MSI GX700

notebooky MSI a vše kolem nich
Grech
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 08 črc 2008 21:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Grech » 08 črc 2008 22:08

taky mam v nastaveni, aby pri zavreni nic neudelal a kdyz ho !nekdy! otevru tak se display nerozsviti, staci opet zavrit a otevrit jak rikas. Neresil bych to, mam ho taky novej a musim rict ze za tu cenu je to supr. Nechapu proc mate problemy s AHCI, integrace ovladacu do instalace XP je jednoducha a kdyz uz to delate muzete si udelat bezobsluznou instalaci a s aktualizacema :)

kdyz uz pisu otazecky:
1.) Jaky driver pro grafiku pouzivate a jaky myslite ze je nejlepsi? Ja pouzivam nejnovejsi z laptopvideo2go ( http://www.laptopvideo2go.com/forum/ind ... opic=19271 )
2.) Jak nastavit tlacitko P1? zkousel jsem control manager od MSI a to nejde, kdyz ho stisknu tak se nic nedeje (jedu XP 32bit)

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 09 črc 2008 06:33

Ja tedy nemam GX700, ale GX600 ale rekl bych ze je to jedno.

Ja teda kdyz normalne zmacknu to tlacitko tak vyjede takovy okno s vyberem souboru, vyberu soubor a pak uz to jede.
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1
C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA

xheretic
píše často
Příspěvky: 403
Registrován: 19 zář 2007 17:44

Příspěvekod xheretic » 12 črc 2008 17:14

Grech píše:...

Mě se ten displej taky nerozsvítí jen někdy, ale už to také neřeším, jen jsem to tu chtěl uvést.

ad1) Také mam XP 32bit a používám lehce modifikovaný driver ForceWare X 169.09 speciálně vyladeň pro Crysis (údajně)
Je už sice staršího data, ale zatím jsem neměl jediný problém a bez větších problémů zvláda ono Crysis, UT3, Gears of War atd...
Můžeš ze stejné řady zkusit klidně i novější.

ad2) Tlačítko P1 se tu řešilo už milionkrát a asi nikdo ho na nic nepoužívá. Já skoro zapomněl že ho tam mam. Po pravdě z těch horních 5 tlačítek používám jen POWER. (internetový prohlížeč zapínám myší na ploše, web kameru nepoužívám, wifi a BT mam permanentně zaplý a P1 je hezká dekorace :) )

DeBugger
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 23 led 2008 00:43

Příspěvekod DeBugger » 12 črc 2008 21:01

Zdravim,

u GX700 tlacidlo P1 slouzi standardne na navrat z PowerManagement Modu Sx (x je jakykoliv "sleep" stav) do S0, tj. probudi notasek. Alespon je to tak dle brouzdani v BIOSu. Dle verze funguje i jako dalsi "PowerON" button. tj pokud je notebook vyplej, nebo uspan jeho stiskem se zapne...

Ve Vistach by mel taky spustit / aktivovat MediaPlayer.

Jeho "programovatelnost" zavisi na BIOSu a podpore utility System Control Manager.

Beilo
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 črc 2008 12:00

Prehrievanie

Příspěvekod Beilo » 18 črc 2008 12:08

Ahojky. Mam tiez tento notebook,sice v slovenskej verzii,ale to asi nehra rolu. Vsimol som si, ze ked hram alebo necham zatazeny CPU na 100% (niekedy aj menej),zacne sa pri presiahnuti teploty okolo 85 stupnov sam podtaktovat znizenim FSB a taktiez aj napatim. Tento okamih trva niekolko sekund,kym teplota znova neklesne (asi tak 75) a potom sa znova zapne na plny vykon. Je to pravdepodobne tepelna poistka,ale nejde mi do hlavy,ako je to mozne na notebooku,ktory je urceny na hranie a teda aj na takuto zataz. Ono by to ani tak nevadilo,ale je to neprijemne pri hrani,kedze vykon je naozaj postacujuci aj na novsie hry,ale akonahle dojde k podtaktovaniu,zacne hra sekat a je takmer nehratelna. Mate niekto rovnaky problem. PS: ci je graf. karta taktovana alebo nie, je uplne jedno.

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 18 črc 2008 14:08

pekny teploty, to nemivam ani na grafice ... zkus to vypodlozit nebo koupit aktivni chladici podlozku... je sice fajn ze by to melo byt pripraveno na zatez ale pokud to nenechas dychat tak vykon od toho necekej. to je jako by te nikdo priskrtil kyslik a nechal te behat kolecka kolem hriste.. taky by ses kazdou chvili zastavoval aby si se trochu rozdychal. to si myslim je tvuj problem. pokud chces otestovat ze to tak je, zkus notebook podlozit a nechat dobry prisun vzduchu k chlazeni. pokud to nepomuze muzes mit vadny kus a potom bych to reklamoval (myslim tim spatne usazeny chladic treba napriklad)

Beilo
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 18 črc 2008 12:00

Příspěvekod Beilo » 19 črc 2008 14:02

No ved v tom je ten problem,ze tieto teploty mam aj s aktivnou podlozkou Akasa s dvoma ventilatormi,z toho jeden som prerobil a umiestnil priamo pod nasavanie notebooku. Jednoducho si myslim ze s tym nieco nie je v poriadku, pretoze ci ho polozim na stol alebo na podlozku, rozdiel je fakt minimalny,mozno tak 1-2 stupne,ktore absolutne nehraju rolu. A co sa tyka ochladzovania, po skonceni zataze teplota klesa priblizne rovnakou rychlostou, co by malo pri podlozke klesat rychlejsie. A to podtaktovanie a sekanie v hre robi aj tebe tester_pedro? Asi nie, ak mas nizsie teploty. Takze taka je moja situacia. Bud ho predam na inzerat,alebo ho idem dat reklamovat. Problem je ale v tom,ze som v zahranici a reklamacia 30 dni, tolko nemam aby som nan cakal. Pofajcime, uvidime... :lol:

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 19 črc 2008 16:42

abych rekl pravdu tak ani bez podlozky (mam CoolMaster Notepal a treba pri hrani u brachy ji s sebou nenosim) jsem se nedostal navic jak na 75'C u grafiky a 67'C u procesoru (mam notes u bratra nepodlozeny, polozeny primo na stole) a to mam 023cz verze a ta ma pasiv na cpu "necelomedeny". teploty (a nejen ty) sleduju pri hrani pomoci Rivatuneru a jeho OSD featury.
pokud mas novy notes tak bych reklamoval. preci jen to neni podle me normalni. pokud uz ho mas dyl, zkusil bych treba i profouknout ventilator a radiatory. nic vic me nenapada, tedy krom rozebrani a aplikace lepsi teplovodive pasty a kontroly spravneho uchyceni chlazeni.
je mi jasny ze cekani u reklamace je des, ale dat za neco vetsi peniz tak bych si svoji investici hlidal, tot muj nazor.

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 20 črc 2008 00:44

ahoj, na internetu jsem se dočetla, že geforce grafické karty přes HDMI konektor umí přenášet, jak obraz, tak i zvuk. chtěla jsem se zeptat, jestli tu s tím někdo nemá zkušenosti, nezkoušel to a jestli mu jede i zvuk, nebo ne. předem díky za odpovědi.

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 20 črc 2008 00:52

hdmi super, neni nic lepsiho nez natahnout jeden kabel a pak pustit nejaky FullHD video do naseho 82cm velkyho lcd sonaka ;)

jediny co je nutny si pred spustenim filmu, hry apod na tv/hdd recorder/..., prepnout jako vychozi zvukovy zarizeni pro prehravani Digitalni vystup (SPDIF) - tak nejak mi to pise vista.

pri dalsich dotazech se klidne ptej.

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 20 črc 2008 01:18

ahoj tester_pedro, děkuji za odpověď, jsi fakt rychlík v tuhle hodinu :)
no protože jsem si koupila HDMI kablík, mám LCD televizi LG, na stránkách nvidie jsem se dočetla, že jejich grafické karty umí přes HDMI jak video, tak i zvuk, no ale v televizi jsem měla jen obraz, bez zvuku. něco se SPDIF jsem v nastavení televize nenašla. zkusím se ale ještě podívat.
jinak spíš si říkám, jesti není chyba někde v notesu, např. že to nakonec karta neumí, nebo mám špatné ovladače, nebo je třeba něco v něm nastavit, nebo je třeba na to speciální utilita, program. nemám s tím moc zkušeností, takže za každou radu jsem ráda :wink:
jo ještě jsem zapomněla dodat, že přehrávám normální MKV, AVI atd soubory na HDD přes MPC

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 20 črc 2008 02:20

promin, je to samozrejme v nastaveni zvuku v pocitaci. aby misto do repraku posilal digital primo po hdmi

Obrázek

pred prehravanim das nastavit jako vychozi. u nekterych programu, jako u MPC, ktery zminujes se da v nastaveni vybrat kam ma zvuk posilat (viz. DirectSound: Digitalni vystupni zarizeni.....)

Obrázek

mno v tuhle hodinu... manzelka spi tak co bych jinyho mel delat? spat? :D

sweet22
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 18 kvě 2008 01:12

Příspěvekod sweet22 » 20 črc 2008 09:49

děkuji, dnes si s tím pohraju a podle tvého návodu není možné, aby se mi to nepodařilo :)

musíš si manželku vycvičit, ať vydrží déle :lol:

tester_pedro jsi fakt borec, podle tvého návodu už mi to jede, ještě jednou děkuji, moc jsi mi pomohl 8)

amarus
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2007 16:34

gx 700

Příspěvekod amarus » 20 črc 2008 14:41

prestal mi fungovat net, pripojim kabel a nic, net urcite ide, laptop nereaguje, vie niekto poradit co mam spravit

tester_pedro
píše často
Příspěvky: 172
Registrován: 07 pro 2007 17:36

Příspěvekod tester_pedro » 20 črc 2008 15:50

instalovals neco predtim nez se ti to pokazilo? nejaky software co by to mohl zpusobit?
nebyl vypadek proudu? zkousels jiny kabel? nemohli se ti zdeformovat kontakty v samotnem konektoru pri manipulaci s nb?
co ukazuje spravce zarizeni? je u sitovky zluty otaznik nebo se tvari jako vse ok? jak jsi pripojeny na net? router/primo modem/...

vice informaci prosim.


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů