MSI ex610 - System control mng. - jak ho vubec spustit? :)

notebooky MSI a vše kolem nich
Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

MSI ex610 - System control mng. - jak ho vubec spustit? :)

Příspěvekod Koby » 28 črc 2008 09:48

Zdravím,

mám asi týden MSI ex610 - 044cz, na XP prof...

Všecko chodí tak jak má, v 3d marku to má bodu tolik, kolik má mít.. větrák nehučí, hdd neklape. Všecko ok až na ten msi program System control mng.


Jak se vubec zapíná? :) Možná sem fakt lolek, ale když to naistaluju, tak se mi jakoby pustí vedle hodin.. Ale pomocí něj by mělo jít plno věcí. Mě s ním nejde vubec nic.. :)

Levým tlačítkem to rozkliknout nejde. pravým pouze Mail client bo co, about a exit :)

A našel jsem zde na foru, že by se díky němu měla dát nastavit klávesa P1, zapnout webkamera a hlavně by se měl dát řídit výkon kompu - což dočasně dělám v BIOSU, kde vypnu power now a to druhý + vypnu power play? v catalystách... Ale tohle snad neni jediná možnost jak NTB řidit ne?

No, možná by stačilo vyřešit ten problém vubec otevřít scm..

Díky moc

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 28 črc 2008 16:21

Fakt nikdo neví?

Všechny témata jsem pročetl ale nikdo tenhle problém neměl... Pokud někdo potřeboval nastavit tlač. P1 nebo zapnout webkameru, bylo mu porazeno právě SCM...

jenomže jak přes něj??

na tu webovku mám nahranej bisonwebcam... jede to tak všelijak, nevím zda to tak má být... Vyberu nahoře Zařízení/USB.. Přes ICQ 6 - audiovizuální hovory to nefunguje...

No a SCM je kapitola sama pro sebe... jak přesto mám nastavit výkon procesoru?? Abych nemusel vždy do Biosu a tam vypínat power now atd....


Děkuji

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Re: MSI ex610 - System control mng. - jak ho vubec spustit?

Příspěvekod Chlebovnik » 28 črc 2008 22:43

Koby píše:Všecko chodí tak jak má, v 3d marku to má bodu tolik, kolik má mít..


Sorry za offtopic, ale tahle první věta mě prostě dostala. "Všechno chodí jak má, hlavně že to má hodně bodů v 3DMarku..." To přesně popisuje mentalitu jedinců co si kupují "gaming" notebooky MSI. Tím nechci nikoho popudit, jenom mě to rozesmálo jak můžeš na první místo zařadit dosažené body v grafickém testu.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 29 črc 2008 01:20

lolek :D :D :D SCM funguje jako ukazatel jasu, hlasitosti a ukazuje zapnuti turba, wifi, BT a jejich kombinace + jeste s jeho nainstalovanim zacne fungovat funkce tlacitka hot start. Nevim co jste od toho programu cekali jestli vam to bude nabizet nejake taktovaci moznosti ci co... :)) kazdopadne jestli se vam ukazuje status bar treba hlasitosti, kdyz ji menite, tak ho mate nainstalovany a jine funkce, nez ktere jsem popsal nahore, necekejte. Je to ciste jen vizualizacni program + funkce hot start a funkce turbo tlacitka v siti a v chodu na baterky...

edit. jeste me napadlo, ze pokud to nebylo jasne vysvetleny, tak tento program si nemuzete spustit ;) spusti se sam pri startu a nijak vic s nim manipulovat nemuze... teda az vyjma na nejake moznosti ohledne emailove adresy, a onoho hotstart
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Re: MSI ex610 - System control mng. - jak ho vubec spustit?

Příspěvekod Koby » 29 črc 2008 12:47

Chlebovnik píše:
Koby píše:Všecko chodí tak jak má, v 3d marku to má bodu tolik, kolik má mít..


Sorry za offtopic, ale tahle první věta mě prostě dostala. "Všechno chodí jak má, hlavně že to má hodně bodů v 3DMarku..." To přesně popisuje mentalitu jedinců co si kupují "gaming" notebooky MSI. Tím nechci nikoho popudit, jenom mě to rozesmálo jak můžeš na první místo zařadit dosažené body v grafickém testu.



Tak tady seš na omylu :) já na tom žádný hry nehraju a ani hrát nehodlám :)

Z toho sem už vyrostl. Hodně bodů v 3dmarku to nemá, tak nevnucuj něco co jsem nenapsal... má to jenom tolik bodů, kolik to má v testech. A podle toho usuzuji, že to chodí tak jak má, bez nějakých komplikací..:-)

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 29 črc 2008 12:50

NeoPlex píše:lolek :D :D :D SCM funguje jako ukazatel jasu, hlasitosti a ukazuje zapnuti turba, wifi, BT a jejich kombinace + jeste s jeho nainstalovanim zacne fungovat funkce tlacitka hot start. Nevim co jste od toho programu cekali jestli vam to bude nabizet nejake taktovaci moznosti ci co... :)) kazdopadne jestli se vam ukazuje status bar treba hlasitosti, kdyz ji menite, tak ho mate nainstalovany a jine funkce, nez ktere jsem popsal nahore, necekejte. Je to ciste jen vizualizacni program + funkce hot start a funkce turbo tlacitka v siti a v chodu na baterky...

edit. jeste me napadlo, ze pokud to nebylo jasne vysvetleny, tak tento program si nemuzete spustit ;) spusti se sam pri startu a nijak vic s nim manipulovat nemuze... teda az vyjma na nejake moznosti ohledne emailove adresy, a onoho hotstart


No, tak jsem si to myslel správně... Bohužel na tomhle foru je SCM prezentován jako utilita, kde btw. můžete nakonfigurovat tlačítko P1- to je zde psáno několikrát a já tvrdím, že díky SCM to nejde a o tom je toto téma.. To samý platí pro webkameru... Je tu psáno, že ji jde zapnout pomocí speciálního tlačítka nebo pomocí SCM. Opět tvrdím, že přes SCM to podle mě nejde... I když to zde několik lidí píše...

Co znamená turbo tlačítko a hotstart?

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 29 črc 2008 12:58

Prosimte to tlacitko P1 se neda nastavit primo pres ten SCM, staci kdyz na nej pri spustenym SCM ve widlich kliknes a zobrazi se ti vyber souboru, ty ho vyberes a odted se ti to bude spoustet ten soubor pres to tlacitko.

Kapisto?
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1
C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 29 črc 2008 13:02

integral: když zmačknu P1, tak se mi spustí fce Hledat...

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 29 črc 2008 14:22

No sak to je ono, a v tom hledat si vyhledej ten soubor, kterej chces spoustet ;)
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1

C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 29 črc 2008 14:56

integral: aha :) Tak to jsem netušil, já právě myslel, že tohle už je ta přednastavená fce :) Tak ok.. Zkusíme...

Tak ještě tu webku a přetaktování, resp. změna výkonu přes win, bez nutnosti líst do biosu a bude to ok...:-)

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 29 črc 2008 15:07

koby hotstar = vase P1 tlacitko :) turbo tlacitko asi nemas tedka sem nekoukal co mas, ale mam pocit, ze mas 610 ze? to turbo nema... proto i to hotstart mam jinak pojmenovany
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 29 črc 2008 15:28

neoplex: ok, díky :-)

se na to večer mrknu..


ještě se teda zeptám, dá se přes win měnit výkon booku? hlavně teda asi procesoru...

Na sít mi jede 1800mhz
Na baterky standartně 800mhz

Pokud chci využívat plnej výkon i na baterky, musim do biosu, kde vypnu Power now a to šetření baterie...

Zatim jsem nezjistil, jak taktovat ve Win. udajně by to tenhle procesor měl umět. Uvítal bych i nějaký presety, kde si nastavim: Baterky plnej výkon, baterky dlouhá výdrž a to samý pro napájení

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 30 črc 2008 09:38

Tak prdim na nějakou hěžčí cestu jak taktovat přes nějakou ofico utilitku MGPwrShm..

Stáhnul jsem RM CPU clock a frčí to podle toho...Opravdu super soft.

jenom se chci zeptat, nevadí nějak booku, resp. procesoru, když dám taktování podle zátěžě?? myslim kvuli tomu, že se ten výkon pořád mění :-)

díky

Integral
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 02 črc 2008 10:23
Bydliště: No, někde v Praze mě najdete

Příspěvekod Integral » 30 črc 2008 09:42

Ne to taktovani podle potrebneho vykonu urcite nevadi... tim ten procesor setris (tedy pokud ten program nepretaktovava i pres tu prodejni hranici napriklad u T8300 pres 2.4 GHz) pak ten procesor setris a prodluzujes mu zivotnost.
MSI GX600PX - 204CZ + Win Vista Home Premium SP1

C2D(T8300) 2.4GHz, 3GB DDR2, GF8600(512VRam), HDD 320GB, 15.4'' WXGA

Koby
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 28 črc 2008 09:41

Příspěvekod Koby » 30 črc 2008 11:35

integral: Ok, tak to je pak v pohodě :-) Tak to sem rád. Mám tuhle fci zapnutou dá se říct pořád. Na moje psaní a internet to stačí :)

Jinak už mi de i webkamera, zapínat se nemusí. je zaplá jakoby pořád. To proč mi nešla bylo icq, kde samo icq nemá ty telefonní hovory tak vychytaný, kamera, resp. obraz přitom padá, seká se a běží na menší rozlišení...

Přes Skype vše v poho :)


Zpět na „notebooky MSI“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů