Dotazy ohledně sata/ata+možnosti při instalaci XP

Obecná diskuse o programech, utlitách, střihové programy, přehrávače video / audio, zpracování fotek atp.
ladik
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 10 zář 2008 19:32

Dotazy ohledně sata/ata+možnosti při instalaci XP

Příspěvekod ladik » 11 zář 2008 18:17

Takže přijde mi tenhle kompík,
http://hewlettpackard.mironet.cz/hp-550 ... t+dp86065/
a má sata, což je samo problem.
Někde někdo psal, že se má nějak v biosu zapnout ide (ata) a pak nainstalovat system.Ptam se - jak se to presne dela(jmenuje) v tom biosu.
Pak nainstaluju XP a vse ostatni a -
-muzu nechat porad na Atu? nebude to delat nejakej bordel? Jaka bude vyhoda oproti tomu kdyz ti predelam pak na satu?Bude správně fungovat v režimu ide (ata)? A dalsi dotaz, jak to predelat potom na satu ?Vim ze jsou tu temata, kde sou win XP ke stazeni uz s tema ovladacema atd, ale ja bych si to chtel radsi nainst. sam abych tomu taky rozumnel a dokazal to zopakovat :-) jinak ovladace k tmoutu kompu jsou na netu i pro XP:
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te ... nvOID=1093

vito45
guru
Příspěvky: 963
Registrován: 07 lis 2006 16:51
Bydliště: blizko PO, intrak: KE J9, Slovensko

Příspěvekod vito45 » 11 zář 2008 20:48

stiahni si tu upravenu verziu a máš po probléme :P
inak čo som počul keď nainštaluješ ako ata tak keď to prepneš do sata tak to win neprekúsne

ladik
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 10 zář 2008 19:32

Příspěvekod ladik » 11 zář 2008 21:15

jenže mě zaráží že ta verze je v příspěvku z roku 2007, cili ovladače nebo nějaké ty hotfixi mohou být již jiné.Navíc bych chtěl být schopen nainstalovat to z "libovolného CD" s XP a nebýt odkázán na toto jediné CD, protože za rok budu chtít přeinstalovat win, CD nenajdu,nenajdu ani odkaz a co budu pak dělat :-D
Jak jsi psal že to win nepřekousne - a mě by právě zajímalo, co když to nechám v modu ata a nebudu se s*** s nějakejma ovladačema pro satu jak to poběží...

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 11 zář 2008 22:35


ladik
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 10 zář 2008 19:32

Příspěvekod ladik » 12 zář 2008 12:51

Diky Vlczech, je to ten obecný návod který jsem tak nějak hledal.
Ikdyž u toho jimmiho Cdčka píše něco o spoustě hotfixů atd, takže jak je tady jednoduše napsáno: doinstalujete ovladače pro sata, tak to asi nebude zas taková sranda :-)
Ještě by mě právě zajímalo to chování disku v případě že je sata a je nastaven na ata, je mi asi jasné že bude rozdíl v rychlosti, ale spíš mě zajímá jestli tam nebudou i jiné rozdíly, jako že by měl třeba problém v chodu nebo tak...

Vlczech
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 03 zář 2008 23:42

Příspěvekod Vlczech » 12 zář 2008 15:41

Hm takhle je to nastaveno asi u mého notebook Acer TravelMate 4270, koukal jsem do biosu a nic takového tam změnit nemůžu (budu muset někdy zkusit přeflashnout bios na novější verzi). Ale podle správce hardwaru má můj disk umístění v IDE a tváří se jako ATA, přitom je to podle oficiálních informací SATA, takže asi tak...

kryspin.motyczka
píše často
Příspěvky: 368
Registrován: 11 srp 2007 13:32
Bydliště: matička Morava (Zlín) + Litoměřice

Příspěvekod kryspin.motyczka » 30 zář 2008 07:03

Pokud mas na ATA, tak ve win aktualizuj ovladac ATA ovladacem SATA (prislusnym ke tvemu hw),restartuj,v biose prepni na SATA a vse jede bez problemu. Ja se dva dny mordoval vytvarenim instalacky XP s integrovanymi ovladaci pres ruzne utility typu nLite apod, stejne to nechtelo fungovat, az me napadlo udelat tohle a heureka... :D (pripadal sem si potom jak k*eten ze me to nenapadlo driv...)

EDIT: minuly tyden jsem zkousel opet integrovat drivery pres nLite a uz vim kde jsem udelal se SATA driverem chybu - misto text mode jsem nechla PnP, ted uz mi to funguje i pres nLite.. :D
Apple Macbook Pro 13"

Linux is like Teepee - no Windows, no Gates - Apache inside


Zpět na „Software (nejen) pro notebooky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů