Sony Vaio VPCEB1S1E/WI

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Johnny5
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2010 17:33

Příspěvekod Johnny5 » 27 bře 2010 11:41

hurmikak píše:ako je to s vydrzou baterie pri pozerani filmu?
na nete pisu ze by to malo vydrzat 3,5h tu som sa docital ze to niesu ani 2h pri surfovani netom a tiez by som chcel vediet aky to ma zvuk, na zaciatku vlakna bola spominana recenzia kde repro chvalili a pri konci niekto napisal ze su o nicom
tiez by som sa chcel spytat ak ma toshiba l505-13g pisanu vydrz 2:25 h (testy Mobile Mark™ 2007) ci sa mozem spolahnut ze to vydrzi prehravat film 2:25h alebo tiez mozem 1+h odpocitat aby som dostal skutocnu vydrz
kedze som sa rozhodoval medzi tymito dvoma notebookmi a vaio vyhralo koli vydrzi dlhsej o 1h dx11 grafike a normalnemu lavemu shift-u(ktory tam vobec nie je vdaka ceskoslovenskej lokalizacii)
po precitani tohto vlakna zacinam opat rozmyslat nad toshibou ktora bude mat zvajne lepsi zvuk vykonnostne na tom bude +/- tak isto, asi lepsiu vydrz na bateriu ( mobile mark 07 by uz dufam mal mat realnu vypovednu hodnotu o skutocnej vydrzi baterie) a konstrukcne by nemala byt horsia(aspon nijak vyrazne) navyse stoji o 50e menej
please help s nejakymi nazormi na to


Co sa tyka zvuku tak tam vedie jednoznacne toshiba... tento sony je na tom dost chabo co sa zvuku tyka...
Co sa tyka vydrze na baterku tak zatial som to nejako extremne neskusal ale tak cca 2h+ na nete pri zapnutej wifi vydrzi a to som ho aj dost zatazoval flashom...

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 27 bře 2010 19:49

hurmikak: potvrzuji, pokud ti jde alespoň trochu o zvuk tak Vaio nebrat.

Nařekl bych že Toshiby jsou designem špatný to bych na ně neoukal :) taková F-60 je vyloženě pěkná,ale to je trošu out.

hurmikak
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 25 led 2010 13:15

Příspěvekod hurmikak » 28 bře 2010 03:55

o tej toshibe neviete aku ma sasi ci je ticha a ci sa neprehrieva lebo google nejak nevie najst review/test/recenziu tej toshiby... alebo aspon celkovo ako su na tom toshiby v tejto cenovej kategorii
tu som cital ze vaio je relativne pevne je tiche a netopi snad na tom ta toshiba nebude o moc horsie

Etherium
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 18 bře 2010 22:58

Příspěvekod Etherium » 28 bře 2010 20:38

Ked som v obchode pozeral Toshiby, tak skutocne sa mi zdali byt najspatnejsie, akoze to je moj nazor, ale ja si nemozem pomoct, proste sa mi zdaju byt take tlste ako buchty oproti inym znackam, ani klavesnica sa mi nepaci, taka akoby zlepena (a to uz nehovorim o vreckovom ovladaci pri multimedialnych ntb). Designovo sa mi paci asus (UL series su nadherne a tenke a aj N-ka) Sony maju zasa peknu klavesnicu a tlacitka :-), Acery pekny povrch pri touchpade...

Stanislav Beker
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 29 říj 2009 19:37
Bydliště: Brno

Příspěvekod Stanislav Beker » 28 bře 2010 21:37

Měl bych takový dotaz na majitele Sony Vaio EB1S1E. Stává se vám, že když notebook odpojíte od adaptéru, tak cca po 2 hodinách, "mimo" napájení, se Vám vybije asi 16% baterie? Slyšel jsem, že tento problém je celkem "výsada" Sony Vaií, je to pravda? Má někdo podobnou zkušenost? Nebo případně má někdo nějakou radu co odzkoušet? Reklamovat?

Ihned po doinstalování notebooku jsem smazal veškewré prográmky od Sony a víceméně i všechny utilitky. Jen mě tak napadlo, jestli třeba v nějaké utilitce k baterii by nešlo zapnout nějaké formátování, které by chybu napravilo, případně, zda některá utilitka "nezamezí" tomuto jevu - předem se omlouvám pokud se jedná o hloupé úvahy, ale celkem mě zaráží, že u notebooku za 21k je tento jev. Jasné, teď mi můžete nabídnout, že Vaio je za tuto cenu levná záležitost a nejnižší řada, ale i tak mi to přijde trošku "škoda" a kazí to dojem z kvalitního notebooku.

Díky každopádně předem za všechny rady a poznatky.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 30 bře 2010 14:52

Etherium: nesmíš koukat na levnější Toshiby a i ty jsou tedy zpracováním lepší než zmiňované Asusy.Ta zmiňovaná UL serie ač je tenčí tak na mě teda působí dost nekvalitně(ostré hrany,prohýbání) a design alá trnzistor z 80let díky plechový mřížce na repro :) display u každýho kousku táhne barevně jinam atd,ale každý ať si zvolí sám. Pravda je že i A řada je trochu nabuřtěná,ale o to kvalitnější. Já mluvím o multimediálu F-60 kterej je tenkej a designově povedenej,zvuk má super díky Harman-Kardonum a klávesnice je minimálně stejně dobrá jako u Vaia navíc je úmyslně dělaná "utěsněná" aby do ní nepadal bordel.Když už Asus tak možná G73 ten vypadá moc dobře za ty prachy ale zase je to macek :).

Etherium
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 18 bře 2010 22:58

Příspěvekod Etherium » 30 bře 2010 19:08

Ja vas nesmierne prosim, ty co uz taktovali graficku kartu na tomto notebooku, aby mi napisal navodik, ako to spravili. Napiste aj link, kde ste stiahli amd gpu clock. Velmi by ste ma potesili, dakujem...

Johnny5
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2010 17:33

Příspěvekod Johnny5 » 30 bře 2010 20:16

Stiahol som si tuto verziu: http://downloads.guru3d.com/AMD-GPU-Clo ... -2383.html

Taktovanie je jednoduche a urcite prides na to hned po spusteni programu ale pre uplnost tvojej poziadavky:
V okne programu mas dve pre teba zaujimave polozky a to Engine Settings a Memory Settings. Nastavis tam frekvenciu podla uvazenia a kliknes na Set Clocks a hotovo... nic zlozite... :)

Etherium
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 18 bře 2010 22:58

Příspěvekod Etherium » 30 bře 2010 20:23

diky moc, idem na to...Keby nieco, tak ten poziar, to som nebol ja :-)

Etherium
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 18 bře 2010 22:58

Příspěvekod Etherium » 30 bře 2010 20:34

No mam taktnute na 650 mhz/800 - tak ako to mali aj ostatny a v pohode... Skusal som aj 660 ci to ide, a ide. Ale to nad 650 mhz nedam, to by som robil neplechu. Cize pri tych 650 mhz by som mal byt pokojny ano?

Etherium
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 18 bře 2010 22:58

Příspěvekod Etherium » 30 bře 2010 21:01

No tak tu vam davam cerstvu minirecenziu na hru Crysis Warhead na tomto notebooku. Pri nataktovanej grafike z 450 na 600 mhz! Cize este sa da aj viac, ale ja len takto (pre istotu). Crysis vsetko na vysoke detaily (nie najvyssie!) a pri rozliseni takom, aky ma notebook (1366*768) hra isla na 24 az 36 frameov za sekundu. Takze Crysis si pri taktnutej grafike zahrate na vysokych detailoch plynule.
Notebook dostal poriadne zabrat, cca 15 minut hry a na miesto pri vyvode vzduchu si mozete dat ohrievat caj. (Ale to je asi normalne, pri max. zatazi)

rdona
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 08 úno 2009 12:21

Recovery

Příspěvekod rdona » 01 dub 2010 23:04

Čus, připadám si jako LAMA, ale což zeptám se, líná huba hotové neštestí,

dnes jsem se stal štastným vlastníkem tohoto kousku, ale nevím jak na recovery disk, to je opravdu třeba vypálit 4 DVD, není nějaká jiná možnost na bitovou kopii nebo něco podobného jak si zálohovat pouze OS pro čistou instalaci děkuji za odpověď

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 01 dub 2010 23:07

Ano 4DVD si urcite vypal. Da se z nich dostat o cista instalace, ale uplne snadne to neni, jsou nejake navody na NBR. Nejlepsi by bylo, kdyby sis nasel nekde original W7 DVD, udelal cistou instalaci a pak obraz disku pres Acronis/Ghost etc...
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

rdona
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 08 úno 2009 12:21

Příspěvekod rdona » 01 dub 2010 23:18

děsí mě ten "bordel" co je v novém OS nainstalovaný, nejraději bych si ho nainstaloval sám a k němu jen to co potřebuji, už jsem odinstaloval plno věcí ale i tak tam toho je furt dost jinak DVD s W7 mám,ale ilegal tak nevím co teď s tím

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 02 dub 2010 07:54

Illegal vyhod a stahni original distribuci ze stranek MS (opet linky muzes najit na NBR). Pak by mel jit nejak pouzit klic z tech W7 co jsi k tomu dostal. Nereknu ti to bohuzel presne, protoze me se doma nastesti vali nejake ty 7ky, tak se nemusim spolehat na ty predinstalovane. Jinak souhlasim ze Sony balast je hrozny.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů