NB pro náročnější úkoly

Jaký koupit notebook? ... vybrat ten nebo onen? ... to jsou časté dotazy mnoha lidí, kteří vybírají nový nebo použitý notebook ... zde se mohou vzájěmně radit
james999
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2007 10:53
Bydliště: james999.blog.cz

Příspěvek od james999 »

Petras.18 píše:HP COMPAQ 8710w bude v tomto ohledu nejlepší volba. Aby jsi však plně využil výkon tohoto notebooku, budeš se muset ještě poohlédnout po 64 bitovém operačním systému.


taky jsm uvazoval o 64 bitovém systemu ale co starší programky???
Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Petras.18 »

Tento NTB má 4GB RAM, a proto by byla nejlepší volba Visty 64 bit, které tuto paměť využijí. Jaké starší programy máš například na mysli? Veškeré novější programy by měli tento systém podporovat, u starších by určitě mohl být problém.
15,4" LENOVO THINKPAD R61 [WSXGA+ 1680x1050, C2D T8100 2,1GHz, 2GB DDR2 667MHz, QUADRO NVS 140M 128MB, SEAGATE 320GB 7200ot., 9+6 Cell Battery, WinXP Pro SP3 CZ] + external HITACHI 160GB 5400ot.
Canniosh
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 10 srp 2008 21:47

Příspěvek od Canniosh »

Jednoznačně Dell Inspiron 1720 ... navíc má vynikající reference na tichý chod i při plném výkonu
mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvek od mobilcarl »

jenže inspirion je multimediální. Tady hovoříme o tvorbě grafiky a práci v Cadu a na to je u Dellu Precision. Btw: ani tak nemá inspiron výkonově na 8710w.
ALe pokud notebook nepotře buješ ted a nejsi limitován financema tak bych počkal na W700 od Lenova, nebo 8730w od HP. Ty už mají 4jádro, 8G ram, bluray.atd.
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400
james999
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2007 10:53
Bydliště: james999.blog.cz

Příspěvek od james999 »

já zás myslim ze si koupím notebook a treba za rok, nebo kdyz bude vykonově nestihat, další ne?

a co tak kdybych nainstaloval na jeden oddíl visty 64bit a na druhý oddíl disku XP prof 32bitové? šlo by to přeci ne?
mobilcarl
=DRTIČ=
Příspěvky: 1952
Registrován: 18 říj 2007 10:39

Příspěvek od mobilcarl »

jj šlo, ale není k tomu důvod
ex: HP Compaq 6715s
now: DELL E6400
james999
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2007 10:53
Bydliště: james999.blog.cz

Příspěvek od james999 »

takze vypada to na tenhle NB myslim ze bude dobrej....



HP 8710w 17" Mobile Workstation Notebook

System features
See detailed specs
US QuickSpecs » html » pdf
https://h18000.www1.hp.com/products/quic ... 31_na.HTML
https://h18000.www1.hp.com/products/quic ... 731_na.PDF

Operating system
Genuine Windows XP Professional
Processors available
Learn more about HP notebooks and Intel Centrino vPro technology

Intel Core 2 Duo Processor T7800 (2.6 GHz, 800 MHz FSB, 4 MB L2 cache)
Chipset
Mobile Intel PM965
Specialized Design
Intel Centrino with vPro processor technology capable on select models
Memory
Memory
4 GB 667 MHz DDR SDRAM

Memory slots
2 SODIMM slots
Storage
Hard drive
200 GB 7200 rpm SATA
Optical Drives
Blu-Ray Disc DVD+/-RW SuperMulti DL
Graphics and Input/Output devices
Display size
17.0-inch diagonal WUXGA WVA, anti-glare
Graphics
NVIDIA Quadro FX 1600M graphics, with 512 MB dedicated video memory
Audio, Slots, and Ports
Ports
Standard:
6 USB 2.0
1 1394a
1 RJ-11
1 RJ-45
1 microphone in
1 headphone/line-out
1 docking connector
1 HDMI
1 battery connector
1 external VGA monitor
1 AC power
Slots
1 Type I/II PC card
1 integrated Smart Card Reader
1 secure digital
Audio
High Definition Audio support w/24-bit DAC; Integrated stereo speakers; Integrated microphone; Touch-sensitive controls for volume up, volume down, and mute; Stereo headphone/line out; Stereo microphone in
Communication features
Network interface
Integrated Intel Gigabit Network Connection (10/100/1000 NIC)
Modem
56K V.92 modem with digital line guard
Wireless
Intel 802.11a/b/g draft n; Bluetooth 2.0
Product specifications
Weight
7.5 lb (3.4 kg)
Dimensions (w x d x h)
15.50 x 10.80 x 1.30 in (393 x 275 x 33 mm)
james999
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2007 10:53
Bydliště: james999.blog.cz

Příspěvek od james999 »

zapomněl jsem dodat cena tohoto stroje by šla kolem 28-30 tisic myslim ze je dobrá nebo ne?
Stereus
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 08 čer 2008 21:30
Bydliště: Bratislava, SR

Příspěvek od Stereus »

james999 píše:zapomněl jsem dodat cena tohoto stroje by šla kolem 28-30 tisic myslim ze je dobrá nebo ne?


Kde sa da zohnat tak lacno ?
ex : HP nx9420 [2GB RAM, 100 GB HDD]
hladam : DTR na video/grafiku
james999
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2007 10:53
Bydliště: james999.blog.cz

Příspěvek od james999 »

honk-konk-taoisu- :roll: něbo nějak tak se tomu rika
tomtm
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 22 dub 2008 10:12

Příspěvek od tomtm »

"honk-konk-taoisu-" cozeto??? 30k je krasna cena
james999
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 11 říj 2007 10:53
Bydliště: james999.blog.cz

Příspěvek od james999 »

tomtm píše:"honk-konk-taoisu-" cozeto??? 30k je krasna cena


no ja nevim jak se to piše nebo čita mam na to lidi... cena je krááásna