ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 19 srp 2008 13:57

Thorus píše:Ano, jenze ty drivery co jsou na nvidia.com jsou myslím na desktopové grafiky. Na notebook je http://laptopvideo2go.com/ ?


Kdyz jsem ty drivery hledal,tak jsem je hledal pro acery. A nasel jsem toto. Zkus to srovnat. Naprikald velikosti souboru. Pokud by sedeli,lze rici,ze jsou stejne. :idea:

Co jsi nasel ty jsou lepsi verze.Ikdyz potom mi unika proc to neni i na nVidia :?

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 19 srp 2008 14:09

Prochazel jsem si to forum. Jeden clovicek tam nainstaloval ty drivery nove
177.79 pro jeho 5930 s geforce 9600gt. Nakonec ve vysledku se vratil zpet k puvodnim.

Druhy clovicek,ktery poradil tento odkaz to vyresil. Upravil to pres NVIDIA Bios editor http://www.mvktech.net/component/option ... ,category/

Otazka je jestli to bude fungovat :roll:

icestorm
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 23 črc 2008 21:51

Příspěvekod icestorm » 19 srp 2008 14:15

Já jsem drivery stahoval vydané přímo od Aceru, odkaz už nevím, ale je mám 175.61.

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 19 srp 2008 14:24

Thorus píše:jak se u Vist nastavi velikost ikon na plose? Ty co tu jsou mi pripadají obří. Na vysku se jich vejde jenom 6. Na desktop monitoru (1280*1024) se jich vejde dvojnásobek.


Zmenou velikosti rozliseni obrazovky.

Lze vsak upravit rozliseni zobrazeni:
Mel by jsi to najit v Ovladacich panelech - hardware a zvuk - individualni nastaveni - zmenit velikost polozek na obrazovce
V dialogovem okne Rizeni uzivatelskeho uctu klikni na pokracovat - potom si nastavis skalovaní DPI

No a potom uz jenom restart :wink:

Thorus

Příspěvekod Thorus » 19 srp 2008 14:44

Díky, ale už jsem na to přišel sám. Dokonce mnohem jednodušším způsobem :wink: Stačí stisknout Ctrl + rolovat kolečkem

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 19 srp 2008 15:02

Thorus píše:Díky, ale už jsem na to přišel sám. Dokonce mnohem jednodušším způsobem :wink: Stačí stisknout Ctrl + rolovat kolečkem


JJ. i tak se da :wink: funguje to i ve wordu. Jako zmenseni a zvetseni stranky :idea:

Thorus

Příspěvekod Thorus » 19 srp 2008 16:22

Tak demo GRID šlo krásně na Ultra detaily :wink: Teď instaluju CoD 4. Kdyžtak napište jestli chcete abych otestoval speciálně nějakou hru.

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 19 srp 2008 16:40

Thorus píše:Tak demo GRID šlo krásně na Ultra detaily :wink: Teď instaluju CoD 4. Kdyžtak napište jestli chcete abych otestoval speciálně nějakou hru.


No tak muzes zkusit Cyris...vzdyt ma byt nej hra na grafiku. A nebo Frontlines: Fuel of War

Jaky presne model mas? Ja jenom,abych to potom srovnal :wink:
Naposledy upravil(a) ancovicka dne 19 srp 2008 17:32, celkem upraveno 1 x.

Thorus

Příspěvekod Thorus » 19 srp 2008 16:57

Mám http://acer.mironet.cz/acer-aspire-5930 ... p+dp85587/ . A Crysis boužel nemám. Ale můžu sehnat :wink: Taky bych rád věděl jak mi pujde...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 19 srp 2008 18:06

ancovicka píše:Prectete si k tomu recenze. Ja bych radsi volil znacku proverenou. Navic Acer ma vyrobnu v Brne.Takze i ta oprava bude daleko rychlejsi. Ikdyz obcas se o tom vedou spory.
Toshiba je rozhodně prověřenější a obecně považována za lepší. Acer v Brně žádnou výrobnu nemá. Toshiba plní reklamace rychle a obecně podle reakcí lidí zde na fóru i rychleji.

Qosmio podle mě neni špatná volba.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 19 srp 2008 18:16

swarm píše:Toshiba je rozhodně prověřenější a obecně považována za lepší. Acer v Brně žádnou výrobnu nemá. Toshiba plní reklamace rychle a obecně podle reakcí lidí zde na fóru i rychleji.

Qosmio podle mě neni špatná volba.


Tak to se omlouvam za mystifikaci ohledne te vyroby.

Ale nemohu s tebou souhlasit ohledne reklamace. Nekdo hold ma smulu a musi cekat dyl. Poruchovy kus muze byt jak acer, tak toshipa,tak cokoliv jineho Lenovo nevyjimaje! Reklamace myslim zavysi i trosku na tom kde to clovek kupoval(ale to je vec nazoru).
A co se do kavlity sasi provedeni tyce. Tak plasty proste acer ma tuzsi a tlustsi nez tosiba. Ale zase nemel jsem moznost videt vsechny toshiby,takze se to muze lisit. Dohadovat se o tom ci onom jestli je lepsi nema smysl. Jelikoz by jsme stejne nic nevyresili. Kazdemu sedi neco jineho. Kazdy to potrebuje na neco jineho. Kazdy od toho ceka neco jineho.
Ja jsme se rozhodl pro acer a nemenil bych,tak jako ty za svoji 14´ :wink:

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 19 srp 2008 18:28

moje sestra má taky Acer...má ho 2 roky a každý den ho používá. Používá ho spíš místo stolního PC. Je fakt že ho nikam nepřenáší - je na stále stejnem stole. Tak nvm.. myslim si spíš, že to bude tím jak s ním uživatelé zachází...je to můj názor...já sem taky rozhodnut pro Acer. Hold někdo prachy má a někdo nemá.. to vše je totiž otázka taky peněz... :?

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 19 srp 2008 18:36

Housac píše:moje sestra má taky Acer...má ho 2 roky a každý den ho používá. Používá ho spíš místo stolního PC. Je fakt že ho nikam nepřenáší - je na stále stejnem stole. Tak nvm.. myslim si spíš, že to bude tím jak s ním uživatelé zachází...je to můj názor...já sem taky rozhodnut pro Acer. Hold někdo prachy má a někdo nemá.. to vše je totiž otázka taky peněz... :?


Jak rikas. Mit tak o par tisicovek vice,tak si vemu T61... ale uprimne. To je uplne jina cenova kategorie. Ja jsme s timto modelem po vybavove strance naprosto spokojeny. Jedine co bych mu vytkl, je ze kdyz uz tam dal DVB-T TV tuner,tak mohl i analog. A kdyz uz acer dela tu kremikovou sasi,tak ji mohli udelat i tu.za to bych si rad priplatil. Ale i tak kvalita je daleko lepsi nez u jinych modelu. Otazka je co bude za rok. Verim vsak,ze provedeni jde cim dal tim vice dopredu. A pokud se chcou udrzet oproti konkurenci,tak musi sve vyrobky zlepsovat a met co nabidnout. Myslim,ze o tom vypovida fakt,ze acer je nejprodavanejsi znacka v CR.

Stejne.... vsechno je to spotrebni material :twisted:

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 19 srp 2008 18:50

přesně :wink:

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 19 srp 2008 18:55

ancovicka píše:Ale nemohu s tebou souhlasit ohledne reklamace. Nekdo hold ma smulu a musi cekat dyl. Poruchovy kus muze byt jak acer, tak toshipa,tak cokoliv jineho Lenovo nevyjimaje! Reklamace myslim zavysi i trosku na tom kde to clovek kupoval(ale to je vec nazoru).
Vůbec to nezávisí, kde to člověk kupoval. Beztak to pak putuje do autorizovaného servisu, protože prodejce na tom nemůže provádět žádné neautorizované zásahy. No a nějaké hlody jako přednostní servis u Mironetu na Acer notebooky... to jsou jen kecy - http://myego.cz/item/mironet-a-prednost ... cer-pravda
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů