Notebook pro studenta, na CAD atd

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
SlashKO
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 29 kvě 2008 17:05

Notebook pro studenta, na CAD atd

Příspěvekod SlashKO » 30 kvě 2008 13:54

Zdravim, tak nejak jsem si odmaturoval a chystam se na Fsi VUT do Brna. Takze me tam ceka nejake to kresleni v CADu atd. Takze neco vykonejsiho. Aby to melo poradnej HDD Bluetooth, Wi fi a takovy ty kraviny :) Mel by se dat sem tam aj prenest, vzit do vlaku busu nebo tak. Co me treba zaujalo je HP PAVILION dv6799. A ted to hlavni. Cena kolem 25 000 Kc. Je neco takoveho?

mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvekod mobilcarl » 30 kvě 2008 13:57

pavilion nebrat pokud přenášíš. navíc servis mají jel v polsku. Být tebou, tak bych se podíval na nějaké Lenovo TP R61 s quadro GK, která je na programy podobného typu jako je CAD dělaná. Navíc má odolnější šasi, dobře vyřešené chlazení, atd. atd.
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 30 kvě 2008 14:23

Člověče, třeba budem chodit do stejné třídy nebo jak to tam je :) Taky jsu na FSI :) Jsem odmaturoval včera za dva z matiky, dneska / v pondělí posílám žádost o prominutí ^_^ Se daří ^_^
Já sám jsem si vybral TP R61, příspěvek pod tebou to teď řeším :)

SlashKO
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 29 kvě 2008 17:05

Příspěvekod SlashKO » 30 kvě 2008 15:01

jasne .-) vsim sem si te(tveho topicu ) .-) ja sem vcera taky odmaturoval .-) na gymplu za 1 z matiky a fyziky a zadost o promonuti tam povezu osobne :-) asi v utery .)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 30 kvě 2008 15:34

Piste zrozumitelne. Poslednym 2 prispevkom nerozumiem zhola nic.

C

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 31 kvě 2008 08:11

CeCo: jen se bavi o tom, ze udelali maturitu z matiky a fyziky, takze budou zadat o prominuti prijimacich zkousek :-)

Panove, jestli jste udelali mat+fyz tak dobre (zvlast na gymplu), tak se prijimacek nebojte.

k ntb: CAD na VUT ani nejde nazvat Cadem, jsou to zacatky a uceni. Nez se dostanete na poradne kresleni, tak bude vas ntb dedeckem.
Pokud budete nekde na kolejich (=100Mbit LAN), tak bych doporucoval notas (14"), dokinu a nejakou 22" na to vase "kresleni".
Mimochodem, na FSI nevim o zadnem predmetu, kde byste museli nosit ntb do skoly. Nosi ho tam jen ti, co maji volne hodiny a sedi na chodbe na wifine ;-)
Na delani "online" poznamek z prednasek rovnou zapomente.

PS: az budete mit v lete Nauku o materialech, tak napiste PM, doporucim vam kolegu ;-)
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 31 kvě 2008 08:34

Ajta krajta.
To jsi první, co mi toto řekl. Asi z vlastní zkušenosti.
Proč bychom si nemohli dělat poznámky v hodinách? :) Si představuju, jak to tam bude konečně pohodové, s tím psaním, žádné sešity, ale rovnou do Wordu a ty toto ^_^ - Víš jak - šokuje :D

9z9
píše často
Příspěvky: 355
Registrován: 29 úno 2008 19:57
Bydliště: Brno

Příspěvekod 9z9 » 31 kvě 2008 09:42

Par let jsem tam slouzil na obou stranach katedry :wink:
a) na prednaskach sedite vsechny skupiny prvaku ve velkych prednaskovkach-pred sebou mate uzkou lavici, sirka pro studenta tak 80cm (zalezi zda vedle tebe nekdo sedi). Mas tam A4 sesit (papiry), nekolik barev (modra a hneda obcas nestaci) a nejen ze pises, ale i kreslis. V matematice/Kongu/fyzice NEMAS sanci delat do wordu textove poznamky, mysi si neco malovat a zaroven pres Equation psat vzorce - to proste nedas ani ve snu. Chapu, ze je IN mit na prednasce notebook, ale prakticke vyuziti je v klasickych predmetech minimalni (matika, fyzika, technicke kresleni, konstuktivni geometrie...)
b) tahat 2-3kg kram, kterej nemas poradne kde odlozit jen kvuli hodine pauzy abys ji mohl stravit na netu je o odvaze a zavislosti na netu.
c) nevim kde budes bydlet (koleje/privat/dojizdet) - tomuto bych vyber ntb taky prizpusobil
d) pokud budes na kolejich a chytnou te online hry (za mojich casu CS atd), tak budes na volbu ntb nadavat (hodne lidi takto narazilo).
e) jestli muzu neco doporucit - tak pockejte 1-2-3 tydny bez pocitace, jak se situace vyvine. Z pocatku nebudete pocitac potrebovat vubec.

ps: zazil jsem studenta, ktery na moje cviceni nosil notebook - vyuzil jej cca 3x za semestr (z toho jednou mi na nem neco ukazoval). Nemusim snad upozornovat, ze z pocatku tam nikoho neznas a nemuzes nikomu verit - takze to, ze pozadas spoluzaka o pohlidani notasu bych si v prvaku netroufl. Sam jsem nosil ntb do skoly posledni dva roky studia - ale to jen kvuli praci, pro skolni potrebu vubec ne.

edit: pamatuju v prvaku kongo (konstruktivni geometrii) - to jsme nestihali delat poznamky do sesitu OD RUKY, natoz to kreslit do PC. Pruseciky se delaly koleckem s poznamkou "tady by se to melo protnout" :lol:
Lenovo T430s | i5 2.6GHz | 8 GB RAM | 180 GB SSD

ExtraG
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 31 kvě 2008 09:40

Příspěvekod ExtraG » 31 kvě 2008 09:47

Malé OT - to se budeme v Brně potkávat :) Já ale nejdu na VUT, jsem na Fakultě vojenských technologií Univerzity obrany :)

SlashKO
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 29 kvě 2008 17:05

Příspěvekod SlashKO » 31 kvě 2008 10:01

9z9: Takze rikas, ze ta T61 neni dobra volba?

MrBobby
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 06 led 2008 19:30

Příspěvekod MrBobby » 31 kvě 2008 11:08

Jak rika 9z9 na strojarne notas vyuzijes minimalne. Spolubydla z koleji je(byl - klasicky problem prvaku, nikdo na ne na te VS netlaci a oni si mysli jaka je to pohoda, neucil se, jenom vyuzival kolejnet, paril, koukal na filmy a v pulce semestru zjistil ze uz je pozde, tak se na to vysral uplne a jeste ted lze rodicum, ze ma zkousky a jezdi se do Brna ucit...proste looser) na FSI. Notas za cely rok vytahl jen prvni tyden a zbytek roku mu lezel na pokoji. Takze mnohem vic se vam vyplati koupit si desktop s poradnou 22" na ty vase inventory a mit to na kolejich.

A na zaver dulezita rada do budoucna - neparte na vysce onlinovky (WoW,Lineage, atd.)!- mate na 90% zaruceno ze tu skolu nedate, kvuli temhle navykovym silenostem. Takhle skoncilo nekolik mych kamaradu (hlavne z FITu, kam chodim i ja).
Lenovo ThinkPad R61i - C2D T5250, 15.4" WXGA, 2,5GB, 120GB 5.4k, IntelPRO a/b/g, BT, X3100 http://www.stud.fit.vutbr.cz/~xkratk00/ recenze
Ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon + Windows XP Professional SP2

SlashKO
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 29 kvě 2008 17:05

Příspěvekod SlashKO » 31 kvě 2008 11:13

Neda mi to a na ten OT musim trosicku reagovat :-) za posledni 2 roky jsem na PC hral max 30 minut za den a mnohdy ani to ne :-) a to byly spis blbosti typu kdo odpali dal kdo s etrefi atd :-) takze si myslim, ze onlinovky u me moc nehrozi :-)

mivlak
guru
Příspěvky: 1278
Registrován: 22 říj 2007 22:41

Příspěvekod mivlak » 31 kvě 2008 11:19

ale to surfování, taky pěkně odtahuje od toho co se děje v přednáškové místnosti/učebně...

sice u nás na ekonomce, se dá dobře využít nout k "online" zápiskám, ale jak se já znám, tak místo psaní zápisek kecám s kamarádkama, nebo surfuju...
ale je pravda, že třeba v operačním výzkumu, jsem se mohl jít vysrat s noutem jak se kreslily síťové grafy, strukturální analýza apod.
DELL VOSTRO 1500
T7250 - 2,5 GB - WD3200BJKT - UltraSharp™ WSXGA+ TrueLife™ - 8600M GT - XP SP3 & Vista Business - 9 cell - VX Nano
+ external WD3200BEVT

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 31 kvě 2008 14:41

jj...ber si klidne nt, ale na prednaskach na strojarne je zbytecny, na cvikach vetsinou taky, aspon tedy ze zacatku (1. semestr urcite).

ono ja jsem ho koupil az zacatkem 2-heho semestru, vyuzival akorat ve cvikach z technologie (tam je fajn, udelat si primo v hodine vykresy, ktere prikladas), fyzikalnim mereni (sup primo do excelu), a to je tak asi vsechno.

o prestavkach a volnych hodinach je ntb fajn - pokreslis si / udelas nejake ty veci do predmetu a doma jsi pak vysmaty, ze mas daleko vice volna

jinak, ta R61 je fajn volba. dobry displej, vykon dostacujici az nad hlavu
(ono i ten napad 14 ntb a velky displej je fajn, ale neni moc kvalitnich 14-tek v teto cene, este kdyz k tomu ma byt monitor)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

SlashKO
občas něco napíše
Příspěvky: 88
Registrován: 29 kvě 2008 17:05

Příspěvekod SlashKO » 31 kvě 2008 14:58

ja se chystam ale asi do 15,4 do tohodle
http://lenovo.mironet.cz/lenovo-tp-r61- ... ate%3Dtrue


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 79 hostů