výběr notebooku (30 000 - 35 000)

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 21 čer 2008 12:35

>>Ghost: dobre, ale co to "konkretizovani" platnosti v cenove nabidce co dostal ivanek od prodejce lenova (EU wide)? A co hlaska
Mironet píše:ServicePac je lokální smlouva a nelze exportovat. V zemi, kde je zařízení naistalováno, musí proběhnout nákup i registrace Spac.

To se teda tyka nakupu a aktivace, ale uz ne platnosti? Prave se mi to zda napsany dost nejednoznacne.

Idealne bych konaktoval primo Lenovo, ale pres vikend to nepujde. U HP jsem musel tu zaruku taky resit pres dve infolinky a pak mi to teprve poslali mailem.
Jestli je to ale tak jak rikas ty, tak bych do toho mozna jit mohl. Zkusim v nedeli zajit primo do Mironetu a uvidim co mi reknou na miste. Byt teda callcentrum Mironetu me stran zaruk taky odkazalo primo na HP/Lenovo, tak jestli muzu brat jejich info jako smerodatny :)

>ivanek007: ano, nakup primo na miste je ve zvazovani, ale potrebuju byt online co nejdrive a nevim jak rychle budu zvladat nakup po prijezdu. A mezinarodni zaruku chci mimojine proto, ze chci notas provozovat 3-5let a po skonceni v AU se budu vracet do CR :)

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 21 čer 2008 12:40

Ghost píše:nie, ked kupis notebook od ceskeho lenova tak aj rozsirenie zaruky musis kupit od ceskeho lenova. zaruka na u nas kupene thinkpady plati celosvetovo (aj bez rozsirenia zaruky). vid zoznam krajin kde plati zaruka pre ten tvoj R61 http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... yle=lenovo

Jojo, diky za ten odkaz...ale asi se nebude jednat o ON SITE zrejme, ne? CARRY IN pro mne nic moc neresi totiz :?

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 21 čer 2008 12:51

Derek píše:>>Ghost: dobre, ale co to "konkretizovani" platnosti v cenove nabidce co dostal ivanek od prodejce lenova (EU wide)? A co hlaska
Mironet píše:ServicePac je lokální smlouva a nelze exportovat. V zemi, kde je zařízení naistalováno, musí proběhnout nákup i registrace Spac.

To se teda tyka nakupu a aktivace, ale uz ne platnosti? Prave se mi to zda napsany dost nejednoznacne.

Presne tak...mam v tom pekny gulas.

Derek píše:Idealne bych konaktoval primo Lenovo, ale pres vikend to nepujde. U HP jsem musel tu zaruku taky resit pres dve infolinky a pak mi to teprve poslali mailem.
Jestli je to ale tak jak rikas ty, tak bych do toho mozna jit mohl. Zkusim v nedeli zajit primo do Mironetu a uvidim co mi reknou na miste. Byt teda callcentrum Mironetu me stran zaruk taky odkazalo primo na HP/Lenovo, tak jestli muzu brat jejich info jako smerodatny :)

Tak sem prosim pak hod, co Ti povedeli v Mironetu...a jestli by ses mohl zeptat aj na to LENOVO...a hlavne stran te nabidky, co jsem dostal na to EU wide. Ja sem cely vikend v praci, takze se tam nedostanu.

Derek píše:>ivanek007: ano, nakup primo na miste je ve zvazovani, ale potrebuju byt online co nejdrive a nevim jak rychle budu zvladat nakup po prijezdu. A mezinarodni zaruku chci mimojine proto, ze chci notas provozovat 3-5let a po skonceni v AU se budu vracet do CR :)

Osobne se domnivam, ze pokud si to vycihas nekde na netu, tak nakup je otazka jednoho, maximalne dvou dni po priletu...pokud teda nebudes pusobit nekde uprostred pouste. A pripojeni na to navazuje.
Jasny, rozumim...ale 2 roky jsou docela dlouha doba...a kdyz jsi tu mluvil o nakupu nejakeho lacinejsiho stroje, tak by to klidne mohlo byt tak, ze akorat "vystaci" na ty dva roky tam a po navratu koupis aktualni masinku s lepsimi parametry :roll:

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 čer 2008 13:39

Derek píše:To se teda tyka nakupu a aktivace, ale uz ne platnosti? Prave se mi to zda napsany dost nejednoznacne.

tyka sa to nakupu. na notebook kupeny v CR nezaregistrujes service pack kupeny v USA. pokial v tej krajine (napr. Svedsko) lenovo ponuka onsite servis a NBD tak pokial si rozsiris v CR zaruku na NBD tak ho mozes vyuzit aj tam. aspon moje informacie su take.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 21 čer 2008 14:39

Ghost píše:tyka sa to nakupu. na notebook kupeny v CR nezaregistrujes service pack kupeny v USA. pokial v tej krajine (napr. Svedsko) lenovo ponuka onsite servis a NBD tak pokial si rozsiris v CR zaruku na NBD tak ho mozes vyuzit aj tam. aspon moje informacie su take.


No to je presne tak, jak bych si to predstavoval - koupim v CR notebook...ma jako vychozi nejakou tu zakladni zaruku...k ni si prikoupim zaruku NBD a ON SITE, ktera bude fungovat jak v CR, tak v jine zemi (treba co se tyka EU)...odjedu tam...a v momente, kdy se mi notebook pose*e, budu mit linku na servis, kam zavolam...a technik na misto v te zemi, kde se nachazim po domluve prijede pristi pracovni den...stejne jako by to bylo v CR...to je vse, co od toho zadam a potrebuji 8)

Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 21 čer 2008 15:08

Tak to zni dobre, uz v tom mam jasneji. Po pravde mi v tomhle udelal bordel hlavne HP, kterej rozslisuje ruzne druhy CarePacku podle pusobnosti.

Jeste se zeptam na tu zaruku a jeji aktivovani - vzhledem k tomu, ze dodani zaruky (jde o balicek, certifikat nebo tak?) ma vetsina eshopu dost na dlouhy lokte, tak je pravdepodobny, ze ja koupim behem nedele ci pondeli ntb a zaruku mi bude resit nekdo jiny samostatne. Pro tu registraci bude potrebovat pouze relevantni info notebooku, ze? (seriove cislo, nejaky service tag ci podobne) A samotnou registraci pak muze udelat bez problemu on nebo i ja z druhe strany sveta? Plus je tam nejake vazani na jmeno ci bydliste (ve smyslu registrace, ne pusobnosti)? (v tomhle ohledu mam zase hokej diky infu, ktery mam od Dell reselleru, ze se musi zaruka preregistrovavat na nove majitele a je tam nejake omezeni na to jak casto to lze delat a podobne).

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 21 čer 2008 15:34

v případě Lenova ti jen přijde mail s kódem pomocí kterýho ho zaregistruješ na webovejch stránkách lenova, je u toho návod.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 21 čer 2008 16:23

2_derek: rozsirenie zaruky si zaregistrujes elektronicky ale musis vytlacit Terms&Conditions a poslat ich do lenova podpisane (kym ich nedostanu tak sa registracia neuzavrie). akurat neviem ci toto plati aj ked kupujes rozsirenie zaruky spolu s notebookom. swarm by mal vediet, on R61 + 3 roky NBD kupoval nedavno.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Vojťas
píše často
Příspěvky: 460
Registrován: 20 zář 2006 11:20
Bydliště: kousek od Prahy

Příspěvekod Vojťas » 21 čer 2008 16:44

Naposledy co jsem registroval tuhle tříletou záruku (spolu s koupí notebooků - maily s kódy pro registraci dorazily cca po 14 dnech od koupě ntb), tak to stačilo jen po webu. 2 - 3 dny po registraci byly na webu Lenova vidět už ty 3 roky.
Fujitsu Lifebook S751

Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 21 čer 2008 22:09

Tak to doufam, ze je to jak rika Vojtas a ne jak rika Ghost :)
Protoze to poslani postou by mohl byt problem. Ale tak prinejhorsim by to snad nekdo podskrabnul a poslal za me :D (nebo si je tu vytisknu a podskrabnu predem, paklize je to obecny dokument a ne nijak konkretni /cislo zaruky ci tak/.
Ja kazdopadne dekuji za podnety, kdyz uz tu autorovi lehce OTckarim ve vlakne.
Ale tak zitra asi dojde na lamani chleba a kdyz se rozhodnu pro nakup tady a noveho, tak odpoledne zajedu do Mironetu. Pak se pripadne podelim o informace.

>>Vojtas: jeste me tak napada - behem toho cekani na vyrizeni papiru a aktivaci v jejich systemu se ale clovek nechazi v tom takovem "vzduchoprazdnu", kdy ma narok jenom na zakladni zaruku (nebo ani na tu ne?) ?

ivanek007
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 29 bře 2008 10:44

Příspěvekod ivanek007 » 22 čer 2008 11:05

Derek píše:Ja kazdopadne dekuji za podnety, kdyz uz tu autorovi lehce OTckarim ve vlakne.
Ale tak zitra asi dojde na lamani chleba a kdyz se rozhodnu pro nakup tady a noveho, tak odpoledne zajedu do Mironetu. Pak se pripadne podelim o informace.

Hele fpoho, ja sem naopak rad, ze se o tom tady rozjela slusna diskuze...aspon uz vim neco vice.
Jsem zvedavy, jak dopadnes v tom Mironetu...a kdybys nahodou bral LENOVO...tak by to bylo uplne idelani...ale do nej asi nepujdes a budes brat to HP nebo co, ne?

Derek píše:>>Vojtas: jeste me tak napada - behem toho cekani na vyrizeni papiru a aktivaci v jejich systemu se ale clovek nechazi v tom takovem "vzduchoprazdnu", kdy ma narok jenom na zakladni zaruku (nebo ani na tu ne?) ?

Jojo, to mne taky uz napadlo...tohle "zarukove vakuum"...jak to vlastne je...asi by bylo velmi hloupe, kdyby v tu dobu ta zaruka neplatila VUBEC...vite nekdo, jak to je :?:

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 22 čer 2008 11:49

standardna zaruka carry-in samozrejme plati stale. minimalne prvy rok aj medzinarodne. kym nie je ukoncena registracia akurat nemozes este vyuzivat NBD on-site servis.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Derek
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 05 čer 2008 17:47

Příspěvekod Derek » 22 čer 2008 15:17

Tak to je pak diskutabilni, jestli v pripade zavady v tomhle "mezidobi" vyuzit pomale carry-in, nebo pockat do aktivace on-site. Protoze casove to muze vyjit dost na stejno :)

>>ivanek007: ad Mironet - kdyz se rozhoupu, tak to bude R61 14''. V patek jich meli skladem sedm kousku, takze doufam, ze kdyz to budu chtit rozseknout dneska vecer nebo to necham na zitra odpoledne (mam dopo jeste posledni zkousku a musim se na ni ucit), ze budu uspesny a budou skladem :)

Akorat si ted chci spocitat cenu R61 s nejakym Carepackem pri nakupu na pravnickou osobu vs. to same pri nakupu na osobu fyzickou (otec by rad, abych mu to nacpal do ucetnictvi, ale zase musim spocitat, jestli rozdil ktery usetrim diky odpoctu DPH vykompenzuje o dost drazsi Carepack pro fyzicke osoby).
A cele to jeste porovnat s ekvivalentni konfiguraci koupenou v Sydney.
I to bude hrat velkou roli pri rozhodovani.

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 22 čer 2008 15:19

carry-in je obvykle do dvou, tří dnů.. jedinej hlavní rozdíl je v tom, že to tam musíš odvýzt.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 22 čer 2008 15:26

Derek píše:Akorat si ted chci spocitat cenu R61 s nejakym Carepackem pri nakupu na pravnickou osobu vs. to same pri nakupu na osobu fyzickou (otec by rad, abych mu to nacpal do ucetnictvi, ale zase musim spocitat, jestli rozdil ktery usetrim diky odpoctu DPH vykompenzuje o dost drazsi Carepack pro fyzicke osoby).

service pack pre fyzicke a pravnicke osoby je snad ten isty nie? aj ked kupis R61 ako fyzicka osoba tak musis kupit service pack z 1 rok carry-in na 3 roky NBD.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů