NB na běžnou práci, do max. 30.000,- CZK

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
eagle-eye
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2008 15:34

NB na běžnou práci, do max. 30.000,- CZK

Příspěvekod eagle-eye » 18 črc 2008 16:01

Dobrý den,

prosím o radu ohledně výběru notebooku.

Notebook budu používat především na práci:

-veškerý office (zejména outlook se správou tisiců kontaktů)
-Photoshop
-Webdesign
-úpravy fotek
-jednodušší dtp
-sem tam nějaké video+mp3

Rozhodně nebudu hrát žádné hry.

Notebook budu mít jako druhý počítač k desktopu, přenášet ho budu spíše méně, cestovat bude max. v autě, takže nevyžaduji moc nízkou hmotnost, ani extra výdrž baterie.

Měl by být tichý, hodně spolehlivý a kvalitně zpracovaný.

Nejsem 100% rozhodnutý ohledně velikosti, v úvahu přichází 15,4 i 17 palců, ovšem vzhledem k mým požadavkům se přikláním spíše k 17 palcům. Rád bych kvalitní display, ovšem co jsem měl možnost vidět v krámě, tak mi ty TN obrazovky přišly podobné, jak u levnějších, tak i dražších typů.

Předpokládám, že na tom notebooku budou Visty, slyšel jsem, že mají vysokou spotřebu výkonu, byl bych rád, kdyby ta mašina měla ještě rezervu, tj. aby v pohodě a rychle "šlapala" na Vistách.

Ze značek jsou mi sympatické HP, Lenovo a Fujitsu-Siemens.

Nerad bych platil více než musím, vzhledem k mým požadavkům, strop je 30.000,- CZK.

Díky předem za každou radu. Pokud budete mít nějaké upřesňující dotazy, rád napíšu.

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 18 črc 2008 16:11

Přijde mi zbytečné vyhodit 30 tisíc. Dle tvých požadavků jsem našel HP Compaq 6820s. Nestojí tak mnoho a jsou i kvalitní a výkonné.
http://www.alza.cz/notebook-hp-compaq-6820s-d90181.htm
ThinkPad T420

eagle-eye
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2008 15:34

Příspěvekod eagle-eye » 18 črc 2008 16:16

Však já to tak myslel, neříkám, že musím mít NB za 30 tisíc. To byl pouze limit, doufal jsem, že mi bude stačit levnější. Pokud stačí za 20 tis., je to OK.

Jinak díky za tip. Ten HP vypadá dobře.


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 75 hostů