Lenovo z USA - záruka

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 06 čer 2008 17:19

Marien píše:A za další má v nabídce běžně T41; T42 i T43 s velmi zajímavýma cenama a zajímavou výbavou.

T40/T41/T42 imho len s dlhou zarukou - idealne 3 roky aspon. casto na nich odisiel mainboard (problem s GPU http://www.thinkwiki.org/wiki/Problem_w ... _lockup_II ) a jeho vymena je nakladna zalezitost pokial sa nejedna o zarucnu opravu. ked uz repas tak skor T43/T43p
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Marien
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 kvě 2008 09:19
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Marien » 07 čer 2008 08:29

Ano to máš pravdu, problém s odpálenýma deskama u T42 je známý. Mimo jiné podobně jsou na tom i T60. Procento odpálených desek na těchto strojích je také nezanedbatelné.
IBM TP T43p - noťas, který furt funguje...

Pelda
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 24 dub 2008 08:43

Příspěvekod Pelda » 11 čer 2008 17:30

dneska se byl kámoš podívat do Lenovo Centra na thinkpady a ptal se na nšjaký věci ohledně záruky na thinkpady z USA. A bylo mu řečeno, že je úplně jedno s jakou zárukou tam notebook koupíš, ale u nás má záruku jeden rok. I kdyby sis připlatil třeba za 3-yr NBD tak máš u nás 1 rok. Víte o tom někdo něco víc? Mě to přijde nějaký divný

Marien
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 kvě 2008 09:19
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Marien » 11 čer 2008 22:20

Na tomto odkaze
http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... -WARNTY#sw
vložíš modelový typ a serial number a vyjede ti kdy končí záruka na daný kus a zda je mezinárodní. Problém bude v tom, že pokud nemáš notebook nebudeš vědět SN. Nicméně pokud ti při nákupu v USA nastaví záruku na mezinárodní, měli by ti notas opravit i u nás. Podobné informace mi v Leovo centru řekli také, ale například u NWT Computers, který má IBM service licenci mi můj TP bez řečí opravili. Pokud si přikoupíš 3 letou záruku, je pravděpodobmé, že bude platit jen tam kde jsi ji koupil, tedy poslat notas do servisu v USA.
IBM TP T43p - noťas, který furt funguje...

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 26 led 2009 14:42

Trošku oživím tento Thread . Nynější zkušenost.
T500 dovezená z USA, model 2081-CTO. Dokoupen 3roky on depot next bussines day + accidental damage.

Pokud naťukáte číslo a SN do waranty lookup na stránkách lenova, napíše vám, že servisovatelný není nikde v Evropě. Pokud tam naťukáte české modely, zjistíte , že vlastně ani neexsitují.

Dal jsm si tu práci a kontaktoval dva servisy. Jeden PC net v Brně a GC system v Ostravě. Pán v Ostravě byl sdílnější, nicméně mi potvrdil, že v ČR ani nikde v evropě mi záruka opravdu neplatí a není způsob jak reklamaci vyřešit.

Takže doporučuji před nákupem si tohle ověřit. Pokud se nepletu, tak u starších modelů (T61, X61) byla ještě záruka mezinárodní :-)

No co už :-) Štěstí, že jsem se nudil (díky pánům za čas) a zjišťoval dopředu.
Klávesnici si snad necham vyměnit v létě. Ovšem pokud tuhle věc neudám na ebayi a nepořídím si desktop :-)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 26 led 2009 15:59

u T500 to nie je nova vec. ten bordel uz bol aj u T61 a specialne u CTO. :roll: na to vyhladavanie na webe http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... OOK-IWS#sw sa spolahnut neda vobec.

konkretne T500 s ATI sa robi 7 roznych machine types, kazdy z nich moze byt CTO. z nich 2083 bud nema medzinarodnu zaruku vobec alebo este nie je v systeme a zaruku v CZE by mali mat 2055, 2087 a 2088. vsetky T500 predavane v CZE maju samozrejme machine type 2082. skoda komentovat :roll:
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 26 led 2009 16:10

podle mě tímto docela "bussines class" shodí na dno... Ono předstv si že cestuješ. Pracující kolega byl třeba teď půl roku v USA a pak ještě na taiwanu a v korei (snad jsem si to zapamatoval dobře). A teď si představ, že se ti tam podělá noťas. Domů daleko.... :shock:

No doufám, že moje informace byla aspoň někomu užitečná a dá si bacha. Já jen doufám, že tu reklamaci nebudu nějaký čas potřebovat....

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 26 led 2009 16:36

pokial by ten thinkpad kupil u nas tak by problem nemal. thinkpady kupene u nas maju worldwide zaruku (aj ked IWS na webe tvrdi nieco ine). ako je to u notebookov z USA netusim. a z webu sa to imho na 100% ani zistit neda.

lebo co sa tyka medzinarodnej zaruky tak tie udaje su uplne odveci (vid vyssie), dlzka trvania zaruky je presna len ked ju niekto updatne pri jej rozsirovani a asi by som bol ochotny sa stavit, ze napr. slovaci co kupia thinkpad v bratislavskej pobocke alzy tam maju location Czech Republic.

tiez mi pride pravdepodobne, ze ked si sa informaval v servisoch tak vsetko co dotycni pani spravili bolo, ze machine type a seriove cislo zadali do tych formularov na webe a dali ti vediet spat vysledok. celkom by ma zaujimalo aka by bola odpoved na moznost uplatnenia medzinarodnej zaruky ked by som im poslal machine type 2082 a seriove cislo notebooku kupeneho na slovensku alebo v nemecku :) a je aj mozne, ze im teraz krivdim. ;-)
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

oco1
píše často
Příspěvky: 175
Registrován: 17 říj 2008 23:20

Příspěvekod oco1 » 26 led 2009 17:18

já jsem si koupil T500 z USA, prodejce mi řekl, že je to předkonfigurovaná sestava, tak bych měl mít international záruku. Machine type mám 2082.
Takže se ptám, jestli by mi NB opravili zdarma tady v ČR ? Napíšu ještě mail do lenova, ale ptám se, jestli by mi to tady něřekl někdo rychleji... Díky za info!
Lenovo T500 + Ati 3650

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 26 led 2009 17:18

Vidíš, o tom, že notebooky koupené v Česku mají IWS záruku jsem nevěděl :-)
Příště se polepším. Ono to byla trochu jiná situace. Odletěl jsem do států, přes léto mi vrátili peníze za starý notebook (chronicky padlý na hlavu.. hihi) a já chtěl v létě ťukat. Takže jsem koupil v USA thinkpad. T500 se v té době nepodávala a T61 tady stála 45 tis. Vzhledem k tehdejšímu kurzu dolaru (16kč) mě ten thinkpad stál asi 29 i s rozšířenou zárukou (skoro k ničemu).


Jinak k tomu formuláři. Tak lehce jsem se právě odbýt nedal. Přesně jsme mu říkal, co exstuje za problém, že na informace na webu se nedá spolehnout a že pokud tam zadám české modely, tak že ani neexistuje. On mě pověděl, že o tom ví, že na to opravdu není spoleh a že mají k dispozici jinou databázi. Přesně věděl, během pár vteřin, kdy jsem notebook koupil, jak je sestaven a jaká je kde záruka. Podle toho jak do toho ťukal, tak jsem usoudil, že se díval na dva různé systémy.

Denska nevím jak bych postupoval. Hlavně po lapáliích s ovládači, vistou a podobně bych již koupil něco staršího /netbook/, a k tomu desktop.

Ono s novými modely hlavně lenovo v česku docela v zlevnilo a kurz dolaru by se taky pohnul, takže dneska by to již tak rentabilní nebylo. Já doufám, že mi ta krabička vydrží aspoň do konce studií bez servisu (rok a půl) a pak se uvidí...

Ještě koketují s myšlenkou jej v létě pustit na americký ebay a koupit si refurbished X61 (snad nějakou se zárukou v česku)...
..
a vůbec, proč se sakra nedá koupit refurbished lenovo v česku ? :'( .
Chjo, zase ten malej trh...

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 26 led 2009 21:03

Koukni na tohle
http://stores.channeladvisor.com/LenovoOutlet/Notebook/

Víceméně máš tři možnosti.

Redistributed - notebook si nevyzvedl zákzaník. Dostaneš zcela nepoškozený, neotevřený a nikdy zákazníkem netknutý notebook.

Refurbished - Zákzaník jej otevřel, s největší pravděpodobností spustil, ale nebyl spokojen a do 14ti dní jej vrátil.

Scratch and dent - notebook obsahuje kosmetické vady /špatně někde něco lícuje, je podrápaný atd.

Vtip je v tom, že v prvních dvou případech se ti na 99.99 % dostane notebook ve stavu "jako nový" avšak s výraznou slevou. (mluvíme tady třeba o 50% !) . Koukni třeba tady :

http://stores.channeladvisor.com/Lenovo ... Free%20Bag

x61 (ano holý základ), ale za nějakýc 13 tis... Bohužel v Česku nemáš šanci nic takového sehnat. Já pitomec pitomá jsem si "Lenovo Outlet store" všiml až po koupi.

Stejně tak funguje třeba slavný apple. Kolega v létě kupoval 80GB Ipod za 160 USD, kamarádka MacBook (plasťák), za nějakých 1000USD) atd. Jinými slovy "za hubičku".

V Česku je praxe taková, že sice dle zákona můžeš vrátit zboží do 14ti dnů, ale prodejce jej většinou prodá zase jako nový a "never used"...

posrane_slipy
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2009 23:33

Příspěvekod posrane_slipy » 26 led 2009 23:01



Fakt dobrý ceny. Ještě ale nezapomenout připočíst dopravu, clo a dph (btw. nikde jsem tam nenašel kolik stojí doprava do Evropy/ČR).

Jinak co se týká těch stránek "Warranty Lookup", tak já mám ntb koupenej v čr počátkem ledna t.r. a Expiration date mám 2009-09-15...

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 26 led 2009 23:27

samozřejmě oficiálně se Lenovo do Česka nedá dostat. Nepošlou ti jej.

(jinak když jsem si jej objednával v USA, tak šel z Korei /nebo podobné země/n narzodíl třeba od Dellu, který šel opravdu z USA do USA).

Našinec by si myslel, že je jedno kam jej dopraví, když se montujou na stejném místě. Zdali 2081 CTO do Čech, nebo 2081 CTO do USA... No a vidíš, jedno to není. Tady hraje roli bussines.

Jinak clo se na notebooky nevztahuje /nějaká vyjímka/, platíš jen DPH, já měl šetěstíí ....

Muertooo
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 21 dub 2008 13:28

Příspěvekod Muertooo » 25 kvě 2009 22:20





Moc pekne, hned bych si nejaky koupil. Koukal jsem po X200 nebo nejake T400. Mam dokonce v USA znameho cecha ktery by to koupil na sebe a pak mi to primo poslal. Ale stve me ta zaruka. Jak vybrat typ ktery bude mit zaruku i zde .( Nemate nejaky tip? Diky Ale fakt moc pekna stranka.

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 25 kvě 2009 22:31

Vyber si kandidáty a napiš do Lenova (pokud nevěříš formuláři na webu Lenova).
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů