Problém při startu M50SV-AS095C

notebooky Asus a vše kolem nich
symoon
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 04 čer 2008 16:31

Problém při startu M50SV-AS095C

Příspěvekod symoon » 01 srp 2008 12:20

Zapnu NB, ojeví se normálně černej screen s nápisem Asus, v pravo dole Intel a nic. Prostě se nic něděje. NB zůstane v týhle pozici dokud ho nerestartnu. Docela mě štve, že tenhle problém jsem už měl schodou okolností hned první den koupě, ale prodejce mi dal hned novej kus (tenhle). No a ted ten problém mám znova. Je to náká sériová chyba těhle modelů, nebo mám jen smůlu na produkty. Jestli to bude postupovat jako minule, tak ten NB nepude zas ani zapnout po restartu....

polo

Příspěvekod polo » 10 srp 2008 19:06

Ake periferia mas pripojene k tomu booku ?

Axion

Příspěvekod Axion » 19 srp 2008 16:02

Zdravím, nechtěl jsem zakládat nové téma, tak doufám, že se to hodí i sem.
Před dvěma týdny jsem si koupil podobný NB (M50SV-AK065C), všechno bylo v pohodě, až do včerejška. Asus Live Update nahlásil, že je nová verze Biosu (203) (on to teda hlásil celé dva týdny, ale já to nechal aktualizovat až včera), Bios se stáhl a systém se restartoval. Poté začalo flashování nového Biosu. Celou dobu jsem to nesledoval, odešel jsem na chvíli pryč a když jsem se vrátil NB byl vypnutý (? je to normální ?), tak jsem ho zapnul... a od té chvíle začaly problémy, NB jel v pohodě jen co jsem nepustil Crysis, po načtení levelu zamrzl (ještě před vstupem do hry) a restartoval se, ale nic se nedělo, neobjevilo se ani ono zmíněné "ASUS a Intel v pravém dolním rohu". Tak jsem NB "na tvrdo" vypnul a znovu pustil, to už se rozjel normálně, Crysis už jsem radši nepouštěl ale i tak se po několika minutách zase zasekl a restartoval, tentokrát už jsem musel restart provést vícekrát aby vůbec naskočil. Chtěl jsem se vrátit k původní verzi Biosu (202) ale program na update (Winflash) mi oznámil že je nainstalovaná novější verze a tím to zkončilo. Zkoušl jsem reinstalovat ovladače z přiloženého DVD, ale když se instaloval první (nevím který) tak se NB opět zasekl. Teď jsem se dostal do fáze, že už se mi ho nepodaří rozjet skoro vůbec, prostě černá obrazovka a jen bliká ikona disku, ale nic se neděje, stejný problém jsem měl i na předešlém NB, F-S, ale tam to bylo chybou graf. karty která se enormě přehřívala (80 -100 °C), což se mi zde zdá celkem nepravděpodobné, protože až do včerejška jelo všechno bez problému a relativně "za studena". Má někdo něakou podobnou zkušenost, nebo ví jak z toho ven? Vzhledem k tomu co mě potkalo s tím F-S, kde výsledné vyreklamování trvalo asi 3 měsíce se mi do servisu s 2 týdny starým NB moc nechce... :(

BTW - teď zase naběhl normálně (na asi 10 pokus a jsem zvědavý na jak dlouho), tak fakt nevím co s tím může být, jen doufám, že je to věc "programová", klidně obnovím celý systém a začnu od znova, když to pomůže, ale zase s tím jít do servisu a čekat skoro měsíc, to už by teď na mě bylo fakt trochu moc :cry:

BTW2 - ještě jsem objevil další problém, mám nastaveno aby po stisknutí tlačítka na vypnutí přešel NB do režimu spánku, vypínám ho tak přes DO, fungovalo to v pohodě až teď po stisknutí tlačítka sice zhasne display ale to je všechno, NB pořád jede a pomůže jen stisknutí tlačítka na vypnutí přímo na NB, to se pak hned úplně vypne. Neví někdo čím by to mohlo být?

Jinak pokud by následovala stejná otázka jako na Symoonův dotaz, tak žádné periferie k NB připojené nemám...

edit: ještě mě napadlo, jestli by to nechtělo s tím novým Biosem i nové ovladače ke grafice, mám verzi 8.451 a Asus má na svých stránkách ke stažení verzi 8.473...

Axion

Příspěvekod Axion » 19 srp 2008 22:21

No, tak jen jestli to pomůže "diagnóze" tak jsem zjistil pár dalších věcí. NB teď asi 2x po sobě nastartoval relativně normálně (sice to trochu dýl trvalo, ale jinak všechno v pohodě), a celkově se zdálo, že se nic neděje. A tak jsem se rozhodl, že si něco zahraju, graficky o něco méně náročnou hru a NB se zasekl a restartoval asi po 3 minutách... Pak se zase rozjel, díval jsem se na něaká videa sekl se asi po 15 minutách, při Crysis se sekne asi po 10 vteřinách... Když se nic nedělá tak jede prakticky pořád (alespoň teď už to jsou asi 2 hodiny). Nevím jestli mám teda aktualizovat ty ovladače ke grafice, trochu se bojím abych něco ještě víc nepoďelal...

Mar-Gec-Al
občas něco napíše
Příspěvky: 80
Registrován: 07 kvě 2008 17:50

Příspěvekod Mar-Gec-Al » 19 srp 2008 22:41

mrkni se do BIOSu, zda jsou správně nastavené hodnoty kritických teplot, při kterých se automaticky vypne počítač...

Axion

Příspěvekod Axion » 19 srp 2008 23:10

Mar-Gec-Al píše:mrkni se do BIOSu, zda jsou správně nastavené hodnoty kritických teplot, při kterých se automaticky vypne počítač...


Dík za radu. Jsem v nastavení BIOSu (je to to přes F2, že jo?) ale nikde to nemůžu najít.
Jinak jsem si tam všimnul položky Easy Flash (nebo tak něak) tak jsem si říkal jestli bych tam přes to nemohl hodit zase ten původní BIOS?
Jinak kdyby to nepomohlo, dal by se ten BIOS něak resetovat? A mohlo by se to tím spravit?

Další zajímavá věc, když pouštím noťas tak jak je, tak se spustí skoro(!) vždycky, ale když mám připojený externí disk, tak zase skoro nikdy...
Jen fakt doufám, že je to "jen" tím BIOSem...

Axion

Příspěvekod Axion » 20 srp 2008 01:43

Tak problém se částečně vyřešil. V nastavení BIOSu jsem dal "Nastavit optimální výchozí nastavení" a pomohlo to tomu, že už se NB sám nevypíná/restartuje, alespoň jsem měl puštěné Crysis asi půl hodiny, tak snad se už nebude vypínat. Nicméně pak jsem NB vypnul (přes start -> vypnout) a pak ho zase chtěl pustit, tak nic :(. Rozjela se mechanika ale hned se zase vypnula, pak blikala ikona disku, ale i ta hned přestala a dál už nic...
Akorát teda ještě jede větráček...

Teď jsem si ještě všiml, že display "bliká". Tím myslím, že když je NB vypnutý, je display trochu do zelena, když ho zapnu tak zčerná, a bliká ikona disku, vždy po chvíli zase zezelená a pak zčerná, za něakou dobu (asi 30 vteřin) zůstane černý a přestane blikat ikona disku. Dál svítí tlačítko že je NB zapnutý a nic se neděje.

Axion

Příspěvekod Axion » 21 srp 2008 02:18

Tak NB jel bez problémů asi 20 hodin (bál jsem se ho vypnout) ale pak se zase restartoval (při běžném provozu, rozhodně nejel na plno), a zase nešel spustit. Tak jsem ho nechal asi 10 minut "vychladnout" a pak se zase rozjel normálně... opravdu tady není nikdo, kdo by mi dokázal poradit co s tím může být?

polo

Příspěvekod polo » 21 srp 2008 11:09

Vyzera to na prehrievanie skontroluj si teploti napr. cez Everest,EVGA precision tweaker(Pokial mas nvidiu da sa nastavit aj OSD v hre a vydis rovno) ci riva tuner atd.



(Kedze sa jedna o novy book a v pokoji vydrzi ist docela dlho tipoval by som na zle nanesenu chladiacu pastu ci daku inu chybu Ale nemusi sa nevyhnutne jednat o prehrievanie takze to skontroluj ak to nieje tym mozme jednu moznost vyciarknut)


Ale to s tym ze sa nespusti sa stavalo na viacerych notasoch pokial mas pripojene periferia s odberom prudu to moze vyriesit flash BIOSU..

Axion

Příspěvekod Axion » 21 srp 2008 17:08

polo píše:Vyzera to na prehrievanie skontroluj si teploti napr. cez Everest,EVGA precision tweaker(Pokial mas nvidiu da sa nastavit aj OSD v hre a vydis rovno) ci riva tuner atd.



(Kedze sa jedna o novy book a v pokoji vydrzi ist docela dlho tipoval by som na zle nanesenu chladiacu pastu ci daku inu chybu Ale nemusi sa nevyhnutne jednat o prehrievanie takze to skontroluj ak to nieje tym mozme jednu moznost vyciarknut)


Ale to s tym ze sa nespusti sa stavalo na viacerych notasoch pokial mas pripojene periferia s odberom prudu to moze vyriesit flash BIOSU..


Dík!
Tak jsem to vyzkoušel, Crysis jelo asi půl hodiny úplně v pohodě, grafika se nedostala nad 70° (respektive se trvale držela na 70°), a navíc, včera když se restartoval, tak jsem na něm nic nedělal akorát jsem zrovna spustil Photoshop... a konec. Ale vzhledem k tomu, že před tím updatem BIOSu bylo všechno v pohodě tak si myslím, že to asi bude tím.

Jinak to spouštění je dost nepravidelný, měl jsem připojený ext. disk a NB se nespustil, pak jsem ho odpojil a rozjel se hned na poprvé, ale jindy se zase rozjel i když ten disk byl připojený... je to prostě jak kdy, ale většinou musím všechno odpojit a počkat tak 10 minut, pak je šance že se rozjede. Píšeš, že to může vyřešit flash BIOSu, to já bych tam nejradši dal zpátky ten původní BIOS, ale když ho dám do Winflash tak to napíše, že je to stará verze a nejede to :(

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 21 srp 2008 17:11

Asi tě nepotěším, ale stejně to řeknu: "Měl sis koupit kvalitnější notebook." :lol:
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Axion

Příspěvekod Axion » 21 srp 2008 17:27

Chlebovnik píše:Asi tě nepotěším, ale stejně to řeknu: "Měl sis koupit kvalitnější notebook." :lol:

Tak to je jasný, ale já potřeboval něco do 32 000 a s dobrým výkonem, tenhle Asus mi z toho vyšel nejlíp.

Ale zase je to asi problém toho BIOSu, kdybch ho nenechal aby se stáhl ten update tak by jelo všechno naprosto v pořádku. Takže to neni otázka kvality NB...

Uživatelský avatar
Chlebovnik
guru
Příspěvky: 3610
Registrován: 30 bře 2008 19:20
Bydliště: K-Vary / Brno

Příspěvekod Chlebovnik » 21 srp 2008 17:28

No, hlavně si výrobce měl ten bios pořádně otestovat. A to, že se to projevuje i u druhýho kusu tomu jen nasvědčuje, že si to moc neohlídal.
• Aspire V3-571G | 15.6" FHD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8 GB RAM | Intel 80 GB SSD + 1 TB HDD
ASUS VX239H | SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Tesoro Aegis X4 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p

Axion

Příspěvekod Axion » 21 srp 2008 17:44

Chlebovnik píše:No, hlavně si výrobce měl ten bios pořádně otestovat. A to, že se to projevuje i u druhýho kusu tomu jen nasvědčuje, že si to moc neohlídal.


Jó, tak to je pravda... až se to vyřeší (snad se to vyřeší), tak dokud to pojede, tak už ho nenechám stáhnout, žadnej "update" :roll:

Axion

Příspěvekod Axion » 23 srp 2008 12:28

Tak zatím jel v pohodě, včera jsem ho vypnul, dneska zase zapnul a jede to hned na poprvé. Tak nevím, třeba už to bude v pohodě... snad :roll:

EDIT: tak jsem to asi zakřikl, jen co jsem připojil ext. disk, konec, restart, a spustil se až na pátý pokus :cry:


Zpět na „notebooky Asus“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů