výběr notebooku (30 000 - 35 000)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 20 čer 2008 09:10

není to už moc? To je stále stejná písnička. je nutno si takové rozlišení raději vyzkoušet na vlastní oči, než dávat na radu ostatních. I když uznávám, že dostat se k určitým rozlišením, může být pro někoho problémové...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 20 čer 2008 09:46

ivanek007 -> podle me je vklidu, jestli si nekdy videl 15,4 wsxga+, tak 14 wxga+ ma ty pixely o neco vetsi. ale fakt to chce videt

vydrz: u me s grafikou 3h, s integrovanou tipuju 3,5h, s pridavnou baterii by to tech 7 mohlo dat.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 20 čer 2008 14:54

sirius1983 píše:je nutno si takové rozlišení raději vyzkoušet na vlastní oči, než dávat na radu ostatních. I když uznávám, že dostat se k určitým rozlišením, může být pro někoho problémové...


Mno byl jsem se dneska podivat v LENOVO centru...bohuzel tam nemeli zrovna R61 14" :evil: takze rozliseni jsem nemohl prohlidnout...ovsem tech 1280 x 800 znam z XPS 1330 a prislo mi to akorat...

Jinak jsem si tam prohlizel T61 15,4" s rozlisenim 1680 x 1050...a to mi prislo uz fakt dost...sice informaci na displeji mraky...ale pro mne mozna az moc droboucke.

Byl tam takovej celkem prijemnej kluk, tak jsem s nim dal rec o mych umyslech a domluvili jsme se, ze udela nabidku na R61 a radsi i teda T61 (chci videt o kolik se to bude lisit cenove) s downgrade na XP, studentskyma Office, baterkou do Ultrabay a posle mejlem...cili pak ji sem hodim a poptam se vas na nazory :wink:
Celkem proble ale rikal, ze je s NDB zarukou ON SITE v zahranici...protoze ta pry plati pouze v zemi, kde byla zakoupena...takze rikal, ze se to v pripade Svedska musi resit individualne...nicmene to taky zohledni v te nabidce, co slibil poslat, takze jsem na nej zvedav... :twisted:

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 20 čer 2008 22:05

Takze nabidka, co mi prisla:

R61 T8100/2GB/160/14"W/DVD±RW//VistaB 7732-NEG - 18 735,00 Kc
Rozšíření záruky na 3 roky on-site (EU wide registration) - 3 400,00 Kc
Downgrade na XP Profesional - 1 090,00 Kc
ThinkPlus TP Battery UltraBay Advanced II Li-Pol - 2 125,00 Kc
Office Home and Student 2007 Win32 CZ CD - 1 107,00 Kc

Ceny jsou bez DPH...s ni je to celkove za 31 484 Kc

Jinak samotne
ThinkPad T61 T8300/2GB/160/14,1"+W/Quadro
NVS140/DVD-RW/VistaB 7664-R5G

nabizeji za 32 558,00 Kc bez DPH, cili to zavrhuji...za to poridim R61 i se vsim a jeste mi zbude na slusnou bezdratovou mysku...

Poprosim o vase nazory na cenu apod. :wink:

Diky 8)

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 20 čer 2008 23:24

ten downgrade je to, ze ti na tom prehodia OS ako servisny zasah? afaik lenovo k tej R61 dava downgrade media zdarma.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 20 čer 2008 23:30

No rozhoduji se velmi podobne. Pro zajimavost R61 14'' ve stejny konfiguraci je v Mironetu o litr bez dane levnejsi.
TP R61 T8100 / 2GB / 160GB / DVD±RW / 14, 1" / VistaB + DX4400 za 17 620,00 Kč bez dane. A v ramci nejaky promo akce k tomu dostanes multifunkci od Epsonu, kterou prodavaj za 1k2 (me osobne to tolik nezaujalo, beztak by to zustalo doma, ale kdyz to k tomu davaj a jinou moznost darku nemaj, tak co :)
V Softcomu by to R61 meli mit jeste levneji, 16 950 bez dane.
Navic k nemu nabizej nejakej batoh a maj plosnou akci, ze k ntb davaj fotak od Benqu. Bohuzel R61 ted zrovna v Praze nemaj, jinak bych to zvazoval prave u nich.

Zejtra zaotravuju v Mironetu a Softcomu, jaky ceny zaruky maji oni a jak rychle jsou schopni dodat. Poreferuju, bude-li zajem.

Btw. ten downgrade je nutnej platit? Trochu v tom plavu, ale mel jsem za to, ze Lenovo dava moznost downgradu normalne - at me opravi zkusenejsi :)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 21 čer 2008 08:59

já měl za to, že downgrade je zadarmo, samozřejmě pokud si ho udělá člověk sám. když si to necháš udělat od nich, tak za to samozřejmě něco zaplatíš...
T420, X31

Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 21 čer 2008 11:00

Ghost píše:ten downgrade je to, ze ti na tom prehodia OS ako servisny zasah? afaik lenovo k tej R61 dava downgrade media zdarma.

Jj, jako zasah s tim, ze preinstaluji Visty na XP a dodaji komp plus media s obema systemy pro eventualni prechod zpet na Visty.


Derek píše:No rozhoduji se velmi podobne. Pro zajimavost R61 14'' ve stejny konfiguraci je v Mironetu o litr bez dane levnejsi.
TP R61 T8100 / 2GB / 160GB / DVD±RW / 14, 1" / VistaB + DX4400 za 17 620,00 Kč bez dane. A v ramci nejaky promo akce k tomu dostanes multifunkci od Epsonu, kterou prodavaj za 1k2 (me osobne to tolik nezaujalo, beztak by to zustalo doma, ale kdyz to k tomu davaj a jinou moznost darku nemaj, tak co.
V Softcomu by to R61 meli mit jeste levneji, 16 950 bez dane.
Navic k nemu nabizej nejakej batoh a maj plosnou akci, ze k ntb davaj fotak od Benqu. Bohuzel R61 ted zrovna v Praze nemaj, jinak bych to zvazoval prave u nich.

Na ten Mironet jsem koukal, tiskarna mne fakt netankuje-sebou si ji stejnak brat nebudu, doma tiskarnu mame a stejnak bych do ni musel kupovat nekrestansky drahej toner, takze to mne fakt neovlivni - kdybych si v te cene radsi mohl neco jineho vybrat...to by byla jina!
Pokud jde o batoh od Softcomu, tak ten si stejne budu vybirat zvlast jiny a neverim, ze daji zrovna nejaky poradny, kdyz je to zadara...ale ta cena je slusna, to jako jo.
Jenze problem v mem pripade je ten, ze jsem psal do 2 e-shopu a tu NBD on site zaruku nabizeji jen v zemi, kde si ji poridis...a to je mi vcelku k nicemu...asi mozna zkusim primo do Softcomu zajit a zeptat se jich na to, zda je mozne, aby mi zaridili to, co mi nabidnul ten kluk v LENOVO centru...rikal presne to, ze e-shopy maji problem s nabizenim tech zaruk v zahranici...nevis o tom neco? Potrebuju SVEDSKO...NBD a ON SITE...minimalne na 1 rok.

Derek píše:Zejtra zaotravuju v Mironetu a Softcomu, jaky ceny zaruky maji oni a jak rychle jsou schopni dodat. Poreferuju, bude-li zajem.

Jojo, urcite dej vedet...taky mne to zajima...ta cenova nabidka, co mi udelali v LENOVU neni zla...ale kdo by nechtel usetrit, ze?

sirius1983 píše:já měl za to, že downgrade je zadarmo, samozřejmě pokud si ho udělá člověk sám. když si to necháš udělat od nich, tak za to samozřejmě něco zaplatíš...

No asi to takhle bude, ale abych se priznal, ja nejsem bohuzel tolik zdatny, abych si steloval kompa...navic to potrebuju mit udelany kvalitne...a ne aby se mi to nekde rosypalo :?

Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 21 čer 2008 11:08

ivanek007 píše:Jenze problem v mem pripade je ten, ze jsem psal do 2 e-shopu a tu NBD on site zaruku nabizeji jen v zemi, kde si ji poridis...a to je mi vcelku k nicemu...asi mozna zkusim primo do Softcomu zajit a zeptat se jich na to, zda je mozne, aby mi zaridili to, co mi nabidnul ten kluk v LENOVO centru...rikal presne to, ze e-shopy maji problem s nabizenim tech zaruk v zahranici...nevis o tom neco? Potrebuju SVEDSKO...NBD a ON SITE...minimalne na 1 rok.

Resim velmi podobnej problem, akorat pod trochu vetsim tlakem - a jak jsem behem vecera zjistil, tak ten mezinarodne uznavanej carepack fakt u Mironetu ci Softcomu (tak rychle) nesezenu. Takze holt asi na R61 rezignuju.

Leda a to je reseni - dokoupit tu zaruku uplne nekde jinde a jindy (samozrejme v ramci CR). Aktivovat na masinu by se to melo do mesice od jejiho nakupu, to by se stihat melo, trebas i za neci asistence.
Ale budu-li cenu odvozovat od te nabidky co jsi dostal ty, kdy EU zaruka 3y prijde na 4k, tak se docela hrozim kolik by me ty tri roky staly celosvetove nebo dokonce s Protection :?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 čer 2008 11:24

zaruka (aj NBD) pre thinkpady kupovane u nas je platna medzinarodne - jej rozsireni si vsak musis kupit v rovnakom state ako notebook (teda v CR ak kupis notebook v CR). v inom state potom plati bud za rovnakych podmienok ako v CR alebo na najblizsej moznej urovni pokial tam nie je NBD zaruka na rovnakej urovni ako v CR. http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... 8926#lkiws

rozsirit ju mozes kedykolvek pocas platnosti povodnej zaruky (1 rok pre R61). 30 dni od kupi plati pre zaruku Thinkpad Protection (zaruka na nahodne poskodenie).
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 21 čer 2008 11:32

Derek píše:Resim velmi podobnej problem, akorat pod trochu vetsim tlakem - a jak jsem behem vecera zjistil, tak ten mezinarodne uznavanej carepack fakt u Mironetu ci Softcomu (tak rychle) nesezenu. Takze holt asi na R61 rezignuju.

Mno pokud to tu dobre ctu, tak se chystas do Australie a dokonce na 2 roky...v tom pripade bych koupil stroj primo tam...mel bys vyreseny i problemy s jinou zasuvkou atd. Kdyz nekoupis kdovijaky delo, tak az pojedes zpatky, muzes ho jeste dat do frcu nebo tak neco...

Derek píše:Leda a to je reseni - dokoupit tu zaruku uplne nekde jinde a jindy (samozrejme v ramci CR). Aktivovat na masinu by se to melo do mesice od jejiho nakupu, to by se stihat melo, trebas i za neci asistence.
Ale budu-li cenu odvozovat od te nabidky co jsi dostal ty, kdy EU zaruka 3y prijde na 4k, tak se docela hrozim kolik by me ty tri roky staly celosvetove nebo dokonce s Protection :?

Jo tak to fakt netusim...ale zase mi to pripada tak nejak adekvatni na ty 3 roky za ty prachy...pokud je to skutecne NBD a ON SITE

btw...jak dlouho, ze trva to sehnani toho mezinarodniho packu? Ja ten notes potrebuju mit tak do 10.7. nejpozdeji, abych do nej stihal nakopat data, koupit prislusenstvi atd.

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 21 čer 2008 11:37

Ghost píše:zaruka (aj NBD) pre thinkpady kupovane u nas je platna medzinarodne - jej rozsireni si vsak musis kupit v rovnakom state ako notebook (teda v CR ak kupis notebook v CR). v inom state potom plati bud za rovnakych podmienok ako v CR alebo na najblizsej moznej urovni pokial tam nie je NBD zaruka na rovnakej urovni ako v CR.

Ja se omlouvam, ale jsem z toho tak trochu zmateny...cili rozsireni zaruky na NDB a ON SITE pro Svedsko bych si mel kupovat primo ve Svedsku? To mi pripada hrozne komplikovany...zbytecne slozity...pocital jsem s tim, ze to bude tak, jak mi udelali tu nabidku v LENOVU...tzn. nejaka zaruka pro celou EU alespon...tak tedka jsem z toho uz fakt jelen :shock:

zivan
guru
Příspěvky: 3441
Registrován: 26 kvě 2008 17:23
Bydliště: Brno

Příspěvekod zivan » 21 čer 2008 11:41

Co napsat/zavolat na svedske zastoupeni Lenovo nebo do nejakeho svedskeho servisu? Ty budou vedet, jak to tam funguje. Cesky servis o tom asi moc nevi.

ivanek007 píše:Mno pokud to tu dobre ctu, tak se chystas do Australie a dokonce na 2 roky...v tom pripade bych koupil stroj primo tam...mel bys vyreseny i problemy s jinou zasuvkou atd. Kdyz nekoupis kdovijaky delo, tak az pojedes zpatky, muzes ho jeste dat do frcu nebo tak neco...


Pokud potrebuje psat cesky a nepamatuje si z hlavy pozice ceskych znaku, tak to chce jeste v CR nakoupit polepky pro pridani ceskych znaku.
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

1336
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 27 lis 2007 14:13

Příspěvekod 1336 » 21 čer 2008 11:46

jenom na okraj - myslím že platit za downgrade na XP je vyhazování peněz z okna - kupoval jsem, svůj TP R61 na mironetu a přímo v krabici jsem měl přiložený disky s XP recovery...
Naposledy upravil(a) 1336 dne 21 čer 2008 11:53, celkem upraveno 1 x.
14" TP R61 T8100

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 čer 2008 11:47

ivanek007 píše:Ja se omlouvam, ale jsem z toho tak trochu zmateny...cili rozsireni zaruky na NDB a ON SITE pro Svedsko bych si mel kupovat primo ve Svedsku? To mi pripada hrozne komplikovany...zbytecne slozity...pocital jsem s tim, ze to bude tak, jak mi udelali tu nabidku v LENOVU...tzn. nejaka zaruka pro celou EU alespon...tak tedka jsem z toho uz fakt jelen :shock:

nie, ked kupis notebook od ceskeho lenova tak aj rozsirenie zaruky musis kupit od ceskeho lenova. zaruka na u nas kupene thinkpady plati celosvetovo (aj bez rozsirenia zaruky). vid zoznam krajin kde plati zaruka pre ten tvoj R61 http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... yle=lenovo
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů