samovolné zčernání displeje

Veškerý hardware pro notebooky. CPU, RAM, HDD, CD, DVD, WiFi, Bluetooth, LCD ...
Naxos

samovolné zčernání displeje

Příspěvekod Naxos » 14 srp 2008 17:57

Ahoj,
mám tu teď notas Acer Aspire 5672AWLMi a je u něj zajímavej problém... Někdy jede 4 dny, někdy jenom pár hodin a najednou zčerná displej (nevypne se), větráčky hučí dál, nicméně je nemožný s ním dál pracovat. Jde jenom vypnout, ale po vypnutí se musí pár hodin někdy i třeba dva nechat "vychladnout" a pak se rozjede jako by se nic nestalo. V protokolech nic psanýho jako chybový hlášení není, notebook byl 4x v servisu v Aceru a tamní klucí ho testovali zátěžovejma testama (teda podle toho co psali v papírech a jaký programy tam po sobě nechali) a ani jednou ze 4 pokusů problém nenašli, šikulové :(

ted pár postřehů:) :
-zkusil jsem vlastní testování, teploty CPU jsou opravdu dost vysoké - při plné zátěži 86°C
-obrazovka zčernala i chvilku po naběhnutí instaleru windows XP...

jsem otevřený všem návrhům a radám...

děkuji

//tak další postřeh je, že se sám restartuje... ale ne stylem, že by se odhlásil. Vypne se a startuje znova. Zrovna ted to udělal, systém znova naběhl a minutu po naběhnutí se zase vypl, opět se rozsvítili kontrolky, ale monitor zůstal černej (jak ten na notasu tak i externí co jsem zkusmo připojil)... A podotýkám, že se to momentálně děje i na čerstvé instalaci WinXP.. :(

SSLEEP
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 26 led 2008 11:42

Příspěvekod SSLEEP » 14 srp 2008 20:00

tohle je podle me normalne na reklamaci nechapu jak ti mohli ric ze nic nenasli... kazdopadne ta teplota cpu je fakt vysoka ja to mam pri max. zatezi tak 60°
Toshiba Satellite A210-1AP AMD Turion™ 64 X2 TL-62 2.1 GHz, 2 GB RAM, 250GB HDD 5.400rpm, ATI HD 2600 512MB, Vista Home Premium 32bit SP1

Naxos

Příspěvekod Naxos » 15 srp 2008 14:01

přesně to bylo v papírech, že nic nenašli. Dokonce měnili celej monitor a disk (2x).. ale všechno je furt stejný...:(
nikdo teda podobný zkušenosti nemá??

NeoPlex
guru
Příspěvky: 557
Registrován: 13 úno 2007 23:35

Příspěvekod NeoPlex » 15 srp 2008 14:38

nemyslim si, ze by tohle byl problem a to, ze by menily vsecko dvakrat se mi tez nezda.. spis bych hledal chybu nekde v zakladovce nebo grafice. Tohle je problem no ty s tim asi bohuzel nic nemuzes udelat a pokud se ten problem objevuje takhle nahodne, tak je problem to uznat jako reklamaci pokud oni na nej nenarazi nebo nechteji narazit.. nejlepsi by bylo kdyby se to pokazilo jeste vic, aby i oni musela uznat, ze tam je neco spatneho a ty jsi mel narok na vymenu nebo vraceni penez
MSI GX600PX -014cz : C2D 7500 (2.6GHz TDE), Nvidia 8600GT 512MB, 2GB ram, 250GB HDD, win XP, 3dmark06 5200+ b. + Thermaltake R150N01 IXOFT Fanless NTB Cooler

Naxos

Příspěvekod Naxos » 15 srp 2008 16:49

Já jsem to taky tipoval nejvíc na grafiku a stejně jsem se divil proč měnili disk a komplet monitor :)
v pondělí to půjdu dát do klasickýho servisu, kde mi bylo řečeno, že práci si platit budu muset, ale případný výměny budou v rámci reklamace... :)
pak dám vědět co našli :)


Zpět na „Hardware“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů