkPadu s ATI grafikou ... otazka jestli si kombinace IBM a ATI nerozumi jen s 3d mark 03 nebo s nejakou technologii, kterou pouzivaj i hry

kukin
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 12 srp 2006 14:54
Bydliště: Doma, zpátky v ČR

Příspěvekod kukin » 25 srp 2006 14:46

jardus:

mám tam 1x 512 mega, ještě budu dokupovat další, kingston bude stačit, nebudu dávat 2xtolik do originální;)

Artefakty jsem nezaznamenal, týká se to patrně jen toho 3D marku. Zatím jsem žádný benchmark nedělal a ani nejspíš nebudu.

Ale už jsem testoval Rescue & Recovery, cca 15 minut trvala obnova (už včetně mnou instalovaných programů), vytvoření backupu trvalo asi půl hodiny.

jardus
občas něco napíše
Příspěvky: 41
Registrován: 22 kvě 2006 18:32

Příspěvekod jardus » 25 srp 2006 19:14

kukin diky :wink:
Na strankach kingstonu jsem nasel typ pameti pro tento typ R60 a nechaji se koupit zde mozna i jinde ale google nasel jen tohle moc jsem to nehledal.

kukin
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 12 srp 2006 14:54
Bydliště: Doma, zpátky v ČR

Příspěvekod kukin » 25 srp 2006 19:30

Jj, tento budu kupovat, mělo by to pak jet v Dual Channelu :wink: . Nějaké shopy jsem našel na seznamu.

Martin Mihulka
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2006 13:37

Re: Lenovo ThinkPad R60 - Dual Core základ

Příspěvekod Martin Mihulka » 28 srp 2006 14:18

kukin píše:článek: Lenovo ThinkPad R60 - Dual Core základ

Pár postřehů k recenzi:

-uvnitř je hořčíkový rám, takže to není jen plast (konstrukce je opravdu pevná, může se držet v otevřeném stavu za roh v oblasti loga IBM, neprohýbá se)
-vrzání konstrukce-možná vada testovaného kusu (špatně uchycený "palm rest"), můj nevrže ani se v té oblasti neprohýbá, puze se stlačí gumové nožky...
-probýbá se plast nad klávesnicí mezi tlačítky ThinkVantage a vypínačem
-displej - je takový pololesklý;) ale odrazy na něm nepozoruju
-výdrž na baterky (6ti článková, 56 Wh)... při wifi, web browšení, telefonování, běžícím torrentu a displeji na 4.-5. stupni mi vydržel skoro 3 hodiny do 10% stavu baterie



Dekuji za doplneni, jen dodavam:
- vrzani se projevovalo u testovaneho kusu, proto jsem to uvadel. Mel jsem moznost se s nim setkat i u starsiho modelu R serie, ale samozrejme to nemusi byt pravidlem u vsech kusu. U testovaneho to ovsem tak bylo. U drazsi X60s jsem se s nim nesetkal.
- samotny ram je skutecne z horcikove slitiny, plasty slouzi jako kryt, notebook bezesporu patri k tem pevnym
- plast mezi ThinkVantage tlacitku se opravdu prohyba, ta cast ovsem neni urcena k opirani rukou, takze bych to za problem neoznacil
- me prisel normalni matny, ale to je asi vec nazoru
- doba uvadena v recenzi je maximalni dosazitelna doba, odpovidajici situaci, kdy se budete snazit bateriemi setrit (napr. v dopravnich prostredcich)

kukin
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 12 srp 2006 14:54
Bydliště: Doma, zpátky v ČR

Příspěvekod kukin » 28 srp 2006 18:20

Display - ono je to tak, že ve vypnutém stavu se leskne, ale v zapnutém vypadá jak klasický matný. Něco podobného se vyskytlo i u R52. Ještě bych dodal, že ve spodní části slabě přesahuje asi 2 mm podsvícení, dobře je to vidět na tomto obrázku, ale skoro vůbec to neruší:)

Martin Mihulka
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 28 srp 2006 13:37

Příspěvekod Martin Mihulka » 28 srp 2006 19:59

Na zmíněném obrázku vidím klasický problém s nerovnoměrným podsvícením, bohužel, běžný nešvar spousty notebooků, včetně těch špičkových. Teď už si nevzpomenu jak to bylo u testovaného přístroje, ale asi ne tak strašné, když jsem to tam nenapsal.
U některých notebooků je to jinak do očí bijící, obzlváště když se jinak jedná o výborný a nikoliv levný přístroj.

Petr H.
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 21 říj 2006 20:10

Příspěvekod Petr H. » 23 říj 2006 07:23

Kam jinam to jeste napsat - R60 ma nyni i konfigurace s Core2Duo a jeste jsem o tom necetl bleskovku ;-) Viz stranky Lenova s konfiguracemi..


Zpět na „Diskuse k článkům“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů