ACER Aspire 5930G

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 30 srp 2008 10:11

ancovicka píše:Jinak jsem mile prekvapeny,ze diky ctecce si muzete vyvolavat aplikace, ktere si nastavit dopredu.Na kazdy prst zvlast ...


tak to je moc pěkný...a něco novýho? jak seš spokojenej?

PajaS
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 17 črc 2007 14:07

Příspěvekod PajaS » 30 srp 2008 13:34

>Thorus Díky, sem to stah na 10Gb
Jen kdyby mi stačí třeba bod obnovení po instalaci např. programu kdyby něco nefungovalo tak jak má. Jinak dyž už se fakt něco zmrví tak recovery DVD
HP Pavilion dv5-1060
C2D 2.26GHZ, 3GB Ram, Nvidia 9600M GT

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 30 srp 2008 19:06

tak co ancovicka jak jede?

krcmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 30 srp 2008 22:02

batoh

Příspěvekod krcmi » 30 srp 2008 22:05

čau kluci, chci si koupit tenhle ntb ale nevim do jakeho batohu se vleze. ted mam dicotu bac pac mission ale podle rozmeru by se tam nemel vlezt. mate nekdo zkusenost?dik moc zdar a silu

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 30 srp 2008 22:17

tak pokud ta dicota je 15,4" rozměrově tak by se ti tam měl vejít..

Thorus

Příspěvekod Thorus » 30 srp 2008 23:18

No podle rozměrů pro notebook co uvádějí na http://www.dicota.com/start.php?page=pa ... e=4&ds=349 se tam asi nevejde :? . Já mám http://www.dicota.com/start.php?office= ... ls&ds=1265 a vejde se tam akorát. Ale ten rozdíl je jen pár milimetrů, možná že by se ti to tam i natěsno vešlo. Já tam mám ještě malinkou rezervu, ale přece to pouzdro není z kovu :) Ten materiál by měl mít taky ještě nějakou elastičnost... Kdyžtak máš 2 týdny na vrácení zboží když si ho koupíš přes net

Cenzanni

Příspěvekod Cenzanni » 30 srp 2008 23:40

Já jsem si pořídil Dicotu BacPac Element, do které se notebook vejde velmi pěkně. U toho tebou vybraného batohu je kapsa na počítač ještě o něco menší, takže si myslím, že už by to mohlo být dost natěsno. Buď zkusit, nebo raději vzít něco trošku většího, doporučil bych.

ancovicka
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 srp 2008 13:32

Příspěvekod ancovicka » 31 srp 2008 01:11

Tak zatim spokojenost maximalni. Hry jsme zatim nezkousel,ale rano neco zkusim. Jinak tech programu co je tam nahranych je fakt strasne moc. A reinstalovat se mi nechtelo,jelikoz nebylo ani tolik moc casu. Jinak kdyz se tak divam,tak mi visty zerou 1,3GB. Ale to je hlavne tim,ze tam je tolik podpurnych programu.Co dodat....visty.
Zkousel jsem zapnout prehravac,kdyz jsem mel vyply NB.A docela me zarazilo,ze prvni spusteni se mi ukazali XP a po chvilce instalace to vsechno nabehlo a mohl jsem si spoustet muziku. Po vypnuti se automaticky zase vypnul notas. Po 2 spusteni uz vse nabeholo vyrazne rychle ani ty XP se mi uz neukazali. Jo je to dobra vychytavka :-) Jenom si tim rikam,ze ty XP tam teda asi nekde musi byt.Proc by se to jinak ukazovalo...ja jenom,ze tu nekdo tvrdil,ze to tam neni.Mozna,ze je. Jenom to najit

Ta webka je zvlastni.Jelikoz nevis jestli je aktivni ci pasivni.To ja jenom rikam kvuli zneuziti.

Jo a to pouzdro si porizuji nakonec caselogic....ale to uz jsem tu hazel odkaz

Jo a jeste ten dotykovy panel se mi pri psani zatim jednou podarilo zmacknout.Takze si myslim,ze to zase tak hrozne neni. Je to jenom o zvyku. To same i psani. Touchpad je sice uprostred,ale ruky akorad tak vyjdou,aby clovek mohl krasne psat na klavesnici a omylem se nedotkl touchpadu.Vetsinou si muzete vsimnout,ze je mirne posunuty doleva.Ale tady je to rozvrzeni myslim,ze na dobre urovni.Clovek ma nejake rezervy.

Co se tyka prenaseni. To se uvidi az casem. Viko clovek musi opravdu zvedat dvouma rukama. Jelikoz jde pomerne ztuha.

Jo a ta svetlost te obrazovky. Me to prijde,ze to mam opravdu stejnomerne. Sice trosku me to u nekterych obrazovek zmatlo,ale myslim,ze je to tez o zvyku.

Hudba z repro je opravdu velice kvalitni,jak jsem jiz uz psal.Jenom by me zajimalo jestli mate stale zaple dolby suround 5.1 a nebo to mate zaple na tom normalnim modu.

Da se i nejak jinak ovladat hlasitost nez koleckem?

tuner bohuzel nevyzkousim,jelikoz nejsem prazak...takze kdyby byl nekdo z prahy,tak by to mohl zkusit. To ja max potom az prilezitostne,jak se objevim v Praze. Zitra vsak vyzkousim ovladac jestli je kompatibilni treba,kdyz si pustim film a nebo hudbu a budu si to chtit posouvat.

Nakonec jeste jeden postreh.ze kdyz jsem chtel merit teploty a stahnul jsme si 2 programy,tak mi to zmerilo jenom procesor a nic vic. Takze nevim jestli nastavnenim ci spatnym programem.Co jste pouzivali vy?
Acer Aspire 5930G-844G32Mn
Intel Core 2 Duo 2,26GHz, 2x2GB, 320GB-5200ot, GF 9600GT DDR3, DVB-TV

Housac
píše často
Příspěvky: 106
Registrován: 11 črc 2008 06:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Housac » 31 srp 2008 09:32

zkoušels everest?

krcmi
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 30 srp 2008 22:02

batoh

Příspěvekod krcmi » 31 srp 2008 09:47

jj vím že mám 2 týdny, ale já ten batoh mam doma ke staremu notebooku:-)tak musim zjistit jestli si nemam kupovat jiny...mam v merku logitech kinetik ale ten je snad ještě menší než ta moje dicota:-(

Thorus

Příspěvekod Thorus » 31 srp 2008 10:25

ancovicka píše:1, Jinak kdyz se tak divam,tak mi visty zerou 1,3GB. Ale to je hlavne tim,ze tam je tolik podpurnych programu.Co dodat....visty.

2, Touchpad je sice uprostred,ale ruky akorad tak vyjdou,aby clovek mohl krasne psat na klavesnici a omylem se nedotkl touchpadu.Vetsinou si muzete vsimnout,ze je mirne posunuty doleva.Ale tady je to rozvrzeni myslim,ze na dobre urovni.Clovek ma nejake rezervy.

3, Hudba z repro je opravdu velice kvalitni,jak jsem jiz uz psal.Jenom by me zajimalo jestli mate stale zaple dolby suround 5.1 a nebo to mate zaple na tom normalnim modu.

4, Da se i nejak jinak ovladat hlasitost nez koleckem?

5,Nakonec jeste jeden postreh.ze kdyz jsem chtel merit teploty a stahnul jsme si 2 programy,tak mi to zmerilo jenom procesor a nic vic. Takze nevim jestli nastavnenim ci spatnym programem.Co jste pouzivali vy?
1, Mě taky žerou kolem 1GB, ale to je prý normální. Obvzlast prvni tydny, protoze v pozadi pry bezi naka blbost co sleduje co delas a pak ma usnadnit praci.

2, Touchpad si vypínám Fn+F7, protože si do něj občas tuknu u stříleček, a to docela naštvě :) Ale při psaní to nepřekáží.

3, Mám zaplý dolby surround. A používám ty ekvalizéry přes Acer eAudio Management. Vypipla ten zvuk krásně do stylu hudby/filmu/hry.

4, Například kliknutím na znak reproduktoru vedle hodin na spodní liste, nebo koleckem ovládání hlasitosti u externích reproduktorů. Nebo Fn+F8 jestli bereš vypnutí zvuku jako ovládání hlasitosti. :)

5, Stáhni si GPU-Z, ten zjistí teplotu grafiky. Everest mi ukazuje jen teplotu procesoru a disku.
Naposledy upravil(a) Thorus dne 31 srp 2008 10:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 31 srp 2008 10:34

Thorus píše:1, Mě taky žerou kolem 1GB, ale to je prý normální. Obvslast prvni tydny, protoze v pozadi pry bezi naka blbost co sleduje co delas a pak ma usnadnit praci.
Ušetřím tě velkého zklamání - to se netýká "jen" prvních pár týdnů. Spotřeba paměti už se stářím systému půjde leda nahoru. Dolů však už určitě nepůjde. Btw moje XPčka po několika dnech provozu žerou 600MB z 2GB :).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Cenzanni

Příspěvekod Cenzanni » 31 srp 2008 11:01

Teplotu jsem měřil pomocí CPUID Hardware Monitor, ale poohlížím se po něčem lepším. Jinak - na jaké jste se dostali maximální teploty? Když jsem měl notebook na polštáři, jádra měla kolem 50°C, stejně i disk, grafika ještě asi o 10°C víc. Máte někdo tušení, co jsou tak únosné hranice? Standardně se pohybuji asi kolem 35°C (jádra) a 45-50°C grafika a disk. Přecijen, nerad bych si ho upekl :roll:

Visty si rozhodně přes 1GB berou, snad se s tím dá něco udělat pozvypínáním ruzných grafických vychytávek a podobně, ale stejně to asi nebude žádný zázračný skok :?

Repro jsem přepnul na 5.1 až teď a zvuk se mi zdá o poznání lepší než při nastavení Stereo. Jen Tuba hraje v tomto režimu podle mě o něco slaběji.

Thorus

Příspěvekod Thorus » 31 srp 2008 11:36

Tuba? Tenhle model nemá tubu, tu má 6920G.

A ty teploty máš v pohodě. Já měl jednou 91°C (v zátěži když jsem si omylem ucpal větráček na spodu). V kancelářské práci mám podobné teploty jako ty. V zátěži má GPU tak 60-69°C.

Kritická teplota je myslím 105°C nebo 110°C ted nevím. Ale notebook se ti restartuje, když má moc velké teploty. "Upéct" se snad nedá...

Cenzanni

Příspěvekod Cenzanni » 31 srp 2008 14:36

Myslel jsem subwoofer, pardon :)


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů