Na 2D grafiku ve Photoshopu a další práci, 30000-35000 Kč

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
Webonaut
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2008 18:09

Na 2D grafiku ve Photoshopu a další práci, 30000-35000 Kč

Příspěvekod Webonaut » 18 črc 2008 18:52

Ahoj,
můj starý notebook po 3,5 letech dosluhuje a já prakticky po celou tuto dobu sledoval vývoj jen minimálně. Rád bych vás proto požádal o radu s výběrem.


Notebook bude sloužit na:

- hlavně tvorba grafických šablon pro weby ve Photoshopu: rád bych tedy hlavně co nejlepší displej - ačkoli nepotřebuji žádný etalon všech notebooků, výsledek mé práce si uživatel většinou zobrazuje skrze běžný monitor a DTP prací udělám jen pár do roka.

- práci s externím monitorem: hlavně na něj odkládám paletky a nástroje programů aj. takže žádné grafické práce. Ale kdybych chtěl časem nějaký kvalitnější, je dobré připojit jej přes HDMI?

- práci s hudbou: notebook mám připojený na gramofony a používám ho jako DJ v klubech. Audio program není přehnaně náročný, ale trochu mu vadí pomalejší HDD a nedostatek ram (méně než 2GB).

- práce s mnoha aplikacemi najednou: občas je toho opravdu fakt moc photoshop + nástroj na psaní html + excel + firefox + dvě verze exploreru + opera + audio přehrávač + ...

Velikost displeje asi 15,4". Převážím ho skoro denně, ale autem. Takže mi to vzhledem k mé práci připadá jako rozumný kompromis.

Nepotřebuji herní výkon. Raději ať je hezky tichý a moc netopí. Stačí mi i malý pevný disk. Nepotřebuji být dlouho na baterce.

Designově se mi líbí Sony. Předpokládám, že by mohli mít i výborné displeje. Naopak se mi nelíbí Acer, Asus a Fujitsu-Siemens, ale pokud by byl ideální kandidát mezi nimi, tak proč ne.

Díky :-)

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 18 črc 2008 20:32

Lenovo ThinkPad R61 15,1"
jestli chceš externí monitor, tak ještě dokup dock.
:)
vše

designme
píše často
Příspěvky: 217
Registrován: 19 črc 2008 11:36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod designme » 19 črc 2008 11:38

Mozno by sa hodil Dell Studio 15. A design ma oproti Lenovo r61 niekde uplne inde ;)

Webonaut
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2008 18:09

Příspěvekod Webonaut » 20 črc 2008 18:07

Díky za rady. Včera jsem měl v rukách T61 v některé ze základních konfigurací s 14" displejem. Podobný notebook by mi určitě seděl a mám rád i tradiční trochu asketický design IBM. Displej ale nenadchnul.

Kouknul jsem na Dell Studio a vyzkoušel si nakonfigurovat vlastní stroj, dostal jsem se na cca 36 tisíc s DPHi s 3. letou zárukou na Next Bussines Day. S Dellem ale nemám absolutně žádné zkušenosti. Zase mi v hlavě leží hlavně displej.

Možná jsem se až moc upnul na jediný aspekt - kvalitu displeje... S notebookem ale budu pracovat prakticky denně v nejbližších 3-4 letech. Potřebuji vybrat správně :)

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 20 črc 2008 20:16

Jestli ses upnul na jedinou věc a to kvalitu display-e, tak opakuju :)
Lenovo TP R61 15,4" (s tou NBD to bude taky kolem 30K)
R61 14,1" nemá display nic moc. To se ti nedivím
Ale z R61 15,4" ti teď píšu a je to display krásný :) Nevidím tu chybu. taky to mám na grafiku a 100% spokojenost. Je to jeden z nejlepších display-ů v této cenové kategorii. Být tebou, neváhám :)
Pozn. S Dellem nemůžu srovnávat, nic o nich skoro nevím :)
jestli máš ale nějaké dotazy na R61 15,4", tak pisni, rád zodpovím :)

regmysoft
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 16 čer 2008 17:13

Příspěvekod regmysoft » 21 črc 2008 17:33

Nerozmyslal si nad HP 6820s ? Ma obstojny 17" display, nie je leskly a je lahky.

Vyrabaju sa aj s procesormi rady 8300, co uz podla mna poda riadny vykon. Sam si zajtra taky notebook kupujem.

Akurat ze pre DJs asi 17" notebook je prilis velky...

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 21 črc 2008 18:00

Webonaut píše:S notebookem ale budu pracovat prakticky denně v nejbližších 3-4 letech. Potřebuji vybrat správně :)


Tohle ti zajistí NBD záruka u DELLu. Navíc je již v základu. U ostatních modelů si ji musíš dokoupit a stoí poměrně dost.
ThinkPad T420


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů