Grafika u HP

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
lubos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2007 11:00

Grafika u HP

Příspěvekod lubos » 14 úno 2007 11:12

Ahojte
Vyberam notebook a rozhodujem sa medzi HP nc8430 alebo nw8440. Konfiguracie su viacmenej podobne az na tu grafiku + ze nw8440 ma 3 roky zaruku a 7200ot disk. Nikde neviem najst nejake vykonove porovnanie FireGL5200 vs X1600. Obavam sa ze ta FireGL je orientovana skor na CAD a bude mat problemy s niektorymi hrami.
Vie mi v tomto niekto poradit?
Dakujem

CeCo

Příspěvekod CeCo » 14 úno 2007 15:22

Takto:

nc8430 sa da tiez nakonfigurovat so 7200 ot. diskom (hladaj program TopConfig) a 3 roky zaruky sa pri nc8430 tiez daju dokupit.

A male tajomstvo - hardver je uplne rovnaky, nw8440 ma akurat mierne odlisny plast okolo klavesnice (neviem, ci nie je tiez zo zliatiny).
nw8440 potom pri vyrobe nejako naflashuju, aby sa grafika tvarila ako FireGL5200 (to iste robia aj v pripade vymeny dosky - preflashuju Firmware).

nw8440 je inac naozaj orientovana na CAD najma kvoli driverom (certifikacia pre aplikacie), takze tam tie hry kludne mozu ist pomalsie (kdesi som videl graf, kde mali hry na GL5200 tak polovicny az 2/3 framerate).

C

hawk_eye
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 24 črc 2006 17:41

Příspěvekod hawk_eye » 15 úno 2007 10:48

Jsem spokojený majitel HP nc8430 s 7.200 ot. diskem a 4-letou zárukou (care pack)..
Jak psal CeCo, oba ntb jsou prakticky totožné s tím, že nw8440 je určen primárně pro grafické využití - tomu odpovídá modifikace grafické karty..
FireGL 5200 je založena na X1600, jen umožňuje využívat speciální ovladače
viz např. http://www.notebookcheck.net/ATI-Mobili ... 164.0.html

Pokud neplánuješ používat CAD a občas si něco zahraješ, ber spíš nc8430..

lubos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2007 11:00

Příspěvekod lubos » 15 úno 2007 11:30

Dakujem za info, cital som uz kdesi ze to ludia flashuju aby mali z toho X1600 ale to ma moc nelaka. Problem je v tom ze v BGS sa oplati kupit iba tie modely ktore maju na sklade. Ked si poskladam ten model co maju na sklade cez HP konfigurator tak vyjde aj drahsie. No a teraz maju len nc8430 s 1 rocnou zarukou alebo nw8440 s 3 rocnou zarukou. Ak by som si dokupil 3rocnu zaruku k tomu nc8430 tak to ma potom vyjde drahsie ako skladovy nw8440. A teraz babo rad...
Iny notebook ako HP radsej nechcem. Tri roky pouzivam nc8230 a som s nim maximalne spokojny takze nemam dovod menit znacku.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 15 úno 2007 15:06

No, pozeral som TopConfig a nc8430 pri takej istej konfiguracii ako nw8440 skladova ma vysla rovnako (+ servis je navyse rieseny kurierom, t.j. nemusis ist ty do servisu)...

C

lubos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2007 11:00

Příspěvekod lubos » 16 úno 2007 10:12

Kde si pozeral ten topconfig?
Este jedna vec Aky je rozdiel medzi tymi zarukami? chcem trojrocnu a maju tam dva druhy. Napriklad take nieco ze pickup and return mi moc nehovori o dobe opravy, kto plati postovne atd...
Mate v tomto jasno?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 úno 2007 11:21

Topconfig standartne na bgslevi.sk (vpravo hore je konfigurator)...

Zaruky su 3 typy:
Standartne je klasicky v servise (tu ma v zaklade nc8430 na rok a nw8440 na 3 roky), dopravu platis ty.

Dalsie su:
. Pick-up&Return - kurier zoberie i donesie NB; vsetko na ucet servisu
. OnSite NBD - nasledujuci pracovny den po nahlaseni chyby zacne technik riesit problem U TEBA (t.j. pride k tebe, vymeni vadny komponent a odide). Zaruka je platna spravidla na kontinente, na ktorom bol NB kupeny.
Podtypom je OnSite NBD Travel - ako OnSite NBD, ale s celosvetovym pokrytim.

Doba opravy je pri PickUp&Return cca 5-7 dni, pri NBD 1-2 dni. Zalezi vsak na dostupnosti nahradneho dielu - cize ak nie je diel na sklade, nebude oprava.

V pripade onsite teda odporucam servis PosAm - oni totiz drzia na sklade vacsinu modelov (par kusov z kazdeho), aby nemuseli cakat na nahradny diel; pri vyjazde zoberu dany typ + pripadne nahradne diely (podla nahlasenej vady), z neho daju diel a potom si to vyuctuju z HP. U mna napr. boli do 3 hodin od nahlaseni opravy (v Bratislave).

C

lubos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2007 11:00

Příspěvekod lubos » 16 úno 2007 12:29

Velka vdaka CeCo. Vidim ze sa vyznas. Takze ty mas priamo nc8430? Je pravda ze uz nedodavaju instalacne media ale ze instalacky su na skrytej particii? Nepochopim tuto logiku, to akoze viac usetria, alebo co?
Tie instalacky si mozes z tej particie vytvorit iba raz alebo po aplikovani inkrementov aj viac krat? Ide mi o to aby som mal vzdy zalohovanu aktualnu verziu instalaciek...

Este jedna vec. Co myslis kolko si mozem pytat za tento NB: http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=1844

Dik

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 úno 2007 13:24

Brat ma nc8430, takisto styria znami/zname (vsetci na moje odporucanie). S tym bratovym sa obcas pohram + uz som ho opravoval asi 3x - raz z toho bol blby technik (neopravujte si to v Columbexe!), 2x vadny displej (chyba kusu). Ono to v podstate boli strasne prkotiny, ktore si 99% ludi nevsimne; ale kedze mam onsite carepack, tak som nemal problem to reklamovat (kedze som bez NB bol tak na 20 minut).

Instalacne media - asi kvoli znizeniu ceny (MS totiz pozaduje, aby sa robili u autorizovanych replikatorov medii = cena urcite nebude 5,50 za medium). A ono sa mi to zda byt aj jednoduchsie - nemusim tahat so sebou media, proste to obnovim z HDD...
Instalacky sa daju urobit len raz a obsahuju stav ako keby to doslo z tovarne (takze incrementy vobec neberie do uvahy, bez ohladu na to, kolko ich tam mas). Ono pravdu povediac som zatial updatoval drivre len raz (bratovi kvoli hram), ostatnym to zatial slape uplne v pohode i s tovarnymi drivermi (maximalne tak update BIOSu).

A kolko pytat za dany NB? Nepises, kolko este trva zaruka; odhad je tak 15-20 000 +- 5000, podla stavu baterie a celeho NB.

C

lubos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 14 úno 2007 11:00

Příspěvekod lubos » 19 úno 2007 08:14

Tak s tym Columbexom si sa dokonale trafil. Mali sme davnejsie stade zakupeny jeden server, samozrejme sa pokazil a to co nacvicovali ti technici pri oprave hravo prekona vsetky diely "A je to"


Zpět na „Jaký vybrat notebook“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: MethrenVox a 48 hostů